Προς το περιεχόμενο

Αγορά μεταχειρισμένου αυτοκινήτου - γνώμες ιδέες


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Groovyi είπε

  

Τo ford focus το ειχα σκεφτει και εγω, απλα δεν εχω σε υψηλη εκτιμηση την ford λογω αυτου κυριως.

1. Το θεμα ειναι οτι σε μεγαλα ταξιδια που εκανα, με google maps + spotify, η μπαταρια του κινητου χαλασε αρκετα μεσα σε 1 χρονο για αυτο εψαχνα εναλλακτικη.

Ευχαριστω πολυ και στους δυο σας για τις απαντησεις :) 

και android auto να είχες πάλι στο ρεύμα θα ήταν 😄. Τώρα τα πολύ καινούρια βγαινουν με ασύρματο android auto/ios

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, korakios είπε

Το κουπεράκι να μη βγαίνει έξω ????😛

 

 

9 λεπτά πριν, mp123 είπε

Θα βγαίνει κάθε σαββατοκύριακο η εκεί που έχει πάρκινγκ   Δεν είναι για σουπερμάρκετ και για κοντινές αποστάσεις    ούτε να το αφήνω στον δρόμο  Το αμαξάκι το χαίρεστε μόνο σε ταξιδάκια Το λύπαμε κιόλας σταματά ξεκινά 

 

Δικος μου εισαι εσυ, το "καλό" στο γκαράζ, το φθηνό τη λάτζα....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, zio10 είπε

Όπως το σκέφτομαι τα επικρατέστερα είναι panda φυσικό αέριο, i10 και picanto εργοστασιακό υγραέριο. Προς κάτι τέτοιο λέω να πάω.

αφού έχεις πρόσβαση σε πρατήριο CNG τι το σκέφτεσαι ?

βέβαια είναι και ότι βρεις φθηνότερα (πάντα σε καλή κατάσταση) vs χλμ/έτος

Για future proof κλασσικά θα σου έλεγα CNG . Υποθέτω για μτχ θα πας ,να συμπληρώσω στην 20ετία θες αλλαγή δεξαμενών (~1000ρικο, υποθέτω μιας και κανένας δεν έχει αλλάξει ακόμα) και τα μοντέλα του 19&20 πληρώνουν τέλη 87€ , τα πριν και μετά όχι (μπανανία)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, korakios είπε

αφού έχεις πρόσβαση σε πρατήριο CNG τι το σκέφτεσαι ?

βέβαια είναι και ότι βρεις φθηνότερα (πάντα σε καλή κατάσταση) vs χλμ/έτος

Για future proof κλασσικά θα σου έλεγα CNG . Υποθέτω για μτχ θα πας ,να συμπληρώσω στην 20ετία θες αλλαγή δεξαμενών (~1000ρικο, υποθέτω μιας και κανένας δεν έχει αλλάξει ακόμα) και τα μοντέλα του 19&20 πληρώνουν τέλη 87€ , τα πριν και μετά όχι (μπανανία)

Η αλήθεια είναι ότι το panda το συμπαθώ διαχρονικά, από το πρώτο μοντέλο που βγήκε! Κάτι τέτοιο θα κοιτάξω να βρω εκτός αν προκύψει κάτι άλλο πολύ καλό. Σε βενζίνη πάντως σκέφτομαι να μη πάω, πραγματική οικονομία νομίζω έχεις μόνο με αέριο.

Και επειδή θα το κρατήσω τελικά το bravo θα προχωρήσω την μετατροπή σε υγραέριο.

Edit, ρώτησα και στο συνεργείο και κάνει κανονικά σέρβις σε φ.α.

Επεξ/σία από zio10
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@zio10

Πες μου λίγα πράγματα για το Bravo μιας και κάποια στιγμή το κοίταζα (βέβαια έχουν αλλάξει τα πράγματα πλέον αλλά δεν πειράζει). Κοίταζα για '08-'10 αν θυμάμαι καλά, με τον 1.4 tjet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

@zio10

Πες μου λίγα πράγματα για το Bravo μιας και κάποια στιγμή το κοίταζα (βέβαια έχουν αλλάξει τα πράγματα πλέον αλλά δεν πειράζει). Κοίταζα για '08-'10 αν θυμάμαι καλά, με τον 1.4 tjet.

Του '08 έχω, 1,4 150 ίππους. Συνολικά είναι ένα πολύ καλό αμάξι, είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Αξιόπιστο, ένα θέμα στον κλιματισμό είχε βγάλει μόνο που λύθηκε εντός εγγύησης και από εκεί και πέρα τα τυπικά.

Είναι όμορφο μέσα έξω (για μένα) έχει αρκετά καλούς χώρους, αρκετή δύναμη, 5θυρο (σημαντικό για οικογένεια :) ), το μόνο μειονέκτημα που βρίσκω είναι η κατανάλωση γι'αυτό λέω να το κάνω αέριο και να το κρατήσω όσο πάει από το να το σκοτώσω 3-4 χιλιάρικα...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, artshadows είπε

Γνωμες για  αυτο   https://www.car.gr/classifieds/cars/view/312938990-toyota-corolla  

επειδη χρειαζομαι χωρους και αυτοματο

3 πραγματα:

πολυ παλιό

πολυ ταλαιπωρημένο (λογικα είναι μαστορας και το φορτωνε πολύ - βλ. ενισχυμενα πισω ελατηρια)

πετρελαιο προ του euro 5, απαγορεύεται η κυκλοφορία του στην Αθήνα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφορίες μου λένε ότι γνωστός αντιπρόσωπος peugeot στα βόρεια προάστεια πουλάει 100-130 2008 & 3008 το μήνα. Έχουν σαρώσει τα πάντα αυτοί και βλέπω συνέχεια στο δρόμο τα SUV τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, john1987 είπε

Πληροφορίες μου λένε ότι γνωστός αντιπρόσωπος peugeot στα βόρεια προάστεια πουλάει 100-130 2008 & 3008 το μήνα. Έχουν σαρώσει τα πάντα αυτοί και βλέπω συνέχεια στο δρόμο τα SUV τους.

Έχει σαρώσει το αμάξι αλλά παίζει πολύ leasing

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, john1987 είπε

Πληροφορίες μου λένε ότι γνωστός αντιπρόσωπος peugeot στα βόρεια προάστεια πουλάει 100-130 2008 & 3008 το μήνα. Έχουν σαρώσει τα πάντα αυτοί και βλέπω συνέχεια στο δρόμο τα SUV τους.

ισχυει, σχεδον καθε μερα ξεφορτώνει.......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα σε όλα της κατηγορίας αυτής παίζει leasing. Πάντως έχουν σαρώσει την αγορά ενώ οι τιμές τους πλέον είναι τσιμπημένες.

Έχω ακόμα λίγες αμφιβολίες για την ποιότητα/εργονομία του σαλονιου σε σχέση με τους ανταγωνιστές τους Γερμανούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μικρό δεύτερο πόλης έχει νόημα να κοιτάω και πετρέλαιο εκτός από αέριο;

Ξέρω ότι θεωρητικά δεν είναι η καλύτερή του αλλά από την άλλη γιατί να βγάζουν αυτοκίνητα τύπου panda σε πετρέλαιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...