Προς το περιεχόμενο

Diablo II: Resurrected


mordred

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Offline  παιζετε ή online; Αν παιζετε online, μονοι σας ή με αλλα ατομα;

Δε νομιζω να δωσω 40 ευρω για ενα remaster. Το ιδιο ακριβως παιχνιδι ειναι το οποιο πριν λιγο καιρο παλι ειχα τερματισει ( για πρωτη φορα ) και το hell επιπεδο.

Αν το φερει ο θειος, προφανως και θα το δοκιμασω για τα γραφικα του. Αλλα μεχρι εκει.

18 ώρες πριν, mphxths είπε

Στον duriel , προνοησε και παρε καποιον tank follower . Ντυστον υποτυπωδως και βαλτον να τον τανκαρει. Οσο τανκαρει σπαμαρε το καλυτερο σου spell :) Με αυτην την στρατηγικη , πεθανα καναδυο φορες... μικρη η χασουρα.
Οι ancients ειναι μαλακια φαση :) Λογικα ομως με necro αν βγαλεις τα pets να τον απασχολουν θα ειναι πιο ευκολη μαχη συγκριτικα με αλλους chars.

Δεν μου εχει ριξει κατι wow . Εχω γεμισει 1,5 shared stash με uniques/set. Eιτε πρεπει να φτιαξω και αλλους chars για να τα χρησιμοποιησω , ειτε να τα μοιρασω ... 

Το πιο δυσκολο κομματι ειναι οι ancients στο Hell επιπεδο. Χρειαστηκε να παιζω και να κανω ταυτοχρονα respec μεσω Plugy mod, γιατι ειχα ολα τα immunities και με sorc δεν πηγαινα πουθενα.. Ημουν και 80+ level.. Τωρα χωρις respec ( τσατσια ) δεν ξερω πως θα τους νικουσα. Λογικα ηθελε τουμπανο follower και καλο runeworld. Αλλα θελει πολυ φαρμ το παιχνιδι και το βαριεμαι.

Υπαρχουν ανθρωποι που παιζουν συνεχως καθημερινα εδω και χρονια, και απλα φαρμαρουν για να παρουν ολα τα Unique items ας πουμε.. Γουστα ειναι αυτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mordred είπε

Τι να περιμένω Act 5? Ανυπομονώ να φτάσω να δω πως θα δείχνει...

Aναλογη δουλεια με τα αλλα acts , εχουν κανει και στο 5.
 

2 ώρες πριν, Lazostat είπε

Offline  παιζετε ή online; Αν παιζετε online, μονοι σας ή με αλλα ατομα;

Εγω παιζω online , solo. Κυριως για την περιπτωση αν χρειαστει να ανταλλαξω κανα item με καποιον απο εδω περα.
Σαν δευτερος λογος , για να κραταει η blizz backup τους chars μου και οχι εγω :)
 

2 ώρες πριν, Lazostat είπε

Το ιδιο ακριβως παιχνιδι ειναι το οποιο πριν λιγο καιρο παλι ειχα τερματισει ( για πρωτη φορα ) και το hell επιπεδο.

Το ιδιο ακριβως παιχνιδι ειναι , αλλα με τα νεα γραφικα παιρνει νεα φρεσκαδα. Για αυτους , τους παλιους , τους νοσταλγους , που το επαιξαν τοτε που πρωτοβγηκε , ειναι το απολυτο remaster...
 

2 ώρες πριν, Lazostat είπε

Το πιο δυσκολο κομματι ειναι οι ancients στο Hell επιπεδο.

Θα πονεσει το κορμι μας. Εγω που παιζω τωρα στο nightmare/act3 , και σκεφτομαι απο τωρα πως θα τους παιξω οταν φτασω act5... ουτε καν στο hell δεν ειμαι δηλ. και με εχει πιασει ενα σχετικο αγχος.
Εχω φτιαξει follower σοβαρο , ντυμενο με unique items για να μπορει να αντεχει και να βαραει συγχρονως ... θα δουμε πως θα παει. 
Σκεψου σε ενα boss που συναντησα και ειχε cold immunity , αρα του εκανα μηδεν dmg , καθαρισε ο follower την δουλεια και σχετικα γρηγορα... αλλα ηταν ενας.. τωρα μιλαμε για 3 bosses μαζεμενα... ειδωμεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Lazostat είπε

Δεν ξερω.. Παντως χωρις να εχει Plugy δυσκολα θα παιζεται πλεον.. Χωρις unlimited stash/respec.

Κοιτα να δεις. Εγω και αλλοι της γενιας μου , μεγαλωσαμε σε μια εποχη που τα παιχνιδια δεν συγχωρουσαν. Bubble bobble , golden axe , diablo , κλπ κλπ. Επαιζες και εχανες ? Ξανα απο την αρχη. Μεχρι να γινεις καλυτερος. Μεχρι να αποκτησεις δαχτυλα.
Αυτην την λογικη ειχε και το diablo1/2. Εστηνες τον χαρακτηρα οπως εσυ ηθελες. Αν εκανες μαλακια... φτιαξε νεο απο την αρχη και μην κανεις την ιδια μαλακια με πριν. Θυμαμαι στο diablo 1 , ειχα ξεκινησει rogue και τον εστηνα για sorcerer. Δεν τραβηξε ... εφτιαξα αλλον char...
Στο diablo2(R) , εχεις 3 ευκολα respec και ενα πιο δυσκολο μεσω items/cube. Δηλαδη , του κερατα , αν μετα τα 3 ευκολα respec δεν ξερεις να στησεις τον char σου ... κατι κανεις λαθος. Ειδικα την σημερον ημεραν με την τοση πληροφορια στο ιντερνετ. 
Η λογικη του συνεχομενου respec για να αντιμετωπισεις το επομενο boss ειναι λιγο κουλαμαρα , σορρυ κιολας δηλ.

Τωρα saves,checkpoints,respecs , δωσε βοηθειες στον λαο , να παιζουν ολοι ευχαριστα...

Επεξ/σία από mphxths
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, mphxths είπε


Η λογικη του συνεχομενου respec για να αντιμετωπισεις το επομενο boss ειναι λιγο κουλαμαρα , σορρυ κιολας δηλ.

 

Οχι απλα να αντιμετωπισω το επομενο boss, εκανα live respec καθως πολεμαγα!! Αλλη φαση! Ο,τι πιο δυσκολο εχω κανει ποτε μου σε gaming! Να απογευφω τους ancients και να αλλαζω ταυτοχρονα τα spells σε ολα τα trees.

Η αληθεια ειναι οτι με sorc για να αντιμετωπισεις τους ancients θελεις φουλ πραμα.. Ειναι σχεδον αδυνατο..

Μα και αυτο με τους οδηγους που λες μεσω ιντερνετ το ιδιο πραγμα δεν ειναι; Σου λενε ολο το παιχνιδι, σαν cheat ακουγεται..

Πχ εγω δεν εχω ιδεα απο druid ή assassin  δεν εχω παιξει ποτε μου. Αν παω να ξεκινησω μονος, χωρις να διαβασω απολυτως τιποτα, με το ζορι θα βγαλω το nightmare. Υπαρχουν τοσο συγκεκριμενα combo στα spells που δυσκολο καποιος να το βρει απο μονος του, χωρις να ψαξει στο ιντερνετ.

Δλδ σαν Paladin αποκλειεται να εβρισκα το Hammerdin μονος μου. Ενταξει δεν ειμαι και ανθρωπος που το εχω λιωσει, αλλα και παλι. Δεν ξερω..

Επεξ/σία από Lazostat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Lazostat είπε

Η αληθεια ειναι οτι με sorc για να αντιμετωπισεις τους ancients θελεις φουλ πραμα.. Ειναι σχεδον αδυνατο..

Κοιτα η φαση με την sorc ειναι οτι απο ενα επιπεδο δυσκολιας και πανω , εχεις να αντιμετωπισεις τα immunities. Ή θα επενδυσεις σε 2 trees ή σε ενα και θα βασιστεις στον follower. Eχει σημασια και σε ποιο σημειο του παιχνιδιου του συναντας. Στο νορμαλ επιπεδο δεν εχεις καλα καλα τα σοβαρα skills σου ακομα διαθεσιμα. Στο nightmare/hell ειναι μεν πιο δυσκολοι αλλα εχεις περισσοτερα διαθεσιμα skills + καλυτερα items για σενα και για τον follower. Υπαρχει μια σχετικη ισορροπια.

Εχω γυρισει την sorc σε pure cold και στηριζομαι στον follower να βγαλει το φιδι απο την τρυπα οταν παιζει cold immunity ή κανα περιεργο boss... Για καποιον λογο τον εχουν τον follower... ας τον χρησιμοποιησουμε λοιπον.
 

20 λεπτά πριν, Lazostat είπε

Μα και αυτο με τους οδηγους που λες μεσω ιντερνετ το ιδιο πραγμα δεν ειναι; Σου λενε ολο το παιχνιδι, σαν cheat ακουγεται..

Και ναι και οχι. Οταν καποιος στο ιντερνετ φτιαχνει εναν οδηγο για το "ταδε" build , το build αυτο δουλευει υπο συγκεκριμενες συνθηκες , gear , follower , stats κλπ κλπ. Αν εσυ και εγω παμε να το υλοποιησουμε χωρις το σωστο gear θα εχουμε ενα κουτσο build. Εκει μπαινει η δικη μας αντιληπτικοτητα να το προσαρμοσουμε , να το αλλαξουμε ή και στην τελικη να χρησιμοποιησουμε καποιο αλλο που ταιριαζει με το υπαρχον gear μας.
Θα μου πεις , οτι καποιοι κατσανε και τα "ανακαλυψανε". Κοιτα , σε αλλα παιχνιδια με πιο περιπλοκα skill trees , ναι τους δινω τα ευσημα , αλλα μιλαμε για καμενους ... Στο diablo 2 ομως , τα skill trees ειναι 1+1=2. Μασημενη τροφη. Το ταδε skill συνεργαζεται με το ταδε skill. Πιο φραγκοδιφραγκα δεν μπορει να το κανει δηλ. Απο κει και περα ειναι τι θελει να παιξει ο καθενας... και να του κοβει λιγο τι και ποσα stats να βαλει και που...
Π.χ. αν θελω να παιξω την sorc με energy shield , θελει πολυ μυαλο να σκεφτω οτι πρεπει να τιγκαρω mana και να μην ασχοληθω καθολου με το vitality/health ?

Δεν ειναι τοσο cheat να παρεις ετοιμες συμβουλες/builds απο αλλους , γιατι στην ουσια αν παιξεις χιλιαδες ωρες το παιχνιδι , κανεις ο,τι συνδυασμους κατεβασει το κεφαλι σου ψαχνοντας το ιδανικο build(s) , καποια στιγμη θα καταληξεις σε αυτα τα builds που κυκλοφορουν στο internet. Απλα για τον casual παιχτη , ειναι οικονομια χρονου.. τιποτα παραπανω. Και παντα εχει την ανεση να παιξει κατι αλλο , ο,τι μαλακια build θελησει , αν και δεν θα ειναι κατα πασα πιθανοτητα κατι..βελτιστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου είχε λήψει πάντως να πέφτει unique και να χαίρομαι...

Εφόσον έχει μία σχετική επιτυχία το remaster, εμπορικά κυρίως, θα μπορούσαν να προσθέτουν πράγματα items κλπ.

Θα μπορούσα πχ. να επιλέγεις να έχεις τα skills σε legacy mode (με f1, f2... και ροδέλα) ή να τα βάζεις στα νούμερα (και τα potions όπου θές) όπως στο d3. Βέβαια θα γκρίνιαζαν οι purists αλλά είναι μια ιδέα

Θα συμφωνήσω με @mphxths. Το παιχνίδι είναι challenging. Ναι θα κλάνεις μέντες σε bosses με immunities. Ναι θα φας ξύλο αρκετό. Ναι θα παίσει τρέξιμο. Ναι θα νευριάσεις που δεν έκανες tp και ψόφησες και πρέπει να τρέχεις γυμνός να πάρεις τα gear σου πίσω.  Αλλά αυτό θα είναι και αιτία ικανοποίησης. 

8 ώρες πριν, Thresh είπε

Προσοχή κύριοι...

243423818_4527739297291615_7988081134927006878_n.jpg.0540f902aba2d39439ff96ba0f59fcb4.jpg

κλάμα...

Επεξ/σία από mordred
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, mphxths είπε

Εχω γυρισει την sorc σε pure cold και στηριζομαι στον follower να βγαλει το φιδι απο την τρυπα οταν παιζει cold immunity ή κανα περιεργο boss... Για καποιον λογο τον εχουν τον follower... ας τον χρησιμοποιησουμε λοιπον.
 

 

Το εχεις τερματισει το παιχνιδι στο παρελθον; Εαν ειναι η πρωτη σου φορα και πας με full cold sorc χωρις να εχεις διαθεσιμο respec, ετοιμασου μαλλον να ξεκινησεις αλλο χαρακτηρα. Δεν υπαρχει περιπτωση να νικηθουν τα hell ancients. Ουτε 1 στο μυριο. Ουτε με τουμπανο follower.

Εκτος αν σκοπευεις να βρεις τα καλυτερα runeworlds και να πας τον χαρακτηρα σου 90+ πριν τους αντιμετωπισεις.

Επεξ/σία από Lazostat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Lazostat είπε

Το εχεις τερματισει το παιχνιδι στο παρελθον; Εαν ειναι η πρωτη σου φορα και πας με full cold sorc χωρις να εχεις διαθεσιμο respec, ετοιμασου μαλλον να ξεκινησεις αλλο χαρακτηρα. Δεν υπαρχει περιπτωση να νικηθουν τα hell ancients. Ουτε 1 στο μυριο. Ουτε με τουμπανο follower.

Εκτος αν σκοπευεις να βρεις τα καλυτερα runeworlds και να πας τον χαρακτηρα σου 90+ πριν τους αντιμετωπισεις.

Καλα κατσε να βγαλουμε τους ancients στο nightmare και βλεπουμε για το hell. :) Εχω ενα respec ακομα διαθεσιμο (αυτο του hell , οταν παω). 

Γενικως βλεπω να καθομαι καιρο στο nightmare να φαρμαρω γιατι ως γνωστο το gear δεν πεφτει απλοχερα. Σε ολο το nightmare (act4 αυτην την στιγμη) , ζητημα να αναβαθμισα ενα-δυο κομματια απο αυτα που φοραω. Δεν νομιζω οτι ειμαι ετοιμος για hell :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mphxths είπε

Καλα κατσε να βγαλουμε τους ancients στο nightmare και βλεπουμε για το hell. :) Εχω ενα respec ακομα διαθεσιμο (αυτο του hell , οταν παω). 

Γενικως βλεπω να καθομαι καιρο στο nightmare να φαρμαρω γιατι ως γνωστο το gear δεν πεφτει απλοχερα. Σε ολο το nightmare (act4 αυτην την στιγμη) , ζητημα να αναβαθμισα ενα-δυο κομματια απο αυτα που φοραω. Δεν νομιζω οτι ειμαι ετοιμος για hell :)

Αν ειναι η 1η φορα που παιζεις, ετοιμασου να τα παρατησεις οταν μπεις στο 1ο act του Hell. Εδω ειμαστε να ξαναμιλησουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Lazostat είπε

Αν ειναι η 1η φορα που παιζεις, ετοιμασου να τα παρατησεις οταν μπεις στο 1ο act του Hell. Εδω ειμαστε να ξαναμιλησουμε.

Κοιτα , πριν λιγο πετυχα elite mob , που ειχε immunity σε fire/cold . Δηλαδη και cold/fire build να ειχα , δεν θα μπορουσα να κανω τιποτα. Απλα καθομουν παραδιπλα και κοιτουσα τον follower. Που και που τον τραβουσα για να αναπληρωσει ζωη και τον ξαναεριχνα στην μαχη....γιατι οσο και να το κανουμε το rez του follower ... κοστιζει μια μικρη περιουσια.

Οχι δεν ειναι η 1η φορα που παιζω diablo...απλα δεν ξερω αν στην sorc εχει νοημα για διπλο/τριπλο build γιατι οι ποντοι δεν φτανουν ... Θα ειναι τα spells μετρια σε δυναμικοτητα και μονο αν εχεις τιγκαρει gear με +Χ στα spells ειναι κατι τετοιο βιωσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν με την sorceres πετύχεις Immunity στο build σου, save&exit και ξαναδοκιμάζεις. 

δεν θα βγάλω χολή εγώ. :) (Meteor build την έχω) 

Ξεκίνησα και έναν βάρβαρο γιατί μου είχαν πέσει καλά drops . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...