Προς το περιεχόμενο

Αγορά μεταχειρισμένου αυτοκινήτου - γνώμες ιδέες


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, tsofras είπε

Και λέτε για εμένα , αυτός το πήρε για οικονομία , το έκανε 190 άλογα, έριξε 5000€(τόσο λέει) για 19αρες, ελατήρια, φιμε, εξάτμιση, πρόγραμμα και το πουλάει 🤣

Που είσαι ρε Λευτέρη να το τσιμπισεις 😂

Εμένα λες;; χαχαχαχα το είδα όταν ήταν φρέσκο φρέσκο ανεβασμένο .... αλλά κάτι δε μου κολλάει... fr plus cng δεν εισήχθη ποτέ 😎 μη πω κι ούτε new leon cng.... ίσως κανα δύο πριν διακοπεί η παραγωγή τους, αλλά και πάλι fr έκδοση δεν... μονο Style 

Επεξ/σία από terry308
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, terry308 είπε

Εμένα λες;; χαχαχαχα το είδα όταν ήταν φρέσκο φρέσκο ανεβασμένο .... αλλά κάτι δε μου κολλάει... fr plus cng δεν εισήχθη ποτέ 😎 μη πω κι ούτε new leon cng.... ίσως κανα δύο πριν διακοπεί η παραγωγή τους 

Και στο χρώμα έχει βάλει μαύρο :D

Οπότε είτε δεν έδωσε ιδιαίτερη σημασία και είναι βενζίνη , γιατί δεν έχει βάλει και πολλές φωτογραφίες είτε είναι troll

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Και στο χρώμα έχει βάλει μαύρο :D

Οπότε είτε δεν έδωσε ιδιαίτερη σημασία και είναι βενζίνη , γιατί δεν έχει βάλει και πολλές φωτογραφίες είτε είναι troll

 

Όταν το είδα σε σκέφτηκα, αλλά κάνει μπαμ από μακρυά, ό,τι κάτι παίζει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, terry308 είπε

Όταν το είδα σε σκέφτηκα, αλλά κάνει μπαμ από μακρυά, ό,τι κάτι παίζει ...

Καλά βελτιωμένο DSG δεν θα αγόραζα ποτέ ούτως η άλλως

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Καλά βελτιωμένο DSG δεν θα αγόραζα ποτέ ούτως η άλλως

DSG

+ Βελτιωμένο

+ CNG (Μεγαλυτερη ροπη)


σιγουρος ο γερανός! 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, mechpanos είπε

Για εμένα με τη χρήση που θες: λίγα χιλιόμετρα, χαμηλό κόστος κτήσης, φουλ αξιοπιστία (άσε καδένες μαδένες κλπ δεν είναι θέμα αξιοπιστίας αυτό) φουλ χώρους φουλ εκτός δρόμου δυνατότητες... Jeep Cherokee
 

+χαμηλό κόστος συντήρησης...

Αν είναι κάθε 3-4 χρόνια να θέλει 300-400 ιμάντες είναι κόστος για <3000χλμ. 

Θα τα ψάξω όλα να δω τι χρειάζεται το κάθε ένα.

Πάντως με ενδιαφέρει να έχει πουληθεί αρκετά στην Ελλάδα ώστε να υπάρχουν ανταλλακτικά, μιλάμε για σχεδόν 20ετών αυτοκίνητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/9/2021 στις 11:09 ΠΜ, filarhos είπε

Subaru Forester 2000 2000cc (νομίζω ότι είναι το πιο χαμηλό, αλλά πάντα μου άρεσε)

 

εχουμε Forester στην οικογενεια και εχουμε παει κυριολεκτικα παντου .. χιονια αμμο χωμα λασπη.. ειναι οδοστρωτηρας κυριολεκτικα. 

κολλητος μου τωρα, εχει εξοχικο στην Ανδρο και αγορασε μεταχειρισμενο Mitsubishi Pajero για να το εχει στο νησι 2-4 μηνες το χρονο. του εβαλε χωματινα λαστιχα και παει ΠΑΝΤΟΥ κυριολεκτικα.
Φταναμε ακομη και σε παραλιες που ειχαν αραξει για ηρεμια οι σκαφατοι :D  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση αν γνωρίζει κανείς. Η εγγύηση που δίνουν οι εταιρείες,εκτός από kia Hyundai που το λένε, μεταβιβάζεται στον επόμενο αγοραστή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, theoilia είπε

Ερώτηση αν γνωρίζει κανείς. Η εγγύηση που δίνουν οι εταιρείες,εκτός από kia Hyundai που το λένε, μεταβιβάζεται στον επόμενο αγοραστή;

Νομίζω ότι μεταφέρεται αν δεν είναι ονομαστική αλλά με το πλαίσιο του αυτοκινήτου.

Στην Seat μεταφέρεται τώρα στις άλλες δεν ξέρω

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, theoilia είπε

Ερώτηση αν γνωρίζει κανείς. Η εγγύηση που δίνουν οι εταιρείες,εκτός από kia Hyundai που το λένε, μεταβιβάζεται στον επόμενο αγοραστή;

η εγγύηση ακολουθεί το αμάξι , όχι τον ιδιοκτήτη .

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, korakios είπε

η εγγύηση ακολουθεί το αμάξι , όχι τον ιδιοκτήτη .

Βασικά έχεις δίκιο το δικό μου σχόλιο ήταν για τις επεκτάσεις που δίνουν οι αντιπροσωπείες

Οπότε πχ η διετής της Seat ακολουθεί το αμάξι, η διετής επέκταση αν είχαν βάλει το όνομα αντί για το πλαίσιο δεν θα είχε ισχύ σε πώληση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, theoilia είπε

Άρα η 8ετης που δίνει πχ η ford τι είναι; επέκταση ή εργοστασιακή;

Αν δεν κάνω λάθος είναι επέκταση της εργοστασιακής 😂

Οπότε έχουμε 

Εργοστασιακή

Επέκταση αντιπροσωπείας που καλύπτει ότι θέλει αυτή 

Επέκταση της εργοστασιακής από την αντιπροσωπεία

 

 

 

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, theoilia είπε

Άρα η 8ετης που δίνει πχ η ford τι είναι; επέκταση ή εργοστασιακή;

επέκταση της εργοστασιακής  είναι και από όσο ξέρω μεταβιβάζεται κανονικά σε άλλο ιδιοκτήτη,βέβαια  αναφέρει το συμβόλαιο το παρακάτω

"Η σύμβαση ισχύει για τα καινούργια οχήματα Ford τα οποία έχουν πωληθεί και παραδοθεί ή μεταπωληθεί από επίσημο έμπορο Ford πανευρωπαικά ή απευθείας τη Ford Motor Ελλάς από την 01/01/2019 και εντεύθεν και υπάρχει υπογεγραμμένο συμβόλαιο Ford protect στο οποιο αναγράφονται τα στεοιχεία πελάτη,του οχήματος και του επίσημου Εμπόρου που το πούλησε."

 

Οπότε δεν ξέρω αν η μεταπώληση γίνει από ιδιώτη πάλι ισχύει η εγγύση,πρέπει να το ρωτήσεις.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χρειάζομαι αυτόματο κιβώτιο και χώρους ,αυτό πως σας φαινετε τι να κοιταξω ;https://www.car.gr/classifieds/cars/view/36824858-toyota-corolla

 

 

Επεξ/σία από artshadows
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...