Προς το περιεχόμενο

Ανησυχίες


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, filarhos είπε

σωστός
έχουμε βάλει εκεί στα:
δικά μας: punto x 2, c3, passat, xc40, id.3

+ δύο φίλων μας

Τον πέτυχα στο ψάξιμο και είδα καλές τιμές , μετά είδα Άνοιξη και έκλεισα το site :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, tsofras said:

Τον πέτυχα στο ψάξιμο και είδα καλές τιμές , μετά είδα Άνοιξη και έκλεισα το site :D

Ε ανέβα ένα Σάββατο άφησε το κανένα δίωρο και πάμε για καφέ με Παυλίδη κι όποιος άλλο θέλει!

Και του Παυλίδη είναι καλός στο Μαρούσι, έχω στείλει κι εγώ εκεί φίλο.


Υ.Γ. Στείλε μου πμ αν χρειαστείς οτιδήποτε.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γυρίσαμε από το byd. 

Το οδήγησε και η γυναίκα μου και είπε ότι δεν έχει σχέση με το ford. Το byd είναι καλύτερο. 

Οπότε μάλλον η απόφαση πάρθηκε... Θα ενημερώσω σύντομα!! 

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Μόλις γυρίσαμε από το byd. 

Το οδήγησε και η γυναίκα μου και είπε ότι δεν έχει σχέση με το ford. Το byd είναι καλύτερο. 

Οπότε μάλλον η απόφαση πάρθηκε... Θα ενημερώσω σύντομα!! 

Ε κάνε μας και εσύ ένα review , σε ποιο μοντέλο αναφέρεσαι ?

To BYD or not too BYD ?

thats the question

:D

  • Like 1
  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, tsofras είπε

Buy now

Βαλτός είσαι;

Ήρθαμε λίγο στο σπίτι που μας φιλοξενεί  για να το σκεφτούμε λιγάκι.

Λοιπόν:

Εξωτερικά μου αρέσει. 

Εσωτερικά επίσης. Όπως είπα τουλάχιστον οσον αφορά την ποιότητα μου φαίνεται άψογο. Όπως είπα κοιτάω μικροπράγματα, όπως η αίσθηση των κουμπιών (τα οποία έχει δεξιά και αριστερά στον μοχλό) και διάφορα μικροπράγματα.

Χώρος μπροστά: Άπλετος. Θέση οδήγησης επίσης. Ρυθμίζεται όπως θέλεις και βρήκα μια με την οποία αισθάνομαι πολύ καλά.

Χώρος πίσω: Άπλετος και εδώ. Δεν υπάρχει τούνελ και εγώ που είμαι 1,86 με ρυθμισμένο το κάθισμα για εμένα είχα περίπου 25 με 30 εκ απόσταση τα γόνατα απο το κάθισμα. Επίσης και ο χώρος για το κεφάλι είναι πολύ καλός ακόμα και με την γυάλινη οροφή. 

Χωρος αποσκευών: Εδώ θα μπορούσε καλύτερα. Είναι 400λιτ αλλά έχει χαμηλό προφίλ γιατί είναι sedan.

Η οδήγηση είναι παιχνίδι. Οσο μπόρεσα να διαπιστώσω το τιμόνι σαν ηλεκτρικό δεν έχει την αίσθηση που είχαμε συνηθίσει αλλά είναι πολύ καλό. Φρένα καλά, επιτάχυνση supercar.

Το μέγεθος και το βάρος δεν φαίνεται πουθενά. Δηλαδή χώθηκα σε στενά που βρήκα και ήταν ανετο. Και τα βοηθήματα το κάνουν ακόμα πιο ευκολο.

Πρόβλημα θα υπάρχει μόνο στο παρκινγ εξω γιατί είναι 4,8μ.

Το μόνο σπαστικό είναι οτι κάθε φορά που μπαίνεις θα πρέπει να απενεργοποιείς πχ το ηχητικό για τις πινακίδες με τα όρια.

Διαβάζω και σε φορουμ του εξωτερικού και όλοι είναι ευχαριστημένοι. Απλά αναφέρουν όλοι οτι τα βοηθήματα είναι υπερευαίσθητα!!!!!

 

 

 

Επεξ/σία από @pnea1973
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) έχεις λύση για το φορτισμα σπίτι σου;

2) είσαι εκτός Αθήνας; Έχεις υπολογίσει αποστάσεις που θα κανεις για την αυτονομία;

3) ρώτησες για υποστήριξη τι παίζει; Ειδικά εσυ που είσαι εκτός Αθήνας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, dstilio είπε

1) έχεις λύση για το φορτισμα σπίτι σου;

2) είσαι εκτός Αθήνας; Έχεις υπολογίσει αποστάσεις που θα κανεις για την αυτονομία;

3) ρώτησες για υποστήριξη τι παίζει; Ειδικά εσυ που είσαι εκτός Αθήνας;

Φορτιση εχω δυνατότητα να κατασκευάσω. 

Οι αποστάσεις που κάνω είναι μέσα στην πόλη, σχεδόν κάθε ΣΚ Ιωάννινα Λευκάδα (που και εκεί θα φτιάξω φόρτιση) και 1 ή 2 φορές το χρόνο Αθήνα. Α και 1 φορά το χρόνο  Καστοριά (για την δουλειά μου!). Δεν νομίζω να αντιμετωπίσω θέμα με την χρήση που κάνω.

Υποστήριξη ακόμα δεν έχει στην πόλη μου.. Αυτό είναι ένα θέμα.

 

ΥΓ Περίμενα και την Milano αλλά είδα ένα 3008....

 

Επεξ/σία από @pnea1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 hours ago, @pnea1973 said:

Φορτιση εχω δυνατότητα να κατασκευάσω. 

Οι αποστάσεις που κάνω είναι μέσα στην πόλη, σχεδόν κάθε ΣΚ Ιωάννινα Λευκάδα (που και εκεί θα φτιάξω φόρτιση) και 1 ή 2 φορές το χρόνο Αθήνα. Α και 1 φορά το χρόνο  Καστοριά (για την δουλειά μου!). Δεν νομίζω να αντιμετωπίσω θέμα με την χρήση που κάνω.

Υποστήριξη ακόμα δεν έχει στην πόλη μου.. Αυτό είναι ένα θέμα.

 

ΥΓ Περίμενα και την Milano αλλά είδα ένα 3008....

 

Αφού είσαι για το Seal που είναι 4.8 μέτρα, βλέπεις Stelvio k Gulia και όχι Milano και B-SUVs (δε ξέρω αν κοιτάς kai μεταχειρισμένα που φαίνονται να υπάρχουν κάμποσα diesel Q4). Tο Seal φαίνεται όντως τούμπανο, μιλάμε για 500+ άλογα και AWD από ότι καταλαβαίνω, και η BYD φαίνεται πού δυνατή. Πόσο θα πάει η έκδοση που κοιτάς? Το μόνο που θα με προβλημάτιζε είναι που θα μπορώ να κάνω τα service, αν το έχεις διασφαλίσει αυτό δε βλέπω κάποιο πρόβλημα.   

Επεξ/σία από tzampatzis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα.

η Milano είναι μικρή.

αν κοιτάς για τέτοιου είδους, έχεις 3008 και alpha Romeo Tonale που στην ουσία είναι το ίδιο αμάξι με λίγο διαφορετικό στήσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dstilio είπε

Σωστα.

η Milano είναι μικρή.

αν κοιτάς για τέτοιου είδους, έχεις 3008 και alpha Romeo Tonale που στην ουσία είναι το ίδιο αμάξι με λίγο διαφορετικό στήσιμο.

Για την Μιλάνο ο σχεδιαστής πρέπει να σταλλεί σε γκούλαγκ να σπαει πετρες και το μπαλοκο να γινει λιμνη για παπιες.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, NTC Labs είπε

Για την Μιλάνο ο σχεδιαστής πρέπει να σταλλεί σε γκούλαγκ να σπαει πετρες και το μπαλοκο να γινει λιμνη για παπιες.

Ακριβώς....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, @pnea1973 είπε

Ακριβώς....

το μονο θετικο ειναι οτι εχει χαραχτηριστικα που δεν τα συναντας σε αυτη τη κατηγορια ( ποιο απο ολα εχει διαφορικό τορσεν? )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...