Προς το περιεχόμενο

Ανησυχίες


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με αυτά τα χρήματα και το πακέτο που παίρνεις, απλά δεν βρίσκεις κάποια από τις γνωστές μάρκες. 

Έχω κοιτάξει το volvo ex30 το οποίο και αυτό κινέζικο είναι και το οποίο με αντίστοιχα πράγματα πάει 10.000 παραπάνω και υπολείπεται σε χώρους. 

Το jeep avenger φθάνει στις 45.000 και αυτό υπολείπεται σε χώρους επιδόσεις κλπ. 

ΚΙΑ και hundai δεν μου αρέσουν. Όπως και γαλλικά.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οταν λες το πακετο τι εννοεις; σε εξοπλισμο;

γιατι πολλες φορες τρωμε το τυρακι και παιρνουμε αχρειαστο εξοπλισμο...

δηλαδη η 360 καμερα για παραδειγμα εμενα μου ειναι παντελως αδιαφορη θα προτιμουσα να επαιρνα "επωνυμο" αμαξι στα ιδια λεφτα και να μην την εχει...

Ας πουμε η μπαταρια και τα KW ειναι πιο crucial parameters στη συγκριση σε σχεση με τον εξοπλισμο...

Το enyaq που ειναι επισης σε προσφορα δε σε ψηνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, paylidis είπε

οταν λες το πακετο τι εννοεις; σε εξοπλισμο;

γιατι πολλες φορες τρωμε το τυρακι και παιρνουμε αχρειαστο εξοπλισμο...

δηλαδη η 360 καμερα για παραδειγμα εμενα μου ειναι παντελως αδιαφορη θα προτιμουσα να επαιρνα "επωνυμο" αμαξι στα ιδια λεφτα και να μην την εχει...

Ας πουμε η μπαταρια και τα KW ειναι πιο crucial parameters στη συγκριση σε σχεση με τον εξοπλισμο...

Το enyaq που ειναι επισης σε προσφορα δε σε ψηνει;

Όχι δεν μου άρεσει το enyaq..Πολύ άσχημο για τα δικά μου γούστα. 

Όσον αφορά μπαταρία, όσο έχω διαβάσει βασίζεται σε καλή τεχνολογία. Επίσης πακέτο εννοώ και την ιπποδύναμη μαζί με την τετρακίνηση και αμάξωμα 

 

Τα μόνα αρνητικά που έχω βρει είναι σε διάφορα φόρουμ ότι έχει συστήματα adas που είναι μάλλον ευαίσθητα και έχει περίεργο software.;;

Βέβαια είμαι και σε ένα ιταλικό φόρουμ όπου διαβάζω διάφορα και οι οποίοι είναι ενθουσιασμένος.. 

Όταν τους ανέφερα range με ταχύτητα 130χιλ/ω 140 χιλ/ω μου είπαν περίπου 300χιλ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμενα το ιδανικο προτου προβεις σε μια τετοια δεσμευση (γιατι κακα τα ψεματα στην ελλαδα ειναι δεσμευση το να δωσεις 30Κ για ενα αμαξι, ποσο μαλλον οχι "καλης μαρκας"-οτι αυτο μπορει να σημαινει) δες αν μπορεις να το παρεις 2-3 μερες test drive, η στη χειρότερη να το νοικιασεις αν δε το δινουν τσαμπα...

προσωπικά με τα long TD (παρασκευη βραδυ ή σαββατο πρωι με δευτερα πρωι πρωι) εβγαζα παντοτε καποια ακρη οταν δεν ημουν βεβαιος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Θα προσπαθήσω να το κάνω. 

Απλά να αναφέρω ότι μόλις είδα και το απλό Ford Mach e... 

Θα πάρω τον τίτλο @tsofras no2.. Μου φαίνεται.. 

Γυρω στα 50 την ειχα αφησει; εχει πεσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Και εγώ εκεί τη είχα αφήσει. Δυστυχώς έχει πάρει 12.000

α εχει παρει κιολας...; ε τοτε νομιζω δεν ειναι συγκρισιμη με την εως τωρα επιλογη σου ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, paylidis είπε

α εχει παρει κιολας...; ε τοτε νομιζω δεν ειναι συγκρισιμη με την εως τωρα επιλογη σου ;) 

Το ξέρω.... Απλα η γυναίκα μου έχει ένα θέμα με το σηματάκι αυτό... 

Αλλα σαν αυτοκίνητο δεν ξέρω εάν αξίζει τα παραπάνω χρήματα σε σχέση με το byd!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Το ξέρω.... Απλα η γυναίκα μου έχει ένα θέμα με το σηματάκι αυτό... 

Αλλα σαν αυτοκίνητο δεν ξέρω εάν αξίζει τα παραπάνω χρήματα σε σχέση με το byd!! 

AN του εχει αδυναμια η γυναικα σου παρτο, θα γλυτωσεις γκρινια, αξια ανεκτιμητη 😅

Εμενα ας πουμε σιχαινεται τα χαμηλα, ε δε ξαναπηρα... (κ σωθηκα κι εγω γιατι ηρεμησε η μεση μου επιτελους μετα απο χρονια)

  • Thanks 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η γυναίκα μου τόσα χρόνια δεν έχει γκρινιάξει για τίποτα!!!!!!Απλά τρελαινεται για mustang...

Εγώ για το jeep avenger πήγα να δω το οποίο δεν είδα.. Γιατί όπως είναι η αντιπροσωπεία στην velmar έχει φάτσα κάρτα το mustang..... 

Επεξ/σία από @pnea1973
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, paylidis said:

παιζει χοντρη μπαλα με βανακια η BYD, 3 απο τις 4 φορες που παρηγγειλα σουπερ μαρκετ ντελιβερι το τελευταιο διμηνο ήρθαν με BYD

αλλα οπως λες και εσυ, ειναι μεγαλο το ρισκο

ενω αν εφερνε ενα ηλεκτρικο πολης με 14-15Κ πχ θα γινοταν της κολασεως

Εχουν ξεκινησει με premium, και καλα κανουν. Οταν μπηκαν οι κορεατες ευρωπη/αμερικη με φτηνια εκαναν αμαν και πως να το γυρισουν.

Παει να μπει με ακριβα αυτοκινητα για να μην ερθει με την ρετσινια της "Κινεζιλας" και καλα κανει.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, imr είπε

Εχουν ξεκινησει με premium, και καλα κανουν. Οταν μπηκαν οι κορεατες ευρωπη/αμερικη με φτηνια εκαναν αμαν και πως να το γυρισουν.

Παει να μπει με ακριβα αυτοκινητα για να μην ερθει με την ρετσινια της "Κινεζιλας" και καλα κανει.

 

Είναι μια προσέγγιση και αυτή… βέβαια όταν είχαν έρθει οι Κορεάτες ήταν εποχές παλιών αγελάδων, που η μερσεντές κ η πεμβε πήγαιναν συννεφο. Τώρα ο κόσμος είναι πιο πονηρεμένος κ δεν υπάρχει σάλιο για σπατάλες, και κατά τη γνώμη μου πολύ δύσκολα θα πληρώσει για γιαλαντζί κινέζοπριμιουμ, θα πάει να πάρει κανονικό πριμιουμ με τα ίδια για να πουλήσει κ μούρη στη γειτονιά ;) 

μη γελιόμαστε όλοι όσοι έχουμε γνωστό με κάτι τύπου ecocar τον έχουμε γλεντήσει - το ίδιο θα γίνει κ με τα ΒΥΔ - όπως γινόταν προ 15-20-25 χρόνων με Χιουντάι, κια κ κινεζικά πάπια…

Υγ: στα δικά μου μάτια δε το έχουν γυρίσει ποτε οι Κορεάτες, παραμένουν καπως κατώτεροι ποιοτικά. Οι ευρωπαίοι αντίθετα έριξαν ποιότητα όποτε δεν απέχουν πλέον πολύ…

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...