Προς το περιεχόμενο

Diablo II: Resurrected


mordred

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε αλλα νεα η sorceress ακουμπαει τα 80 και ειμαι στα μεσα του act2/hell. Βγαινει σχετικα ευκολα , χωρις καν merc. Merc βγαζω μονο αν πετυχω cold/fire immunity. Αλλιως τρεξιμο γυρω γυρω και βαραω.
Δεν ξερω αν θελω να φτασω duriel . Στο hell ο merc δεν αντεχει αρκετα και ο duriel βαραει ασχημα...

Παραλληλα προχωραω amazon/necro ... σε δουλεια να βρισκομαστε.

Και το tip της ημερας. Προκειμενου να "ασφαλισετε" το gold σας , απο πιθανους ψοφους , απλα ριχτε το στα shared stashes.
Δεν αφαιρειται gold απο τα shared stashes , καρατσεκαρισμενο. Κρατηστε στο personal stash λιγο gold για τα εξοδα σας , και το υπολοιπο στα shared stashes. Καθε stash κραταει μεχρι 2.5mil gold. Υπεραρκετο οριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια διαβασα σχεδον ολα τα σχολια και ψηνομαι να αγορασω και εγω το Diablo 2: Resurrected εχωντας παιξει Diablo 1 και ατελειωτες ωρες Diablo 2 το Diablo 3 δε μου αρεσε να πω την αληθεια .... Βασικα ενδιαφερομαι να το παιξω online. Απλα εχω καποιες αποριες PvP το παιχνιδι εχει κατι ??? απο την αλλη το online τι παραπανω σου προσφερει εκτος απο ανταλλαγη items ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, billvwrulez είπε

Απλα εχω καποιες αποριες PvP το παιχνιδι εχει κατι ??? απο την αλλη το online τι παραπανω σου προσφερει εκτος απο ανταλλαγη items ???

Δεν εχω ασχοληθει με pvp , αλλα λογικα εχει οτι ειχε και το κλασικο D2. Το ονλαιν εκτος απο ανταλλαγη αντικειμενων , προσφερει group play και οι chars σωζονται στους σερβερς της blizz , οποτε δεν ασχολεισαι να τραβας εσυ backups και τα σχετικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mphxths είπε

Δεν εχω ασχοληθει με pvp , αλλα λογικα εχει οτι ειχε και το κλασικο D2. Το ονλαιν εκτος απο ανταλλαγη αντικειμενων , προσφερει group play και οι chars σωζονται στους σερβερς της blizz , οποτε δεν ασχολεισαι να τραβας εσυ backups και τα σχετικα.

Τωρα το ειδα 39 E για remake ???? Πολλα μου ακουγονται ... Αξιζει πιστευετε ??? η το παιζεις 2-3 μερες και τοπαρατας ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, billvwrulez είπε

Τωρα το ειδα 39 E για remake ???? Πολλα μου ακουγονται ... Αξιζει πιστευετε ??? η το παιζεις 2-3 μερες και τοπαρατας ??

Remaster... οχι remake. :)  Στην ουσια ειναι το ιδιο παιχνιδι με καινουργια γραφικα/ηχους/αναλυσεις/cinematics. 
Αν ειχες πορωθει να παιξεις καποια στιγμη το παιχνιδι και ξενερωνες με τα παλια γραφικα... τοτε θα πορωθεις με αυτο. Τοσο απλα :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mphxths είπε

Remaster... οχι remake. :)  Στην ουσια ειναι το ιδιο παιχνιδι με καινουργια γραφικα/ηχους/αναλυσεις/cinematics. 
Αν ειχες πορωθει να παιξεις καποια στιγμη το παιχνιδι και ξενερωνες με τα παλια γραφικα... τοτε θα πορωθεις με αυτο. Τοσο απλα :) 

Το Diablo 2 το ειχα λιωσει !! θυμαμαι αντιγραφαμε τους χαρακτρηρες σε δισκετες 3.5 πηγαιναμε στα Internet cafe και λιωναμε ......

Θα το αγορασω και το βραδυ που θα κοιμηθει η οικογενεια θα το λιωσω 😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, mphxths είπε

Σε αλλα νεα η sorceress ακουμπαει τα 80 και ειμαι στα μεσα του act2/hell. Βγαινει σχετικα ευκολα , χωρις καν merc. Merc βγαζω μονο αν πετυχω cold/fire immunity. Αλλιως τρεξιμο γυρω γυρω και βαραω.
Δεν ξερω αν θελω να φτασω duriel . Στο hell ο merc δεν αντεχει αρκετα και ο duriel βαραει ασχημα...

Παραλληλα προχωραω amazon/necro ... σε δουλεια να βρισκομαστε.

Και το tip της ημερας. Προκειμενου να "ασφαλισετε" το gold σας , απο πιθανους ψοφους , απλα ριχτε το στα shared stashes.
Δεν αφαιρειται gold απο τα shared stashes , καρατσεκαρισμενο. Κρατηστε στο personal stash λιγο gold για τα εξοδα σας , και το υπολοιπο στα shared stashes. Καθε stash κραταει μεχρι 2.5mil gold. Υπεραρκετο οριο.

Το εχεις λιωσει βλεπω. Εγω 84αρα Sorc ειχα οταν το τερματισα. Καλα εισαι εκει για Act2.

 

MODS μεχρι στιγμης :

  • Αναφορά σε κείμενο

     

    • Better SP: This is just a massive buff to your character and all the good things that can happen to you. It increases stash size, and inventory, walking, and running speed, and much more. This is one mod you should definitely give a try.
    • Expand Storage and Merc Equip: This mod adds more merc equipment slots. Additionally, it also expands all storage locations.
    • Lower Resist: You can turn the immunities of enemies to resistances to ease up your game in Nightmare and Hell difficulty modes.
    • Enemy Multiplier: Lets you fiddle with the number of monsters that spawn. You can modify it to be 2 times the monsters or if you feel like having a challenge then make it 10.
    • Guaranteed Drop Mod: This mod makes the enemy sure to drop some item when defeated.
    • D2R Drop Mod: This mod lets you play around with the drop rate of enemies. Letting you modify it in such a way that you change the chances of you getting good loot or nothing from your foes.
    • Hide Helmet: As the name says the mod will hide your currently equipped Helmet.
    • Splash Damage to Melee: If you are getting attacked by a mob of foes then the melee attack you deal with one enemy will also deal half damage to the rest of the mob.

     

     

 

 

To better SP σιγουρα θα το δοκιμσω, καθως δεν εχω χρονο και διαθεση να παιξω ξανα το παιχνιδι. Ισως παρει τον μισο χρονο για να τερματιστει με αυτο το mod. Ετσι θα μπορεσω να δοκιμασω και τους αλλους χαρακτηρες.

Και το enable multiplier πρεπει να εχει φαση. 10x τα τερατα στον χαρτη; Θα γινεται μακελειο!

Επεξ/σία από Lazostat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lazostat είπε

Το εχεις λιωσει βλεπω. Εγω 84αρα Sorc ειχα οταν το τερματισα. Καλα εισαι εκει για Act2.

Πλεον δεν παιρνω xp απο nightmare. Αντε λιγο απο act5. Μονο απο hell πλεον και εκει φοβαμαι να ανοιχτω :)
 

1 ώρα πριν, Lazostat είπε

To better SP σιγουρα θα το δοκιμσω, καθως δεν εχω χρονο και διαθεση να παιξω ξανα το παιχνιδι. Ισως παρει τον μισο χρονο για να τερματιστει με αυτο το mod. Ετσι θα μπορεσω να δοκιμασω και τους αλλους χαρακτηρες.

Και το enable multiplier πρεπει να εχει φαση. 10x τα τερατα στον χαρτη; Θα γινεται μακελειο!

Για μενα δεν εχει νοημα να αλλοιωσεις το παιχνιδι με mods.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιον το σκεφτεται ακομα να το αγορασει , να πω οτι το παιχνιδι εμπεριεχει και γυμνο :) 

Προσπαθουσα να ζουμαρω την Andariel να δω λιγο βυζακι , και παραλιγο να πεθανω :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια χθες το βραδυ το αγορασα και συνοπτικα εφτασα εναν Barbarian 15 lvl 

Λιγο την βοηθεια σας οσον αφορα τα talent

1)Αρχικα για mastery τι προτεινεται axe sword... ???

2)Αξιζει να ασχοληθω με τα warcries ...

γενικα αν εχετε καποια αλλη συμβουλη τι λετε ...

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, billvwrulez είπε

Παιδια χθες το βραδυ το αγορασα και συνοπτικα εφτασα εναν Barbarian 15 lvl 

Λιγο την βοηθεια σας οσον αφορα τα talent

1)Αρχικα για mastery τι προτεινεται axe sword... ???

2)Αξιζει να ασχοληθω με τα warcries ...

γενικα αν εχετε καποια αλλη συμβουλη τι λετε ...

 

 

 

 

Δεν εχω ασχοληθει με barb , αλλα αυτο το σαιτ εχει πολλες πληροφοριες . Επισης εχει και fast leveling guide για τον barb , εδω

Γενικως στην αρχη δεν μπορεις να υλοποιησεις (σε κανεναν char) ενα βιωσιμο build , οποτε βαζεις τα skills οπως βολευουν αναλογως και το gear. Ετσι και αλλιως εχεις τρια (ευκολα) respec , για να στησεις τον barb οπως τον ονειρευεσαι :)

*Προς ολους* - Εχω μαζεψει αρκετα unique/sets για διαφορους chars ή/και γενικου ενδιαφεροντος. Οποιος θελει κατι απλα μου λεει. Τελειωνει ο χωρος στα stash , οχι τιποτα αλλο δηλ :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε αλλα νεα , act2 - hell - duriel - check :P 

Η μαχη ηταν πιο ευκολη απο ο,τι περιμενα. Και δεν ειμαι και ιδιαιτερα καλα ντυμενος. Ο merc επεφτε για πλακα , και υποτιθεται οτι ειναι def merc. Ε μετα η μαχη ηταν απλα τρεξιμο γυρω γυρω και προσπαθουσα να σημαδεψω καλα το meteor.
O duriel δηλ με βαρουσε αλλα δεν εφευγα μονοχυτος..αντεχα 2-3 χτυπηματα... οποτε potion...τρεξιμο...κ.ο.κ. Προφανως ξοδεψα ο,τι potion ειχα και δεν ειχα :) 
Για τις αναγκες αυτης της μαχης , φορεσα αυτα τα γαντια , να βοηθησουν λιγο με την κατασταση , και ετσι εχασα 25% mf που ειχαν τα αλλα που φορουσα. Mπορει να εχασα επιπλεον loot δηλ :) 

Απο loot , εριξε ενα set item + 2 x twisted essence of suffering. Nα θυμισω οτι τα essences πεφτουν απο τα μεγαλα bosses στο Hell επιπεδο και συνδυαζομενα στο cube , φτιαχνουν το token of absolution. Με λιγα λογια , respec. Αντε να φαρμαρουμε hell επιπεδο , να μοσχοπουλαμε tokens μετα :) 

Εν κατακλειδι , λεω να φαρμαρω λιγο ακομα στο act2/hell , γιατι το act3 δεν το παω καθολου. Απο τα πιο εκνευριστικα maps και mobs .. εκεινα τα μαλακισμενα με τα φυσοκαλαμα , πρηζουν @@ ασχημα...

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mphxths είπε

Αυτή την παπαρια να μην έβαζαν, μια χαρά ήταν η 1.12, επίσης fail που αφαίρεσαν και το Iron Maiden στα τελευταία patch. 

Για αυτό σας φαίνεται εύκολο μάλλον 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...