Προς το περιεχόμενο

Οδηγός Επιλογής Εργονομικής Καρέκλας


bebius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας,

Δε θελω να ανέβω αρκετά οικονομικα. Σε κάποια φάση ήμουν έτοιμος να πάρω την Anda seat kaiser ii στα 350€ και αυτό θα ήταν και η υπέρβαση για μένα οικονομικά..  Δεν την πήρα και παρακολουθώ καιρο τώρα μήπως η ΙΙΙ πέσει σε αυτά τα χρηματα (ούτε καν :( , δεν έχει κουνηθεί από τα 450€..).

Αυτές τις μέρες λόγω ΒF άρχισα να κοιτάω ξανά..  έχει κανείς άποψη για αυτές τις 2:

https://sihoooffice.com/products/sihoo-doro-c300-ergonomic-office-chair

https://www.skroutz.gr/s/34838141/Eureka-Ergonomic-Call-Of-Duty-Warzone-Karekla-Gaming-Dermatinis-me-Rythmizomena-Mpratsa-Mayri.html

Για την 2η μόνο τα σχόλια στο skroutz βρήκα..  για τη πρώτη έχω δει αρκετά.. μήπως αξίζει να ανέβω στην Anda seat Kaizer II ή να πάω σε μια απ αυτές τις 2?

Δουλεύω αρκετά απ το σπίτι, 10-11 ώρες τη μερα.. 1.81, 90kg.

Σας ευχαριστώ!

Επεξ/σία από ess_herc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 612
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλημέρα σας,

μήπως έχει κάποιος άποψη για καρέκλα γραφείου για πολυ βαρια και ψηλά κορμιά; :P

είμαι 2,08 και 140κιλά και ψάχνω μια καρέκλα που να με "σηκώνει" και πολύ βασικά να είναι πολύ ψηλή πλάτη. Είχα πάρει αυτήν https://simple-city.gr/grafeio/home-office/gaming/bf7900-bucket-office-chair-pu-68x65x-122-132.html

αλλα άντεξε 3 χρόνια. Είχε ψηλή πλάτη και πήγαινε αρκετά πίσω η πλάτη που είναι βασικά για μένα καθώς την χρησιμοποιώ αρκετά για να βλέπω ταινίες στο pc με τα πόδια στο γραφείο. δεν ξέρω αν είναι καλύτερο να αγοράζω καθέ 2-3 χρόνια καρέκλα των 150 ευρώ ή αν υπάρχει κάτι για τις δικές μου ανάγκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα σημερα απο Ergoaction, συγκεκριμενα την Actiοn που εχει και βραβεια σχεδιασμου ( αναθεμα και αν ισχυει..  ) καλη φανηκε ωραια μπρατσα, ανετη αλλα μετα απο αυτο που διαβασα για τις κινεζιες δεν ξερω εχω ξενερωσει την ζωη μου, σε φαση περισσοτερη αξια θα εχουν τα λεφτα μου αμα παρω καρεκλα κηπου πλαστικη απο το παζαρι παρα την καθε κινεζια απο τον Χ,Y  προμηθευτη. Δυστυχως λεφτα για Miller και Steelcase δεν ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 13/11/2023 at 10:22, smitharos said:

καλημέρα σας,

μήπως έχει κάποιος άποψη για καρέκλα γραφείου για πολυ βαρια και ψηλά κορμιά; :P

είμαι 2,08 και 140κιλά και ψάχνω μια καρέκλα που να με "σηκώνει" και πολύ βασικά να είναι πολύ ψηλή πλάτη. Είχα πάρει αυτήν https://simple-city.gr/grafeio/home-office/gaming/bf7900-bucket-office-chair-pu-68x65x-122-132.html

αλλα άντεξε 3 χρόνια. Είχε ψηλή πλάτη και πήγαινε αρκετά πίσω η πλάτη που είναι βασικά για μένα καθώς την χρησιμοποιώ αρκετά για να βλέπω ταινίες στο pc με τα πόδια στο γραφείο. δεν ξέρω αν είναι καλύτερο να αγοράζω καθέ 2-3 χρόνια καρέκλα των 150 ευρώ ή αν υπάρχει κάτι για τις δικές μου ανάγκες.

Εάν έχεις Ikea κοντά σου πήγαινε να δεις την jarvfallet (ενδεικτικά εάν μου την κλέβανε θα πλήρωνα και 500ευρω για να την ξαναπάρω)

*Κατά 99% θα σου κάνει.

Την έχω 3 χρόνια με καθημερινα 8+ και δεν έχει κάνει κιχ.

Εχει και 10χρονια εγγύηση στην περίπτωση που κάνει.

*Μου ρίχνεις μερικούς πόντους και λίγα κιλά αλλά πιστεύω πως θα σαι οκ.Εμενα μου κάθετε καλά και θα έλεγα ότι έχει "αέρα" ακόμα ~6-7 πόντους από την πλάτη στο μαξιλάρι κεφαλής(εκεί θα το ήθελα να ανεβαίνει ένα τσικ παραπάνω εάν τύχει και φορέσω μπλούζα με κουκούλα).Ο μηχανισμός ανάκλησης έχει καλή αντίσταση(δεν φεύγει πίσω εάν δεν θέλεις-σε όλες τις άλλες δεν έμεναν με το δικό μου βαρος-), η πλάτη είναι καλό μέγεθος και το mesh είναι super.

Εαν έκανα nitpeeking θα ήθελα το εξτρα ρυθμιστικό πλάτης/μπαρα να ανεβαίνει λίγο πιο ψηλά)

Το κάθισμα είναι αρκετά μεγάλο(ρυθμίζετε μπρος πίσω) και μένει σταθερό ενώ κανεις ανάκληση(εάν δεν την θέλεις κλειδώνει κιόλας)

Οπότε θεωρω εσύ με παραπάνω 3-4 πόντους(?) παραπάνω σβέρκο :-) θα συνεχίσεις να είσαι οκ(χωρίς κουκούλα, εκτός και την φοράς 2x :-) )

Η δική μου δεν είχε armwrests(τα πουλούσαν ξεχωριστά και τα αγόρασα(πεταμένα λεφτά) και επιπλέον έβγαζε μοντέλο με ύφασμα αντί δερμα (που προτιμούσα).

Υ γ Να ξέρεις ότι τόσο καιρό στην παλιά σου καρέκλα  καθόσον εντελώς λάθος, για τους ψηλούς δεν κάνουν καθόλου αυτού του τύπου καρέκλες γιατί το headrest λογικά θα σου έφτανε κάτω από τον σβέρκο και λόγο ότι είναι "φουσκωτό" σε σπρώχνει μπροστά και δεν ακουμπούσε η πλάτη σου σωστά στην πλάτη της καρέκλας.

Ακόμα και αυτή από του Ikea να μην πάρεις μην ξαναγορασεις "μονοκόμματη" πάλι(εκτός εάν πάρεις κάποια ειδικα σχεδιασμένη για 2m+).

Είτε με headrest που ανεβαίνει αρκετά(δεν ανεβαίνουν σε όλες)

Είτε ακόμα χωρίς καθόλου headrest (ούτως η άλλως και σε αυτήν που έχεις δεν ακουμπάει το κεφάλι σου πάνω, σωστά?)

Υ.γ2 Και τα default ύψους γραφεία για μας είναι λαθος, δες και αυτό σε 2ο χρόνο.

Υ.γ3 Και οι default βραχίονες των οθονών είναι λάθος(ακόμα και εάν ρυθμίζοντε).

 

Επεξ/σία από @topos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, @topos είπε

Υ.γ3 Και οι default βραχίονες των οθονών είναι λάθος(ακόμα και εάν ρυθμίζοντε).

 Tσεκαρε βαση/βραχυονα των ultragear να δεις αν βολευει η ρυθμιση τους στο υψος σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πω και γω την εμπειρία μου, μήπως βοηθηθεί κάποιος, όπως εγώ από προηγούμενα posts.

Μιας και δουλεύω από το σπίτι full-time πλέον μετά τον covid, είπα να επενδύσω σε μια καλή καρέκλα. Είχα για χρόνια μια κλασική διευθυντική με δερματίνη, που παρότι ήταν γερή, βόλευε μόνο για να κάθεσαι οκλαδόν και στήριξη πλάτης πουθενά.

Εν μέσω covid/καραντίνας, πήρα την IKEA JARVFJALLET, που μετά από δοκιμή μου είχε φανεί καλύτερη της Markus, κυρίως στην στήριξη της πλάτης. Για κανα χρόνο ήταν οκ, αρκετά καλύτερη της διευθυντικής, αλλά σε σύντομο διάστημα άρχισαν τα τριξίματα, το κάθισμα ήταν σκληρό, όπως και η πλάτη και γενικά δεν με προδιέθετε να κάθομαι σωστά, με την πλάτη να ακουμπάει πίσω. Βέβαια ακόμα και αν πίεζα διαρκώς τον εαυτό μου να το κάνει, και πάλι μετά από ώρα κατέληγα να καμπουριάζω και να πονάει η πλάτη. Χαμηλά, στο σημείο της οσφυϊκής μοίρας δεν έχει καθόλου στήριξη, και πάντα όταν κάθομαι σωστά, μετά από λίγη ώρα καταλήγω να σούρνω προς τα μπρος και η μέση να είναι στον αέρα.

Προ-wfh, είχαμε στο γραφείο τις Steelcase Think και γενικά μου φαίνονταν πολύ βολικές και άνετες, και γι'αυτό είπα να πάω από την EKA Hellas να τις δοκιμάσω. Είδα τις Leap, Amia και Think. 

Η Think σε σύγκριση με τις άλλες δύο μου φάνηκε αρκετά πιο basic, ειδικά το κάθισμά της, ενώ η πλάτη της ήταν η λιγότερο βολική από τις τρείς.

Η Amia πολύ πιο άνετη και αρκετά πιο απλή στην εμφάνιση, με εξαιρετικό μαξιλάρι.

Η Leap έχει αρκετά καλύτερη στήριξη στην πλάτη, με πιο πολλές ρυθμίσεις, ενώ το μαξιλάρι της μου φάνηκε αρκετά κοντά στην Amia. Όπως έχει ξαναναφερθεί εδώ, η Leap που έχουν στην έκθεση στην EKA είναι με δερματίνη και το μαξιλάρι είναι πολύ σκληρό. Αν ζητήσετε να δείτε μια με ύφασμα θα καταλάβετε την διαφορά. 

Ο κύριος λόγος που δεν πήρα την Amia αντί της Leap ήταν ότι η Amia δεν έχει κλιμακούμενη ανάκλιση με στοπ. Είτε κλειδώνει μπροστά ή είναι ελεύθερη, ενώ η Leap έχει διάφορα σκαλοπάτια. Βέβαια, ίσως σκληραίνοντας την ανάκλιση επιτυγχάνεις το ίδιο αποτέλεσμα, αλλά αφού θα έδινα τόσα λεφτά είπα να μην τα τσιγγουνευτώ εκεί.

Μου παραδόθηκε μετά από 6 εβδομάδες, όσο και μου είχαν πει εξαρχής, πλήρως συναρμολογημένη.

Εντάξει η καρέκλα είναι εξαιρετική, ακόμα και με δοκιμή λεπτού, καταλαβαίνεις γιατί έχει τόσα λεφτά. Σου δίνει ελευθερία κινήσεων, και στην πλάτη και κάτω από τους μηρούς, ενώ παράλληλα σε στηρίζει πολύ καλά. Αγκαλιάζει το σώμα σου και σε βοηθάει να στέκεσαι σε σωστή στάση, χωρίς να προσπαθείς. Ειδικά χαμηλά στη μέση και στην οσφυική μοίρα είναι πολύ άνετη και δεν νοιώθεις πιάσιμο ούτε μετά από ώρες. Τα πολύ καλά και με πολλές ρυθμίσεις 4D μπράτσα, συμβάλλουν κατα πολυ στο να στέκεσαι σωστά.

Έχοντας τη Leap κανα μήνα πλέον και δοκιμάζοντας ξανά για μερικές μέρες την Jarvfjallet, η κύρια διαφορά τους είναι στην ελαστικότητα. Στην Leap νοιώθεις με την παραμικρή κίνηση την καρέκλα να λυγίζει κλπ για να προσαρμοστεί στο σώμα σου, ενώ η Jarvfjallet είναι ένα σταθερό πράγμα, με την πλάτη να μην είναι καθόλου ελαστική.

Όμως, για να μην τρελαθούμε, έχουμε φτάσει και συζητάμε για λεπτομέρειες. Και η Jarvfjallet για την τιμή της συμπαθητική είναι, ειδικά σε σχέση με απλές καρέκλες διευθυντικές ή φθηνές κινεζιές. Έχει επιβιώσει από 2 μετακομίσεις και πολύ λύσιμο-δέσιμο, δεν έχω παράπονο.

Όμως ότι πληρώσεις παίρνεις και εδώ, και αν κάποιος κάθεται 10 ώρες κάθε μέρα στην καρέκλα, αξίζει πολύ να επενδύσει σε ένα τέτοιο κάθισμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, makis89 είπε

Ας πω και γω την εμπειρία μου, μήπως βοηθηθεί κάποιος, όπως εγώ από προηγούμενα posts.

Μιας και δουλεύω από το σπίτι full-time πλέον μετά τον covid, είπα να επενδύσω σε μια καλή καρέκλα. Είχα για χρόνια μια κλασική διευθυντική με δερματίνη, που παρότι ήταν γερή, βόλευε μόνο για να κάθεσαι οκλαδόν και στήριξη πλάτης πουθενά.

Εν μέσω covid/καραντίνας, πήρα την IKEA JARVFJALLET, που μετά από δοκιμή μου είχε φανεί καλύτερη της Markus, κυρίως στην στήριξη της πλάτης. Για κανα χρόνο ήταν οκ, αρκετά καλύτερη της διευθυντικής, αλλά σε σύντομο διάστημα άρχισαν τα τριξίματα, το κάθισμα ήταν σκληρό, όπως και η πλάτη και γενικά δεν με προδιέθετε να κάθομαι σωστά, με την πλάτη να ακουμπάει πίσω. Βέβαια ακόμα και αν πίεζα διαρκώς τον εαυτό μου να το κάνει, και πάλι μετά από ώρα κατέληγα να καμπουριάζω και να πονάει η πλάτη. Χαμηλά, στο σημείο της οσφυϊκής μοίρας δεν έχει καθόλου στήριξη, και πάντα όταν κάθομαι σωστά, μετά από λίγη ώρα καταλήγω να σούρνω προς τα μπρος και η μέση να είναι στον αέρα.

Προ-wfh, είχαμε στο γραφείο τις Steelcase Think και γενικά μου φαίνονταν πολύ βολικές και άνετες, και γι'αυτό είπα να πάω από την EKA Hellas να τις δοκιμάσω. Είδα τις Leap, Amia και Think. 

Η Think σε σύγκριση με τις άλλες δύο μου φάνηκε αρκετά πιο basic, ειδικά το κάθισμά της, ενώ η πλάτη της ήταν η λιγότερο βολική από τις τρείς.

Η Amia πολύ πιο άνετη και αρκετά πιο απλή στην εμφάνιση, με εξαιρετικό μαξιλάρι.

Η Leap έχει αρκετά καλύτερη στήριξη στην πλάτη, με πιο πολλές ρυθμίσεις, ενώ το μαξιλάρι της μου φάνηκε αρκετά κοντά στην Amia. Όπως έχει ξαναναφερθεί εδώ, η Leap που έχουν στην έκθεση στην EKA είναι με δερματίνη και το μαξιλάρι είναι πολύ σκληρό. Αν ζητήσετε να δείτε μια με ύφασμα θα καταλάβετε την διαφορά. 

Ο κύριος λόγος που δεν πήρα την Amia αντί της Leap ήταν ότι η Amia δεν έχει κλιμακούμενη ανάκλιση με στοπ. Είτε κλειδώνει μπροστά ή είναι ελεύθερη, ενώ η Leap έχει διάφορα σκαλοπάτια. Βέβαια, ίσως σκληραίνοντας την ανάκλιση επιτυγχάνεις το ίδιο αποτέλεσμα, αλλά αφού θα έδινα τόσα λεφτά είπα να μην τα τσιγγουνευτώ εκεί.

Μου παραδόθηκε μετά από 6 εβδομάδες, όσο και μου είχαν πει εξαρχής, πλήρως συναρμολογημένη.

Εντάξει η καρέκλα είναι εξαιρετική, ακόμα και με δοκιμή λεπτού, καταλαβαίνεις γιατί έχει τόσα λεφτά. Σου δίνει ελευθερία κινήσεων, και στην πλάτη και κάτω από τους μηρούς, ενώ παράλληλα σε στηρίζει πολύ καλά. Αγκαλιάζει το σώμα σου και σε βοηθάει να στέκεσαι σε σωστή στάση, χωρίς να προσπαθείς. Ειδικά χαμηλά στη μέση και στην οσφυική μοίρα είναι πολύ άνετη και δεν νοιώθεις πιάσιμο ούτε μετά από ώρες. Τα πολύ καλά και με πολλές ρυθμίσεις 4D μπράτσα, συμβάλλουν κατα πολυ στο να στέκεσαι σωστά.

Έχοντας τη Leap κανα μήνα πλέον και δοκιμάζοντας ξανά για μερικές μέρες την Jarvfjallet, η κύρια διαφορά τους είναι στην ελαστικότητα. Στην Leap νοιώθεις με την παραμικρή κίνηση την καρέκλα να λυγίζει κλπ για να προσαρμοστεί στο σώμα σου, ενώ η Jarvfjallet είναι ένα σταθερό πράγμα, με την πλάτη να μην είναι καθόλου ελαστική.

Όμως, για να μην τρελαθούμε, έχουμε φτάσει και συζητάμε για λεπτομέρειες. Και η Jarvfjallet για την τιμή της συμπαθητική είναι, ειδικά σε σχέση με απλές καρέκλες διευθυντικές ή φθηνές κινεζιές. Έχει επιβιώσει από 2 μετακομίσεις και πολύ λύσιμο-δέσιμο, δεν έχω παράπονο.

Όμως ότι πληρώσεις παίρνεις και εδώ, και αν κάποιος κάθεται 10 ώρες κάθε μέρα στην καρέκλα, αξίζει πολύ να επενδύσει σε ένα τέτοιο κάθισμα.

Που τη βρίσκω την leap φίλε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, makis89 said:

Όμως ότι πληρώσεις παίρνεις και εδώ, και αν κάποιος κάθεται 10 ώρες κάθε μέρα στην καρέκλα, αξίζει πολύ να επενδύσει σε ένα τέτοιο κάθισμα.

ολα καλα, εκτος απο το μυθο του οτι πληρώνεις παιρνεις.. πιο πολύ ισχυεί για αυτούς που βαριούνται να ασχοληθούν με κάτι και αγοράζουν οτι ειναι απλά ακριβότερο και εχει δημιουργήσει hype, διχως να εχουν καταλάβει ποτέ τις πραγματικές τους ανάγκες.

αν εχει ασχοληθεί κάποιος με τεχνολογικά προιοντα, ειναι πιο εύκολα αντιληπτό.

στις 2 συγκεκριμενες που αναφερεις ισχυεί, οχι ομως γενικα και αοριστα. 

ουτε το ακριβότερο σημαίνει παντα "καλύτερο", ούτε το φθηνότερο "χειρότερο"

ολα θελουν ερευνα και λίγη (ή πολύ) ενασχόληση.

Αυτο που δεν αναφερεις και θεωρω σημαντικό, ειναι για το κοστος χρήσης ανα έτος.

δυστυχώς στην ΕU απο οσο γνωρίζω η steelcase δινει 5 χρονια αντί για 12 που δίνει USA. (ας με διορθώσει καποιος αν κάνω λάθος και άλλαξαν πολιτική)

αυτο που κερδίζει καποιος, απο μια ακριβή καρέκλα πχ Herman Miller των 800-1500ε με 12 ετη εγγυηση, ειναι οτι μακροχρονα η χρηση ανα έτος, ειναι περίπου οσο αν, ανα 2-3 χρόνια έδινε καποιος 200-300ε για καρέκλα που χαλούσε μεσα σε 2-3ετη.

αντιθέτως, αυτος που θα επιλέξει μια ποιοτική καρέκλα με 12 ετη εγγυηση, θα κάθεται σε σωστή καρέκλα για όλα αυτά τα χρόνια, δίχως προβλήματα και με περίπου το ίδιο κόστος με αυτόν που επέλεγε να αγοραζει τις φθηνότερες αλλα αναλώσιμες. (και φυσικά ειναι και πιο οικολογικό) Το δύσκολο ειναι η αρχική "επένδυση"

 

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Επειδή υπάρχουν δυο προσφορές για καρέκλες γραφείου, και το budget θα προτιμούσα να κινηθεί σε αυτά τα επίπεδα - γνωρίζει κανείς αν αξίζουν οι δυο παρακάτω περιπτώσεις;

https://www.bestprice.gr/item/2155739142/artelibre-andronikh-karekla-grafeioy-14240017.html

https://www.bestprice.gr/item/2159153554/homemarkt-seena-karekla-grafeioy-hm119001.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα ομάδα,

Όντας στην αναζήτη καρέκλας και γω, είμαι μεταξυ της Thesis S8 400ευρω(που μου προτείναν απο το κατάστημα μαζί με κάποιες άλλες πιο ακριβές) και της κλασσικής Ikea Markus 200ευρω.

Η διαφορά μεταξύ τους αξίζει στο να δώσω κάτι παραπάνω και να πάω στην S8; 
Έχει κανείς άποψη καθώς αμφιταλαντεύομαι αρκετά.

Σημείωση : Είμαι 1.94 , 80 κιλά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην ομάδα. Έχω την Anda Seat AD12XL Kaiser II, και θέλει αλλαγή αμορτισέρ. Έχει αλλάξει κάποιος στην συγκεκριμένη αμορτισέρ; Γιατί η μαμά έχει 40 ευρώ που μου φαίνονται πάρα πολλά. Είναι class 4, και βρίσκω πολλές στο skroutz, αλλά είναι όλες συμβατές; Ή υπάρχουν σε διάφορες διαστάσεις; Δηλαδή όλες οι class 4 είναι συγκεκριμένες διαστάσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, John Kalogeropoulos said:

Καλημέρα ομάδα,

Όντας στην αναζήτη καρέκλας και γω, είμαι μεταξυ της Thesis S8 400ευρω(που μου προτείναν απο το κατάστημα μαζί με κάποιες άλλες πιο ακριβές) και της κλασσικής Ikea Markus 200ευρω.

Η διαφορά μεταξύ τους αξίζει στο να δώσω κάτι παραπάνω και να πάω στην S8; 
Έχει κανείς άποψη καθώς αμφιταλαντεύομαι αρκετά.

Σημείωση : Είμαι 1.94 , 80 κιλά.

 

Την Markus την απορρίπτεις αν δεν έχεις δυνατότητα να την δεις πρωτα,99% δεν κάνει για το ύψος σου -το headrest "πέφτει" πολύ χαμηλά με αποτέλεσμα να βρίσκει στην πλάτη σου και να σε "σπρώχνει" μπροστα .

Απο Ikea δες την jarvfallet 

 

Επεξ/σία από @topos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/11/2023 στις 1:16 ΠΜ, Prasino Mantarinh είπε

Δοκιμασα σημερα απο Ergoaction, συγκεκριμενα την Actiοn που εχει και βραβεια σχεδιασμου ( αναθεμα και αν ισχυει..  ) καλη φανηκε ωραια μπρατσα, ανετη αλλα μετα απο αυτο που διαβασα για τις κινεζιες δεν ξερω εχω ξενερωσει την ζωη μου, σε φαση περισσοτερη αξια θα εχουν τα λεφτα μου αμα παρω καρεκλα κηπου πλαστικη απο το παζαρι παρα την καθε κινεζια απο τον Χ,Y  προμηθευτη. Δυστυχως λεφτα για Miller και Steelcase δεν ....

https://ifdesign.com/en/winner-ranking/project/vx-office-chair/285626

To βραβείο για την καρέκλα ισχύει απ' ότι βλέπω. Την έχω δοκιμάσει κι εγώ, πάρα πολύ καλή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 minutes ago, geosoumb said:

https://ifdesign.com/en/winner-ranking/project/vx-office-chair/285626

To βραβείο για την καρέκλα ισχύει απ' ότι βλέπω. Την έχω δοκιμάσει κι εγώ, πάρα πολύ καλή

μοιαζουν αρκετα (πρεπει να ειναι κλώνος) αλλα μπορεί αν μην ειναι ίδιες ποιοτικά.

η VX που εχεις στο link εχουν πιο ωραια πλατη χωρις το lumbar support που εχει η Action πιο πανω.

 

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...