Προς το περιεχόμενο

Κλέψιμο από βενζινάδικο Shell (Ερμής)


phanispal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, vins είπε

Για να το ανοίξει λίγο και να καθαρίσει λιγο λόγω των πρόσθετων που έχει η κατοστάρα του το είπε μάλλον, όχι για να αποδώσει παραπάνω 

Σωστα για να καθαρισει μου το ειπε γιατι ειχα καιρο προβλημα στον εγκεφαλο και δεν δουλευε ο πρωτος ο λαμδα και τα κωλοοπελ αν δεν δουλευει ο λαμδα δινουν εντολη πλουσιο γιατι εμεις με τα οπελ ειμαστε λεφταδες. :lol:

Αλλαξα εγκεφαλο καθαρισα και μια τα μπεκ αλλα και που πηγα Αγιους και την ιδια μερα σε συγγενεις στην Αρχαια Κορινθο ηταν δωρο αδωρο γιατι το βραδυ (Κυριακη) γυρισαμε με μποτολιαρισμα.

Το κακο ειναι οτι το αμαξι το δικο μου κυκλοφορει εδω Περιστερι και αντε γυρω περιοχες και μονο το καλοκαιρι που παμε 13-14 μερες αγιους που ειναι 65 χιλιομετρα.

Πρεπει καποια φορα να παω και στο χωριο μου στο Τρικαλο.

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 428
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

19 λεπτά πριν, vins είπε

Για να το ανοίξει λίγο και να καθαρίσει λιγο λόγω των πρόσθετων που έχει η κατοστάρα του το είπε μάλλον, όχι για να αποδώσει παραπάνω 

Δεν είναι δίχρονο μηχανάκι , να το ανοίξει και να το ξεκαπνισει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Εγώ έχω ένα Corsa C 1.2 του 2003 ο κατασκευαστής γράφει 45 λίτρα πήγα και γέμισα στην Shell μόλις είχε ανάψει το λαμπάκι και πήρε 43.5 λίτρα 70 ευρώ την περασμένη Τρίτη γιατί ήθελα να βάλω 98αρα.

Καλα δηλαδή αφού έβαλα 43.5 και παίρνει 45 1.5 λίτρο είναι η ρεζέρβα;  😂

Όταν ανάψει το λαμπάκι έχει άλλα 9 λίτρα μέσα, όταν αρχίσει να αναβοσβήνει έχει άλλα 5 λίτρα μέσα. 

Είμαι σίγουρος αν με το που άναψε το λαμπάκι, έκανες άλλα 80-100χλμ και πήγαινες να φουλάρεις στο συγκεκριμένο πρατήριο, 

θα σου έβαζε 52-54 λίτρα. Αντε να στο εξηγήσει μετά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το εξηγούσαν οι ειδικοί του insomnia.

Κάτι ο λαιμός του ρεζερβουάρ, κάτι που χύθηκε όταν έβγαλε την αντλία απ' το στόμιο, κάτι ότι θα ήταν σε ανηφόρα όταν άναψε το λαμπάκι, κάτι ότι τα ρεζερβουάρ είναι μεγαλύτερα απ' ότι λέει ο κατασκευαστής, κάτι ο ανάδρομος στον Ερμή, βγήκαν τα 7-8 λίτρα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, jmmys είπε

Όταν ανάψει το λαμπάκι έχει άλλα 9 λίτρα μέσα, όταν αρχίσει να αναβοσβήνει έχει άλλα 5 λίτρα μέσα. 

Είμαι σίγουρος αν με το που άναψε το λαμπάκι, έκανες άλλα 80-100χλμ και πήγαινες να φουλάρεις στο συγκεκριμένο πρατήριο, 

θα σου έβαζε 52-54 λίτρα. Αντε να στο εξηγήσει μετά. 

Με το που ανάψει το λαμπάκι στην χειρότερη να κάνω δέκα χιλιόμετρα μέχρι να βάλω βενζινη τις περισσότερες φορές αντε να κάνω 2-3 χιλιόμετρα ποτέ δεν το αφήνω παραπάνω δηλαδή τα 80-100 που γράφεις δεν τα έχω προσπαθήσει ούτε για πλάκα.

Τώρα σε 45 λίτρα πως θα χωρούσε 54 θα είχε καταρρίψει τους νόμους την φυσικής. 😄

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LLLEFTERIS είπε

Με το που ανάψει το λαμπάκι στην χειρότερη να κάνω δέκα χιλιόμετρα μέχρι να βάλω βενζινη τις περισσότερες φορές αντε να κάνω 2-3 χιλιόμετρα ποτέ δεν το αφήνω παραπάνω δηλαδή τα 80-100 που γράφεις δεν τα έχω προσπαθήσει ούτε για πλάκα.

Τώρα σε 45 λίτρα πως θα χωρούσε 54 θα είχε καταρρίψει τους νόμους την φυσικής. 😄

Δοκιμασε το, θα εκπλαγείς με το πόσα χλμ σου βγάζει η ρεζέρβα. Είναι καλό να γνωρίζεις πόσα σου βγάζει,με μέση κατανάλωση φυσικά,δεν βάζω ακραία μέσα όπως μεγάλες ταχύτητες ή σταμάτα ξεκίνα σε μποτιλιαρισμα. 

Ας εχεις και ένα 5λιτρο μαζί σου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jmmys είπε

Δοκιμασε το, θα εκπλαγείς με το πόσα χλμ σου βγάζει η ρεζέρβα. Είναι καλό να γνωρίζεις πόσα σου βγάζει,με μέση κατανάλωση φυσικά,δεν βάζω ακραία μέσα όπως μεγάλες ταχύτητες ή σταμάτα ξεκίνα σε μποτιλιαρισμα. 

Ας εχεις και ένα 5λιτρο μαζί σου. 

Πολύ καλή πρακτική το να πηγαίνει με λαμπάκι, ότι πρέπει για να αλλάξει και τρόμπα βενζίνης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, _Biohazard_ είπε

Πολύ καλή πρακτική το να πηγαίνει με λαμπάκι, ότι πρέπει για να αλλάξει και τρόμπα βενζίνης.

Εσύ αυτό κατάλαβες; Ότι θα το πηγαίνει συχνά ή μονίμως με λίγα λίτρα μέσα.Μπραβο.

Το να το κάνει μια φορά μόνο,έτσι για να το γνωρίζει, επειδη σίγουρα θα έρθει κάποια στιγμή που καλό είναι να ξέρεις, δεν παίζει ε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια ολες οι αντλιες τραβανε απο τον πατο του ρεζερβουαρ, το να σου αναψει λαμπακι δεν παει να πει οτι θα τραβαει σκουπιδια η αερα.

Το οτι καλο ειναι να μην αφηνεις να αναψει λαμπακι ειναι επειδη το τρομπακι της αντλιας ζεσταινεται και καλο ειναι να ειναι μεσα σε βενζινη για ψυξη.

Επειδη αλλαξα μονος μου τρομπακι βενζινης και το εκανα οταν ειχε αναψει το λαμπακι θα σας πω οτι ειχε αρκετη βενζινη μεσα που σκεπαζε το 1/3 της αντλιας.

Απλα στην Shell σε 100 λιτρα βαρελι θα σου βαλουν μεσα 150 εχουν καταρριψει τους νομους την φυσικης, ποιος Αινσταιν και πρασσιν αλογα. :lol:

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε την Shell, πολλες συμπτωσεις τωρα τελευταια🤨

44,3lt σε 45αρι ντεποζιτο? Corsa E, μολις μου ειχε αναψει το λαμπακι, το trip computer εδειχνε αλλα 90χλμ

Επειδη ειμαι αρκετα σχολαστικος και χρησιμοποιω το Fuelio για να καταγραφω καθε γεμισμα μου, ποτε (τουλαχιστον τα τελευταια 2 χρονια) δεν εχω βαλει πανω απο 43lt. Αλλα και σε χρηματα παντα επαιζα στα 50-60 ευρω, πρωτη φορα αλλαξα δεκαδα😉

Τεσπα, μια φορα μαλακας, δευτερη δεν εχει
Απλα μου εκανε εντυπωση γιατι τικαρε ολα τα τσεκ του καλου πρατηριου
Εταιρικο, χρονια στην θεση του και σε δρομο με κινηση.

Συμπερασμα, δεν ξερεις απο που θα την φας

 

Untitled.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tutuyo είπε

βρε την Shell, πολλες συμπτωσεις τωρα τελευταια🤨

44,3lt σε 45αρι ντεποζιτο? Corsa E, μολις μου ειχε αναψει το λαμπακι, το trip computer εδειχνε αλλα 90χλμ

Επειδη ειμαι αρκετα σχολαστικος και χρησιμοποιω το Fuelio για να καταγραφω καθε γεμισμα μου, ποτε (τουλαχιστον τα τελευταια 2 χρονια) δεν εχω βαλει πανω απο 43lt. Αλλα και σε χρηματα παντα επαιζα στα 50-60 ευρω, πρωτη φορα αλλαξα δεκαδα😉

Τεσπα, μια φορα μαλακας, δευτερη δεν εχει
Απλα μου εκανε εντυπωση γιατι τικαρε ολα τα τσεκ του καλου πρατηριου
Εταιρικο, χρονια στην θεση του και σε δρομο με κινηση.

Συμπερασμα, δεν ξερεις απο που θα την φας

 

Untitled.jpg

ΚΑΤΙ δεν πάει καλά με αυτούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, phanispal είπε

Θα το εξηγούσαν οι ειδικοί του insomnia.

Κάτι ο λαιμός του ρεζερβουάρ, κάτι που χύθηκε όταν έβγαλε την αντλία απ' το στόμιο, κάτι ότι θα ήταν σε ανηφόρα όταν άναψε το λαμπάκι, κάτι ότι τα ρεζερβουάρ είναι μεγαλύτερα απ' ότι λέει ο κατασκευαστής, κάτι ο ανάδρομος στον Ερμή, βγήκαν τα 7-8 λίτρα παραπάνω.

Γιατί τόση πίκρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...