Προς το περιεχόμενο

Ανησυχίες


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dimitris05 είπε

Καλημέρα σε όλους, πάω για αλλαγη σε μεμβράνες, είχα llumar, τις απλές, θέλω να σκουρύνω λίγο περισσότερο. Ο καλύτερος εγκαταστάτης στη περιοχή μου (εκτος Αθηνών), βάζει κάποιες solar screen, τις έχει ξαναακουσει κανεις από εδώ μεσα?? γιατί εγώ πρωτη φορα τις είδα

Δεν τις έχω ξανακούσει , για απλές πας ή νανοκεραμικές ?

Οι νανοκεραμικές που τις βρήκα καλές προδιαγραφές έχουν σε σχέση με ανταγωνισμό , δεν αναφέρουν βέβαια IR    (εκτός αν το λέει κάπως διαφορετικά)

https://www.protectorautomotive.com/en/products/beluga

Εδώ μπορείς να δεις τις Armolan που είναι σχετικά φθηνές

https://autofilms.gr/μεμβράνες-αυτοκινήτου/νανοκεραμική-μεμβράνη/

Και εδώ τις Xpel που είναι ακριβότερες (XR Plus)

https://www.xpel.com/web-assets/downloads/XPEL-PRIME-Spec-Sheet-USA-V2-1.pdf

 

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 hours ago, @pnea1973 said:

Κοίτα επειδή είμαι έτοιμος να κάνω την κίνηση δεν θα ήθελα τόσο σύντομα να βγει κάτι νέο, το οποίο θα είναι διαφορετική πλατφόρμα που δεν θ μπορώ να την βάλω στο αυτοκίνητο. Οπότε έχεις απαξιώσει το παλιό μοντέλο που τώρα κυκλοφόρησε.... 

Να ήταν μετά από 4 χρόνια οκ, αλλά ο Αύγουστος είναι 4 μήνες κοντά.. Αντε και άλλοι 5 να παρουσιάσει στην αγορά, δηλαδή λογικά σε 1 έτος από τώρα θα έχεις καλύτερη αυτονομία και λιγότερο βάρος... 

Γαμωτο....... 

Κρατα και μικρο καλαθι ομως στις βελτιωσεις γιατι οσο διαβαζω δεν ειδα πουθενα νουμερα..

Αν ειναι να εχει μια βελτιωση 5% δεν αξιζει να περιμενες. Αν ειναι για πανω απο 10-15% ισως αξιζει η αναμονη

Δεν ειναι και καποια τελειως νεα τεχνολογια απλα για update το βλεπω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, imr είπε

Κρατα και μικρο καλαθι ομως στις βελτιωσεις γιατι οσο διαβαζω δεν ειδα πουθενα νουμερα..

Αν ειναι να εχει μια βελτιωση 5% δεν αξιζει να περιμενες. Αν ειναι για πανω απο 10-15% ισως αξιζει η αναμονη

Δεν ειναι και καποια τελειως νεα τεχνολογια απλα για update το βλεπω

 

Το ξέρω. Επίσης μπορεί να μην έρθει αμέσως Ελλάδα, είναι πολλά τα μπορεί!!!

Επίσης τώρα μόλις μίλησα με εναν φίλο μου ο οποίος έχει αντιπροσωπείες και έχει και την Ford (του είπα να δεί τι μπορεί να κάνει για την Mach e), και μου είπε οτι η BYD είναι αξιόλογη εταιρεία. Απλά μου είπε και νομίζω οτι έχει δίκιο το θέμα της υποστήριξης γενικά (επειδή είναι καινούργια συνεργασία μέχρι να ομαλοποιηθεί) και το θέμα οτι εαν γίνει κάτι δεν θα έχω στην πόλη μου υποστήριξη.

Θα δώ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πρόβλημα με αυτη την εξέλιξη είναι οτι Α) για μένα δεν ειναι κατανοητό πότε θα την εφαρμόσουν στην παραγωγή Β) θα είναι ρίσκο αν θα υπάρχει επιδότηση διαθέσιμη έως τότε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 minutes ago, @pnea1973 said:

Το ξέρω. Επίσης μπορεί να μην έρθει αμέσως Ελλάδα, είναι πολλά τα μπορεί!!!

Επίσης τώρα μόλις μίλησα με εναν φίλο μου ο οποίος έχει αντιπροσωπείες και έχει και την Ford (του είπα να δεί τι μπορεί να κάνει για την Mach e), και μου είπε οτι η BYD είναι αξιόλογη εταιρεία. Απλά μου είπε και νομίζω οτι έχει δίκιο το θέμα της υποστήριξης γενικά (επειδή είναι καινούργια συνεργασία μέχρι να ομαλοποιηθεί) και το θέμα οτι εαν γίνει κάτι δεν θα έχω στην πόλη μου υποστήριξη.

Θα δώ....

Ειναι λιγο νωρις για την BYD ειναι η αληθεια αλλα και η tesla μια απο ιδια θα ειναι. 

Mach e αν σου αρεσει ειναι καλη περιπτωση, αλλα σε αντιπροσωπεια επαρχιας θα ξερουν τι να την κανουν?

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, imr είπε

Ειναι λιγο νωρις για την BYD ειναι η αληθεια αλλα και η tesla μια απο ιδια θα ειναι. 

Mach e αν σου αρεσει ειναι καλη περιπτωση, αλλα σε αντιπροσωπεια επαρχιας θα ξερουν τι να την κανουν?

 

Ναι εκεί ξέρουν!!!!!!

Περιμένω απάντηση για να δώ που θα καταλήξω!!!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο νωρις δεν ειναι για Τesla και BYD. 

ειναι οι 2 μεγαλυτεροι παιχτες στην ηλεκτροκινηση αυτη τη στιγμη με τεχνολογιες που οι αλλοι δεν θα εχουν για πολυ καιρο ακομη. 

Δε χανεις να δοκιμασεις και το volvo  απεναντι, εχει πολυ καλα σχολια γενικως. Ο ομιλος Geeely ειναι σε διαρκη ανοδο, οποτε ουτε εκει εχεις κατι να φοβηθεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, JailbrokenDiesel said:

μονο νωρις δεν ειναι για Τesla και BYD. 

ειναι οι 2 μεγαλυτεροι παιχτες στην ηλεκτροκινηση αυτη τη στιγμη με τεχνολογιες που οι αλλοι δεν θα εχουν για πολυ καιρο ακομη. 

Δε χανεις να δοκιμασεις και το volvo  απεναντι, εχει πολυ καλα σχολια γενικως. Ο ομιλος Geeely ειναι σε διαρκη ανοδο, οποτε ουτε εκει εχεις κατι να φοβηθεις

Ναι αλλα μενει επαρχια, ενας διακοπτης να χαλασει θα πρεπει να τρεχει Αθηνα. Αν ηταν Αθηνα-Θεσσ δεν θα ειχε θεμα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ σημαντικό το after sales παιδιά , δεν είναι τυχαίο και εγώ που ψωνίζω και Seat τα τελευταία χρόνια , πάω με τα πόδια στην αντιπροσωπεία .

Ένας απο τους λόγους που δεν κοίταξα και ποτέ το Civic ήταν και η απόσταση

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, JailbrokenDiesel είπε

μονο νωρις δεν ειναι για Τesla και BYD. 

ειναι οι 2 μεγαλυτεροι παιχτες στην ηλεκτροκινηση αυτη τη στιγμη με τεχνολογιες που οι αλλοι δεν θα εχουν για πολυ καιρο ακομη. 

Δε χανεις να δοκιμασεις και το volvo  απεναντι, εχει πολυ καλα σχολια γενικως. Ο ομιλος Geeely ειναι σε διαρκη ανοδο, οποτε ουτε εκει εχεις κατι να φοβηθεις

5 λεπτά πριν, imr είπε

Ναι αλλα μενει επαρχια, ενας διακοπτης να χαλασει θα πρεπει να τρεχει Αθηνα. Αν ηταν Αθηνα-Θεσσ δεν θα ειχε θεμα

 

Να σου πώ την αλήθεια το κοίταξα το EX30 αλλά δεν άρεσε στην γυναίκα μου!!!!

Επίσης απ οτι ειπώθηκε θα έχει μέχρι τέλους του χρόνου BYD και στα Ιωάννινα. Βέβαια για 3 χρόνια θα κατεβαίνω Αθήνα αν τελικά το επιλέξω, γιατί έχει δωρεάν service!

Επεξ/σία από @pnea1973
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, @pnea1973 είπε

Βέβαια για 3 χρόνια θα κατεβαίνω Αθήνα αν τελικά το επιλέξω, γιατί έχει δωρεάν service!

μια χαρα, βολτα με τη γυναικα στο Golden Hall που ειναι παραδιπλα ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, @pnea1973 said:

Να σου πώ την αλήθεια το κοίταξα το EX30 αλλά δεν άρεσε στην γυναίκα μου!!!!

Επίσης απ οτι ειπώθηκε θα έχει μέχρι τέλους του χρόνου BYD και στα Ιωάννινα. Βέβαια για 3 χρόνια θα κατεβαίνω Αθήνα αν τελικά το επιλέξω, γιατί έχει δωρεάν service!

Σκεψου και καμια μικρη απροοπτη βλαβη, μια καμενη λαμπα, ενα κουμπι κτλ. 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, imr είπε

Σκεψου και καμια μικρη απροοπτη βλαβη, μια καμενη λαμπα, ενα κουμπι κτλ. 

 

 

Αυτα σκέφτομαι. Τα μικροπραγματα που μπορεί να συμβούν.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, @pnea1973 είπε

Αυτα σκέφτομαι. Τα μικροπραγματα που μπορεί να συμβούν.. 

επειδή έχω ζήσει σε νησί κ μου είχε τύχει βλάβη που δε μπορούσε να καλυφθεί τοπικά (είχε συνεργεία αλλά δε το είχε κανένας να το επισκευάσει) δεν είναι καθόλου ευχάριστο το να πρέπει να κανεις 200€+ έξοδα για να το στείλεις κάπου (ή να το μεταφέρεις εσυ) για μια επισκευη (χωρίς να υπολογίζω το χαμένο χρόνο) όποτε σωστη αυτή η παράμετρος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...