Προς το περιεχόμενο

Αγορά μεταχειρισμένου αυτοκινήτου - γνώμες ιδέες


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, imr είπε

Ε αν κάνω υποχώρηση για mpv μόνο altea η c max μπορώ να πω ότι θα επερνα. 

Και 3008 προηγούμενης γενιάς τα οποία βέβαια το τελευταίο δίμηνο εξαφανιστηκαν οσα ήταν σε νορμάλ τιμη

 

Γύρω στα 10 ψάχνεις έ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, tsofras είπε

Caravan ? ή θέλεις μικρό μέγεθος ?

Οχι θέλω πιο μαζεμένο μήκος να μπαίνει και στο γκαράζ. 

Και ψηλό σχήμα γενικά η suv η mpv

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, imr είπε

Οχι θέλω πιο μαζεμένο μήκος να μπαίνει και στο γκαράζ. 

Και ψηλό σχήμα γενικά η suv η mpv

Πολλά τα χιλιόμετρα ρε μαν σε αυτά τα λεφτά σε πετρέλαιο , πασχίζεις να βρεις κάτι κάτω απο 150.000χλμ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tsofras είπε

Πολλά τα χιλιόμετρα ρε μαν σε αυτά τα λεφτά σε πετρέλαιο , πασχίζεις να βρεις κάτι κάτω απο 150.000χλμ

Μια χαρά ειναι τα 150 αν έχουν συντηρηθεί σωστά δεν υπάρχει λόγο; να μην φτάσουν 500κ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αξίζει το παρακάτω; Γενικά μου φαίνεται λίγο τσιμπημένο αλλά είναι ή Spotawheel που θεωρητικά έχει καλά αυτοκίνητα και έχει και μια εγγύηση στα μηχανικά μέρη 1 χρόνο.

Θα κάνω περίπου 1000-1200 χλμ. το μήνα και τα 70% από αυτά θα γίνουν Αττική / Εθνική.

 

https://www.spotawheel.gr/buy/peugeot/used-2015-peugeot-208/8481

 

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από Sammaros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Sammaros είπε

Αξίζει το παρακάτω; Γενικά μου φαίνεται λίγο τσιμπημένο αλλά είναι ή Spotawheel που θεωρητικά έχει καλά αυτοκίνητα και έχει και μια εγγύηση στα μηχανικά μέρη 1 χρόνο.

Θα κάνω περίπου 1000-1200 χλμ. το μήνα και τα 70% από αυτά θα γίνουν Αττική / Εθνική.

 

https://www.spotawheel.gr/buy/peugeot/used-2015-peugeot-208/8481

 

Ευχαριστώ

Κοιταξε, ειναι αρκετα ακριβο για supermini, βεβαια οπως εχει γινει η αγορα ολα ειναι πολυ πανω αυτην την περιοδο.

 

Με spotawheel δεν εχω την καλυτερη αποψη, ειδικα απο την στιγμη που αρχισαν να κανουν εισαγωγες, δεν τους ξεχωριζω απο οποιονδηποτε εμπορο.

Το stock center της Βελμαρ, το θεωρω αρκετα πιο αξιοπιστο για μεταχειρισμενα, μπορεις να ριξεις εκει μια ματια

 

Σαν αυτοκινητο μια χαρα ειναι, εχεις σκεφτει για πετρελαιο/αεριο? γλυτωνεις ενα σημαντικο ποσο τον μηνα και με κινηση εθνικης ειναι οτι πρεπει για πετρελαιο

 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από imr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, imr είπε

Κοιταξε, ειναι αρκετα ακριβο για supermini, βεβαια οπως εχει γινει η αγορα ολα ειναι πολυ πανω αυτην την περιοδο.

 

Με spotawheel δεν εχω την καλυτερη αποψη, ειδικα απο την στιγμη που αρχισαν να κανουν εισαγωγες, δεν τους ξεχωριζω απο οποιονδηποτε εμπορο.

Το stock center της Βελμαρ, το θεωρω αρκετα πιο αξιοπιστο για μεταχειρισμενα, μπορεις να ριξεις εκει μια ματια

 

Σαν αυτοκινητο μια χαρα ειναι, εχεις σκεφτει για πετρελαιο/αεριο? γλυτωνεις ενα σημαντικο ποσο τον μηνα και με κινηση εθνικης ειναι οτι πρεπει για πετρελαιο

 

 

 

 

 

 

Έριξα και μια ματιά στο car και γενικά εκεί παίζουν οι τιμές για το peugeot 208 (ίδια χαρακτηριστικά). Ισχύει ότι είναι πολύ ψηλά αυτή την περίοδο.

Το stock center δεν το γνώριζα, έριξα ενα βλέφαρο αλλά φαίνονται τα περισσότερα αυτοκίνητα να είναι η βασική έκδοση.

Σε πετρέλαιο έχεις κάτι να προτείνεις στο budget του peugeot 208;  Γενικά ψάχνω κάτι fun to drive με normal κατανάλωση και να είναι και ωραίο εμφανισιακά.

 

Ευχαριστώ!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Sammaros είπε

Σε πετρέλαιο έχεις κάτι να προτείνεις στο budget του peugeot 208;  Γενικά ψάχνω κάτι fun to drive με normal κατανάλωση και να είναι και ωραίο εμφανισιακά.

Για fun to drive κοιτάς mx5 ή κανένα alfa romeo αλλά δε νομίζω να είναι αυτό που ψάχνεις.

Κοίτα και σε κάτι τέτοιο αν και δεν ξέρω πόσο θα σου αρέσουν εμφανισιακά. Τα λινκ δεν είναι προτάσεις αλλά τα βάζω μόνο σαν σημείο αναφοράς.

Οpel Corsa πετρέλαιο ιδιώτης

Opel Corsa βενζίνη

Renault Clio

Seat Ibiza Ιδιώτης

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Για fun to drive κοιτάς mx5 ή κανένα alfa romeo αλλά δε νομίζω να είναι αυτό που ψάχνεις.

Κοίτα και σε κάτι τέτοιο αν και δεν ξέρω πόσο θα σου αρέσουν εμφανισιακά. Τα λινκ δεν είναι προτάσεις αλλά τα βάζω μόνο σαν σημείο αναφοράς.

Οpel Corsa πετρέλαιο ιδιώτης

Opel Corsa βενζίνη

Renault Clio

Seat Ibiza Ιδιώτης

 

Ναι δεν εννοούσα τόσο fun to drive 😆. Θέλω να εχει ευχάριστη οδική συμπεριφορά και να μπορείς να κάνεις μια προσπέραση ασφαλείς (δλδ κάτι σε turbo 100+bhp).

 

 Από αυτά που έστειλε μου άρεσε το Renault, αλλα εσωτερικά είναι πολύ basic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Sammaros είπε

Ναι δεν εννοούσα τόσο fun to drive 😆. Θέλω να εχει ευχάριστη οδική συμπεριφορά και να μπορείς να κάνεις μια προσπέραση ασφαλείς (δλδ κάτι σε turbo 100+bhp).

 

 Από αυτά που έστειλε μου άρεσε το Renault, αλλα εσωτερικά είναι πολύ basic.

 

1 ώρα πριν, Sammaros είπε

Έριξα και μια ματιά στο car και γενικά εκεί παίζουν οι τιμές για το peugeot 208 (ίδια χαρακτηριστικά). Ισχύει ότι είναι πολύ ψηλά αυτή την περίοδο.

Το stock center δεν το γνώριζα, έριξα ενα βλέφαρο αλλά φαίνονται τα περισσότερα αυτοκίνητα να είναι η βασική έκδοση.

Σε πετρέλαιο έχεις κάτι να προτείνεις στο budget του peugeot 208;  Γενικά ψάχνω κάτι fun to drive με normal κατανάλωση και να είναι και ωραίο εμφανισιακά.

 

Ευχαριστώ!!

 

 

18 λεπτά πριν, Sammaros είπε

Ναι δεν εννοούσα τόσο fun to drive 😆. Θέλω να εχει ευχάριστη οδική συμπεριφορά και να μπορείς να κάνεις μια προσπέραση ασφαλείς (δλδ κάτι σε turbo 100+bhp).

 

 Από αυτά που έστειλε μου άρεσε το Renault, αλλα εσωτερικά είναι πολύ basic.

 

Στα πετρελαια μην κοιτας τοσο τα αλογα γιατι ερχουν αρκετη ροπη, βγαζουν την δυναμη σε χαμηλες στροφες και κινουνται αξιοπρεπως. Καμια σχεση με "σπορτ" αισθηση βεβαια

 

Οποιοδηποτε σουπερμινι θα σε καλυπτει. 

Εχεις καποιο συγκεκριμενο budget? κοιτας μονο εμπορους για δοσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, paylidis είπε

Mito?

Η αλήθεια είναι ότι το Mito κοίταγα σρην αρχή, συγκεκριμένα το παρακάτω

 

https://www.spotawheel.gr/buy/alfa-romeo/used-2013-alfa-romeo-mito/8200

Αλλά το απέρριψα αφού μου λέγανε οι φίλοι ότι ειναι ζημιάρικα.

 

4 λεπτά πριν, imr είπε

 

 

 

Στα πετρελαια μην κοιτας τοσο τα αλογα γιατι ερχουν αρκετη ροπη, βγαζουν την δυναμη σε χαμηλες στροφες και κινουνται αξιοπρεπως. Καμια σχεση με "σπορτ" αισθηση βεβαια

 

Οποιοδηποτε σουπερμινι θα σε καλυπτει. 

Εχεις καποιο συγκεκριμενο budget? κοιτας μονο εμπορους για δοσεις?

Δεν ψάχνω για σπορ αυτοκίνητο, αλλα αυτό που είπες, να κινείται αξιοπρεπώς.

Το budget είναι μαξ 11κ (είναι ήδη ανεβασμένο). Ναι, ιδανικά εμπόρους λόγω δόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Sammaros είπε

Αλλά το απέρριψα αφού μου λέγανε οι φίλοι ότι ειναι ζημιάρικα.

Να αλλάξεις φίλους… 😂 μάλλον έχουν μείνει στην εποχή της 146… μια χαρά έχουν βγει. Έχουμε κ μέλη που την έχουν εδώ στο γκρουπ. Ήξερα και εγώ κάνα 2 που είχαν θεματάκια με κάποια από τις πρώτες παρτίδες αλλά όχι τπτ τρελό…

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...