Προς το περιεχόμενο

Βελτιώσεις - Μετατροπές - Αναβαθμισεις - Πατέντες όλα εδώ!


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 542
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

44 λεπτά πριν, paylidis είπε

Απο την άλλη όσο ωραία ειναι τα δερματινα τόσο απαλευτα ειναι, ιδίως το καλοκαίρι (ειχα κ υπεφερα) αλλα και το χειμώνα (εαν παρκαρεις στο κρυο)

Απο το 2000κατι και μετά εχω την εντύπωση οτι οι Γερμανοί έβαζαν στάνταρ θερμαινόμενα μπροστά αν το παρήγγελνες με δερμάτινο σαλόνι, στο golf τουλάχιστον που ξέρω σίγουρα, λογικά και στα άλλα vag.

Είναι ένας γρήγορος τρόπος να ξεχωρίσεις αν είναι εργοστασιακό το σαλόνι ή οχι (ή αν έχει σκέτα θερμαινόμενα με υφασμάτινα οτι μάλλον έχει έρθει απο Γερμανία 😛)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, paylidis είπε

προσωπικα θωμα προτιμώ ΜΟΝΟ υφασμα... δερμα μονο εαν το πας απο κλειστο παρκιν σε κλειστο παρκιν και εχεις 2ο για τη θαλασσα 😅

ε εντάξει δέρμα ύφασμα έχει την ομορφιά του δέρματος στα σημεία και τα καλά του υφάσματος εκεί που πρέπει :D

Για τον ήλιο δεκτό , για την θάλασσα τι πειράζει το δέρμα ? Καλά δεν είπαμε να μπείς με το μαγιό μέσα βρεγμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, and_64 είπε

Απο το 2000κατι και μετά εχω την εντύπωση οτι οι Γερμανοί έβαζαν στάνταρ θερμαινόμενα μπροστά αν το παρήγγελνες με δερμάτινο σαλόνι, στο golf τουλάχιστον που ξέρω σίγουρα, λογικά και στα άλλα vag.

Είναι ένας γρήγορος τρόπος να ξεχωρίσεις αν είναι εργοστασιακό το σαλόνι ή οχι (ή αν έχει σκέτα θερμαινόμενα με υφασμάτινα οτι μάλλον έχει έρθει απο Γερμανία 😛)

ετσι ακριβως. ισχυει στο 99% απο όσο ξερω (αφηνω 1% για εξαιρεσεις)

5 λεπτά πριν, tsofras είπε

ε εντάξει δέρμα ύφασμα έχει την ομορφιά του δέρματος στα σημεία και τα καλά του υφάσματος εκεί που πρέπει :D

Για τον ήλιο δεκτό , για την θάλασσα τι πειράζει το δέρμα ? Καλά δεν είπαμε να μπείς με το μαγιό μέσα βρεγμένο

Το λεω με την εννοια οτι θα μεινει στον ηλιο και θα αναψει 🤣

Δε το ξανακάνω το λάθος με το δέρμα, παρα μονο εαν ποτε εχω στη δουλεια κλειστο παρκιν οποτε δε το βλεπει καθολου ο ηλιος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γρήγορη ερώτηση μιας και δεν αξίζει δικό της thread.

Έχετε να προτείνετε κάποια δυνατή ταινία/αυτοκόλλητο διπλής όψης για στερέωση οθόνης (για όπισθεν) πάνω στο ταμπλό;

 

Υ.Γ.: Θα πρέπει να έχει ένα μικρό πάχος, μιας και η βάση δεν είναι τελείως flat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, jimmy213 είπε

Μια γρήγορη ερώτηση μιας και δεν αξίζει δικό της thread.

Έχετε να προτείνετε κάποια δυνατή ταινία/αυτοκόλλητο διπλής όψης για στερέωση οθόνης (για όπισθεν) πάνω στο ταμπλό;

 

Υ.Γ.: Θα πρέπει να έχει ένα μικρό πάχος, μιας και η βάση δεν είναι τελείως flat.

Κλασικά της 3M

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jimmy213 είπε

Αυτές οι VHB;

Ναι δες τι πάχος σου κάνει δεν έχει μεγάλο βάρος θα έπαιρνα αυτή με τα 3.70

Αν και αν ψάξεις μπορείς να βρεις και μονά αντί για καρούλι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Παιδάκια ποιος είναι ο επισκευαστής ουρανών στο Ν. Ηράκλειο που προτείνατε ένα φεγγάρι; 

Auto pap? Κάτι μου λέει. 

χωρικά σκεψου Πλαπούτα προς το τέλος της έχει ένα μίνι μάρκετ οκ. Εκεί παραδίπλα 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα 

Όχημα που τώρα φοράει 15" (ibiza) μπορεί να φορέσει 17" (από leon); 

Εάν ναι τι πλεονεκτήματα / μειονεκτηματα θα έχει η τοποθέτηση 17" εφόσον μπουν; 

Κατανάλωση, άνεση κύλισης κτλ;; 

@tsofras νομίζω ότι θα πρέπει να ξέρεις καλύτερα 😎

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, terry308 είπε

Καλησπέρα 

Όχημα που τώρα φοράει 15" (ibiza) μπορεί να φορέσει 17" (από leon); 

Εάν ναι τι πλεονεκτήματα / μειονεκτηματα θα έχει η τοποθέτηση 17" εφόσον μπουν; 

Κατανάλωση, άνεση κύλισης κτλ;; 

@tsofras νομίζω ότι θα πρέπει να ξέρεις καλύτερα 😎

Πρέπει να δεις το offset man δεν ξέρω αν κάνουν

Για τα υπόλοιπα νομίζω μεγαλύτερη κατανάλωση, καλύτερο κράτημα , μικρότερη άνεση

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, terry308 είπε

Καλησπέρα 

Όχημα που τώρα φοράει 15" (ibiza) μπορεί να φορέσει 17" (από leon); 

Εάν ναι τι πλεονεκτήματα / μειονεκτηματα θα έχει η τοποθέτηση 17" εφόσον μπουν; 

Κατανάλωση, άνεση κύλισης κτλ;; 

@tsofras νομίζω ότι θα πρέπει να ξέρεις καλύτερα 😎

Αν έχει ίδια πατούρα και δεις καρέ offset κλπ λογικά δε θα έχεις πρόβλημα. 

σαφως και θα έχεις αύξηση στην κατανάλωση για αρχή αλλά θα κερδίσεις κατά πολύ σε πάτημα στο δρόμο. 
 

Τις είδα κ εγώ, ποσό τις δίνει; 😝

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θελω να κανω τον Ν12 του Mini Cooper λιγο πιο αξιοπιστο.

Με αυτο εννοω να μην αναβει λαμπακι καθε φορα που νυχτωνει.

Εχουμε κανενα μηχανικο BMW - Mini Αθηνα που να ξερουμε οτι ειναι μαστορας βαρβατος να δει το αμαξι να μου το ισιωσει?

Εχω δει οτι πολλοι βαζουν ALTA αναβαθμισιες απο την MiniSpeed για να ανεβασουν λιγο το μοτερ αλλα δεν ξερω κατα ποσο θελω να ανεβασω την ισχυ οταν το αμαξι δεν μπορει να αντεξει 12 μηνες χωρις να αναψει λαμπακι.

Γιατι εχω κουραστει να κλεινω ραντεβου, να παιρνω πισω το αμαξι, να αναβει λαμπακι καθε μηνα κοκ.

Επεξ/σία από Doped
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Doped είπε

Θελω να κανω τον Ν12 του Mini Cooper λιγο πιο αξιοπιστο.

Με αυτο εννοω να μην αναβει λαμπακι καθε φορα που νυχτωνει.

Εχουμε κανενα μηχανικο BMW - Mini Αθηνα που να ξερουμε οτι ειναι μαστορας βαρβατος να δει το αμαξι να μου το ισιωσει?

Εχω δει οτι πολλοι βαζουν ALTA αναβαθμισιες απο την MiniSpeed για να ανεβασουν λιγο το μοτερ αλλα δεν ξερω κατα ποσο θελω να ανεβασω την ισχυ οταν το αμαξι δεν μπορει να αντεξει 12 μηνες χωρις να αναψει λαμπακι.

Γιατι εχω κουραστει να κλεινω ραντεβου, να παιρνω πισω το αμαξι, να αναβει λαμπακι καθε μηνα κοκ.

Δε παίζει να το καταφέρεις αυτο χωρίς να αλλάξεις Αμαξι… βαρέλι δίχως πάτο είναι τα μοτέρ του R56 όπως ήταν κ τα αντίστοιχης εποχής Ν43 της bmw, μόνο ζημιές….

η καλύτερη λύση να πας σε κάτι άλλο (πχ bmw F που ανέφερες στο άλλο νήμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...