Προς το περιεχόμενο

[MEGATHREAD] Εξελιξη παραγγελιων των προσφορων απο ολα τα Amazons (.com, .co.uk, .de, .fr, .es, .it)


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περιμένω ένα κινητό αντικατάσταση για κάποιο πρόβλημα του πρώτου. Είναι από Αγγλία Amazon. Το πρώτο έγινε αγορά και ήρθε στα τέλη Δεκεμβρίου. Τώρα αυτό έπρεπε να ήταν εδώ στις 11-1-21 αλλά άργησε. Τώρα βλέπω ότι είναι στο τελωνείο. Υπάρχει πιθανότητα για χρέωση? Το ξαναλέω είναι αντικατάσταση με μηδενική χρέωση..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

24 λεπτά πριν, Neural_handshake είπε

να στελνουν με tracking ,να ξερεις οτι εχεις κατι σε κινηση κ το σημαντικοτερο να μην μπορει να κλαπει απο οποιοδηποτε κομματι της αλυσιδας μεταφορας

τωρα ειμαστε ολοι με τον φοβο οτι εχουν χαθει η κλαπει κ το amazon πληρωνει την τσιπια του με refunds κ χαμενα εμπορευματα η εμπορευματα που παραλαμβανονται κ ο αγοραστης κανει τον κινεζο

Αλλο αυτο που λες εσυ και αλλο αυτό που λεω εγώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/1/2021 στις 9:09 ΜΜ, stark είπε

Και σε μένα ενώ το Amazon αναφέρει εκτιμώμενη 5/2 η UPS γράφει για 2/2. Ας κρατήσουμε μικρό καλάθι...

 

Στις 26/1/2021 στις 12:08 ΜΜ, stark είπε

Τα ίδια. 13/1 παραγγελία, 22/1 με 4/2 (και καλά) παραλαβή, δεν έχει γίνει καν dispatch ακόμα.

Σήμερα παρέλαβα. Προφανώς την καθυστέρηση στο dispatch την έχουν πλέον όλοι. Από κει και πέρα όποιος είναι τυχερός και του σταλεί με UPS είναι σε λίγο καλύτερη θέση (λόγω tracking # και ίσως ελαφρώς μικρότερης αναμονής μετά το dispatch).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τραγικη η εμπειρια πλεον με το αμαζον de

απορώ σε στοκ προϊόντα να κάνουν 15-20 ημερες να τα κανουν αποστολή

Ενω οπως διαβαζω εδω να τα στέλνουν μερικά και χωρίς tracking ,οπως μας γράφουν να τους γράψουμε και εμεις ,refund άμεσα μην το σκέφτεται κανεις, καμια κατανόηση και διαλλακτικότητα με αυτό το μπαχαλομαγαζο

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, rostropol είπε

Παρήγγειλα από amazon.es 28/1 κινητό και διαβάζοντας εδώ όλα αυτά περί καθυστερήσεων ανησύχησα λίγο,ευτυχώς σήμερα μου ήρθε email πως αναχώρησε από Ρώμη και θα είναι εδώ 5/2 με UPS Standard  με tracking. Μήπως σιγά σιγά ομαλοποιείται η κατάσταση ....

Οχι, απλα ησουν πολυ τυχερος. Παραγγελια μου 22-1-2021, ακομα δεν εχει φυγει καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, hyperionthetitan είπε

22-1; καλά είσαι...

image.png.f8bb18e28efd9877c49eb5a923533492.png

2 μηνες παρα 8 μερες περιμενα παραγγελια BF απο Γερμανικο σε in stock πραγματα, δεν μου λενε τιποτα τετοια νουμερακια. 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, matrixxx είπε

2 μηνες παρα 8 μερες περιμενα παραγγελια BF απο Γερμανικο σε in stock πραγματα, δεν μου λενε τιποτα τετοια νουμερακια. 😛 

Παρελαβες εν τέλει? Ή τότε ζήτησες επιστροφή χρημάτων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 14/1/2021 στις 9:28 ΜΜ, matrixxx είπε

Και εγω περιμενω ακομα (45 ημερες) απο παραγγελια 30-11 απο Γερμανικο αμαζον iparcel με εκτιμωμενη 5-1-2021... Μπορει να ερθει και μενα με αυτο, δεν ασχολουμαι καν να μπω να ρωταω ups κλπ.

 

Στις 20/1/2021 στις 2:46 ΜΜ, matrixxx είπε

Μηπως ηταν iparcel; Εγω παραγγελια 30-11 ακομα περιμενω να ερθει, tracked.

To περιμενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Amazon. de  η συνεχεία...

Η αλλιώς η  οδυσσειακή περιπέτεια  ενός φορητού σκληρού δίσκου...

 

Από 24 Ιανουαρίου που έδωσαν εντολή για να ξαναστείλουν το δίσκο που ποτέ δεν παρέλαβα (Υπενθυμίζω ήταν untracking με royal mail ) σήμερα τον έστειλαν από Ισπανία με UPS.

 

Ευτυχώς δεν τον εστειλαν πάλι από Αγγλική αποθήκη.

 

Πότε λέτε να τον εχω στα χερια μου;;; (Αθήνα κέντρο μένω)

1177451980_Screenshot_2021-02-02TrackPackage.png.62a9dbef8e90bc1dfffe487af7b6995b.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Χλωριούχο Αμμώνιο είπε

Amazon. de  η συνεχεία...

Η αλλιώς η  οδυσσειακή περιπέτεια  ενός φορητού σκληρού δίσκου...

 

Από 24 Ιανουαρίου που έδωσαν εντολή για να ξαναστείλουν το δίσκο που ποτέ δεν παρέλαβα (Υπενθυμίζω ήταν untracking με royal mail ) σήμερα τον έστειλαν από Ισπανία με UPS.

 

Ευτυχώς δεν τον εστειλαν πάλι από Αγγλική αποθήκη.

 

Πότε λέτε να τον εχω στα χερια μου;;; (Αθήνα κέντρο μένω)

1177451980_Screenshot_2021-02-02TrackPackage.png.62a9dbef8e90bc1dfffe487af7b6995b.png

 

5 εργάσιμες κάνει συνήθως η UPS για τις μη express αποστολές. Αν είναι express αύριο θα το έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, djuan1988 είπε

5 εργάσιμες κάνει συνήθως η UPS για τις μη express αποστολές. Αν είναι express αύριο θα το έχεις.

Να ειναι express δεν νομίζω...Αφού ειναι δωρεάν. Το Express έχει κόστος κάπου 30 ευρώ. Θυμάμαι που είχα κάνει παραγγελία τον Οκτώβρη σε κατάστημα στην Ολλανδία και όντως την επομένη την είχα στα χερια μου.

Πάντως μέχρι αυτή την ώρα δεν έχει ενημερωθεί το tracking βγάζει το παρακατω μήνυμα.

 

UPS could not locate the shipment details for this tracking number. Details are only available for shipments made within the last 120 days. Please verify your information

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Χλωριούχο Αμμώνιο είπε

Να ειναι express δεν νομίζω...Αφού ειναι δωρεάν. Το Express έχει κόστος κάπου 30 ευρώ. Θυμάμαι που είχα κάνει παραγγελία τον Οκτώβρη σε κατάστημα στην Ολλανδία και όντως την επομένη την είχα στα χερια μου.

Πάντως μέχρι αυτή την ώρα δεν έχει ενημερωθεί το tracking βγάζει το παρακατω μήνυμα.

 

UPS could not locate the shipment details for this tracking number. Details are only available for shipments made within the last 120 days. Please verify your information

Δεν το χει παραλάβει ακόμα η ups, ή δεν έχει σκαναρει την ετικέτα που έχουν. Θα το αναγνωρίσει σύντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, Χλωριούχο Αμμώνιο είπε

Να ειναι express δεν νομίζω...

Αν κοιταξεις δεξια στην σελιδα του τρακιν, γραφει αν ειναι standard ή express.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...