Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Cariolanoc είπε

Οκ... οποτε δουλευουν πανω σε Metal Gear remake. 😂 Το θεμα ειναι αν δεν το φτιαχνει η Bluepoint ποιος ασχολειται με το remake; H ΚΟΝΑΜΙ;;; Απο οτι ειδα πιο πανω δεν ειναι και τοσο θετικα τα vibes για αυτη την εταιρεια...😋

Υπηρχε ενα rumour απο το καλοκαιρο οτι ετοιμαζε revival ενος game franchise μαζι με Square Enix. Ειχαμε γραψει εδω οτι μπορει να ειναι το Legacy of Kain.

παντως ο dyack φτιαχνει το δικο του σικουελ για το Kain, το Deadhaus Sonata.

 

για μενα απο τα κλασσικα exclusives της sony αυτο που θα ειχε μεγαλυτερο νοημα να δουμε, ιδιαιτερα μετα την επιτυχια του ratchet ειναι ενα remake/reboot στο jak and daxter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, xavier είπε

παντως ο dyack φτιαχνει το δικο του σικουελ για το Kain, το Deadhaus Sonata.

 

για μενα απο τα κλασσικα exclusives της sony αυτο που θα ειχε μεγαλυτερο νοημα να δουμε, ιδιαιτερα μετα την επιτυχια του ratchet ειναι ενα remake/reboot στο jak and daxter

Προτιμω να δω κατι σε στυλ ICO/Shadow of the Colossus παρα Jak απο την στιγμη που εχουμε το Ρατσετ και πολυ πιθανο ενα νεο Sly παιχνιδι στο μελλον.

Περα απο αυτα βεβαια καλο ειναι να δουμε και καποιο νεο IP γιατι τον τελευταιο καιρο εχει πεσει πολυ remaster/remake/reboot κτλ.😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η insomniac φαινεται απασχολημενη και πιστευω να αργησει για επομενο ratchet, οποτε σε οριζονταα διετιας να δουμε κατι απο jak, δεν ειναι κακο..δεν καιγομαι προσωπικα για κανενα remake ιδιως αν εχω παιξει το original. Προσωπικα θα με ενδιεφεραν remake απο παιχνιδια που δεν τα επαιξα στην εποχη τους ενω το ηθελα. Αλλα δε μου ερχεται κατι τωρα απο τον καταλογο της sony.

ειμαι 100% υπερ νεων ip, νεων ιδεων.

Επεξ/σία από xavier
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους…σήμερα παρέλαβα και εγω το ps5 μου κι θέλω να κάνω μια ερώτηση.

λοιπον θέλω να βγάζω ήχο από τον ενισχυτή μου από τα ηχεία μου και όχι από τα ηχεία της τηλεόρασης γιαυτο το ps4 το είχα απευθείας συνδεμένο με τον ενισχυτή μέσω optical καλωδίου…το ίδιο πίστευα θα έκανα και στο ps5 αλλά προς έκπληξη μου είδα πως δεν έχει θύρα optical το ps5.

πως μπορώ τώρα πλεον να βγάζω ήχο απτά ηχεία μου;;;υπάρχει τρόπος;ξενέρωσα η αλήθεια είναι αλλ ευελπιστώ να υπάρχει κάποιος τρόπος.

εντομεταξυ για ποιον λόγο αφαίρεσαν την σύνδεση optical από τα ps5;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, kjtzemis είπε

Καλησπέρα σε όλους…σήμερα παρέλαβα και εγω το ps5 μου κι θέλω να κάνω μια ερώτηση.

λοιπον θέλω να βγάζω ήχο από τον ενισχυτή μου από τα ηχεία μου και όχι από τα ηχεία της τηλεόρασης γιαυτο το ps4 το είχα απευθείας συνδεμένο με τον ενισχυτή μέσω optical καλωδίου…το ίδιο πίστευα θα έκανα και στο ps5 αλλά προς έκπληξη μου είδα πως δεν έχει θύρα optical το ps5.

πως μπορώ τώρα πλεον να βγάζω ήχο απτά ηχεία μου;;;υπάρχει τρόπος;ξενέρωσα η αλήθεια είναι αλλ ευελπιστώ να υπάρχει κάποιος τρόπος.

εντομεταξυ για ποιον λόγο αφαίρεσαν την σύνδεση optical από τα ps5;;

Θα συνδέσεις μέσω hdmi πσ5 και τηλεόραση και με optical την τηλεόραση με τον ενισχυτή. Με αυτό τον τρόπο θα μοιράζει η τηλεόραση σου τον ήχο στον ενισχυτή σου.

Καλοπαιχνιδη η κονσόλα παρεμπιπτόντως.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kostiger είπε

Θα συνδέσεις μέσω hdmi πσ5 και τηλεόραση και με optical την τηλεόραση με τον ενισχυτή. Με αυτό τον τρόπο θα μοιράζει η τηλεόραση σου τον ήχο στον ενισχυτή σου.

Αυτό σημαίνει πως μόνιμα για ήχο ακόμα και για τα κανάλια θα εχω τον ενισχυτή σωστά;;

για ποιον λόγο αφαίρεσαν το optical δεν μπορώ να καταλάβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kjtzemis είπε

για ποιον λόγο αφαίρεσαν το optical δεν μπορώ να καταλάβω.

H απλη απαντηση; Γιατι οι περισσότερες τηλεοράσεις το εχουν ηδη οποτε κοβει το εξοδο απο την παραγωγή της.
Η πιο πολύπλοκη; Οτι γενικα ως τεχνολογία η βιομηχανία  εχει περάσει στο HDMI οπότε το optical παει να εξαφανιστεί από τα multimedia setups και να μεινει ως τεχνολογία για data cabling. Tο optical ως τεχνολογια μπορει να μεταφέρει πολυ περισσότερα data απότι το HDMI, αλλα το optical audio εχει θεμα με high resolution ηχο οπως Dolby True HD και η τεχνολογία του δεν εχει αλλαξει ιδιαίτερα εδω και δεκαετιες ενω το HDMI συνεχεια βελτιωνεται. Συνεχιζει να ειναι χρήσιμο το optical σε διαφορες περιπτωσεις και συσκευές, ενω σε διαφορες περιπτώσεις ειναι καλύτερο. Αλλα για τη μεγαλύτερη μερίδα του κοινού και για τις σημερινές συσκευές, το HDMI ειναι η πιο βολικη λυση.
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, πηρα σημερα το digital και δε μπορω να κανω συζευξη χειριστηριου με τη κονσολα....ειναι κολλημενο εκει...το βαζω στο καλωδιο...παταω το κουμπι που μου λεει αλλα δφε γινεται τιποτα....

μπορει καποιος να βοηθησει? ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη τι σκέφτομαι για  odyssey..17 ευρώ το έβγαλε το store.

Δεν το είχα πάρει την προηγούμενη φορά..

Τι λέτε παιδιά? Βοηθήστε...χαχα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Ακόμη τι σκέφτομαι για  odyssey..17 ευρώ το έβγαλε το store.

Δεν το είχα πάρει την προηγούμενη φορά..

Τι λέτε παιδιά? Βοηθήστε...χαχα 

Έχει παίξει και χαμηλότερα (τον Ιούλιο):

https://psprices.com/region-gr/game/2476299/assassin-s-creed-odyssey

Άμα έχεις μεγάλο backlog, δεν θα ήταν κακή ιδέα να περιμένεις. Τουλάχιστον εγώ αυτό κάνω αν ενδιαφέρομαι για κάτι και βλέπω ότι έχει μπει σε παλαιότερο sale πιο φτηνά. That's just me, όμως.

Εγώ το Odyssey σκοπεύω να το πάρω όοοοοοοοοοταν φτάσω στο Origins (είμαι αρκετά πίσω στην σειρά, μόλις τελείωσα το Rogue και κάααποια στιγμή θα πιαστώ με το Unity). 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, johnnyman είπε

Ακόμη τι σκέφτομαι για  odyssey..17 ευρώ το έβγαλε το store.

Δεν το είχα πάρει την προηγούμενη φορά..

Τι λέτε παιδιά? Βοηθήστε...χαχα 

Παρτο μην το σκεφτεσαι

Στα 60 ειναι αλλο παιχνιδι λεμε

Εγω το ξεκινησα ξανα μονο και μονο για αυτο το features

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, spartan29gr είπε

Παρτο μην το σκεφτεσαι

Στα 60 ειναι αλλο παιχνιδι λεμε

Εγω το ξεκινησα ξανα μονο και μονο για αυτο το features

Καλημέρα! 

Το αγόρασα τελικά!

Αντε να δούμε. 

Σήμερα θα το ξεκινήσω. 

Το valhalla το είχα αφήσει στη μέση. 

Επεξ/σία από johnnyman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Hlias-- είπε

Button mashers από flaming toast. Για να δούμε πόσο θα αντέξουν.... 

IMG_20211001_220456_edit_192394512423245.jpg.5a2e1ee6454ba10cb18245be8395c981.jpg

Φίλε πόσο καιρό σ έκαναν να έρθουν?  Μπήκα είδα έχει ωραία πραγματάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, G4iwrgos είπε

Φίλε πόσο καιρό σ έκαναν να έρθουν?  Μπήκα είδα έχει ωραία πραγματάκια.

Παραγγελία 12/9, αποστολή 14/9 και παρέλαβα 29/9 στα Χανιά Κρήτης. Καλή αίσθηση στο χέρι έχουν, απλά τα αυτοκόλλητα σε κύκλο/τετράγωνο/τρίγωνο/σταυρό επειδή τα κουμπιά στο dualsense κάνουν λίγο καμπύλη και αυτά είναι επίπεδα, αφήνουν κενό στον άκρη και δεν εφάπτονται τελείως. Κόλλησαν καλά, αλλά νομίζω δεν θα κρατήσουν πολύ. Στα υπόλοιπα κουμπιά έχουν κολλήσει ακριβώς οπότε δεν πρόκειται να κουνηθούν. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...