Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, privateer είπε

 

ναι υπαρχει το next gen update βγαινει τον φλεβαρη. Εγω αγορασα τωρα το παιχνιδι μιας και το εχει σε προσφορα 13 ευρω. Εννοειται θα ασχοληθω οταν βγει το update. τωρα εχουμε horizon 5.

Καλά θυμόμουν ότι το είχα πάρει. Πρέπει κάποια στιγμή να το είχε βάλει στη brasil 4-5 €. Αφού δεν ασχολήθηκα μέχρι σήμερα θα το πιάσω μετά το update. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας Ioannis,
Η παραγγελία σας ολοκληρώθηκε!
◯
—
◯
—
◯
—
✓
Δημιουργία παραγγελίας
15 Νοεμβρίου
Η συσκευή λήφθηκε
22 Νοεμβρίου
Η συσκευή στάλθηκε
23 Νοεμβρίου
Η συσκευή παραδόθηκε
01 Δεκεμβρίου
Ολοκληρώσαμε με επιτυχία τον έλεγχο της μη λειτουργικής συσκευής σας και η παραγγελία σέρβις έχει πλέον ολοκληρωθεί.
Τυχόν καταλληλότητα εγγύησης που απέμεινε έχει μεταφερθεί στη συσκευή αντικατάστασης.

Ο ενημερωμένος αριθμός σειράς είναι: 09713964204124. Αυτός θα αντικαταστήσει τον αρχικό αριθμό σειράς 09711103673030.
Εικονίδιο προειδοποίησης

Για την υποστήριξη των πελατών μας κατά την πανδημία COVID‑19, επεκτείνουμε προσωρινά το διάστημα εγγύησης της υπηρεσίας επισκευής από 90 σε 150 ημέρες ή για το υπόλοιπο της αρχικής εγγύησης, όποιο διάστημα είναι μεγαλύτερο.

Μπράβο για το καταπληκτικό service της Microsoft στις κονσολες της ! Και επιπλέον 2 μήνες εγγύηση ! Σέβονται τα λεφτά μας ! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, hexenlord είπε

Kαλησπερα αγαπητε, καλως ηρθες στον κοσμο του χβοχ! ναι το καλωδιο ειναι 2.1 δεν θα εχεις θεμα. Υποθετουμε πως ειναι η πρωτη σου χβοχ κονσολα οποτε αν θες να σου εξηγησουμε οτιδηποτε σχετικα με την αυτην (λειτουργιες, ερωτησεις, αποριες, παςς), εδω ειναι το καλυτερο φορουμ να ρωτησεις.

Ελα να παιρνουν και οι υπολοιποι σειρα να μεγαλωσει η κοινοτητα.

Η 1η μου κονσολα ηταν το original xbox πακετο με Halo CE. Μετα πήγα σε xbox 360. Μετα πήρα άλλο ενα 360 και το φλασαρα. Μετα πήρα Xbox one. Μετα xbox one s digital. Μετα Xbox one X και περυσι Xbox Series X. 😁

Απλα παραγγειλα την Lg C1 και ειπα να ρωτησω μηπως χρειαζεται "ειδικο" καλωδιο. 

Καλα παιχνιδια σε ολους και ηρεμια ολες οι κονσολες καλες ειναι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αγορασμένα τα Assassins Creed Origins και Odyssey για PS4 (απλό, όχι pro, άρα HD ανάλυση και 30fps) και δεν τα έχω παίξει ακόμα. Είναι σε digital μορφή άρα δεν πωλούνται.

Αξίζει να δώσω λεφτά να αγοράσω τα ίδια παιχνίδια στο Series X να τα παίξω αναβαθμισμένα ή κρίμα είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, thagkol είπε

Έχω αγορασμένα τα Assassins Creed Origins και Odyssey για PS4 (απλό, όχι pro, άρα HD ανάλυση και 30fps) και δεν τα έχω παίξει ακόμα. Είναι σε digital μορφή άρα δεν πωλούνται.

Αξίζει να δώσω λεφτά να αγοράσω τα ίδια παιχνίδια στο Series X να τα παίξω αναβαθμισμένα ή κρίμα είναι;

Το odyssey στο series x αξίζει σίγουρα γιατί παίζει 60 fps. Νομίζω υπάρχει bundle στα 25 ευρώ που περιλαμβάνει και τα 2 παιχνίδια μαζί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, GreekLegend2 είπε

Το odyssey στο series x αξίζει σίγουρα γιατί παίζει 60 fps. Νομίζω υπάρχει bundle στα 25 ευρώ που περιλαμβάνει και τα 2 παιχνίδια μαζί.

Το βρήκα αυτό που λες, αλλά λέει ότι είναι για Xbox One. Παίρνει την αναβαθμισμένη έκδοση μόνο του μετά για το Χ;

edit: Άκυρο, δεν υπάρχει αναβαθμισμένη έκδοση, οπότε απλά υποθέτω ότι θα παίζει στα 60fps ούτως ή άλλως, σωστά; 

Επεξ/σία από thagkol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thagkol είπε

Το βρήκα αυτό που λες, αλλά λέει ότι είναι για Xbox One. Παίρνει την αναβαθμισμένη έκδοση μόνο του μετά για το Χ;

edit: Άκυρο, δεν υπάρχει αναβαθμισμένη έκδοση, οπότε απλά υποθέτω ότι θα παίζει στα 60fps ούτως ή άλλως, σωστά; 

Ναι έχει βγει patch στο odyssey και τρέχει 60 fps στις νέες κονσόλες μέσω του backwards compatibility! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, james9tito είπε

Η 1η μου κονσολα ηταν το original xbox πακετο με Halo CE. Μετα πήγα σε xbox 360. Μετα πήρα άλλο ενα 360 και το φλασαρα. Μετα πήρα Xbox one. Μετα xbox one s digital. Μετα Xbox one X και περυσι Xbox Series X. 😁

Απλα παραγγειλα την Lg C1 και ειπα να ρωτησω μηπως χρειαζεται "ειδικο" καλωδιο. 

Καλα παιχνιδια σε ολους και ηρεμια ολες οι κονσολες καλες ειναι. 

Το καλώδιο που έχει μέσα στην συσκευασία είναι 100% v2.1, δεν το συζητάμε, περνάει τα πάντα στην τηλεόραση, 4k, 120hz, vrr, allm, dolby vision for games κτλ, δοκιμασμένο στην G1, ίδια περίπτωση δλδ με την C1 που παράγγειλες εσύ. Όπως και το Equip που έβαλα παραπάνω, σε περίπτωση που θέλεις 2ο καλώδιο λόγω πχ σύνδεσης σε κατάλληλο ενισχυτή ή ηχόμπαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις να μου πει στο mass effent legendary edition που χρησιμευει το installation disc? το εβαλα σε Series X αλλα εκανε εγκατασταση μονο το πρωτο mass effect και τα αλλα δυο τα κατεβασε. Τι παιζει? μου εφαγε ολη την ημερα θες μεχρι να κατεβουν και να μετακινηθουν στον εξωτερικο σκληρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι τέτοιο?

Απ' ότι λέει μετατρέπει έναν m2ssd western digital σε δίσκο που μπαίνει στη θέση memory card των series s/x.

Το έχει δοκιμάσει κανείς?

Δεν έχει δοκιμάσει κανείς κάτι τέτοιο τελικά?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, mrvaggos είπε

Καλησπέρα παιδια. Δεν μπορώ να παίξω το halo. Στο multiplayer μου έχει κλειδωμένη την επιλογή play game. Ξέρει κανείς γιατι γίνεται αυτο; Ευχαριστώ

Το ιδιο πρόβλημα είχα και εγώ!

θα πας στις ρυθμίσεις και θα κατεβάσεις το αγγλικό language pack.  για κάποιο λόγο δεν είναι εγκατεστημένο εξ αρχής...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω το forza και έχω βρει ένα ενοχλητικο bug. Έχουν πει τίποτα για update? Πάω να πάρω κάποιο accolade και ενώ γίνονται όλα τελικά δε το δίνει. 

Το άλλο που συμβαίνει είναι ότι σε αμάξια μεγάλης κατηγορίας είναι από δύσκολο έως ακατόρθωτο να τα οδηγήσεις με τιμονιέρα. Καλύτερα από το 4 αλλά και πάλι είναι πολύ δύσκολο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Παίζω το forza και έχω βρει ένα ενοχλητικο bug. Έχουν πει τίποτα για update? Πάω να πάρω κάποιο accolade και ενώ γίνονται όλα τελικά δε το δίνει. 

Το άλλο που συμβαίνει είναι ότι σε αμάξια μεγάλης κατηγορίας είναι από δύσκολο έως ακατόρθωτο να τα οδηγήσεις με τιμονιέρα. Καλύτερα από το 4 αλλά και πάλι είναι πολύ δύσκολο. 

Γενικά υπάρχουν διάφορα bugs που κάποια διορθώνονται, άλλα παρακάμπτονται κλπ. https://support.forzamotorsport.net/hc/en-us/articles/4409616884883-FH5-Known-Issues

Πχ εγώ ενώ κέρδισα ένα πρωτάθλημα από το winter season, δε μου το κατέγραψε και δε μου έδωσε το reward σε πόντους. Είδα στο google ότι κάποιοι το προσπερνούσαν τρέχοντας τους αγώνες με συγκεκριμένη σειρά. Το έκανα κι εγώ και όντως δούλεψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι για να προχωράω το παιχνίδι να κοιτάω κάθε λίγο youtube ή να κερδίζω αγώνες και accolades και να μην τα μετράει θα το παρατήσω μέχρι να στρώσει. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Αν είναι για να προχωράω το παιχνίδι να κοιτάω κάθε λίγο youtube ή να κερδίζω αγώνες και accolades και να μην τα μετράει θα το παρατήσω μέχρι να στρώσει. 

 

Εγώ το άφησα για τώρα επειδή δεν έβγαιναν με τίποτα τα Arcade events.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...