Προς το περιεχόμενο

Αγορα αυτοκινητου εως 22 χιλιαρικα.


anso

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν εισαι φαση need for speed το audi το 1000αρι μια χαρά είναι. Χαμηλά τέλη, καλή κατανάλωση, και το τουρμπακι εχει γκαζακι μην νομίζεις , βρες το για test drive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 209
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

41 λεπτά πριν, anso είπε

Καμια προταση για φυσικο αεριο;

Νέο vfm Skoda Scala 1000κ.εκ /90 ps ξεκινάει από τα 16.700€

Seat Arona ίδιος κινητήρας από 17Κ...

Από τα 19Κ+ ξεκινά το Skoda Kamiq ίδιος κινητήρας, με 2-3 εξτραδακια πας 22-23Κ. 

Στα 1500/130ps κυκλοφόρησε πριν λίγο καιρό η νέα octavia και αναμένεται ξανά σύντομα, όπως και το νέο leon (τέλος του μήνα). 

Σε μεταχειρισμένο μπορείς να βρεις leon 2019 (1500/130ps) στα 16.7 με 49000χλμ, golf και leon (1400/110ps) προ 2019 κοντά στα 15Κ....όπως και ibiza/polo(1000/90) κάτω από 15-14Κ.

Τα μοντέλα έως το 2018 είχαν και 40λτρ βενζίνης, ενώ από το 2019 και μετα έχουν 9λτρ βενζίνης.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, terry308 είπε

Νέο vfm Skoda Scala 1000κ.εκ /90 ps ξεκινάει από τα 16.700€

Seat Arona ίδιος κινητήρας από 17Κ...

Από τα 19Κ+ ξεκινά το Skoda Kamiq ίδιος κινητήρας, με 2-3 εξτραδακια πας 22-23Κ. 

Στα 1500/130ps κυκλοφόρησε πριν λίγο καιρό η νέα octavia και αναμένεται ξανά σύντομα, όπως και το νέο leon (τέλος του μήνα). 

Σε μεταχειρισμένο μπορείς να βρεις leon 2019 (1500/130ps) στα 16.7 με 49000χλμ, golf και leon (1400/110ps) προ 2019 κοντά στα 15Κ....όπως και ibiza/polo(1000/90) κάτω από 15-14Κ.

Τα μοντέλα έως το 2018 είχαν και 40λτρ βενζίνης, ενώ από το 2019 και μετα έχουν 9λτρ βενζίνης.... 

Πολυ περιοριστικό όμως..γνωμη μου πχχ θα ορεπει να πεταωομαι αιηνα η οατρα για να βαλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, anso είπε

Πολυ περιοριστικό όμως..γνωμη μου πχχ θα ορεπει να πεταωομαι αιηνα η οατρα για να βαλω

Και οχι μονο, αν πας μεγαλυτερο ταξιδι πχ Μανη θα πρεπει να βαζεις βενζινη καθε 100 χλμ αλλιως θα μεινεις. Γενικα το φυσικο δεν ειναι για μεγαλα ταξιδια αλλα κυριως χρηση για πολη που εχει φυσικο πρατηριο και να ειναι και κοντα σου ωστε να μην κανεις 50 χλμ πηγενε ελα να γεμισεις.

Θελει πολυ μελετη η αγορα του, και πιστευω οχι για κυριο αυτοκινητο. Φαντασου να χρεισατεις λογο δουλειας να αλλαξεις Πολη, σε καποια που δεν εχει πρατηριο, τι κανεις τοτε;

Επεξ/σία από c-max
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, c-max είπε

Και οχι μονο, αν πας μεγαλυτερο ταξιδι πχ Μανη θα πρεπει να βαζεις βενζινη καθε 100 χλμ αλλιως θα μεινεις. Γενικα το φυσικο δεν ειναι για μεγαλα ταξιδια αλλα κυριως χρηση για πολη που εχει φυσικο πρατηριο και να ειναι και κοντα σου ωστε να μην κανεις 50 χλμ πηγενε ελα να γεμισεις.

Θελει πολυ μελετη η αγορα του, και πιστευω οχι για κυριο αυτοκινητο. Φαντασου να χρεισατεις λογο δουλειας να αλλαξεις Πολη, σε καποια που δεν εχει πρατηριο, τι κανεις τοτε;

Γερανό αχαχαχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πω και εγώ την γνώμη μου. 

Giulietta μακράν το πιο fun to drive αυτοκίνητο που έχω οδηγήσει αν και θεωρώ ότι αρκετά σύγχρονα αυτοκίνητα θα την φτάνουν λίγο - πολύ σε αυτό το τομέα. Κατά τα άλλα τίποτα το ιδιαίτερο ποιοτικά όπως και τα 9/10 αυτοκίνητα σήμερα στα λεφτά που συζητάμε.

Από προβλήματα, το συγκεκριμένο αυτοκίνητο που οδήγησα είχε βγάλει τα θεματάκια του πάντως. Ένα θεματάκι με την τουρμπίνα του, ένα συρματόσκινο (του χειρόφρενο αν θυμάμαι καλά) και γενικά διάφορες φθορές στο εσωτερικό. Μετά από 100κ κάτι χλμ ίσως να είναι και φυσιολογικές κάποιες αλλά δεν έχω συναντήσει σε άλλο αυτοκίνητο κάθισμα που είναι λες και δεν έχει ίχνος αφρολέξ. Ίσως να αποτελεί εξαίρεση βέβαια αλλά γενικά δεν έχω και τις καλύτερες εμπειρίες με τα Ιταλικά.

Προσωπικά σε αυτά τα χρήματα θα κοίταγα τα παρακάτω (τυχαία σειρά):

  • Seat Leon
  • Hyundai i30 (facelift)
  • Opel Astra
  • Seat Leon

Όσο αφορά το Civic, αν και δεν έχω μπει στα νέα μοντέλα των παραπάνω, ήταν το μόνο αυτοκίνητο που η θέση οδήγησης ήταν λες και είχε σχεδιαστεί ακριβώς στα μέτρα του. Το πως κούμπωσα στο κάθισμα, το που ήταν το τιμόνι, ο λεβιές των ταχυτήτων, το υποβραχιόνιο, τα πάντα ήταν ραμμένα και φτιαγμένα στα μέτρα μου. Μπορεί να είμαι 50/50 στο αν μου αρέσει ή όχι, σίγουρα όμως θα ήταν τοπ επιλογή αν ήμουν στη θέση σου και έκανα συχνά ταξίδια ή έγραφα πολλά χιλιόμετρα.

Μην επιλέξεις πάντως αυτοκίνητο χωρίς να τα οδηγήσεις!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ulb είπε

Ας πω και εγώ την γνώμη μου. 

Giulietta μακράν το πιο fun to drive αυτοκίνητο που έχω οδηγήσει αν και θεωρώ ότι αρκετά σύγχρονα αυτοκίνητα θα την φτάνουν λίγο - πολύ σε αυτό το τομέα. Κατά τα άλλα τίποτα το ιδιαίτερο ποιοτικά όπως και τα 9/10 αυτοκίνητα σήμερα στα λεφτά που συζητάμε.

Από προβλήματα, το συγκεκριμένο αυτοκίνητο που οδήγησα είχε βγάλει τα θεματάκια του πάντως. Ένα θεματάκι με την τουρμπίνα του, ένα συρματόσκινο (του χειρόφρενο αν θυμάμαι καλά) και γενικά διάφορες φθορές στο εσωτερικό. Μετά από 100κ κάτι χλμ ίσως να είναι και φυσιολογικές κάποιες αλλά δεν έχω συναντήσει σε άλλο αυτοκίνητο κάθισμα που είναι λες και δεν έχει ίχνος αφρολέξ. Ίσως να αποτελεί εξαίρεση βέβαια αλλά γενικά δεν έχω και τις καλύτερες εμπειρίες με τα Ιταλικά.

Προσωπικά σε αυτά τα χρήματα θα κοίταγα τα παρακάτω (τυχαία σειρά):

  • Seat Leon
  • Hyundai i30 (facelift)
  • Opel Astra
  • Seat Leon

Όσο αφορά το Civic, αν και δεν έχω μπει στα νέα μοντέλα των παραπάνω, ήταν το μόνο αυτοκίνητο που η θέση οδήγησης ήταν λες και είχε σχεδιαστεί ακριβώς στα μέτρα του. Το πως κούμπωσα στο κάθισμα, το που ήταν το τιμόνι, ο λεβιές των ταχυτήτων, το υποβραχιόνιο, τα πάντα ήταν ραμμένα και φτιαγμένα στα μέτρα μου. Μπορεί να είμαι 50/50 στο αν μου αρέσει ή όχι, σίγουρα όμως θα ήταν τοπ επιλογή αν ήμουν στη θέση σου και έκανα συχνά ταξίδια ή έγραφα πολλά χιλιόμετρα.

Μην επιλέξεις πάντως αυτοκίνητο χωρίς να τα οδηγήσεις!

Τυχαία το λεον 2 φορες στη τυχαια λιστα; 🤣

Θα παω να κανω ενα td οταν με το καλο ανοιξουν ,το civic,leon, giulietta και α3 κ μαλλον οποίο μου κατσει καλυτερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, adi32 είπε

Ναι βενζίνη 1400 170 άλογα distingtive sport pack με τα σκούρα φώτα. Πρέπει έβγαινε μέχρι το 2015 νομίζω. Μετά έβγαζε με τα 150 άλογα 

https://www.car.gr/classifieds/cars/?fs=1&make=1&model=19&engine_size-to=<1400&engine_power-from=>170&pg=1&sp=1048

 

Και αυτή είναι απίστευτη σε εμφάνιση 

Screenshot_20190820-095351_1~01.jpg

Τώρα τελευταία έχω μπει στο τριπακι να την ξαναποκτησω. 😍😍

5 ώρες πριν, sarakats85 είπε

Off topic..προσωπικα δεν αλλάζω αυτοκίνητο ανά 7 χρόνια..

Εγώ συνήθως ανα 6 χρόνια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Christos Vvs είπε

Το ανεβάζω εδώ, καθώς το θέμα του @tsofrasγια κάποιον λόγο κλείδωσε...

https://autoholix.com/2021/03/13/seat-leon-fr-dokimi-test-drive/

Τώρα το είδα :( ε είχε έρθει η ώρα του μάλλον

Καλύτερα που δεν το πήρα άσπρο τελικά

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/3/2021 στις 8:47 ΠΜ, el00019 είπε

Untitled.png

Σε κόκκινο

Περί ορέξεως βέβαια, αλλά κακάσχημο αμάξι. 😅

Στις 12/3/2021 στις 8:26 ΜΜ, GioZ76 είπε

Jullietta κλασσικό... Αλλά δεν παύει να είναι ιταλικο=ζημιές..

2021 έχουμε ή 1990?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Christos Vvs said:

Το ανεβάζω εδώ, καθώς το θέμα του @tsofrasγια κάποιον λόγο κλείδωσε...

https://autoholix.com/2021/03/13/seat-leon-fr-dokimi-test-drive/

2 hours ago, tsofras said:

Τώρα το είδα :( ε είχε έρθει η ώρα του μάλλον

κλείδωσε μετά από επαναλαμβανόμενα ακατάληπτα ποστ στα όρια του τρολαρίσματος, που έκανε σε διάφορα τόπικ συγκεκριμένος συνοφορουμίτης Τογιότα-Χιουντάι φαν

τα ποστ αυτά σβήστηκαν εν πολλοις,
αλλά και αποδείχθηκαν μοιραία στο αγαπημένο τόπικ

ο εν λόγω συνφορουμίτης είναι εκείνος στον οποίο απαντάω εδώ
και φυσικά συνέχισε να ποστάρει

 

Επεξ/σία από KoreanW
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Christos Vvs είπε

Το ανεβάζω εδώ, καθώς το θέμα του @tsofrasγια κάποιον λόγο κλείδωσε...

https://autoholix.com/2021/03/13/seat-leon-fr-dokimi-test-drive/

Γιατί κάποια trolls συνέχισαν το χαβά τους και φάγανε αναφορές, κρίμα γιατί ήταν βοηθητικό θέμα για πολλούς 

Επεξ/σία από terry308
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαμπάρι δεν πήρα δεν μου ήρθε κάτι έλεος, τόσο καιρό έκανα τον διαιτητή σε κανα 2 για μην φτάσουμε σε αυτό το σημείο , κρίμα  , τεσπα μην χαλάσουμε το θέμα του παιδιού

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...