Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Οπότε μάλλον χρειάζεται να υπάρχουν 2 διαφορετικά πρωτόκολλα για να δουλέψει. Μπορεί να είναι και έτσι. Θα περιμένω πάντως να κάνει ένα update και το pc και βλέπουμε. 

Ταυτόχρονα με το ίδιο πρωτόκολλο νομίζω ότι δεν γίνεται σίγουρα. Τώρα στη περίπτωση της σύνδεσης ΧΒΟΧ και μετά με PC μέσω adapter ίσως με ένα firmware update λυθεί. Αυτό ίσως συμβαίνει γιατί με το χειριστήριο μπορείς να ανοίξεις απευθείας την κονσόλα οπότε ψιλομπερδεύεται η φάση, το "αγκυστρώνει" κατά μία έννοια η κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάρτε το adapter. Το Bluetooth είναι αναξιόπιστο. Εγώ το πήρα βέβαια και για να συνδέω τα ακουστικά turtle beach στο pc και δουλεύει άψογα και με αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, privateer είπε

Πάρτε το adapter. Το Bluetooth είναι αναξιόπιστο. Εγώ το πήρα βέβαια και για να συνδέω τα ακουστικά turtle beach στο pc και δουλεύει άψογα και με αυτα

Ναι και σε μένα το ίδιο. Controller και ασύρματα ακουστικά (steelseries) συνδέονται χωρίς κανένα πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, privateer είπε

Πάρτε το adapter. Το Bluetooth είναι αναξιόπιστο. Εγώ το πήρα βέβαια και για να συνδέω τα ακουστικά turtle beach στο pc και δουλεύει άψογα και με αυτα

Βασικά το μεγαλύτερο μειονέκτημα με το ΒΤ είναι ότι δεν μπορείς να βγάλεις στερεοφωνικό ήχο και παράλληλα να δουλεύει και το μικρόφωνο. Αυτό γίνεται μόνο με ΒΤ 5.0 συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 minutes ago, Basilhs1982 said:

Βασικά το μεγαλύτερο μειονέκτημα με το ΒΤ είναι ότι δεν μπορείς να βγάλεις στερεοφωνικό ήχο και παράλληλα να δουλεύει και το μικρόφωνο. Αυτό γίνεται μόνο με ΒΤ 5.0 συσκευές.

ναι για αυτο οπως ειπα τα πηρα για να δουλευουν καλα στο pc τα turtle beach 700 (εχουν BT) που ειχα στο χβοχ. Επισης τωρα μπορω να συνδεσω μεχρι και 8 gamepads χωρις ιχνος αποσυνδεσεων.

Επεξ/σία από privateer
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, οπότε δεν γίνεται να δουλεύει ταυτόχρονα.

Λογικά αν του κάνω δύο partition ένα για το xbox και ένα για windows θα δουλέψει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πατήσει φρένο εδώ και ένα μήνα στο Xbox. Άρχισα πριν κάτι μέρες παντελώς τυχαία το Wild at Heart και το έβαλα επίτηδες στο εύκολο. Πολύ ωραίο ταξίδι είμαι πολύ κοντά στο τέλος. Αξιοπρεπέστατο. Μπορεί να ξεκινήσω και κάνα Pikmin μιας και λένε ότι είναι κλώνος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνδεσα ακουστικα με μικροφωνο στο jack του controller ( Series X ) . Θελει καποια ρυθμιση για να παιξει ο ηχος απο τα ακουστικα ; Δεν ακουω απολυτως τιποτα απο αυτα μονο απο την τηλεοραση :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, GaGaS_Thess said:

συνδεσα ακουστικα με μικροφωνο στο jack του controller ( Series X ) . Θελει καποια ρυθμιση για να παιξει ο ηχος απο τα ακουστικα ; Δεν ακουω απολυτως τιποτα απο αυτα μονο απο την τηλεοραση :(

Θα έπρεπε να δουλεύει με το που κουμπώσει το jack. Υποθέτω πως δουλεύουν σε άλλη συσκευή, σωστά; 

 

Δοκίμασε άλλα ακουστικά στο ίδιο χειριστήριο, αν πάλι δε δουλεύουν πάλι κατά πάσα πιθανότητα έχει θέμα το module για τα ακουστικά  μέσα στο χειριστήριο 

Επεξ/σία από Demis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...