Προς το περιεχόμενο

[MEGATHREAD] Εξελιξη παραγγελιων των προσφορων απο ολα τα Amazons (.com, .co.uk, .de, .fr, .es, .it)


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παραγγελια απο amazon.de στις 3/2 με express shipping το ειχα βαλει και εδειχνε estimated delivery οτι θα με ενημερωσουν μεσω μειλ. (προϊον in stock).  Ειχαν περασει μερες και ακομα τιποτα, και παρατηρησα οτι αν εβαζα το προϊον καλαθι με εξπρες μεθοδο δεν εβγαζε ημερομηνια ενω με standard εβγαζε και αλλαξα μονος μου το shipping method της υπαρχουσας παραγγελιας σε στανταρ. 15/2 πλεον το εστειλαν με UPS standard αλλα τα καταφεραν και παλι αφου το εστειλαν απο ΑΓΓΛΙΑ, τωρα εχει φτασει απο 18/2 ελλαδα και ειναι προς τελωνειακο ελεγχο. Εκτιμωμενη παραδοση μου εδινε η ups αρχικα 2/3 αλλα καθε μερα που περναει στο τελωνειο μου προσθετει μια μερα και εχω φτασει στις 5/3 εκτιμωμενη παραδοση και πιθανα θα παει και πιο πισω. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ απλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Από Ups χθες έβγαλε για λίγο Η υπηρεσία εκτελωνισμού επεξεργάζεται το δέμα σας. 

Και μετά ξανά άλλαξε σε καθυστερημένη λόγο brexit 

Δεν μπορώ να πάρω και τα μεταφορικά πίσω από το Amazon λόγο αυτής της δικαιολογίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Sakiz105 είπε

Από Ups χθες έβγαλε για λίγο Η υπηρεσία εκτελωνισμού επεξεργάζεται το δέμα σας. 

Και μετά ξανά άλλαξε σε καθυστερημένη λόγο brexit 

Δεν μπορώ να πάρω και τα μεταφορικά πίσω από το Amazon λόγο αυτής της δικαιολογίας

Τα ιδια και σε μενα απο χθες. Τα μεταφορικα τα πηρα ηδη απο Amazon μαζι με ενα κουπονι ...6 λιρες για επομενη αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να λέω και τα καλά εκτός από το απόλυτα δικαιολογημενο κραξιμο.

Παραγγελία #1

Από Amazon.de στις 16/02 με απλή αποστολή.

Αποστολη από αποθήκες (Ιταλίας και όχι Γερμανίας) στις 19/02 με UPS

Παραλαβή σήμερα το μεσημέρι 25/02 (Λάρισα). Estimated delivery date 25/02 (ακριβώς έπεσαν).

---

Παραγγελία #2

Από Amazon.de (εξωτερικός πωλητής) στις 07/02 με απλή αποστολή.

Αποστολη από προμηθευτή (Γερμανία) στις 09/02

Παραλαβή 18/02 (Λάρισα). Estimated delivery date 15-23/02

---

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Crus είπε

Τα ιδια και σε μενα απο χθες. Τα μεταφορικα τα πηρα ηδη απο Amazon μαζι με ενα κουπονι ...6 λιρες για επομενη αγορα.

Πως τα πήρε? Γιατί εμένα μου λένε περίμενε μέχρι της 3 Μάρτιου... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα στο Amazon support γιατί καθυστερούν τόσο να κάνουν dispatch την παραγγελια μου και μου έστειλε αυτό 

Since the Standard shipping is used, we are grouping your parcel with many other parcels that are being sent to Greece due to logistics and safety/damage prevention purposes.
 

Άντε κάντε καμία παραγγελια να μαζευτούν αρκετά μήπως και τα στείλουν επιτέλους 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Sakiz105 είπε

Πως τα πήρε? Γιατί εμένα μου λένε περίμενε μέχρι της 3 Μάρτιου... 

Έτσι είπαν και σε εμένα αρχικά. Αλλά τους ξαναστειλα μετά από μια βδομάδα και μου τα έβαλαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

amazon.fr

7 Ιανουαρίου: παραγγελία

17 Ιανουαρίου: αποστολή

 4 Φεβρουαρίου: επιστροφή όλου του ποσού

18 Φεβρουαρίου: μου έστειλαν €10 για λογιστικό λάθος και είπαν άμα είναι παραπάνω στείλε mail.

Σήμερα ήρθε το πακέτο ΕΛΤΑ με κόστος €33 ΦΠΑ κ εκτελωνισμός (το λογιστικό λάθος που λέγαμε ήταν το έστειλαν από Αγγλία χωρίς να πληρώσουν τα συναφή). Τους έστειλα email με φωτογραφίες για να πάρω πίσω και αυτά που έδωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερινο update που με κανει να ελπιζω οτι κατι κινειται:

Σε διακίνηση 26.02.2021 13:38 Spata, Greece

Σάρωση εισαγωγής

    26.02.2021 13:20 - Το δέμα σας κρατείται για πληρωμή δασμών και φόρων. / Το δέμα σας αποδεσμεύθηκε από το τελωνείο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/2/2021 στις 10:38 ΠΜ, volleyball είπε

Παραγγελία από Amazon.com
Έγινε στις 9/2, με AmazonGlobal Expedited Shipping
Shipped 12/2, με Aramex
Αναμενόμενη μέρα παράδοσης 12/3

 

Update για την παραπάνω παραγγελία.

23/2 έφυγε από Κύπρο. Λογικά το βράδυ έφτασε Ελλάδα, καθώς στις 24/2 φαίνεται να την πήρε η courier center. Χτες ήρθε στο κατάστημα και σήμερα πήγα και την παρέλαβα.

Βλέπω ότι ο έλεγχος για τελωνείο έγινε στην Κύπρο, σύμφωνα με όσα γράφει το Amazon.com. Μάλλον για αυτό δεν καθυστέρησε, από τη στιγμή που μπήκε Ελλάδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σωστα. Αραμεξ=μεσω Κυπρου, εκει ο εκτελωνισμος, DHL, UPS, Eλλαδα απευθειας και εκτελωνισμος εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Εντάξει, έπαιξε κι’ αυτό ! Η παραγγελία έγινε για προϊόν in stock (EU αποθήκες τρίτων) στις 03/02/21 και στις 11-02-21 ακυρώθηκε με το παρακάτω :

Hello, from Amazon.de

Due to a lack of availability, we will not be able to obtain the following item from your order. We've canceled the item and apologize for the inconvenience. If you see a charge for the canceled item, we will refund you within 1-2 business days. If you are still interested in purchasing this item, it may be available from other sellers. Please visit the detail page for this item below.

Αφού είδα το refund, προχώρησα σε εκ νέου αγορά:

Ordered 14 February

Dispatched Monday, 22 February from Poland

Arriving 5 March

Delivery by UPS

Προόδος Αποστολής

Δείκτης προόδου

Κατάσταση

Ημερομηνία

Τοποθεσία

Δραστηριότητα

Μελλοντικό συμβάν

Παράδοση

-

-

 

Τρέχον συμβάν

Για παράδοση

01.03.2021 7:18

Athens, Greece

 

Παλαιό συμβάν

Στάλθηκε

22.02.2021 16:46

Mirkow, Poland

 

Παλαιό συμβάν

Η ετικέτα δημιουργήθηκε

22.02.2021 12:11

Poland

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το αμαζον Αγγλίας πως μιλάμε? έχω σπάσει το κεφάλι μου για παραγγελία που έκανα 5/2 έλεγε εδώ στης 25/2 ακόμα τπτ και δεν έχει καν τρακιν επειδή ήταν απλό. πατάω για το support τους και το μόνο που μου βγάζει είναι να βάλω τον αριθμό μου αλλα δεν έχει καν την Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...