Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, acalm είπε

Δουλεύει κανονικά, to DS θέλει 1.5 amp για τη φόρτιση και το καλωδιο έχει δυνατότητα 2 amp αρα είναι ΟΚ.

Μπραβο ρε εσεις εχω παρει αυτο το καλωδιο για το κινητο, εχω ενα αθανατο lg g4 και επειδη το κινητο τα εχει παιξει ελεγα με την πρωτη ευκαιρια να παρω ενα αλλο κινητο και λογικα θα εχει την καινουργια θυρα οποτε το καλωδιο θα πηγαινε σε καποιο συρταρι να το τρωει η σκονη.Δεν μου περασε καθολου απο το μυαλο να το βαλω για το χειριστηριο της κονσολας.Μια χαρα θα μου κατσει γαντι γιατι το μαμα καλωδιο δεν εφτανε ασε που τα εχει παιξει και δεν κανει καλη επαφη οταν το αφηνω να φορτιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/10/2021 στις 8:05 ΜΜ, johnnyman είπε

Παιδιά υπάρχει κάποιος που θέλει να παίξει το a way out να το αρχίσουμε μαζί? Ευχαριστώ

Κάποιος παιδιά??

Καλησπέρα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vorlon68 είπε

Πιστεύω αυτά ειναι ανούσια σε ένα game.

Σ΄ ενα arcade racing ναι, σε ένα παιχνίδι όμως σαν το Gran Turismo, όχι, το αντίθετο μάλιστα.

Κάθε GT που σέβεται τον εαυτό του έπρεπε να περιλαμβάνει οπωσδήποτε βελτίωση αυτοκινήτου.

Και επιτέλους μετά από πόσα χρόνια φαίνεται πως επιστρέφει στις ρίζες του, εκεί που το αγαπήσαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, music_lover είπε

Σ΄ ενα arcade racing ναι, σε ένα παιχνίδι όμως σαν το Gran Turismo, όχι, το αντίθετο μάλιστα.

Κάθε GT που σέβεται τον εαυτό του έπρεπε να περιλαμβάνει οπωσδήποτε βελτίωση αυτοκινήτου.

Και επιτέλους μετά από πόσα χρόνια φαίνεται πως επιστρέφει στις ρίζες του, εκεί που το αγαπήσαμε.

Ενοω οτι αν αντι για brembo τα ονομάζανε beba θα είχε διαφορα στο game? Δεν νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το wifi του ειναι τραγικο παιρνω ιντερνετ απο τον πεθερο απο κατω που εχει 100αρα με το laptop διπλα απο την κονσολα εχω 92 και η κονσολα ουτε 20 δοκιμασα αλλα dns τιποτα 30gb παιχνιδι θελει 12 ωρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Ενοω οτι αν αντι για brembo τα ονομάζανε beba θα είχε διαφορα στο game? Δεν νομίζω.

Ναι, γιατί σαν εξομοιωτής οδήγησης που υποτίθεται πως θέλει να είναι, οφείλει να αποδίδει σωστά τις τροποποιήσεις του αυτοκινήτου με βάση υπάρχον υλικό. Τώρα σου λέει βάλαμε επάνω αυτό το συγκεκριμένο kit της brembo σε αυτό το συγκεκριμένο αυτοκίνητο και μετρήσαμε πως έχει μια συγκεκριμένη Α βελτίωση. Δεν θα ήθελα από ένα τέτοιο παιχνίδι να αναπαράγει υποθετικές αποδώσεις και ρυθμίσεις. Η λεπτομέρεια κάνει τη διαφορά. Και η συγκεκριμένη προσθήκη είναι πάρα πολύ δύσκολη γιατί πρέπει να ξαναδοκιμάσεις στην αληθινή πίστα πόσα μοντέλα αυτοκινήτων ξανά και ξανά κάθε φορά που αλλάζεις οτιδήποτε επάνω τους, από ένα πρόγραμμα κινητήρα μέχρι πιστόνια, φρένα, εξατμίσεις, λάστιχα κλτ κτλ. Δεν είναι τυχαίο το ότι το εγκατέλειψαν τα προηγούμενα χρόνια λόγω της δυσκολίας της σωστής υλοποίησης του. Μέχρι τώρα αρκούσε να μάθεις την πίστα καλά από έξω και την συμπεριφορά του αυτοκίνητο σου και βελτίωνες σταδιακά τον χρόνο που γυρνούσες. Τώρα πλέον θα έχεις ένα σωρό τρόπους βελτίωσης του χρόνου. Δεν ξέρω σε ποιο βαθμό θα γίνει ενσωμάτωση του tuning και σε πόσα αυτοκίνητα αλλά θέλω όσο το δυνατόν περισσότερα. Είμαι βλέπεις καμμένος με την σειρά GT, αδυναμίες γαρ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Το wifi του ειναι τραγικο παιρνω ιντερνετ απο τον πεθερο απο κατω που εχει 100αρα με το laptop διπλα απο την κονσολα εχω 92 και η κονσολα ουτε 20 δοκιμασα αλλα dns τιποτα 30gb παιχνιδι θελει 12 ωρες.

Στο ιδιο wifi? Ειναι 5Ghz?

Περιεργο. Εγω 50αρα εχω, με 50 κατεβαζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Το wifi του ειναι τραγικο παιρνω ιντερνετ απο τον πεθερο απο κατω που εχει 100αρα με το laptop διπλα απο την κονσολα εχω 92 και η κονσολα ουτε 20 δοκιμασα αλλα dns τιποτα 30gb παιχνιδι θελει 12 ωρες.

Κάτι παίζει , γιατί και από προσωπική άποψη και από φίλου, το WiFi του σκίζει. Εγώ 100αρα έχω και κατεβάζει 10+ . Μήπως το WiFi έχει κάνα θέμα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, jimpsar είπε

Κάτι παίζει , γιατί και από προσωπική άποψη και από φίλου, το WiFi του σκίζει. Εγώ 100αρα έχω και κατεβάζει 10+ . Μήπως το WiFi έχει κάνα θέμα ; 

Οπως γραφω με το φορητο διπλα διπλα βλεπω μεγαλη διαφορα. Περιμενω δικια μου συνδεση 100αρα και θα συνδεθει με καλωδιο επειδη θα ειναι κοντα το ρουτερ.

38 λεπτά πριν, stcp είπε

Στο ιδιο wifi? Ειναι 5Ghz?

Περιεργο. Εγω 50αρα εχω, με 50 κατεβαζει.

Οχι μου εχει δωσει τον κωδικο για 2.4 αλλα θα του παρω και για τον 5 μεχρι να ερθει η δικια μου γραμμη.

Αλλα και στο φορητο με 2.4 ειμαι περιεργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, music_lover είπε

Ναι, γιατί σαν εξομοιωτής οδήγησης που υποτίθεται πως θέλει να είναι, οφείλει να αποδίδει σωστά τις τροποποιήσεις του αυτοκινήτου με βάση υπάρχον υλικό. Τώρα σου λέει βάλαμε επάνω αυτό το συγκεκριμένο kit της brembo σε αυτό το συγκεκριμένο αυτοκίνητο και μετρήσαμε πως έχει μια συγκεκριμένη Α βελτίωση. Δεν θα ήθελα από ένα τέτοιο παιχνίδι να αναπαράγει υποθετικές αποδώσεις και ρυθμίσεις. Η λεπτομέρεια κάνει τη διαφορά. Και η συγκεκριμένη προσθήκη είναι πάρα πολύ δύσκολη γιατί πρέπει να ξαναδοκιμάσεις στην αληθινή πίστα πόσα μοντέλα αυτοκινήτων ξανά και ξανά κάθε φορά που αλλάζεις οτιδήποτε επάνω τους, από ένα πρόγραμμα κινητήρα μέχρι πιστόνια, φρένα, εξατμίσεις, λάστιχα κλτ κτλ. Δεν είναι τυχαίο το ότι το εγκατέλειψαν τα προηγούμενα χρόνια λόγω της δυσκολίας της σωστής υλοποίησης του. Μέχρι τώρα αρκούσε να μάθεις την πίστα καλά από έξω και την συμπεριφορά του αυτοκίνητο σου και βελτίωνες σταδιακά τον χρόνο που γυρνούσες. Τώρα πλέον θα έχεις ένα σωρό τρόπους βελτίωσης του χρόνου. Δεν ξέρω σε ποιο βαθμό θα γίνει ενσωμάτωση του tuning και σε πόσα αυτοκίνητα αλλά θέλω όσο το δυνατόν περισσότερα. Είμαι βλέπεις καμμένος με την σειρά GT, αδυναμίες γαρ.

Πιστεύεις δηλαδή ότι κάθονται και μετράνε τα αμάξια για κάθε πιθανή αναβάθμιση σε μια πίστα μέσα για να αποδώσουν καλύτερους χρόνους και σωστότερη συμπεριφορά; Ούτε καν, τα μαμά άντε να παίρνουν κάνα καλύτερο dataset από τις εταιρείες και από κει και πέρα ανεβάζουν τα ποσοστά κρατήματος και απόδοσης μοτέρ στη game engine. Σιγά μην βάζαμε τόσα αμάξια να κάνουν τα πειραματόζωα με άπειρους συνδιασμούς βελτιώσεων. Μιλάμε για άπειρο χρήμα και χρόνο και τεράστιο κόστος σε υλικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Το wifi του ειναι τραγικο παιρνω ιντερνετ απο τον πεθερο απο κατω που εχει 100αρα με το laptop διπλα απο την κονσολα εχω 92 και η κονσολα ουτε 20 δοκιμασα αλλα dns τιποτα 30gb παιχνιδι θελει 12 ωρες.

Πάντως εγώ με κατοστάρα πιάνω σχεδον 100 στο PS5, με WiFi 5GHz. 

Επεξ/σία από nick_souvlaki
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, nick_souvlaki είπε

Πάντως εγώ με κατοστάρα πιάνω σχεδον 100 στο PS5, με WiFi 5GHz. 

Ακριβώς το ίδιο και γω. 120 κλειδώνω και τόσο περίπου πιάνω με 5Ghz στο PS5

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...