Προς το περιεχόμενο

Αγορά μεταχειρισμένου αυτοκινήτου - γνώμες ιδέες


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, paylidis είπε

Γυρω στα 25 ξεκιναει καινουργιο αλλα οντως φτωχο σε εξοπλισμο

 

Απο την άλλη,  υπαρχει ενα ετοιμοπαραδοτο πανεμορφο μωρο CABRIO καινουργιο αυτοματο στα 28Κ

https://onlinesales.mini.com.gr/newcars/search/details/43652/

οποτε στο διλημμα 22 για μεταχειρισμένο-τρακαρισμενο τριθυρο ή καμπριο στα 28 καινουργιο νομιζω δε θελει ερωτημα... Μονο οι ζαντες του με χαλανε λιγο αλλα κλαιν... Επισης απουσιαζει η καμερα οπισθοπορειας (που μπαινει ομως στην αντιπροσωπεια με ~4 κατοστάρια)

* με λιγο πιεση ισως στο ριξουν και στα 27.5 θεωρω...

+ οτι μπορεις να παρεις δανειοδοτηση για τη διαφορα ή σε ενα μεγαλυτερο ποσοστο ωστε να μη δεσμευσεις τα κεφαλαια σου...

+ εγγυηση

 

υγ παρτο γιατι θα παω να το παρω εγω... εχει μερες που κραζω τη γυναικα που πηραμε 2 μεγαλα οικογενειακα κ δε πηρα εγω ενα πιο σπορ που ηθελα και απηυδησε και ειπε τραβα παρε οτι θες βαρεθηκα εγω εχω σοβαρο αυτοκινητο να κανω τη δουλεια μου :P 

Το καινουριο βγαινει στα 27κ,το ειχα παραγγειλει και το ακυρωσα επειδη αλλαξαν τα πακετα. Η αλλη λυση ειναι να το ξαναπαραγγειλω. Απο την αλλη σκεφτομαι οτι και καινουριο να παρω,ολο και κατι θα γινει πχ καμια γραντζουνια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, seloner είπε

Το καινουριο βγαινει στα 27κ,το ειχα παραγγειλει και το ακυρωσα επειδη αλλαξαν τα πακετα. Η αλλη λυση ειναι να το ξαναπαραγγειλω. Απο την αλλη σκεφτομαι οτι και καινουριο να παρω,ολο και κατι θα γινει πχ καμια γραντζουνια .

εφόσον μπορεις να πας σε καινουργιο ασε το μεταχειρισμενο, δε ξερεις τι εχει περασει... και δεν αξιζει η διαφορά, καλυτερα καινουργιο και ας του λειπουν και 2-3 εξτρα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, paylidis είπε

Γυρω στα 25 ξεκιναει καινουργιο αλλα οντως φτωχο σε εξοπλισμο

 

Απο την άλλη,  υπαρχει ενα ετοιμοπαραδοτο πανεμορφο μωρο CABRIO καινουργιο αυτοματο στα 28Κ

https://onlinesales.mini.com.gr/newcars/search/details/43652/

οποτε στο διλημμα 22 για μεταχειρισμένο-τρακαρισμενο τριθυρο ή καμπριο στα 28 καινουργιο νομιζω δε θελει ερωτημα... Μονο οι ζαντες του με χαλανε λιγο αλλα κλαιν... Επισης απουσιαζει η καμερα οπισθοπορειας (που μπαινει ομως στην αντιπροσωπεια με ~4 κατοστάρια)

* με λιγο πιεση ισως στο ριξουν και στα 27.5 θεωρω...

+ οτι μπορεις να παρεις δανειοδοτηση για τη διαφορα ή σε ενα μεγαλυτερο ποσοστο ωστε να μη δεσμευσεις τα κεφαλαια σου...

+ εγγυηση

 

υγ παρτο γιατι θα παω να το παρω εγω... εχει μερες που κραζω τη γυναικα που πηραμε 2 μεγαλα οικογενειακα κ δε πηρα εγω ενα πιο σπορ που ηθελα και απηυδησε και ειπε τραβα παρε οτι θες βαρεθηκα εγω εχω σοβαρο αυτοκινητο να κανω τη δουλεια μου :P 

Πολυ καλο το συγκεκριμενο, με το q3 λογικα θα σου βγει μια η αλλη

Γενικα εγω ειμαι της αποψης καλυτερα καινουργιο και γυμνο παρα μεταχειρισμενο οταν μιλαμε για παρομοια λεφτα. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, imr είπε

Πολυ καλο το συγκεκριμενο, με το q3 λογικα θα σου βγει μια η αλλη

Γενικα εγω ειμαι της αποψης καλυτερα καινουργιο και γυμνο παρα μεταχειρισμενο οταν μιλαμε για παρομοια λεφτα. 

βρε κ ρεστα θα μου μεινουν :P αλλα ειναι soft top και δε με πολυψηνει...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, paylidis είπε

βρε κ ρεστα θα μου μεινουν :P αλλα ειναι soft top και δε με πολυψηνει...

 

Αν εχεις πάρκινγκ πάντως δεν είναι άσχημο το soft top. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση περί διαδικαστικων.

Πως γίνετε η διαδικασία για αγορά από ιδιώτη ώστε να είναι όλοι καλυμμένοι?

Κυρίως η μεταβίβαση των χρηματων ειδικά όταν μιλάμε για μεγάλα ποσά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ζητάς στην τράπεζα για να σου δώσουν το ποσό, χωρίς να κάνεις αναλήψεις κλπ.

Πάτε μαζί στο μηχανολογικό εφόσον όλα καλά, σου φτιάχνει την άδεια κυκλοφορίας και του δίνεις την επιταγή σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, majnun είπε

Το ζητάς στην τράπεζα για να σου δώσουν το ποσό, χωρίς να κάνεις αναλήψεις κλπ.

Πάτε μαζί στο μηχανολογικό εφόσον όλα καλά, σου φτιάχνει την άδεια κυκλοφορίας και του δίνεις την επιταγή σου.

Στην τράπεζα πηγαίνουμε μαζί? 

Η την έχω ήδη εκδωσει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, imr είπε

Στην τράπεζα πηγαίνουμε μαζί? 

Η την έχω ήδη εκδωσει? 

Μόνος σου βρε. Είναι δική σου ευθύνη. Έχει κάποιον δικό σου μαζί στη συναλλαγή αν νομίζεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στη δική μου περίπτωση πάντως την ώρα που υπογράψαμε στο διεκπεραιωτή για την μεταβίβαση μου έκανε μεταφορά τα χρήματα μέσω eBanking, αυτό βέβαια προϋποθέτει να έχετε την ίδια τράπεζα*

Από εκεί και πέρα αναλαμβάνει ο διεκπεραιωτής την μεταβίβαση και την ίδια την επόμενη μέρα έχετε την άδεια χωρίς κόπο
 

*σε κάθε περίπτωση είχε πέσει προκαταβολή 10% από την προηγούμενη 

υγ : πάντα με την αιτιολογία αγορά αυτοκινήτου τάδε με πινακίδα τάδε 

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, paylidis είπε

Στη δική μου περίπτωση πάντως την ώρα που υπογράψαμε στο διεκπεραιωτή για την μεταβίβαση μου έκανε μεταφορά τα χρήματα μέσω eBanking, αυτό βέβαια προϋποθέτει να έχετε την ίδια τράπεζα*

Από εκεί και πέρα αναλαμβάνει ο διεκπεραιωτής την μεταβίβαση και την ίδια την επόμενη μέρα έχετε την άδεια χωρίς κόπο
 

*σε κάθε περίπτωση είχε πέσει προκαταβολή 10% από την προηγούμενη 

υγ : πάντα με την αιτιολογία αγορά αυτοκινήτου τάδε με πινακίδα τάδε 

Και αν εσυ μετα ελεγες δεν το πουλαω και κραταγες την προκαταβολη πως θα εβγαζε ο αλλος ακρη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, seloner είπε

Και αν εσυ μετα ελεγες δεν το πουλαω και κραταγες την προκαταβολη πως θα εβγαζε ο αλλος ακρη;

Είχε στην αιτιολογία προκαταβολή αγοράς αυτοκινήτου τάδε κλπ κλπ. 

όποτε καλυμμένος είναι…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...