Προς το περιεχόμενο

Αγορά μεταχειρισμένου αυτοκινήτου - γνώμες ιδέες


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, paylidis είπε

Σε κάθε Αμαξι που πούλησα έως σήμερα με έχει πιστολιασει τουλάχιστον ένας (στο προτελευταίο 4-εν μέσω 1ου lockdown!)… Αξιοπρεπεστατη η στάση σου αν και ασυνήθιστη. 

 

4 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Τσέκαρε και κάποιο άλλο αμάξι να το έχεις backup σε περίπτωση που σε ακυρώσει αυτός

@zio10 Και εγώ τέτοιος άνθρωπος είμαι αλλά με τα πιστόλια που έχω φάει και εγώ ούτε καν το ξανασκέφτομαι. Μόνο το τελευταίο δίμηνο έφαγα 2 πιστόλια σε αγγελίες

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μωρε δεν πειράζει δεν το ακυρώνω, το οδήγησα και μου έκατσε και καλά κιόλας. Αν το ακυρώσει αυτός βλέπουμε.

Για το bravo μπαίνω σε σκέψεις αν θα υο κρατήσω ή θα υο δώσω. Ίσως βάλω μια αναγνωριστική αγγελία να δω τι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, zio10 είπε

Όχι μωρε δεν πειράζει δεν το ακυρώνω, το οδήγησα και μου έκατσε και καλά κιόλας. Αν το ακυρώσει αυτός βλέπουμε.

Για το bravo μπαίνω σε σκέψεις αν θα υο κρατήσω ή θα υο δώσω. Ίσως βάλω μια αναγνωριστική αγγελία να δω τι γίνεται.

Θύμησε μου ποιο Bravo έχεις και πόσο θα το δώσεις. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και παλι, 

Ηθελα να ρωτησω κατι ακομα, σε περιπτωση που τελικα προχωρησω με civic (ειτε αμα βρω καλυτερη τιμη, ειτε καλυτερη περιπτωση) μηπως γνωριζει καποιος καλο συνεργειο για ελεγχο πριν την αγορα; 

Σκεφτομουν αυτο: https://g.page/gioulbaloglou_serviceauto?share  λογω κριτικων οπου μου φανηκαν καλοι στο τηλεφωνο.

Σκεφτηκα και spotmechanic, αλλα απο οσο βλεπω εδω στο forum τελευταια οι αποψεις διιστανται
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Hellwarrior είπε

Καλησπερα και παλι, 

Ηθελα να ρωτησω κατι ακομα, σε περιπτωση που τελικα προχωρησω με civic (ειτε αμα βρω καλυτερη τιμη, ειτε καλυτερη περιπτωση) μηπως γνωριζει καποιος καλο συνεργειο για ελεγχο πριν την αγορα; 

Σκεφτομουν αυτο: https://g.page/gioulbaloglou_serviceauto?share  λογω κριτικων οπου μου φανηκαν καλοι στο τηλεφωνο.

Σκεφτηκα και spotmechanic, αλλα απο οσο βλεπω εδω στο forum τελευταια οι αποψεις διιστανται
 

Σου στέλνω pm με το συνεργείο που πηγαίνει ο ξάδερφος μου το δικό του Civic (Ej9, '98) και σε περίπτωση που έβρισκα Civic θα το πήγαινα για έλεγχο εκεί.

Επεξ/σία από Grim Ripper
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, zio10 είπε

1.4 tjet 150hp του '08 :)

 

Όμορφο αμάξι μέσα-έξω. Το δίνεις για να πάρεις fabia του 2005; Λόγω κατανάλωσης να υποθέσω;

3 λεπτά πριν, Hellwarrior είπε

Σκεφτηκα και spotmechanic

Αυτούς άστους καλύτερα..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, atrigane είπε

Όμορφο αμάξι μέσα-έξω. Το δίνεις για να πάρεις fabia του 2005; Λόγω κατανάλωσης να υποθέσω;

Όχι το fabia για δεύτερο το παίρνω. Απλά δεν ξέρω αν θα κρατήσω για πρώτο το bravo ή θα το αλλάξω.

Πολύ όμορφο ναι, τίποτα δεν του λείπει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, zio10 είπε

Όχι το fabia για δεύτερο το παίρνω. Απλά δεν ξέρω αν θα κρατήσω για πρώτο το bravo ή θα το αλλάξω.

Πολύ όμορφο ναι, τίποτα δεν του λείπει!

Κράτα το ρε μαν αφού το ξέρεις το αμάξι , να πας να μπλέξεις με άλλο μεταχειρισμένο και να το χρυσοπληρώσεις δεν υπάρχει λόγος

Μόνο για καινούριο αξίζει στη φάση που είμαστε ή για φθηνό σαν το fabia που βρήκες

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, Hellwarrior είπε

Καλησπερα και παλι, 

Ηθελα να ρωτησω κατι ακομα, σε περιπτωση που τελικα προχωρησω με civic (ειτε αμα βρω καλυτερη τιμη, ειτε καλυτερη περιπτωση) μηπως γνωριζει καποιος καλο συνεργειο για ελεγχο πριν την αγορα; 

Σκεφτομουν αυτο: https://g.page/gioulbaloglou_serviceauto?share  λογω κριτικων οπου μου φανηκαν καλοι στο τηλεφωνο.

Σκεφτηκα και spotmechanic, αλλα απο οσο βλεπω εδω στο forum τελευταια οι αποψεις διιστανται
 

Λοιπόν έχω μια διετία το FN2 πεντάπορτο, δευτερο χέρι. Το πήρα με 100Κ χλμ. και του έριξα ενάμιση χιλιάρικο για αμορτισέρ, ψαλίδια, ακρόμπαρα, δισκόπλακες, μια βάση μηχανής, μεγάλο σέρβις στα 115Κ (κανονικά 120Κ) κλπ. Γενικα΄όπως μου είπαν στο συνεργείο είναι ευπαθές σε εξαρτήματα ανάρτησης. Το συνεργείο που αναφέρεις έχω πάει και έχει λογικές τιμές για Honda.

Κινητήρας καλός και άσπαστος αλλά ροπή χαμηλά λίγη αν και είναι ελαστικός. Στην εθνική καλύτερο αλλά δεν πείθει για 140hp (η Giulietta turbobenzina 120Hp πάει σαφώς καλύτερα). ανάρτηση ολίγον κουραστική στην πόλη. Εξαιρετικά φρένα, ηλεκτρικά, ηχοσύστημα, κλιματισμός, πρακτικά magic seats, xώροι για 5 άτομα, πορτμπαγκάζ). Γενικά όχι για πόλη. Κατανάλωση απίστευτη για 1,800cc μέσα πόλη 8,5λίτρα, εθνική 7 με 7,5λ.

Επεξ/σία από tedkald
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, tedkald είπε

Λοιπόν έχω μια διετία το FN2 πεντάπορτο, δευτερο χέρι. Το πήρα με 100Κ χλμ. και του έριξα ενάμιση χιλιάρικο για αμορτισέρ, ψαλίδια, ακρόμπαρα, δισκόπλακες, μια βάση μηχανής, μεγάλο σέρβις στα 115Κ (κανονικά 120Κ) κλπ. Γενικα΄όπως μου είπαν στο συνεργείο είναι ευπαθές σε εξαρτήματα ανάρτησης. Το συνεργείο που αναφέρεις έχω πάει και έχει λογικές τιμές για Honda.

Κινητήρας καλός και άσπαστος αλλά ροπή χαμηλά λίγη αν και είναι ελαστικός. Στην εθνική καλύτερο αλλά δεν πείθει για 140hp (η Giulietta turbobenzina 120Hp πάει σαφώς καλύτερα). ανάρτηση ολίγον κουραστική στην πόλη. Εξαιρετικά φρένα, ηλεκτρικά, ηχοσύστημα, κλιματισμός, πρακτικά magic seats, xώροι για 5 άτομα, πορτμπαγκάζ). Γενικά όχι για πόλη. Κατανάλωση απίστευτη για 1,800cc μέσα πόλη 8,5λίτρα, εθνική 7 με 7,5λ.

Ωραίο σύντομο review. Πως στρίβει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, atrigane είπε

Ωραίο σύντομο review. Πως στρίβει;

Με ασφάλεια αλλά όχι ενθουσιασμό (τουλάχιστον με τα KYB Excel G). Δεν ξέρω τι γίνεται αν του βάλεις καλύτερα (ακριβότερα) αμορτισέρ ή τίποτε coilover.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εν τέλει επειδή είχα κάποιες "κακές" εμπειρίες με μεταχειρισμένα αυτές τις μέρες αποφάσισα να κατεβάσω τα χρήματα για να μπορώ να τα μαζέψω. Λόγω αυτού, κοιτάω κάτι πιο "πόλης". 

Μήπως έχει κάποιος άποψη για αυτό:https://bestdeal-cars.car.gr/cars/view/318574181 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...