Προς το περιεχόμενο

Αγορά μεταχειρισμένου αυτοκινήτου - γνώμες ιδέες


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, zio10 είπε

Για μικρό δεύτερο πόλης έχει νόημα να κοιτάω και πετρέλαιο εκτός από αέριο;

lpg/cng , κρίμα να το μπουκώσεις , ούτε με dpf egr μπλέκεις (ούτε με οτι να'ναι πετρέλαια )

14 λεπτά πριν, zio10 είπε

αλλά από την άλλη γιατί να βγάζουν αυτοκίνητα τύπου panda σε πετρέλαιο;

έβγαιναν , αλλά έλεγε για τετρακίνηση και εκτός δρόμου επαρχία , όχι μέσα στην πόλη

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/9/2021 στις 7:03 ΠΜ, zio10 είπε

Του '08 έχω, 1,4 150 ίππους. Συνολικά είναι ένα πολύ καλό αμάξι, είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Αξιόπιστο, ένα θέμα στον κλιματισμό είχε βγάλει μόνο που λύθηκε εντός εγγύησης και από εκεί και πέρα τα τυπικά.

Είναι όμορφο μέσα έξω (για μένα) έχει αρκετά καλούς χώρους, αρκετή δύναμη, 5θυρο (σημαντικό για οικογένεια :) ), το μόνο μειονέκτημα που βρίσκω είναι η κατανάλωση γι'αυτό λέω να το κάνω αέριο και να το κρατήσω όσο πάει από το να το σκοτώσω 3-4 χιλιάρικα...

Και γω με bravo του 08, μου το ζητάνε 5.5χιλιαρικά και το σκέφτομαι γιατί το αμάξι είναι κούκλα και δε βρίσκω εύκολα ικανό αντικαταστάτη!  Κατανάλωση στα 7.4λ/100 αλλά με αρκετή Αττική οδο. Να αναφέρω πως το προβλημα με τον κλιματισμό είναι σχεδόν δεδομένο για τα μοντέλα αυτά και όσοι κοιτάξουν για μεταχειρισμένα να βάλουν μπροστά τον κλιματισμό και να το γυρίσουν ζεστό κρύο και να δουν αν και από τις 2 πλευρές ο διζωνικος βγάζει ζεστό κρύο αντίστοιχα!

Αν έχεις βρει κάποιον που το κάνει αξιόπιστα αέριο το bravo, με ενδιαφέρει γιατί και γω μάλλον καταλήγω να το κρατήσω και όσο αντέξει! Αν θες στείλε pm! 

Επεξ/σία από stred
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/9/2021 στις 12:01 ΠΜ, artshadows είπε

Γνωμες για  αυτο   https://www.car.gr/classifieds/cars/view/312938990-toyota-corolla  

επειδη χρειαζομαι χωρους και αυτοματο

Έχεις 307 SW του 2007 αν δεν κάνω λάθος και θες να πας σε Corolla Estate του 06; Δε θα κερδίσεις κάτι σε χώρους απο το τωρινό σου αυτοκίνητο και θα πάρεις και παλιότερο...

Στις 9/9/2021 στις 12:01 ΠΜ, artshadows είπε

Γνωμες για  αυτο   https://www.car.gr/classifieds/cars/view/312938990-toyota-corolla  

επειδη χρειαζομαι χωρους και αυτοματο

Έχεις 307 SW του 2007 αν δεν κάνω λάθος και θες να πας σε Corolla Estate του 06; Δε θα κερδίσεις κάτι σε χώρους απο το τωρινό σου αυτοκίνητο και θα πάρεις και παλιότερο...

Στις 9/9/2021 στις 12:01 ΠΜ, artshadows είπε

Γνωμες για  αυτο   https://www.car.gr/classifieds/cars/view/312938990-toyota-corolla  

επειδη χρειαζομαι χωρους και αυτοματο

Έχεις 307 SW του 2007 αν δεν κάνω λάθος και θες να πας σε Corolla Estate του 06; Δε θα κερδίσεις κάτι σε χώρους απο το τωρινό σου αυτοκίνητο και θα πάρεις και παλιότερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, korakios είπε

lpg/cng , κρίμα να το μπουκώσεις , ούτε με dpf egr μπλέκεις (ούτε με οτι να'ναι πετρέλαια )

έβγαιναν , αλλά έλεγε για τετρακίνηση και εκτός δρόμου επαρχία , όχι μέσα στην πόλη

Όχι έβγαινε και 2κίνητο Panda πετρέλαιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, telis είπε

Όχι έβγαινε και 2κίνητο Panda πετρέλαιο

ναι, μάλλον δεν το έγραψα σωστά , άξιζε και τετρακίνηση και μόνο . Άσε που στα πρώτα με dpf αναφέρθηκαν (μεμονωμένες) περιπτώσεις που λαμπάδιαζε κυριολεκτικά

Ξεκινούσε αναγέννηση και δεν έκοβε θερμοκρασία ούτε αν έσβηνες τη μηχανή , με μόνο τρόπο να κόψει να είναι σε λειτουργία και πατώντας φρένο να αφήσεις το συμπλέκτη (ιστορία τρόμου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

ναι, μάλλον δεν το έγραψα σωστά , άξιζε και τετρακίνηση και μόνο . Άσε που στα πρώτα με dpf αναφέρθηκαν (μεμονωμένες) περιπτώσεις που λαμπάδιαζε κυριολεκτικά

Ξεκινούσε αναγέννηση και δεν έκοβε θερμοκρασία ούτε αν έσβηνες τη μηχανή , με μόνο τρόπο να κόψει να είναι σε λειτουργία και πατώντας φρένο να αφήσεις το συμπλέκτη (ιστορία τρόμου)

Δεν το ξέρω αυτό. Πάντως την φασαρία με τα μικρά ντίζελ για την πόλη δεν την καταλαβαίνω. Μουρμούρα για τα πετρέλαια, τα φίλτρα και την απαγόρευση. Εγώ τα θεωρώ μια χαρά λύση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, telis είπε

Δεν το ξέρω αυτό. Πάντως την φασαρία με τα μικρά ντίζελ για την πόλη δεν την καταλαβαίνω. Μουρμούρα για τα πετρέλαια, τα φίλτρα και την απαγόρευση. Εγώ τα θεωρώ μια χαρά λύση

εγώ δεν ακούω μουρμούρα , τη βλέπω όταν καταργούν dpf/egr και βγαίνει πίσω ο καρκίνος

για κατάργηση αργούμε φυσικά

25 λεπτά πριν, zio10 είπε

Το θέμα είναι ότι βγάζουν πολλές εταιρείες μικρά πετρέλαια.

πιο μοντέλο βγαίνει ακόμα μικρό και πετρέλαιο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, korakios είπε

εγώ δεν ακούω μουρμούρα , τη βλέπω όταν καταργούν dpf/egr και βγαίνει πίσω ο καρκίνος

για κατάργηση αργούμε φυσικά

πιο μοντέλο βγαίνει ακόμα μικρό και πετρέλαιο ?

Δεν το έχω παρακολουθήσει τόσο στενά, μοντέλο μοντέλο δηλαδή απλά με μια αναζήτηση βρίσκω πολλά μικρά πετρέλαια 5ετιας πχ. Αυτά εννοώ, οκ ίσως να μην είναι τα τελευταία μοντέλα αλλά είναι σύγχρονα.

Αν και για αέριο θα πάω, απλά μου έκανε εντύπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zio10 είπε

απλά με μια αναζήτηση βρίσκω πολλά μικρά πετρέλαια 5ετιας πχ. Αυτά εννοώ, οκ ίσως να μην είναι τα τελευταία μοντέλα αλλά είναι σύγχρονα.

οκ, νόμιζα οτι συνεχίζανε να βγαίνουν καινούρια και μου έκανε εντύπωση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αυτόματο TGI τελικά έγινε χειροκίνητο βενζίνη και από 25500 έπεσε στα 23900

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/315425985-seat-leon?utm_campaign=parking-price-alert&utm_medium=email&utm_source=newsletter

🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

οκ, νόμιζα οτι συνεχίζανε να βγαίνουν καινούρια και μου έκανε εντύπωση

Βγαίνουν renault και PSA μικρά ντίζελ

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Το αυτόματο TGI τελικά έγινε χειροκίνητο βενζίνη και από 25500 έπεσε στα 23900

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/315425985-seat-leon?utm_campaign=parking-price-alert&utm_medium=email&utm_source=newsletter

🤣

Αμα τον πάρεις τηλέφωνο παίζει να σου πει οτι είναι το στυλ του αυτοκινήτου με τα 190 άλογα και στην πραγματικότητα είναι με τα 110 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Βγαίνουν renault και PSA μικρά ντίζελ

Αμα τον πάρεις τηλέφωνο παίζει να σου πει οτι είναι το στυλ του αυτοκινήτου με τα 190 άλογα και στην πραγματικότητα είναι με τα 110 😂

Θα ήθελα να τον ρωτήσω γιατί το δίνει πάντως γιατί γράφει και ανταλλαγή με άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, tsofras είπε

Θα ήθελα να τον ρωτήσω γιατί το δίνει πάντως γιατί γράφει και ανταλλαγή με άλλο

Μπορεί επειδή το πήρε για φ.α. και του βγήκε βενζίνη! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...