Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, leo066 είπε

Μόνο quality mode έχει? Σε 1080p τηλεόραση το έχω και δεν μπορώ μα επιλέξω κάτι άλλο

το quality δινει μεχρι 4κ και ειναι σε κλειδωμενα 60fps.

το performance ειναι για 120fps. αλλα προφανως αν η τηλεοραση σου δεν υποστηριζει 120hz, τοτε δε σου δινει αυτη την δυνατοτητα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

το quality δινει μεχρι 4κ και ειναι σε κλειδωμενα 60fps.

το performance ειναι για 120fps. αλλα προφανως αν η τηλεοραση σου δεν υποστηριζει 120hz, τοτε δε σου δινει αυτη την δυνατοτητα.

Α, οκ, για τα 60 ήθελα να μάθω. Η tv προφανώς δεν υποστηρίζει 120. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, dstilio είπε

Εγω δεν εχω αγγίξει το campaign ακόμα. Τέτοια αρένα έχω πολλά χρόνια να και να αισθανθώ τόσο ωραια. Όποτε παίζω multiplayer 

Και εγω ειμαι fan του multi για πρώτη φορά στο halo.. τα προηγούμενα δεν μαρεσαν.αυτο για μενα ειναι παιχνιδαρα. Σήμερα δεν επαιξα γιατι μολις εκλεισα το campaign μετά από 5 ωρες που σου συνιστώ να το παίξεις.. και είναι πάρα πολύ καλό αλλά και θα γουσταρεις τον χαρακτήρα μετά ακόμα πιο πολύ αφού παιξεις το στορυ.. είναι και γαμω τους τυπους😂 και να δω τι θα κάνουμε και με αυτά που ερχονται..έχω παρατησει καποιες δουλειές που έχω σπίτι το απόγευμα για να παιζω xbox. Νομίζω ότι αν δεν παιξω καποιος θα μου πάρει τα games😂

20211209_012559.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα το Serious Sam 4 και μπορώ να επιβεβαιώσω πως το framerate του είναι για κλάματα σε κάποια σημεία.

Θα το φτάσω μέχρι τέλους βέβαια, γιατί είναι το κλασικό κάφρικο Serious Sam που θυμάμαι. Πολύ γέλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως θα περιμένω patch που να φτιάχνει το φρικτό stuttering των real time cinematics στο Infinite. Δεν μπορώ να ασχοληθώ με το campaign σε αυτή τη μορφή. Είδα το εισαγωγικό intro χθες και ξενέρωσα. 
 

Ευτυχώς στο DF ανέφεραν ότι οι devs βρήκαν που είναι το πρόβλημα και δοκιμάζουν λύσεις. Πάντως θα έλεγα ότι δεν είναι κακό λίγη αναμονή ακόμα για όσους θέλουν να παίξουν το campaign. Υπάρχουν και άλλα θεματάκια που λογικά θα λυθούν στην πορεία. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Και εγω ειμαι fan του multi για πρώτη φορά στο halo.. τα προηγούμενα δεν μαρεσαν.αυτο για μενα ειναι παιχνιδαρα. Σήμερα δεν επαιξα γιατι μολις εκλεισα το campaign μετά από 5 ωρες που σου συνιστώ να το παίξεις.. και είναι πάρα πολύ καλό αλλά και θα γουσταρεις τον χαρακτήρα μετά ακόμα πιο πολύ αφού παιξεις το στορυ.. είναι και γαμω τους τυπους😂 και να δω τι θα κάνουμε και με αυτά που ερχονται..έχω παρατησει καποιες δουλειές που έχω σπίτι το απόγευμα για να παιζω xbox. Νομίζω ότι αν δεν παιξω καποιος θα μου πάρει τα games😂

20211209_012559.jpg

Εγώ έβαλα έναν εξωτερικό δίσκο usb3 και έχω πλέον εγκατεστημένα ταυτόχρονα 36 παιχνίδια  :lol:

Κυρίως fps/open world/shooters/co-op παίζω... αλλά να μην έχω και ένα ποδοσφαιράκι/μπασκετάκι/μποξ/2-3 racing ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Νομίζω ότι αν δεν παιξω καποιος θα μου πάρει τα games😂

 

Ισχύει. Έρχεται ένα ρακούν και τα παίρνει. Άσε που πλησιάζει και ο καιρός με τους Καλικάντζαρους. Δεν αστειεύονται αυτοί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι αντιμετωπίσατε το ιδιο προβλημα με μενα, να κατεβασετε το halo και να εχει γερμανικο μενου, η λυση εδω.

https://www.aroged.com/2021/12/08/halo-infinite-how-to-change-the-language-to-english/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο forza horizon 5 κάθε φορά που το ανοίγω μου ζητάει να εγκαταστήσω τα γερμανικά.

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω την ειδοποίηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, The_Judas είπε

στο forza horizon 5 κάθε φορά που το ανοίγω μου ζητάει να εγκαταστήσω τα γερμανικά.

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω την ειδοποίηση;

Α να γειά σου, ενοχλητικό όσο δεν πάει, τι φάση αυτή με τα γερμανικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, The_Judas είπε

στο forza horizon 5 κάθε φορά που το ανοίγω μου ζητάει να εγκαταστήσω τα γερμανικά.

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω την ειδοποίηση;

Ναι, κάνε την εγκατάσταση και θα σταματήσει. Δεν γυρνάει σε γερμανικά αν την κάνεις.

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, music_lover είπε

Α να γειά σου, ενοχλητικό όσο δεν πάει, τι φάση αυτή με τα γερμανικά?

Εαν η κονσολα ειναι σεταρισμενη στα ελληνικα στο κανει αυτο. εαν το εχεις αγγλικα δεν το κανει.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...