Προς το περιεχόμενο

Diablo II: Resurrected


mordred

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, headbanger είπε

Ξεκίνησα και έναν βάρβαρο γιατί μου είχαν πέσει καλά drops . 

Kαλα αμα δεις το stash μου θα καταλαβεις ποσο με τρολαρει το παιχνιδι ... (uniques/sets) 5 bows , 6 shields , 13 1h/2h weapons , 11 misc items (δεν κανουν για sorceress) . Δηλαδη καπου μου λεει , πιασε το hint , παιξε κατι αλλο εκτος απο sorceress :)
Eχω ψιλοξεκινησει και necro , αλλα θα δειξει αν τον συνεχισω...
 

3 λεπτά πριν, headbanger είπε

αν με την sorceres πετύχεις Immunity στο build σου, save&exit και ξαναδοκιμάζεις. 

Προς το παρον στο nightmare (εως το act4) , δεν βρηκα καποιο αδιεξοδο σε θεμα immunity. Καποια μικρα bosses με immunities τα καθαρισε ο follower... Θα δουμε τι θα γινει στους ancients :)

Παω να φαρμαρω τον diablo καναδυο φορες τωρα , γιατι παραηταν ευκολη μαχη για να την αφησω στην ησυχια της :)
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Στις 29/9/2021 στις 4:55 ΜΜ, headbanger είπε

αν με την sorceres πετύχεις Immunity στο build σου, save&exit και ξαναδοκιμάζεις. 

δεν θα βγάλω χολή εγώ. :) (Meteor build την έχω) 

Ξεκίνησα και έναν βάρβαρο γιατί μου είχαν πέσει καλά drops . 

Παντα θα εχεις immunities στο Hell επιπεδο. Αναγκαστικα θα κανεις teleport για να τα αποφευγεις. Με το save&exit απλα χρονο θα χανεις.

Παντως ετσι για τα memes και εγω με sorc θα ξεκινησω για να φαρμαρω και αντικειμενα για αλλους χαρακτηρες. Να δω τωρα χωρις Plugy και απεριοριστα respec τι ψαρια πιανω.. Βλεπω να πηγαινω Hell Ancients 90+ level.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον , nightmare ancients ... για πλακα λεμε :) Το πραγμα ειχε ως εξης ...

Δεν ειχανε κανενας απο τους 3 καποιο immunity. Ο follower δεν μπορω να πω οτι αντεξε πολυ , αλλα αντεξε...αρκετα. Αρκετα ωστε να γινει η μιση δουλεια. Και με το μιση δουλεια εννοω , να τους κατεβασω στο μισο την ζωη.
Μετα που πεθανε ο follower με πηραν στο κυνηγι :) Αλλα απο την στιγμη που πεθανε ο ενας τους , και μαλιστα ο χοροπηδηχτουλης , οι αλλοι δυο δεν μπορουσαν καν να με πλησιασουν... ετρεχα ... εριχνα blizzard , ετρεχα λιγο ακομα... μια απο τα ιδια... 
Και τους καθαρισα πολυ πιο ευκολα απο ο,τι περιμενα.

Βεβαια στην αρχη πεθανα καναδυο φορες... που σημαινει το ταμειο πηγε μειον ... καθε θανατος ειναι καμμια 100αρουμπα χιλιαδες gold... αλλα σε γενικες γραμμες , βγηκαν ευκολα. Στο hell βεβαια θα ναι αλλιως τα πραγματα...αλλα δεν βιαζομαι να παω hell ακομα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον , τελος και το nightmare και εχω φτασει σε ενα κρισιμο σημειο στο παιχνιδι πλεον :) Και θελω τις σκεψεις σας.

1. Με τα gems τι κανω ? Συνεχιζω να τα μαζευω ? Εχω τιγκαρει. Ξερω οτι καποια low level χρειαζονται για να κανεις convert καποια runes , αλλα τα high level ? 
2. Με τα unique/sets που μαζευω τι κανω ? Μηπως πρεπει να αρχισω να τα σουταρω ? Μηπως δηλ υπαρχουν καποια unique/sets που αξιζουν να υπαρχουν σε περιπτωση που παιξω καποιον αλλον char και καποια που απλα να τα στειλω στο διαολο ?
3. Δεν ρωταω τι να κανω με τα runes...αλλα εχουν μαζευτει απειρα...


Aν θελει καποιος , κατι μου λεει και το κανονιζουμε...
Επισης ενα QOL που θα μπορουσε να υλοποιησει η blizz και να μην αλλαξει και πολυ το παιχνιδι θα ηταν το stacking αντικειμενων (gems,runes) . Θα ελυνε πολλα προβληματα :)

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mphxths είπε

Λοιπον , τελος και το nightmare και εχω φτασει σε ενα κρισιμο σημειο στο παιχνιδι πλεον :) Και θελω τις σκεψεις σας.

1. Με τα gems τι κανω ? Συνεχιζω να τα μαζευω ? Εχω τιγκαρει. Ξερω οτι καποια low level χρειαζονται για να κανεις convert καποια runes , αλλα τα high level ? 
2. Με τα unique/sets που μαζευω τι κανω ? Μηπως πρεπει να αρχισω να τα σουταρω ? Μηπως δηλ υπαρχουν καποια unique/sets που αξιζουν να υπαρχουν σε περιπτωση που παιξω καποιον αλλον char και καποια που απλα να τα στειλω στο διαολο ?
3. Δεν ρωταω τι να κανω με τα runes...αλλα εχουν μαζευτει απειρα...


Aν θελει καποιος , κατι μου λεει και το κανονιζουμε...
Επισης ενα QOL που θα μπορουσε να υλοποιησει η blizz και να μην αλλαξει και πολυ το παιχνιδι θα ηταν το stacking αντικειμενων (gems,runes) . Θα ελυνε πολλα προβληματα ::)

1. Χρήσιμα είναι (κυρίως Magic find και all resist ειναι πολύ χρήσιμα) απλά δε χρειάζεται να έχεις άπειρα.

2. Ε αυτό τώρα εσύ το βλέπεις, αν αξιζει για άλλο χαρακτήρα που θα ξεκινήσεις.

3. Το ίδιο με τα gems... Κράτα αλλά όχι άπειρα. Κράτα δύο από το καθένα ξέρω γω. Δεν υπάρχει λόγος να κρατάς 10 "EL" runes πχ.

Στο τελευταίο συμφωνώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκα δειλα δειλα hell :) 
Δεν βγαινει με one-element build. 9 στα 10 mob groups εχουν καποιο immunity. Kαπου το παρακανει δηλ. Aν πεσω σε cold immunity περιμενω τον follower να καθαρισει...
Και αν πεσω σε elite group , ο follower πεθαινει συχνα πυκνα. Εχω ξοδεψει απειρο gold στο rez του. Μαλλον θα κανω respec (τελευταιο) σε cold/fire αν και εχω πεσει , λιγες φορες η αληθεια ειναι , σε cold/fire immunity...

Μ'αρεσει που ελεγε ενας σε ενα βιντεο για το cold build ... αποφυγετε τις περιοχες με cold immunity mobs. Ναι ρε φιλε , στο hell act1 που επαιζα σημερα ... ειναι σαν να μου λες..απεφυγε ολο το act :) 2 στα 3 mob groups ειχαν cold immunity...

Πρεπει να βρω skill calculator να μελετησω λιγο τι θα βαλω και που , γιατι δεν εχω αλλο respec.. ρε που μπλεξαμε στα γεραματα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mphxths είπε

Μπηκα δειλα δειλα hell :) 
Δεν βγαινει με one-element build. 9 στα 10 mob groups εχουν καποιο immunity. Kαπου το παρακανει δηλ. Aν πεσω σε cold immunity περιμενω τον follower να καθαρισει...
Και αν πεσω σε elite group , ο follower πεθαινει συχνα πυκνα. Εχω ξοδεψει απειρο gold στο rez του. Μαλλον θα κανω respec (τελευταιο) σε cold/fire αν και εχω πεσει , λιγες φορες η αληθεια ειναι , σε cold/fire immunity...

Μ'αρεσει που ελεγε ενας σε ενα βιντεο για το cold build ... αποφυγετε τις περιοχες με cold immunity mobs. Ναι ρε φιλε , στο hell act1 που επαιζα σημερα ... ειναι σαν να μου λες..απεφυγε ολο το act :) 2 στα 3 mob groups ειχαν cold immunity...

Πρεπει να βρω skill calculator να μελετησω λιγο τι θα βαλω και που , γιατι δεν εχω αλλο respec.. ρε που μπλεξαμε στα γεραματα :)

Τι σου ελεγα για το hell;

Κατι που με βοηθησε και ειναι ευκολο με την sorc, απλα μην σκοτωσεις τα παντα. Βλεπεις καποιο δυσκολο elite με τρελα immunities; Απλα teleport και πας αλλου. Αν στα quests σου συναντησεις παλι τετοια, υποχρεωτικα κανεις restart για να κανουν spawn αλλα τερατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Lazostat είπε

Τι σου ελεγα για το hell;

Κατι που με βοηθησε και ειναι ευκολο με την sorc, απλα μην σκοτωσεις τα παντα. Βλεπεις καποιο δυσκολο elite με τρελα immunities; Απλα teleport και πας αλλου. Αν στα quests σου συναντησεις παλι τετοια, υποχρεωτικα κανεις restart για να κανουν spawn αλλα τερατα.

Λοιπον το γυρισα σε meteorb build. Καθαριζω σχετικα πιο γρηγορα πλεον στο hell , αλλα θελει δουλεια το gear και ο follower πεθαινει πολυ ευκολα.
Η πλακα ειναι οτι μολις αλλαξα το build , βγαινω να βαρεσω κανα mob και πετυχαινω cold/fire immune elite ... ρε blizz μην τρολλαρεις αλλο !! Και δυο βηματα παραπερα αλλο ενα παλι cold/fire...τι να πω...

Μου φαινεται θα παω λιγο nightmare να φαρμαρω τα bosses εκει για xp/items , γιατι με το τωρινο level/gear το hell παει πολυ αργα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/9/2021 στις 4:23 ΜΜ, mphxths είπε

Κοιτα να δεις. Εγω και αλλοι της γενιας μου , μεγαλωσαμε σε μια εποχη που τα παιχνιδια δεν συγχωρουσαν. Bubble bobble , golden axe , diablo , κλπ κλπ. Επαιζες και εχανες ? Ξανα απο την αρχη. Μεχρι να γινεις καλυτερος. Μεχρι να αποκτησεις δαχτυλα.
Αυτην την λογικη ειχε και το diablo1/2. Εστηνες τον χαρακτηρα οπως εσυ ηθελες. Αν εκανες μαλακια... φτιαξε νεο απο την αρχη και μην κανεις την ιδια μαλακια με πριν. Θυμαμαι στο diablo 1 , ειχα ξεκινησει rogue και τον εστηνα για sorcerer. Δεν τραβηξε ... εφτιαξα αλλον char...
Στο diablo2(R) , εχεις 3 ευκολα respec και ενα πιο δυσκολο μεσω items/cube. Δηλαδη , του κερατα , αν μετα τα 3 ευκολα respec δεν ξερεις να στησεις τον char σου ... κατι κανεις λαθος. Ειδικα την σημερον ημεραν με την τοση πληροφορια στο ιντερνετ. 
Η λογικη του συνεχομενου respec για να αντιμετωπισεις το επομενο boss ειναι λιγο κουλαμαρα , σορρυ κιολας δηλ.

Τωρα saves,checkpoints,respecs , δωσε βοηθειες στον λαο , να παιζουν ολοι ευχαριστα...

Αυτό βέβαια ήταν στάνταρτ τακτική για replayability - να νιώσει ο αγοραστής ότι "έπιασαν" τόπο τα λεφτά, όχι ότι έδωσε 40-50€ για ένα παιχνίδι 1-2 ωρών που θα ήταν υπό νορμάλ συνθήκες/δυσκολία - σε παιχνίδια που απλά δεν μπορούσαν να βάλουν κάτι άλλο λόγω εξαιρετικά αδύναμων συστημάτων και πολύ περιορισμένων .

Καλά, χρυσά τα παιχνίδια της εποχής, αλλά μην γελιόμαστε ότι το αναπόφευκτο grind ήταν κάτι θετικό ή έδινε ουσιαστική replayability. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LongTom είπε

Αυτό βέβαια ήταν στάνταρτ τακτική για replayability

Αυτη ειναι η δικη σου θεωρηση των πραγματων. Η δικη μου θεωρηση των πραγματων λεει , μαλλον υποθετει , οτι οι devs εκεινης της εποχης θελανε το παιχνιδι τους να το απολαυσουν ολοι , στον βαθμο που μπορουσε ο καθενας. Δηλαδη δεν θα το τερματιζαν ολοι. Μονο αυτοι που θα μπορουσαν και θα γινοντουσαν καλοι , μεσω της επαναληψης.
Αν τους ενδιεφεραν το ποσο θα παιξει καποιος το παιχνιδι τους που το πληρωσε αδρα , δεν θα ειχαν αυτη την λογικη.
Aσε που τα παιχνιδια δεν κοστιζαν τοσο τοτε ή/και δεν τα πληρωναμε παντα ;) 

Αυτην την λογικη την εχουν τωρα. Σου λεει , αν ο casual/αναπηρος παιχτης δεν το τερματισει το παιχνιδι , θα ξενερωσει , δεν θα το αγορασει (που κοστιζει 40-50-60 , ουκ ευκαταφρονητο ποσο) ... χασαμε τον πελατη. Αρα θα βαλουμε βοηθειες (saves,checkpoints,πολλα game modes,μεγαλα drop rates στα arpg) , ωστε αργα ή γρηγορα ακομα και ο πιο α-δαχτυλος παιχτης να φτασει στο end-game content.

Οσο για το diablo , δεν νομιζω οτι ειχε ουσια το γεγονος που στο diablo 3 μπορουσες να ντυθεις πληρως μεσα σε μια μερα. Αλλα καπως πρεπει να χαρει και ο casual , σωστα ? Τωρα στο diablo 2 , τελειωσα το nightmare και δεν ειμαι ετοιμος , απο αποψη gear , για το hell ... Δεν νομιζεις οτι εχει περισσοτερη αξια το παιξιμο ? Ο hardcore θα ντυθει καποια στιγμη συντομα , ο casual θα ντυθει καποια στιγμη... αργοτερα... οχι ολοι μεσα σε μια μερα... υπαρχει μια διαβαθμιση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, mphxths είπε

Αυτη ειναι η δικη σου θεωρηση των πραγματων. Η δικη μου θεωρηση των πραγματων λεει , μαλλον υποθετει , οτι οι devs εκεινης της εποχης θελανε το παιχνιδι τους να το απολαυσουν ολοι , στον βαθμο που μπορουσε ο καθενας. Δηλαδη δεν θα το τερματιζαν ολοι. Μονο αυτοι που θα μπορουσαν και θα γινοντουσαν καλοι , μεσω της επαναληψης.
Αν τους ενδιεφεραν το ποσο θα παιξει καποιος το παιχνιδι τους που το πληρωσε αδρα , δεν θα ειχαν αυτη την λογικη.
Aσε που τα παιχνιδια δεν κοστιζαν τοσο τοτε ή/και δεν τα πληρωναμε παντα ;) 

Αυτην την λογικη την εχουν τωρα. Σου λεει , αν ο casual/αναπηρος παιχτης δεν το τερματισει το παιχνιδι , θα ξενερωσει , δεν θα το αγορασει (που κοστιζει 40-50-60 , ουκ ευκαταφρονητο ποσο) ... χασαμε τον πελατη. Αρα θα βαλουμε βοηθειες (saves,checkpoints,πολλα game modes,μεγαλα drop rates στα arpg) , ωστε αργα ή γρηγορα ακομα και ο πιο α-δαχτυλος παιχτης να φτασει στο end-game content.

Οσο για το diablo , δεν νομιζω οτι ειχε ουσια το γεγονος που στο diablo 3 μπορουσες να ντυθεις πληρως μεσα σε μια μερα. Αλλα καπως πρεπει να χαρει και ο casual , σωστα ? Τωρα στο diablo 2 , τελειωσα το nightmare και δεν ειμαι ετοιμος , απο αποψη gear , για το hell ... Δεν νομιζεις οτι εχει περισσοτερη αξια το παιξιμο ? Ο hardcore θα ντυθει καποια στιγμη συντομα , ο casual θα ντυθει καποια στιγμη... αργοτερα... οχι ολοι μεσα σε μια μερα... υπαρχει μια διαβαθμιση...

Εμ, όχι; 

Είχε αναφερθεί πολλάκις από devs (όχι απαραίτητα του diablo) και από ανάλογες έρευνες ότι τα παιχνίδια φτιαχνόταν έτσι ώστε να υπάρχει η αίσθηση του περιεχομένου, δηλαδή μέσω της πρόκληση στον παίκτη -> περισσότερες ώρες παιχνιδιού -> αίσθηση αξίας/τιμή.
Δεν αναφέρομαι βέβαια στους πειρατές που δεν ήταν στο business plan καμίας εταιρίας, παρά μόνο να αποκλειστούν.

Βέβαια όταν φτάσαμε την εποχή του diablo 2, υπήρχε η δυνατότητα στους devs να έχουν και άλλες διόδους replayability, όπως οι πολλές κλάσεις και το multiplayer. Αυτό δεν αναιρεί ότι η "δυσκολία" ήταν - και είναι σε μικρότερο βαθμό - εργαλείο για αυτόν τον σκοπό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LongTom είπε

Είχε αναφερθεί πολλάκις από devs (όχι απαραίτητα του diablo) και από ανάλογες έρευνες ότι τα παιχνίδια φτιαχνόταν έτσι ώστε να υπάρχει η αίσθηση του περιεχομένου, δηλαδή μέσω της πρόκληση στον παίκτη -> περισσότερες ώρες παιχνιδιού -> αίσθηση αξίας/τιμή.

Oταν το τερματιζεις το παιχνιδι μεσα σε 2 μερες (και πολυ λεω) , που ειναι η αισθηση του περιεχομενου που αναφερεις ? Δεν τους ενδιαφερει αυτο πια , που τα παιχνιδια κοστιζουν και καποια σοβαρα λεφτα ? Γιατι δεν χρησιμοποιουν την "δυσκολια" ως εργαλειο για αυτον τον σκοπο ? Οπως - κατ'εσε - κανανε τα παιχνιδια παλιοτερα ?

Επιμενω να πιστευω οτι τα παλιοτερα παιχνιδια ειχαν την "δυσκολια" για να γινεται η διακριση μεταξυ των καλων παιχτων και του casual. Και στην τελικη και οι δυο κατηγοριες παιχτων να νοιωσουν οτι κατορθωσανε κατι οταν κοπιασουν να το τερματισουν.

Θυμαμαι οταν επαιζα bubble bobble και εχανα και ξανα απο την αρχη , και ξαναεχανα και ξανα απο την αρχη. Ειχα φτασει στο σημειο να λεω οτι "στην ταδε πιστα πρεπει να φτασω με τοσες ζωες..αλλιως δεν βγαινει...". Και παλευα και ξανα και ξανα.. μεχρι το σημειο που με την επαναληψη εγινα καλυτερος και εφτασα στην τελικη πιστα.
Αν το παιχνιδι μου εδινε την δυνατοτητα την στιγμη που εχανα να ξεκινουσα οχι απο την πρωτη πιστα αλλα απο καποιο ... checkpoint ... και κουτσα κουτσα να εφτανα στην τελικη πιστα , θα ηταν το ιδιο ? Θα ειχα γινει το ιδιο καλος ? Θα ενοιωθα το ιδιο αισθημα ικανοποιησης ?

Οταν παιζεις diablo 3 και σε μια μερα ντυνεσαι πληρως , εχει καν αξια ? Τωρα (και τοτε) στο diablo 1/2 θα επαιρνε καιρο να ντυθεις σοβαρα... (δεν μιλαω για ανταλλαγες gear στο bnet ... αλλα σε solo mode). Εσυ το λες replayability μεσω της δυσκολιας , εγω το λεω "ωθηση να γινεις καλυτερος" , το λεω "διακριση παιχτων , καλων/casual" , το λεω "δινω αξια στο προιον μου"...

Τεσπα , ας συμφωνησουμε οτι διαφωνουμε :) Εχω και ενα φαρμαρισμα να κανω , δεν πεφτει gear οπως στο diablo 3 , εδω περα :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/10/2021 στις 10:57 ΠΜ, LongTom είπε

 

Καλά, χρυσά τα παιχνίδια της εποχής, αλλά μην γελιόμαστε ότι το αναπόφευκτο grind ήταν κάτι θετικό ή έδινε ουσιαστική replayability. 

 

Οχι, πολυ φυσιολογικο να θελεις 250 ωρες για να πας απο 98 level σε 99. Και αυτο οχι για το μεσο χρηστη, αλλα για βετερανο που εκανε non stop baal runs.. Ή το grind που γινεται για τα runes. Λες και θα γινει κατι αν τα μαζεψεις ολα τα runes ή τα sets/uniques.. Χασιμο χρονου.

Το καλυτερο, που θα ηθελα να κανω και εγω, ειναι να τερματισω στο hell επιπεδο το diablo 2 με ολους τους χαρακτηρες. Δεν ξερω βεβαια εαν τα καταφερω/βαρεθω μεχρι το τελος. Με sorc το εχω ηδη κανει, αλλα θα ξαναπαιξω sorc 1ο χαρακτηρα να δω τι ψαρια πιανω χωρις απεριοστιστο respec και stash.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Lazostat είπε

Οχι, πολυ φυσιολογικο να θελεις 250 ωρες για να πας απο 98 level σε 99. Και αυτο οχι για το μεσο χρηστη, αλλα για βετερανο που εκανε non stop baal runs.. Ή το grind που γινεται για τα runes. Λες και θα γινει κατι αν τα μαζεψεις ολα τα runes ή τα sets/uniques.. Χασιμο χρονου.

Το καλυτερο, που θα ηθελα να κανω και εγω, ειναι να τερματισω στο hell επιπεδο το diablo 2 με ολους τους χαρακτηρες. Δεν ξερω βεβαια εαν τα καταφερω/βαρεθω μεχρι το τελος. Με sorc το εχω ηδη κανει, αλλα θα ξαναπαιξω sorc 1ο χαρακτηρα να δω τι ψαρια πιανω χωρις απεριοστιστο respec και stash.

Τα hell, lvl 60+, high rune runewords κλπ είναι κυρίως για το online multiplayer και για ubers, κανένας λογικός άνθρωπός δεν θα ασχοληθεί με αυτά στο single player.

Από ένα σημείο και μετά χρειάζεσαι το trading αλλιώς κάνεις κύκλους. Εκτός κι αν έχεις εκατοντάδες ώρες για χάσιμο.

Για single, το βγάζεις στο νορμάλ και φτάνει. 

(Αν και άκουσα ότι στο resurrected buffαραν τα drop chance, μάλλον κάποιοι καμένοι θα τα βγάλουν όλα και single)

 

Επεξ/σία από Sugizo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...