Προς το περιεχόμενο

Diablo II: Resurrected


mordred

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι το έχει παραδεχτεί αλλα αυτό δεν έχει να κάνει με το client. Όπως έχει πει ο ίδιος κάτι τέτοιο μπορεί να γίνει ακόμα και μέσω steam. Μιλάμε για κάτι που κυκλοφορεί εδώ και 10 χρόνια χωρίς να έχει αναφερθεί κάποιο πρόβλημα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, mphxths είπε

Τι patch ? Τι προβλημα εχεις δηλ ?

Σε αλλα νεα , πηγα μια βολτα απο το twitch να δω τι κανουν οι streamers εκει περα... Το οτι εχουν φτασει lvl90 και φαρμαρουν hell , μεσα σε 3 μερες...το λες και καταντια. Ολοι κλασικα παιζουν sorceress και τρεχουν με teleport και καθαριζουν συγκεκριμενα bosses για drops... 
Απολαμβανουν παιχνιδι δηλ τωρα αυτοι ? Οκ θα μου πει καποιος streamers ειναι ... πρεπει να βγει ο επιουσιος... αλλα και παλι , ξεφτιλιζουν το παιχνιδι...

Ξεκινησα να παιζω nightmare , και δεν ξερω πως να στησω την sorceress... να την παω one-element build και να κλαιω σε πιθανα immunities ?  Ή να επενδυσω σε 2 elements και να ευχομαι να μην σκασει συνδυασμος τους σε immunity... δεν φτανουν οι ποντοι ρε γαμωτο ....

Προσωπικά μόνο την πρώτη μέρα είχα θέμα.. Από τότε όποτε έχω μπει δεν έχω θέμα.

Ο καθένας με τη κα..λα του. Εγώ πχ έχω δύο χαρακτήρες (έναν druid για να μπαίνω με φίλο που μπαίνει πιο αραιά κι έναν necro για περισσότερο κάψιμο). Ακόμα είμαι αρχή Normal Act 2 καθώς θέλω να ασχοληθώ όπως είχα ασχοληθεί και τότε...

Τώρα για τα άρθρα ότι είναι ξεπερασμένο κλπ... Είναι remaster δε καταλαβαίνω τι περιμένουν ακριβώς... Προσωπικά ,ειδικά τώρα με την πολύ καλή δουλειά που έχουν κάνει στα γραφικά και στον ήχο (αξίζει να το παίξει κανείς σε 5.1), το feel που βγάζει το d2 δε πρόκειται να το βγάλει κανένα arpg. Όσο σύγχρονο και να είναι. Δε ξέρω για ποιο λόγο. Είναι η νοσταλγία, είναι το thematic (απουσία over the top flashy fantasy και epic feel), είναι η μουσική δε ξέρω.

Επεξ/σία από mordred
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mordred είπε

Ακόμα είμαι αρχή Normal Act 2 καθώς θέλω να ασχοληθώ όπως είχα ασχοληθεί και τότε...

Καθαριζοντας καθε γωνια καθε χαρτη ? :) Εγω παντως ετσι το παω. Δηλαδη του κερατα..3 φορες θα το κανω (ανα χαρακτηρα) , αν δεν εχω την υπομονη ... χαλαλι μου. Στην τελικη παιζω σολο , δεν υπαρχει αλλος τροπος να μαζεψω xp/drops.

Σε αλλα νεα , πετυχα boss mob , που δεν υπηρχε περιπτωση να πεθανει και τον παρατησα :) Παιζω sorceress και την παω cold/fire. Το cold θελει δουλεια ακομα. Το boss mob ηταν fire immune και ετσι το αρχισα στα cold. Το θεμα ειναι οτι εκανε life steal οταν ηταν κοντα σου . Το cold δεν εκανε πολυ dmg , εκανε life steal , ο,τι dmg του εκανα το επαιρνε πισω... ημουν 10 λεπτα και δεν ενοιωθε ο τυπος :) Τον παρατησα.

ΥΓ : Αρχιζει και γεμιζει το stash με uniques/set items ... κανονιστε καμμια δημοπρασια να βγαλουμε κανα φραγκο ε ! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, mphxths είπε

Καθαριζοντας καθε γωνια καθε χαρτη ? :) Εγω παντως ετσι το παω. Δηλαδη του κερατα..3 φορες θα το κανω (ανα χαρακτηρα) , αν δεν εχω την υπομονη ... χαλαλι μου. Στην τελικη παιζω σολο , δεν υπαρχει αλλος τροπος να μαζεψω xp/drops.

Σε αλλα νεα , πετυχα boss mob , που δεν υπηρχε περιπτωση να πεθανει και τον παρατησα :) Παιζω sorceress και την παω cold/fire. Το cold θελει δουλεια ακομα. Το boss mob ηταν fire immune και ετσι το αρχισα στα cold. Το θεμα ειναι οτι εκανε life steal οταν ηταν κοντα σου . Το cold δεν εκανε πολυ dmg , εκανε life steal , ο,τι dmg του εκανα το επαιρνε πισω... ημουν 10 λεπτα και δεν ενοιωθε ο τυπος :) Τον παρατησα.

ΥΓ : Αρχιζει και γεμιζει το stash με uniques/set items ... κανονιστε καμμια δημοπρασια να βγαλουμε κανα φραγκο ε ! :)

Κάπως έτσι... Εγώ από τώρα σκέφτομαι duriel κι ancients τι ξύλο θα αρπάξω... Θες και φράγκα εσύ;! Γιατί τι σου πέταξε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mordred είπε

Κάπως έτσι... Εγώ από τώρα σκέφτομαι duriel κι ancients τι ξύλο θα αρπάξω... Θες και φράγκα εσύ;! Γιατί τι σου πέταξε;

Στον duriel , προνοησε και παρε καποιον tank follower . Ντυστον υποτυπωδως και βαλτον να τον τανκαρει. Οσο τανκαρει σπαμαρε το καλυτερο σου spell :) Με αυτην την στρατηγικη , πεθανα καναδυο φορες... μικρη η χασουρα.
Οι ancients ειναι μαλακια φαση :) Λογικα ομως με necro αν βγαλεις τα pets να τον απασχολουν θα ειναι πιο ευκολη μαχη συγκριτικα με αλλους chars.

Δεν μου εχει ριξει κατι wow . Εχω γεμισει 1,5 shared stash με uniques/set. Eιτε πρεπει να φτιαξω και αλλους chars για να τα χρησιμοποιησω , ειτε να τα μοιρασω ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mphxths είπε

Στον duriel , προνοησε και παρε καποιον tank follower . Ντυστον υποτυπωδως και βαλτον να τον τανκαρει. Οσο τανκαρει σπαμαρε το καλυτερο σου spell :) Με αυτην την στρατηγικη , πεθανα καναδυο φορες... μικρη η χασουρα.
Οι ancients ειναι μαλακια φαση :) Λογικα ομως με necro αν βγαλεις τα pets να τον απασχολουν θα ειναι πιο ευκολη μαχη συγκριτικα με αλλους chars.

Δεν μου εχει ριξει κατι wow . Εχω γεμισει 1,5 shared stash με uniques/set. Eιτε πρεπει να φτιαξω και αλλους chars για να τα χρησιμοποιησω , ειτε να τα μοιρασω ... 

Τι να κάνουν και τα pets... κατι σκελετιασμένα παλικάρια ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mordred είπε

Τι να κάνουν και τα pets... κατι σκελετιασμένα παλικάρια ειναι...

Θα με κανεις να ξεκινησω necro , ετσι να δω τι γινεται :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και ανέφερα εγω για το patch,  υπάρχει problem απο ότι λένε στις παλιές cpu  με αποτέλεσμα το game απλά να μην ξεκινά.  Εννοείτε ότι η beta έτρεχε μια χαρά.  Τα ζώα κατι έτρεξαν με την full version και αρκετός κόσμος (μεταξύ τους και εγώ) πήραμε κάτι  μακρύ....

Σήμερα λόγω δουλειάς ακομη δεν μπήκα μήπως και το διόρθωσαν. Υπάρχει ολόκληρο θρεντ στο forum τους αλλά και στο reddit...

Το πάθημα έγινε μάθημα,  ποτε ξανά προπαραγγελια σε αυτούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nevermore είπε

Εννοείτε ότι η beta έτρεχε μια χαρά. 

Η beta δεν ειναι τελικο προιον. Το τελικο προιον μπορει να εχει διαφοροποιημενα requirements. Στην beta δοκιμαζουν , και συλλεγουν στοιχεια. Ειναι λογικο να μην εχει περιορισμους.

Αν το συστημα της υπογραφης σου ισχυει , μιλαμε για επεξεργαστη 12 ετων ... τα GHz δεν ειναι το παν σε εναν επεξεργαστη ...

Σε αλλα νεα , επαιξα λιγο necromancer . Λιγο κλεψια ειναι ο τυπος. Βγαζεις skeletons/golem , ανεβαζεις λιγο τα stats τους και απλα τρεχουν δεξια και αριστερα και καθαριζουν τον χαρτη :) Σε κατι bosses , απλα τανκαραν και εσυ καθεσαι μακρυα και αγαπημενοι. Σκας και κανα curse για να τα βοηθησεις... και δεν ανοιγει μυτη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, mphxths είπε

Σε αλλα νεα , επαιξα λιγο necromancer . Λιγο κλεψια ειναι ο τυπος. Βγαζεις skeletons/golem , ανεβαζεις λιγο τα stats τους και απλα τρεχουν δεξια και αριστερα και καθαριζουν τον χαρτη :) Σε κατι bosses , απλα τανκαραν και εσυ καθεσαι μακρυα και αγαπημενοι. Σκας και κανα curse για να τα βοηθησεις... και δεν ανοιγει μυτη :)

Έτσι φλεξάρει ο necro. Είναι φλώρος κι έρχεται με παρέα... Σου σκάει και corpse explosion από πίσω και χαίρετε...

Επεξ/σία από mordred
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, mphxths said:

Η beta δεν ειναι τελικο προιον. Το τελικο προιον μπορει να εχει διαφοροποιημενα requirements. Στην beta δοκιμαζουν , και συλλεγουν στοιχεια. Ειναι λογικο να μην εχει περιορισμους.

Αν το συστημα της υπογραφης σου ισχυει , μιλαμε για επεξεργαστη 12 ετων ... τα GHz δεν ειναι το παν σε εναν επεξεργαστη ...

Σε αλλα νεα , επαιξα λιγο necromancer . Λιγο κλεψια ειναι ο τυπος. Βγαζεις skeletons/golem , ανεβαζεις λιγο τα stats τους και απλα τρεχουν δεξια και αριστερα και καθαριζουν τον χαρτη :) Σε κατι bosses , απλα τανκαραν και εσυ καθεσαι μακρυα και αγαπημενοι. Σκας και κανα curse για να τα βοηθησεις... και δεν ανοιγει μυτη :)

Εγώ πάλι κάθομαι και αράζω αμολώντας traps παντού. Nightmare Αct 1 προς το παρόν όλα καλά επίσης. Πιο μετά που σφίγγουν τα γάλατα με τα resistances θα δούμε. Countess rune farming incoming

https://d2.maxroll.gg/guides/assassin-leveling

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περασε patch σημερα. Τι κανει δεν εχω ιδεα . Οποιος ειχε προβλημα με το παιχνιδι ας δοκιμασει μπας και ...

Σε αλλα νεα , καποιος ζητουσε hel rune ... επεσε ενα ... Αρχικη τιμη 5 ευρω , τελος δημοπρασιας με το περας της 12ης νυχτερινης :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, mphxths είπε

Η beta δεν ειναι τελικο προιον. Το τελικο προιον μπορει να εχει διαφοροποιημενα requirements. Στην beta δοκιμαζουν , και συλλεγουν στοιχεια. Ειναι λογικο να μην εχει περιορισμους.

Αν το συστημα της υπογραφης σου ισχυει , μιλαμε για επεξεργαστη 12 ετων ... τα GHz δεν ειναι το παν σε εναν επεξεργαστη ...

Σε αλλα νεα , επαιξα λιγο necromancer . Λιγο κλεψια ειναι ο τυπος. Βγαζεις skeletons/golem , ανεβαζεις λιγο τα stats τους και απλα τρεχουν δεξια και αριστερα και καθαριζουν τον χαρτη :) Σε κατι bosses , απλα τανκαραν και εσυ καθεσαι μακρυα και αγαπημενοι. Σκας και κανα curse για να τα βοηθησεις... και δεν ανοιγει μυτη :)

Και φτάνεις Hell και φεύγουν μονόhitα... Been there, done that 😉

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mpiftekis είπε

Και φτάνεις Hell και φεύγουν μονόhitα... Been there, done that 😉

Υποτιθεται οτι εχεις τιμησει δεοντως τα skills που ειναι σχετικα με τα pets και εχουν δυναμωσει.. βοηθας και με curses .. πριν πεθανουν θα εχουν κανει καποια ζημια..

Θελω να παιξω necro καποια στιγμη γιατι ηταν ο αγαπημενος μου παλια :) Θυμαμαι δυο πραγματα απο τοτε. Το ενα ηταν οτι ειχα μπει καποτε battle net και μου ειχε δωσει καποιος/τυχαιος ολο το σετ του και ενοιωσα πολυ γαμαμουα μετα :)
Το αλλο ηταν οτι επαιζα hell και καθαριζα μισο χαρτη ανα 10 λεπτα ... πηγαινε πολυ αργα η δουλεια και εγω επαιζα λιγο σαν χεσμενος :) 

Σε αλλα νεα nightmare act2 - done. Γυρισα την sorceress σε pure cold build και θεριζει μανες... το gear θελει δουλεια βεβαια. Ο duriel επρηξε μπαλες ...δεν πεθανα μεν , αλλα ξοδεψα ο,τι potion ειχα και δεν ειχα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...