Προς το περιεχόμενο

Αγορά μεταχειρισμένου αυτοκινήτου - γνώμες ιδέες


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ναι καθαρά για τους χώρους το λέω σε σχέση με το civic

Μετά είναι τα ηλεκτρικά παράθυρα μπρος-πίσω και οι αυτόματοι αναδιπλούμενοι καθρέφτες. 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παίδες, έχει κανείς εμπειρία απο Hyundai IX35 1.7 πετρέλαιο; Τώρα έχω ένα Leon του 11 1.2, αλλα ψάχνω κάτι με μεγαλύτερους χώρους, και έχω βρεί ένα iX35 σε καλή κατάσταση, και καλα χιλιόμετρα του 15 που οικονομικά με παίρνει.

Υπάρχει κάποια ΣΟΒΑΡΟ πρόβλημα που πρέπει να ξέρω πριν κάνω κίνηση;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, papp0us είπε

Καλησπέρα παίδες, έχει κανείς εμπειρία απο Hyundai IX35 1.7 πετρέλαιο; Τώρα έχω ένα Leon του 11 1.2, αλλα ψάχνω κάτι με μεγαλύτερους χώρους, και έχω βρεί ένα iX35 σε καλή κατάσταση, και καλα χιλιόμετρα του 15 που οικονομικά με παίρνει.

Υπάρχει κάποια ΣΟΒΑΡΟ πρόβλημα που πρέπει να ξέρω πριν κάνω κίνηση;

Αρνητικο για μενα ειναι οτι δεν εχει πουλησει σχεδον καθολου στην Ελλαδα αυτο το μοντελο με οτι αυτο συνεπαγεται...ανταλλακτικα μεταπωληση κλπ.

Επισης δεν συζηταμε για diesel εισαγωγης απο μαντρα που δεν ξερεις τι χλμ. συντηρηση εχει γινει....κατα τα αλλα αν σου αρεσει προχωρας.

 

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, GeorgeTrzs είπε

 

Δεν με πολυενδιαφέρει η μεταπώληση για να πώ την αλήθεια μου γιατι δεν έχω σκοπό να το δώσω , παρα μόνο όταν ειναι χάρχαλο πλέον, οπότε έτσι και αλλιώς σκότωμα θα φάει 🤣

Το αυτοκίνητο είναι απο Γερμανία μεν, αλλα είναι απο συγγενή, δεν είναι μάντρας. Έχει 72.000 πραγματικά χιλιόμετρα με τα Service τους στην ώρα τους, σε εξουσιοδοτημένο.

Για τα ανταλλακτικά το σκέφτηκα και εγώ, αλλα από ότι κατάλαβα, μηχανικά (και όχι μόνο) είναι ίδιο με το Kia Sportage που κυκλοφόρησε κανονικά εδώ, όχι όπως το IX35 που μπήκε βγήκε, οπότε κουτσά στραβά θα τα βρώ. Έχω και τον Γαμπρό μου Γερμανία, οπότε στη χειρότερη θα το βρώ το ανταλλακτικό.

Απλά επειδή δεν έχει κυκλοφορήσει πολύ για αυτό ρωτάω μηπως έχει κάποιο τρανταχτό πρόβλημα που δεν έχει ακουστεί με Turbo π.χ, η κάτι παρόμοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://mlfree.com/en/1-7-red-engine-kia-hyundai-thinking-problems-and-failures/

Εκτος απο DPF και βαλβιδα EGR δεν βλεπω κατι αλλο τρανταχτο...βεβαια το DPF ειναι ενα προβλημα που μπορει να σε τρελανει και να στοιχισει και αρκετα €....

Και εγω diesel Kona εχω 1.6crdi ομως....

Επεξ/σία από GeorgeTrzs
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε παραδιπλανή γειτονιά μου, το είχε πάρει ένας μόλις βγήκε και το χάζευα αρκετά. Μετά από ένα χρόνο το έδωσε και πήρε το i30 4πορτο και η αλήθεια είναι ότι δεν έμαθα ποτέ (ούτε μπορώ μιας και δεν τον ξέρω τον άνθρωπο) για πιο λόγο...

Όσο το έβλεπα μου άρεσε αρκετά, τώρα μηχανικά δεν ξέρω.

Πάντως όντως δεν πρέπει να πουλήθηκαν πολλά γιατί δεν το βλέπω σχεδόν καθόλου στο δρόμο.

Στα θετικά σου, ότι είναι από συγγενή Και ξέρεις το ιστορικό του...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αλλαγή σχεδίων! Πάει για πούλημα το bravo από βδομάδα, πήρα ένα μεταχειρισμένο c4 να κάνω τη δουλειά μου και να είμαστε καλά όταν μπορέσουμε θα αλλάξουμε ένα από τα δύο (c4 ή aveo) με κάποιο καινούργιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, zio10 είπε

Αλλαγή σχεδίων! Πάει για πούλημα το bravo από βδομάδα, πήρα ένα μεταχειρισμένο c4 να κάνω τη δουλειά μου και να είμαστε καλά όταν μπορέσουμε θα αλλάξουμε ένα από τα δύο (c4 ή aveo) με κάποιο καινούργιο!

Λόγο κατανάλωσης το δίνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zio10 είπε

Αλλαγή σχεδίων! Πάει για πούλημα το bravo από βδομάδα, πήρα ένα μεταχειρισμένο c4 να κάνω τη δουλειά μου και να είμαστε καλά όταν μπορέσουμε θα αλλάξουμε ένα από τα δύο (c4 ή aveo) με κάποιο καινούργιο!

Mega Channel Wpa GIF by Vimodji

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zio10 είπε

Κυρίως ναι. Έλεγα να το κάνω υγραέριο αλλά τελικά θα το δώσω.

Το c4 diesel? 

Γενικά έχει ανέβει και το πετρέλαιο τελευταία, ίσως αν είσαι καλυμμένος με το δικό σου να αξίζει το αεριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, imr είπε

Το c4 diesel? 

Γενικά έχει ανέβει και το πετρέλαιο τελευταία, ίσως αν είσαι καλυμμένος με το δικό σου να αξίζει το αεριο

C4 αέριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, zio10 είπε

C4 αέριο.

Και γιατί δεν έβαζες στο δικό σου να είσαι σίγουρος τι έχεις? 

Εκτός αν έχεις καλό κέρδος από την αγοραπωλησία

Επεξ/σία από imr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, imr είπε

Και γιατί δεν έβαζες στο δικό σου να είσαι σίγουρος τι έχεις? 

Εκτός αν έχεις καλό κέρδος από την αγοραπωλησία

Αυτό είχα σκοπό αλλά βρήκα μια φαινομενικά καλή περίπτωση με έτοιμο αέριο και το προτίμησα... υπολογίζω ότι με τα λεφτά που θα πάρω από το bravo θα βγάλω το μεγαλύτερο μέρος των άλλων δύο που πήρα.

Θα δείξει γιατί το δεύτερο το πήρα χωρίς να το πολυσκεφτώ... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κοιτάμε για 2ο όχημα φ.α.  , βρίσκω κάποια ενδιαφέροντα Γερμανικά golf/leon/Α3 με dsg 

@tsofras  πόσο κοστίζει περίπου μια ανακατασκευή ή επισκευή dsg ; Είναι τόσο ζημιάρικα ; Χρήση 90% Εγνατία - 10% πόλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...