Προς το περιεχόμενο

Returnal [PS5]


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 μετα το update νομίζω εχει ζορίσει 1 σκαλα πανω . Επισης βρισκω συνεχεια πτωματα αλλων παιχτων που μέχρι χθες ούτε μισο δεν ειχα συναντησει απο day one σχεδόν . επιπλεον εχω την εντυπωση ότι έχουν αυξηθει τα ether που βρισκεις κατω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 285
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Fulgore

Δημοσιευμένες Εικόνες

το αφήνω εδώ αυτό να το διαβάσουν μόνο όσοι το έχουν τελειώσει γιατί σίγουρα θα έχει spoiler

Bonkers Returnal Fan Theory Suggests The End Is Actually The Beginning

https://kotaku.com/bonkers-returnal-fan-theory-suggests-the-end-is-actuall-1846940511

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Aπίστευτο game, βρήκα χρόνο τώρα και ασχολούμε με αυτό.

Τρομερό sci fi θα κολλήσουν σε όσους τους αρέσει αυτό το setting. Εχει και αυτό το απόκοσμο των Prometheus ταινίων που μοιάζει αρκετά ο κόσμος του. Σεναριακά πάντως το πάνε πάρα πολύ με όσο έχω παίξει.

Eχει και πολύ καλό gameplay γιατί με είχε φοβίσει λόγο του roque χαρακτήρα του αλλά είναι αρκετά ισορροπημένο συν ότι ακόμα και να ξεκινάς ένας κύκλο ξανά από την αρχή δεν σε κουράζει καθόλου άσε που γενικά λόγο αυτού του απόκοσμου χαρακτήρα του θέλεις να ξαναδείς μερικά σημεία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν το τερματίσετε μια φορα ξαναμπείτε στο τρυπακι να το ξαναπαιξετε για να δειτε το τριτο act ,θα γινει ακόμα πιο εθιστικο το gameplay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παιδια αν και μου αρεσε πολυ το παιχνιδι γενικα ειμαι απογοητευμενος απο το content, το τερματιζεις 3 φορες και τελος δεν εχει απολυτως τιποτε αλλο να κανεις. Συγκρινετε το με τα παραδοσιακα roguelites και θα δειτε οτι λειπει αρκετα το endgame content, πχ στο Hades εχεις να ξεκλειδώσεις ποσα πραγματα τα οποια γινονται σταδιακα, καθως και story elements.

Το returnal για εμενα ειναι ενα πολυ καλο παιχνιδι, πολυ ωραιο και εθιστικο gunplay αλλα δυστυχώς δεν δεν θα το ελεγα καλο ως roguelite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα αυτό που μέ κολήσει είναι η ατμόσφαιρα του. Μιλάμε λες και έχεις κατέβει σε πλανήτη cthulu η chaos. παρακμή και καταστροφή συν το υποχθόνιο περιβάλλον με τα αγάλματα. Βάλε μέσα και τα monster που είναι από μονα τους φοβερά σχεδιασμένα συν τα απόκοσμα αντικείμενα βωμούς. 

Eμένα μου φτάνουν αυτά :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, chek2fire είπε

εμένα αυτό που μέ κολήσει είναι η ατμόσφαιρα του. Μιλάμε λες και έχεις κατέβει σε πλανήτη cthulu η chaos. παρακμή και καταστροφή συν το υποχθόνιο περιβάλλον με τα αγάλματα. Βάλε μέσα και τα monster που είναι από μονα τους φοβερά σχεδιασμένα συν τα απόκοσμα αντικείμενα βωμούς. 

Eμένα μου φτάνουν αυτά :P 

Ναι η ατμοσφαιρα ειναι παρα πολυ ωραια, βγαζει ενα Prometheus vibe που πραγματικα μου αρεσει παρα πολυ. Ενταξει δεν μου εχει αφησει ασχημη αισθηση ισα ισα απλα ειναι λογικο σε ενα roguelite να θες replayability. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το γνωρίζω ότι είμαι άμπαλος σε αυτού του είδους τα game αλλά τουλάχιστον σε αυτό εδώ κάπως την παλεύω αν και έχω κάνει καμία restart από λάθη που κάνω συνέχεια.

To άλλο το βασικό είναι ότι έτσι και δεν έχεις βρει κάποιο σοβαρό όπλο και πας με το απλό πιστόλι στο boss απλά δεν έχει καμία τύχη. Σε κάτι κύκλους σε μένα βρέθηκα σε πιστόλι στο boss καθώς ότι μου έβγαζε ήταν και αυτό χειρότερα. 

Tα boss νομίζω θέλουν καλή διάρκεια και μεγάλη επανάληψη των βολών. 

Να ρωτήσω τώρα. Αυτό το ολόγραμμα που βρίσκεις με τον θάνατο σου και το alien που εμφανίζεται μετά τι είναι γιατί είναι πάντα πολύ δύσκολο αφού αποφεύγω πλέον να πάω στο ολόγραμμα μήπως και χάσω. Εχω κάνει restart με αυτό το λάθος 2-3 φορές έτσι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ρωτήσω κι εγώ κάτι,

Έχω σκοτώσει το 1ο boss και είμαι τώρα κάπου στα μισά του 2ου κόσμου. Για να φτάσω ως εδώ έκανα φύλλο και φτερό τον πρώτο κόσμο για να βρω τα πάντα απο αναβαθμίσεις. Όταν πεθάνω μπορώ να πάω το ταχύτερο δυνατόν στον 2ο κόσμο χωρίς να φάω κάμποση ώρα στον 1ο για να αναβαθμιστώ ή θα με φάνε λάχανο;; Εσείς πως το παίζατε;

 

Στις 19/6/2021 στις 8:40 ΜΜ, chek2fire είπε

το γνωρίζω ότι είμαι άμπαλος σε αυτού του είδους τα game αλλά τουλάχιστον σε αυτό εδώ κάπως την παλεύω αν και έχω κάνει καμία restart από λάθη που κάνω συνέχεια.

To άλλο το βασικό είναι ότι έτσι και δεν έχεις βρει κάποιο σοβαρό όπλο και πας με το απλό πιστόλι στο boss απλά δεν έχει καμία τύχη. Σε κάτι κύκλους σε μένα βρέθηκα σε πιστόλι στο boss καθώς ότι μου έβγαζε ήταν και αυτό χειρότερα. 

Tα boss νομίζω θέλουν καλή διάρκεια και μεγάλη επανάληψη των βολών. 

Να ρωτήσω τώρα. Αυτό το ολόγραμμα που βρίσκεις με τον θάνατο σου και το alien που εμφανίζεται μετά τι είναι γιατί είναι πάντα πολύ δύσκολο αφού αποφεύγω πλέον να πάω στο ολόγραμμα μήπως και χάσω. Εχω κάνει restart με αυτό το λάθος 2-3 φορές έτσι. 

Στα πρώτα runs έχει ελάχιστα όπλα και αναβαθμίσεις στον κόσμο, εκεί απλά παίζεις και προσπαθείς να μαζέψεις ether, να ξεκλειδώσεις επιπλέον λειτουργίες στα όπλα, και να χρησιμοποιείς το μηχάνημα στο πρώτο δωμάτιο για να ξεκλειδώσεις επιπλέον αντικείμενα. Ότι ξεκλειδώνεις αρχίζει σε επόμενα runs να εμφανίζεται τυχαία στον κόσμο. Έτσι με τον χρόνο γίνεται πιο εύκολο το παιχνίδι και τότε μπορείς να πας στο πρώτο boss.

Επειδή κι εγώ κάηκα αρκετές φορές απ τα ολογράμματα ούτε που τα πλησιάζω πλέον, μόνο όταν γίνω τούμπανο ίσως να παίξω ένα κι αυτό μετά απο μεγάλη σκέψη.
Ουσιαστικά στο ολόγραμμα βλέπεις τον θάνατο ενός άλλου παίκτη. Όταν πλησιάσεις το πτώμα του σου βγάζει δυο επιλογές: Να εκδικηθείς τον θάνατο του άλλου παίκτη αντιμετωπίζοντας ένα mini boss (Αν κερδίσεις παίρνεις 3-4 ether και ότι καλούδια πετάξει) ή να ξοδέψεις 3-4 ether και απλά να πάρεις μερικά resources. Μερικές φορές γίνεται spawn το mini boss χωρίς να σου δώσει την παραπάνω επιλογή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ τα έχω από μακριά με το που τα βλέπω γιατί το boss που εμφανίζεται απλά περισσότερο κακό θα μου κάνει παρά θα κερδίσω κάτι γιατί η θα με σκοτώσει η θα με διαλύσει τόσο πολυ στο health που θα με φάνε τα επόμενα alien.

Τώρα μόλις κατάλαβα ότι δεν έχω περάσει το πρώτο boss. To πρώτο boss είναι στην πίστα που σου κλείνουν οι πόρτες η δεν έχει σχέση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chek2fire είπε

και εγώ τα έχω από μακριά με το που τα βλέπω γιατί το boss που εμφανίζεται απλά περισσότερο κακό θα μου κάνει παρά θα κερδίσω κάτι γιατί η θα με σκοτώσει η θα με διαλύσει τόσο πολυ στο health που θα με φάνε τα επόμενα alien.

Τώρα μόλις κατάλαβα ότι δεν έχω περάσει το πρώτο boss. To πρώτο boss είναι στην πίστα που σου κλείνουν οι πόρτες η δεν έχει σχέση? 

Τα δωμάτια που κλειδώνουν (πλην του δωματίου με την χρυσή πόρτα) απ' ότι έχω καταλάβει είναι απλά δωμάτια αυξημένης δυσκολίας.
Το πρώτο boss

Spoiler

Eίναι στην κόκκινη πόρτα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, aggelos87 είπε

Τα δωμάτια που κλειδώνουν (πλην του δωματίου με την χρυσή πόρτα) απ' ότι έχω καταλάβει είναι απλά δωμάτια αυξημένης δυσκολίας.
Το πρώτο boss

  Απόκρυψη περιεχομένων

Eίναι στην κόκκινη πόρτα.

 

Spoiler

και την βρήκα την κόκκινη πόρτα και είπα μην ανέβω τις σκάλες είχε και κάτι μάτια εκέι συν κάτι ιπτάμενα και λέω ας πάω από εκέι που δείχνει το σήμα. Δυστηχώς μπήκα σε περιοχή με αρκετά δυνατά alien με κλειδωμένη πόρτα και ξανά restart :P 

Bλέπω να κάνω 100 run για να το περάσω. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...