Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομιζω η καλυτερη στιγμη στο ινσομνια ειναι οταν βλεπεις σχολια που σε κανουν να κλαις απο τα γελια.

Ενα μεγαλο ευχαριστω απο μενα για καποιους απο εσας που με κανατε κατα καιρους να κλαιω απο τα γελια ακομη και οταν ημουν στις μαυρες μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου θυμισατε μια ιστορια που ειχα ακουσει επι εποχης x-box και ps3, με τα rlod ylod.

Πηγαινε ο αλλος και εβαζε ενα ανεμιστηρα να χτυπαει την κονσολα οση ωρα την ειχε σε λειτουργια, για να γινεται καλυτερη ψυξη.

Υστερα και αφου εκλεινε το παιχνιδι, αφηνε την κονσολα ανοιχτη για κανα τεταρτο σε "κατασταση" UI, για να συνεχισουν να λειτουργουν οι ανεμιστηρες της κονσολας και μετα την εκλεινε τελειως.

Τελικα και μετα το κλεισιμο της κονσολας, αφου την αφηνε να κρυωσει, την σκεπαζε με ναυλον ή κατι σαν σεμεδακι, για να μην γεμιζει σκονη.

Υποτιθεται βεβαια, πως η τεχνολογια εξελισσεται για να μας κανει τη ζωη ευκολοτερη, οχι να γινομαστε δουλοι της. :P :P :P 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το 360 γινανε πολλες υπερβολες αλλα ηταν και δικαιολογημενες.Η κονσολα απο την μανα του ψηνοτανε για πλακα.
Εγω παντως οταν παρω ps5 και το καλυμμα θα αγορασω και σαλιαρα θα βαλω στην κονσολα ετσι για να ζηλεψετε.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Με το 360 γινανε πολλες υπερβολες αλλα ηταν και δικαιολογημενες.Η κονσολα απο την μανα του ψηνοτανε για πλακα.
Εγω παντως οταν παρω ps5 και το καλυμμα θα αγορασω και σαλιαρα θα βαλω στην κονσολα ετσι για να ζηλεψετε.😁

Βρε αμα θες βαλε και αεροτομη απο ανθρακονημα, εξατμιση μπουρι που να χωραει και ολοκληρη γατα μεσα. :P

Περα απο την πλακα μια εξυπνη ιδεα για skin-καπακι ειναι ενα σχεδιο που ειναι βασιμενο στα σεμεδακια.

Το προιον θα απευθυνεται σε αυτους που μενουν ακομη με την μανα τους και βαζει σεμεδακια σε οτι ηλεκτρονικη συσκευη υπαρχει στο σπιτι.Οποτε μιλαμε για ενα win-win σεναριο που και η μανα σου θα χαιρεται που εχει παντου σεμεδακια και εσυ θα εχεις την κονσολα σου ελευθερη απο σεμεδακια που φραζουν τις εξοδους αερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, sotirisl είπε

εμένα η κοπέλα μου την κονσόλα την χτυπάει κάθε Σάββατο που κάνει καθαριότητα με το κονταρι της σκούπας...

Να την αλλάξεις, την κοπέλα!

Ή έστω να την στείλεις στην Sony για Update.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mr_Terror είπε

Με το 360 γινανε πολλες υπερβολες αλλα ηταν και δικαιολογημενες.Η κονσολα απο την μανα του ψηνοτανε για πλακα.
Εγω παντως οταν παρω ps5 και το καλυμμα θα αγορασω και σαλιαρα θα βαλω στην κονσολα ετσι για να ζηλεψετε.😁

Κι εγω εννοειται πως θα το κανω. Μην κοιτας που κοροιδευω τους αλλους. :P 

1 ώρα πριν, icenex είπε

Βρε αμα θες βαλε και αεροτομη απο ανθρακονημα, εξατμιση μπουρι που να χωραει και ολοκληρη γατα μεσα. :P

Περα απο την πλακα μια εξυπνη ιδεα για skin-καπακι ειναι ενα σχεδιο που ειναι βασιμενο στα σεμεδακια.

Το προιον θα απευθυνεται σε αυτους που μενουν ακομη με την μανα τους και βαζει σεμεδακια σε οτι ηλεκτρονικη συσκευη υπαρχει στο σπιτι.Οποτε μιλαμε για ενα win-win σεναριο που και η μανα σου θα χαιρεται που εχει παντου σεμεδακια και εσυ θα εχεις την κονσολα σου ελευθερη απο σεμεδακια που φραζουν τις εξοδους αερα.

 

Αυτη μαλιστα, ειναι εμπνευσμενη ιδεα για συλλεκτικη εκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα Τζιμαρας η επιστροφη. Θα ανακοινωσει και νεα σεμεδακια limited playstaion edition στην προνομιακη τιμη των 99,99 ευρω.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-09-26-sony-interactive-entertainment-ceo-jim-ryan-to-headline-gi-live-london

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, skritikos said:

Να την αλλάξεις, την κοπέλα!

Ή έστω να την στείλεις στην Sony για Update.

Δυστυχώς φίλε μου οι περισσότερες γυναίκες θεωρούν το να παίζεις video games ανωριμότητα, οσο επιτυχημένος και αν είσαι επαγγελματικά, στην ζωή κτλ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε συμφορουμιτες... δε ξερετε... Το καλυμα το βαζεις για να μην μενει κρυο τα βραδια που κοιμαστε... Ειναι για εκεινες τις "υγιεινες νυχτες" που περνατε μακρυα του και δε γουργουριζει το cooler-ακι του. Ειναι εκεινα τα βραδια που δεν σας κανει παρεα το μπλε καθηλωτικο του ματι. Και αμα το σπιτι εχει υγρασια? Τι θα γινει? Να παθει καμια πνευμονια να χουμε και Frame Drops? 

Απαπαπα... Αποσυρομαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα καλοκαίρια με ανοιχτά παράθυρα και ιδίως αν μένει κάποιος εξοχή μαζεύετε καθημερινά υπερβολική σκόνη σε όλα τα μηχανήματα φυσικά ακόμα και στις κονσόλες.

Nομίζω πάντως η πατέντα που έχει κάνει η sony με τους αεραγωγούς όπου μπορεί να αποβάλει εύκολα την σκόνη είναι ότι πρέπει κάθε τέλος καλοκαιριού να κάνουμε μια συντήρηση.

To μόνο που θα χρειαστεί κάποιος είναι κάτι σαν αυτό εδώ

1000W-Electric-Hand-Blower-for-Cleaning-

πουλάνε και στα Ελληνικά καταστήματα και είναι σχετικά πολύ φτηνά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, chek2fire είπε

κοίτα καλοκαίρια με ανοιχτά παράθυρα και ιδίως αν μένει κάποιος εξοχή μαζεύετε καθημερινά υπερβολική σκόνη σε όλα τα μηχανήματα φυσικά ακόμα και στις κονσόλες.

Nομίζω πάντως η πατέντα που έχει κάνει η sony με τους αεραγωγούς όπου μπορεί να αποβάλει εύκολα την σκόνη είναι ότι πρέπει κάθε τέλος καλοκαιριού να κάνουμε μια συντήρηση.

To μόνο που θα χρειαστεί κάποιος είναι κάτι σαν αυτό εδώ

1000W-Electric-Hand-Blower-for-Cleaning-

πουλάνε και στα Ελληνικά καταστήματα και είναι σχετικά πολύ φτηνά. 

Υπάρχουν και τα spray πεπιεσμένου αερα . Εγω αυτά χρησιμοποιώ βρίσκεις στην αγορά με 2.5 ευρω. Αξίζει. Βαζωντας μάλιστα και με το φυσίγγιο π έχει καθαρίζεις τον ανεμιστήρα χωρίς να χρειαστεί να τον λύσεις! 

Επεξ/σία από G4iwrgos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, polakis21 είπε

Γελαει ο κοσμος με το νεο προ (efootball). Κατεβαστε το και γελαστε ελευθερα. Αντιο Κοναμι.

δεν μ' ενθουσίασε και μένα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, polakis21 είπε

Γελαει ο κοσμος με το νεο προ (efootball). Κατεβαστε το και γελαστε ελευθερα. Αντιο Κοναμι.

Ειλικρινά τι σκέφτεται η κοναμι δεν καταλαβαίνω.δλδ κ να θες να δεις κάποιο όραμα σε όλο αυτό πραγματικά είναι σαν να ξεκίνησε το development πριν 4 μήνες.

Σαν παιχνίδι ουσιαστική αλλαγή δεν έχει.δλδ να πεις ότι έκαναν ριζικές αλλαγές εξου κ τα 2 χρόνια αποχή.κ σε δεύτερη φάση το παιχνίδι ουρλιάζει ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΡΕΧΩ Κ ΣΕ ΚΙΝΗΤΑ.Απο γραφικά μέχρι UI ...

Δηλαδή το σχέδιο της κοναμι ήταν να στείλει όλο το fanbase στην ΕΑ και να κρατήσει τα mobile kids με τη πιστωτική του μπαμπά;

 

Τραγικό πραγματικά 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...