Προς το περιεχόμενο

Diablo II: Resurrected


mordred

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Sugizo είπε

Αυτή την παπαρια να μην έβαζαν, μια χαρά ήταν η 1.12, επίσης fail που αφαίρεσαν και το Iron Maiden στα τελευταία patch. 

Για αυτό σας φαίνεται εύκολο μάλλον 

Για αυτο μας φαινεται ευκολο ? Λογω token ή λογω οτι αφαιρεσαν το iron maiden ? 
Εμενα προσωπικα δεν μου φαινεται τιποτα ευκολο. Ειδικα στο Hell , που παιζω με αρνητικα resistances , o merc πεθαινει για πλακα και αν πετυχω mini boss με cold/fire immunity , 9 στις 10 φορες το παω σε μια γωνια και κανω teleport μακρυα...
Mην αναφερθω , στο γεγονος οτι πηγα να παρω το horadric staff , στο hell , και στο δωματιο που μπηκα , με περιμεναν στην πορτα ενα τσουρμο μαλακιδια .... Πρεπει να πεθανα γυρω στις 50 φορες εκει.. μεχρι να καταφερω την μια φορα , να μπω , να κανω teleport , να συνεχισω να κανω teleport γυρω γυρω στο δωματιο , να βαραω meteors οπου ενοιωθα , χωρις items εντωμεταξυ... μεχρι να καθαρισει λιγο το σημειο και να παρω το gear απο κατω...

Το Hell μονο ευκολο δεν το λες. Και δεν μιλαμε τωρα για streamers που παιζουν με 8αδα και ανταλλασουν gear και ειναι lvl 90 μεσα σε 2 μερες με ολα τα BiS items... Μιλαμε να παιζεις solo και να βλεπεις upgrade στο  gear με το κυαλι ...

Αν θεωρεις οτι μου φανηκε ευκολη ... η μαχη στον duriel , μαλλον δεν σας ειπα ποση ωρα εκανα μεσα στο tomb , μεχρι να φτασω στο σημειο που ειναι ο duriel :) 

Oσο για το token , πρεπει να εχεις το hell σε farm status για να πεις οτι θα βγαζεις tokens και θα εχεις respecs. Δεν το λες και απλο πραγμα , αναλογιζομενος ολα τα παραπανω που εγραψα και ιδιως τα υπογραμμισμενα.

Γενικως το παιχνιδι , στο Hell , δυσκολευει εκθετικα και δεν ευνοει το solo play.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, mphxths είπε

Για αυτο μας φαινεται ευκολο ? Λογω token ή λογω οτι αφαιρεσαν το iron maiden ? 
Εμενα προσωπικα δεν μου φαινεται τιποτα ευκολο. Ειδικα στο Hell , που παιζω με αρνητικα resistances , o merc πεθαινει για πλακα και αν πετυχω mini boss με cold/fire immunity , 9 στις 10 φορες το παω σε μια γωνια και κανω teleport μακρυα...
Mην αναφερθω , στο γεγονος οτι πηγα να παρω το horadric staff , στο hell , και στο δωματιο που μπηκα , με περιμεναν στην πορτα ενα τσουρμο μαλακιδια .... Πρεπει να πεθανα γυρω στις 50 φορες εκει.. μεχρι να καταφερω την μια φορα , να μπω , να κανω teleport , να συνεχισω να κανω teleport γυρω γυρω στο δωματιο , να βαραω meteors οπου ενοιωθα , χωρις items εντωμεταξυ... μεχρι να καθαρισει λιγο το σημειο και να παρω το gear απο κατω...

Το Hell μονο ευκολο δεν το λες. Και δεν μιλαμε τωρα για streamers που παιζουν με 8αδα και ανταλλασουν gear και ειναι lvl 90 μεσα σε 2 μερες με ολα τα BiS items... Μιλαμε να παιζεις solo και να βλεπεις upgrade στο  gear με το κυαλι ...

Αν θεωρεις οτι μου φανηκε ευκολη ... η μαχη στον duriel , μαλλον δεν σας ειπα ποση ωρα εκανα μεσα στο tomb , μεχρι να φτασω στο σημειο που ειναι ο duriel :) 

Oσο για το token , πρεπει να εχεις το hell σε farm status για να πεις οτι θα βγαζεις tokens και θα εχεις respecs. Δεν το λες και απλο πραγμα , αναλογιζομενος ολα τα παραπανω που εγραψα και ιδιως τα υπογραμμισμενα.

Γενικως το παιχνιδι , στο Hell , δυσκολευει εκθετικα και δεν ευνοει το solo play.

Ωραία τα λες και συμφωνώ, τώρα πάνω σε αυτά βάλε και το γεγονός ότι δεν είχαμε respec και οι melee δεν είχανε στον ήλιο μοίρα λόγο maiden και φαντάζεσαι πως παίζαμε. 

Για να μην αναφέρω την 56k σύνδεση στο online :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sugizo είπε

Ωραία τα λες και συμφωνώ, τώρα πάνω σε αυτά βάλε και το γεγονός ότι δεν είχαμε respec και οι melee δεν είχανε στον ήλιο μοίρα λόγο maiden και φαντάζεσαι πως παίζαμε. 

Για να μην αναφέρω την 56k σύνδεση στο online :lol:

Κοιτα , το maiden το θυμαμαι και εγω , νομιζω εκεινοι οι knights στον diablo ή κατι τετοιο το ειχαν και σου γυριζαν τρελο dmg. Απλα οσα εγραψα , τα εγραψα για να δειξω οτι ακομα και ετσι , το παιχνιδι , ειδικα στο hell , εξακολουθει να ειναι δυσκολο.
Τι να το κανω το respec αν δεν εχω το gear ? Tι να το κανω αν στο hell , 9 στα 10 mob groups εχουν απο καποιο immunity ? Το maiden που δεν υπαρχει δεν εκανε τα πραγματα πιο ευκολα.
Ναι οι melee ειχαν ενα θεμα τοτε με το maiden , αλλα και τωρα δεν καλοπερναν. Ο duriel ειναι μαλακια μαχη για τους melee για παραδειγμα... και ο Baal , που εχει μια μαλακια που σε κανει knock back , πρεπει να ειναι ο,τι χειροτερο για καποιον melee. Σκεψου οτι ο merc μου δεν μπορουσε να πλησιασει τον Baal να τον χτυπησει με αυτο το spell.
Αναγκαζομουν να κανω teleport διπλα στον Baal , για να φερει αυτοματα και τον merc εκει διπλα ... αλλιως περπατοντας ετρωγε ατελειωτο knock back... δεν εφτανε ποτε.

Tεσπα , ας μου εδινε το παιχνιδι gear και ας επαιρνε πισω τα respecs :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, mphxths said:

Κοιτα , το maiden το θυμαμαι και εγω , νομιζω εκεινοι οι knights στον diablo ή κατι τετοιο το ειχαν και σου γυριζαν τρελο dmg. Απλα οσα εγραψα , τα εγραψα για να δειξω οτι ακομα και ετσι , το παιχνιδι , ειδικα στο hell , εξακολουθει να ειναι δυσκολο.
Τι να το κανω το respec αν δεν εχω το gear ? Tι να το κανω αν στο hell , 9 στα 10 mob groups εχουν απο καποιο immunity ? Το maiden που δεν υπαρχει δεν εκανε τα πραγματα πιο ευκολα.
Ναι οι melee ειχαν ενα θεμα τοτε με το maiden , αλλα και τωρα δεν καλοπερναν. Ο duriel ειναι μαλακια μαχη για τους melee για παραδειγμα... και ο Baal , που εχει μια μαλακια που σε κανει knock back , πρεπει να ειναι ο,τι χειροτερο για καποιον melee. Σκεψου οτι ο merc μου δεν μπορουσε να πλησιασει τον Baal να τον χτυπησει με αυτο το spell.
Αναγκαζομουν να κανω teleport διπλα στον Baal , για να φερει αυτοματα και τον merc εκει διπλα ... αλλιως περπατοντας ετρωγε ατελειωτο knock back... δεν εφτανε ποτε.

Tεσπα , ας μου εδινε το παιχνιδι gear και ας επαιρνε πισω τα respecs :)

Μέχρι να περάσεις το Hell δεν θα μείνει κουμπάκι στο ποντίκι..! 😂😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι' αυτό ρε παιδιά..

 

..δεν οργανονόμαστε λίγο μήπως πάψω να βαριέμαι και εγώ να μπω. Έχω ένα 30ρι και όλο ψάχνομαι για PvP, μπαίνω στα rooms και τους ταράζω, το βλέπω στεναχωριούνται οι PVE ψυχούλες.

Λέτε να φτιάξω ένα Discord room a la InsomniaD2Res; Και το Hell θα γίνει..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Agmourk είπε

Μέχρι να περάσεις το Hell δεν θα μείνει κουμπάκι στο ποντίκι..! 

Υπηρξαν 2-3 περιπτωσεις , που αρχισα να ουρλιαζω απο τα νευρα μου :) Να πεθαινεις απο μαλακια τελειως και να προσπαθεις να γυρισεις πισω να παρεις τα πραγματα σου και να σε πελεκανε διχως ελεος... Ειδικα οταν σου βαζει το γαμωπαιχνιδο mobs διπλα σε εισοδους/εξοδους , πιο μεγαλη τσατσια δεν υπαρχει δηλ....

1 ώρα πριν, JiovanniGeorgeo είπε

όλο ψάχνομαι για PvP

Δεν ψηνομαι στην ηλικια μου για PvP... οι εποχες που χαιρομουν με τα αυτακια περασαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδέησε και για μας τους φτωχομπινέδες (με τις παλιές cpu 😛) η Blizzard να βγάλει το Patch για να μπορέσουμε να παίξουμε το παιχνίδι. Από χθες προσπαθώ, λόγω χρόνου, να ανεβάσω έναν ρημαδιασμένο δρυίδη....

Το game παίζει μια χαρά οπότε είμαστε κομπλέ.

Το gt είναι NeVeRmOrE#2296 για ανταλλαγή αντικειμένων ή οτιδήποτε άλλο.

Μιας και από online δεν ασχολήθηκα με d2, μία ερώτηση: αν πεθάνω και κάνω exit το πτώμα με τα αντικείμενα θα είναι στην πόλη όπως γίνονταν στο offline?

Θενξ! και καλό μας σφάξιμο :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, nevermore said:

Μιας και από online δεν ασχολήθηκα με d2, μία ερώτηση: αν πεθάνω και κάνω exit το πτώμα με τα αντικείμενα θα είναι στην πόλη όπως γίνονταν στο offline?

Θενξ! και καλό μας σφάξιμο :)

 

Ναι το πτώμα σου (μαζί με το πτώμα του follower αν είναι και αυτός στα θυμαράκια) εμφανίζεται δίπλα σου μόλις ξανά logαρεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nevermore είπε

 

Μιας και από online δεν ασχολήθηκα με d2, μία ερώτηση: αν πεθάνω και κάνω exit το πτώμα με τα αντικείμενα θα είναι στην πόλη όπως γίνονταν στο offline?

 

Ναι ακριβώς έτσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, επειδή δεν έχεις ασχοληθεί με Online. Όποτε θελήσεις να μάθεις πως λειτουργεί το PK System..

 

..εδώ είμαστε! :P

 

 

Εν τω μεταξύ, με το παλιο πισί σου, το παίζεις με τα παλιά γραφικά; ή λες πως βγήκε patch που το κάνει γενικότερ ελαφρύτερο το γκέυμ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Ε, επειδή δεν έχεις ασχοληθεί με Online. Όποτε θελήσεις να μάθεις πως λειτουργεί το PK System..

 

..εδώ είμαστε! :P

 

 

Εν τω μεταξύ, με το παλιο πισί σου, το παίζεις με τα παλιά γραφικά; ή λες πως βγήκε patch που το κάνει γενικότερ ελαφρύτερο το γκέυμ;

 

Όταν βγήκε το game εμείς με τους παλιούς επεξεργαστές (ενώ παίζαμε άνετα την beta) δεν μπορούσαμε να τρέξουμε καθόλου το game (δεν άνοιγε καν). Οπότε περίμενα να το διορθώσουν, το οποίο και έκαναν χθες.

edit: εδώ και το λινκ με το thread στο επίσημο forum τους που έγινε ένας χαμούλης μπορώ να πω (6χιλ+ Posts)

https://us.forums.blizzard.com/en/d2r/t/avx-issues-game-launches-then-crashes-on-older-processors-cpu/5579/6642

 

Επεξ/σία από nevermore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nevermore είπε

Από χθες προσπαθώ, λόγω χρόνου, να ανεβάσω έναν ρημαδιασμένο δρυίδη....

Ο druid τι αντικειμενα χρησιμοποιει ? Εννοω με τι κυριο stat ? Δεν εχω ασχοληθει σχεδον ποτε με αυτον...
Kατι κιτρινακια που μου ειχαν πεσει "druid only" δυστυχως τα εστειλα με συνοπτικες..δεν εχω χωρο για πλεμπο-αντικειμενα :)

ΥΓ : mphxths#2845 για business :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, mphxths είπε

Σε αλλα νεα , act2 - hell - duriel - check :P 

Η μαχη ηταν πιο ευκολη απο ο,τι περιμενα. Και δεν ειμαι και ιδιαιτερα καλα ντυμενος. Ο merc επεφτε για πλακα , και υποτιθεται οτι ειναι def merc. Ε μετα η μαχη ηταν απλα τρεξιμο γυρω γυρω και προσπαθουσα να σημαδεψω καλα το meteor.
O duriel δηλ με βαρουσε αλλα δεν εφευγα μονοχυτος..αντεχα 2-3 χτυπηματα... οποτε potion...τρεξιμο...κ.ο.κ. Προφανως ξοδεψα ο,τι potion ειχα και δεν ειχα :) 
Για τις αναγκες αυτης της μαχης , φορεσα αυτα τα γαντια , να βοηθησουν λιγο με την κατασταση , και ετσι εχασα 25% mf που ειχαν τα αλλα που φορουσα. Mπορει να εχασα επιπλεον loot δηλ :) 

 

 

Στον duriel ειχα διαβασει οτι θελει να πινεις καμια 10αρια απο τα κιτρινα Potions πριν μπεις για μαχη. Ουτε εγω το ηξερα.

Παντως εγω δεν θυμαμαι να ζοριστικα σε καποιο boss στο Hell επιπεδο. Μονο οι ancients και τα unique elites ηταν δυσκολα και πεθαινα αμεσως. Στον duriel αλλα και στα υπολοιπα bosses τα κατεβαζα σχεδον στο μισο HP ή και περισσοτερο με το static field.

 

Επειδη δεν θυμαμαι καθολου απο multiplayer, οταν πεφτουν τα drops ειναι οποιο προλαβει να τα παρει; Δλδ αν παιζεις 8αδα και πεσει κανενα τρελο unique ή rune τι γινεται;

Επεξ/σία από Lazostat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, mphxths είπε

Ο druid τι αντικειμενα χρησιμοποιει ? Εννοω με τι κυριο stat ? Δεν εχω ασχοληθει σχεδον ποτε με αυτον...
Kατι κιτρινακια που μου ειχαν πεσει "druid only" δυστυχως τα εστειλα με συνοπτικες..δεν εχω χωρο για πλεμπο-αντικειμενα :)

ΥΓ : mphxths#2845 για business :)

Θα σε κάνω add το βραδάκι όταν κοιμηθεί η μικρή :D

Θα πάω για tornado/hurricane build οπότε πρέπει να τσεκάρω τι χρειάζεται :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...