Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

59 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Τα χειριστηρια εχουν λιγοτερη εγγυηση, νομιζω 6 μηνες.Αλλα Δευτερα θα παρεις την ms ελλας να δεις τι θα σου πουν.Εχουν πολυ καλη υποστηριξη και εχεις αρκετες πιθανοτητες να στο αντικαταστησουν.

Έχουμε κάποιο τηλέφωνο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, malias4 είπε

Απο αμαζον γερμανιας εγινε η παραγγελεια ; Γιατι το δικο μου εφυγε χθες απο αμαζον uk αλλα ακομα αγγλια βρισκεται; Λες να φαω κ εγω ακυρο ; 

από αγγλίας έγινε. Τώρα ήθελα να τους ρωτήσω γιατί ακυρώθηκε αλλά μου βγάζει τα αυτοματοποιημένα μνμ το αγγλικό και όχι το email τους 

To παράξενο είναι ότι δεν μου ήρθε κάποιο μνμ αλλά εγώ μπήκα σήμερα στο tracking να δω που βρίσκεται και είδα ότι το γυρνάνε πίσω στο amazon με το εξής μνμ

Unfortunately, a problem occurred during shipping and we had to cancel your delivery. The package is being returned, and we will issue a refund within 5 - 7 business days after the return is processed. We’re very sorry for the inconvenience.

μπήκα σε περισσότερες λεπτομέρειές για το tracking και είδα ότι κόλλησε στην Γερμανία αφού έχει clearance μετά από λίγες ώρες το γύρισαν πίσω και αυτό το παράξενο. 

Και γενκά κάνω συνέχεια αγορές από amazon να πεις ότι τα στοιχεία ήταν λάθος

Επεξ/σία από chek2fire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, chek2fire είπε

από αγγλίας έγινε. Τώρα ήθελα να τους ρωτήσω γιατί ακυρώθηκε αλλά μου βγάζει τα αυτοματοποιημένα μνμ το αγγλικό και όχι το email τους 

To παράξενο είναι ότι δεν μου ήρθε κάποιο μνμ αλλά εγώ μπήκα σήμερα στο tracking να δω που βρίσκεται και είδα ότι το γυρνάνε πίσω στο amazon με το εξής μνμ

Unfortunately, a problem occurred during shipping and we had to cancel your delivery. The package is being returned, and we will issue a refund within 5 - 7 business days after the return is processed. We’re very sorry for the inconvenience.

μπήκα σε περισσότερες λεπτομέρειές για το tracking και είδα ότι κόλλησε στην Γερμανία αφού έχει clearance μετά από λίγες ώρες το γύρισαν πίσω και αυτό το παράξενο. 

Και γενκά κάνω συνέχεια αγορές από amazon να πεις ότι τα στοιχεία ήταν λάθος

Απλο tracking? Μου ειχε συμβει και εμενα παλαιοτερα (προ brexit) και μετα εβαζα μονο expedited

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Εχω θέμα. Το series x είναι day 1 αγορασμενο. Ο μανησιος μοχλός το rt μου κολλάει αν το πατησω με λίγο παραπανω δυναμη... Τι κάνω????? Δεν κολλάει και μένει πατημενο αργεί να επανέλθει απλά λειτουργεί όμως κανονικότατα 

αν το ζούληξες αρκετά χάλασε ένα πλαστικό αυτοκολιτάκι που έχει μέσα ώστε να μην ακούγετε όταν το κοπανάς και τώρα κολλάει η σκανδάλη από την κόλλα (δες βίντεο στο youtube και θα καταλάβεις τι λέω)

το έπαθα και εγώ παίζοντας φίφα το αναφέρω για να καταλάβετε με τι μίσος το πάταγα, άνοιξα τον μοχλό με προσοχή (πάλι βλέπεις youtube) καθάρισα αυτό το αυτοκολλητάκι το έβγαλα τελείως και τα υπολείμματα της κόλας  και πλέον όταν βαράω την σκανδάλη ακούγετε το κλακ κλακ κλακ κάθε φορά που το κάνω γρήγορα και με δύναμη

 

μόνο τα καπάκι βγάζεις δεν το λύνεις όλο  εκεί που έχω το κυκλάκι είναι αυτό κάτι σαν σφουγγαράκιimage.png.d7365836b13865692aae8694c7cdf5e5.png

Επεξ/σία από REWIND84
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, REWIND84 είπε

το έπαθα και εγώ παίζοντας φίφα το αναφέρω για να καταλάβετε με τι μίσος το πάταγα,

Το FIFA πάντως φημίζεται για σπασμένες οθόνες και σπασμένα χειριστήρια άρα φθηνά την έβγαλες!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, REWIND84 είπε

αν το ζούληξες αρκετά χάλασε ένα πλαστικό αυτοκολιτάκι που έχει μέσα ώστε να μην ακούγετε όταν το κοπανάς και τώρα κολλάει η σκανδάλη από την κόλλα (δες βίντεο στο youtube και θα καταλάβεις τι λέω)

το έπαθα και εγώ παίζοντας φίφα το αναφέρω για να καταλάβετε με τι μίσος το πάταγα, άνοιξα τον μοχλό με προσοχή (πάλι βλέπεις youtube) καθάρισα αυτό το αυτοκολλητάκι το έβγαλα τελείως και τα υπολείμματα της κόλας  και πλέον όταν βαράω την σκανδάλη ακούγετε το κλακ κλακ κλακ κάθε φορά που το κάνω γρήγορα και με δύναμη

 

μόνο τα καπάκι βγάζεις δεν το λύνεις όλο  εκεί που έχω το κυκλάκι είναι αυτό κάτι σαν σφουγγαράκιimage.png.d7365836b13865692aae8694c7cdf5e5.png

Κ εγώ αυτό παθαίνω. Το έπαθα με το forza το πατούσα τερμα να δώσει πιο πολύ γκάζι. Αξίζει εγγύηση η να μην ασχοληθώ καν? 2 εβδομάδες το έχω το series x

Επεξ/σία από aekoupoli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chek2fire είπε

από αγγλίας έγινε. Τώρα ήθελα να τους ρωτήσω γιατί ακυρώθηκε αλλά μου βγάζει τα αυτοματοποιημένα μνμ το αγγλικό και όχι το email τους 

To παράξενο είναι ότι δεν μου ήρθε κάποιο μνμ αλλά εγώ μπήκα σήμερα στο tracking να δω που βρίσκεται και είδα ότι το γυρνάνε πίσω στο amazon με το εξής μνμ

Unfortunately, a problem occurred during shipping and we had to cancel your delivery. The package is being returned, and we will issue a refund within 5 - 7 business days after the return is processed. We’re very sorry for the inconvenience.

μπήκα σε περισσότερες λεπτομέρειές για το tracking και είδα ότι κόλλησε στην Γερμανία αφού έχει clearance μετά από λίγες ώρες το γύρισαν πίσω και αυτό το παράξενο. 

Και γενκά κάνω συνέχεια αγορές από amazon να πεις ότι τα στοιχεία ήταν λάθος

Ωχ λες να παθω τα ιδια; Εγω παραγγειλα πεμπτη βραδυ κ εγινε shiped χθες αλλα ακομα κ σημερα ειναι αγγλια. Βεβαια ενω οταν αγορασα το δικο μου δεν ειχε αλλο στοκ σημερα που μπηκα να δω λεει 3 last pieces αρα το ενα θα ναι το δικο σου αφου γυριζει πισω 😭 Το θεμα ειναι γιατι εγινε κ εσενα ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Κ εγώ αυτό παθαίνω. Το έπαθα με το forza το πατούσα τερμα να δώσει πιο πολύ γκάζι. Αξίζει εγγύηση η να μην ασχοληθώ καν? 2 εβδομάδες το έχω το series x

δοκίμασε την την εγγύηση να δεις τι θα σου πούνε αν είναι να περιμένεις αρκετό καιρό απλά άνοιξε το 1 καπάκι και καθάρισε εκεί που ακουμπάει η σκανδάλη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Αλλιώς? Είμαι εντός εγγυησης για το χειριστήριο? Η κονσόλα είναι δηλωμένη και έχει 2 χρόνια αλλά τι γίνεται με το χειριστήριο? Δεν δημιουργεί προβλημα στο παιχνιδι αλλά είναι αυτή η αίσθηση που αργεί να επανέλθει και στο δάχτυλο το καταλαβαίνεις ότι κάπου κολλαει

Όταν συνδέεις το χειριστήριο με την κονσόλα στη δείχνει στις συσκευές μου στο site της ms. Εκεί αν δεν τη βρεις με το σειριακό αριθμό που έχει στο πίσω μέρος μπορείς να την προσθέσεις. Τα χειριστήρια έχουν 1 χρόνο εγγύηση και αν σταλούν με πρόβλημα μέσα στην εγγύηση έχουν άλλους 3 μήνες. Αν από την εγγύηση σου έχουν μείνει περισσότεροι μήνες τότε μένεις με την αρχική εγγύηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Τα χειριστηρια εχουν λιγοτερη εγγυηση, νομιζω 6 μηνες.Αλλα Δευτερα θα παρεις την ms ελλας να δεις τι θα σου πουν.Εχουν πολυ καλη υποστηριξη και εχεις αρκετες πιθανοτητες να στο αντικαταστησουν.

1 χρόνο έχουν αφού η κονσόλα έχει 2 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Έχουμε κάποιο τηλέφωνο? 

Ειδα τωρα μπορεις και online να κανεις αιτημα αντικαταστασης για το χειριστηριο.

https://support.xbox.com/el-GR/help/hardware-network/controller/controller-warranty

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω έναν φίλο που έχει xbox (one νομίζω) και γκρινιάζει όλη μέρα επειδή ακούγοντας μουσική στο γιουτιουμπ έχει διαφημίσεις κλπ.

Έψαξα στο ιντερνετ το ζήτημα του adblocking και βρήκα τις παρακάτω λύσεις...

  • Pi-hole dns ή κάπως να κοπούν τα ip των διαφημίσεων πριν φτάσουν στο xbox.
  • Mini-pc ή android tv-box που να τρέχει γιουτιουμπ. Στο οποίο απ'οτι καταλαβαίνω μπαίνει εύκολα μπλοκερ.
  • Συνδρομή στο youtube.

Υπάρχει κάποια άλλη λύση που δεν γνωρίζω ή κάτι που δεν έχω καταλάβει σωστά ή έχετε κάποια πληροφορία που μπορεί να βοηθήσει;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Sanjuro είπε

Έχω έναν φίλο που έχει xbox (one νομίζω) και γκρινιάζει όλη μέρα επειδή ακούγοντας μουσική στο γιουτιουμπ έχει διαφημίσεις κλπ.

Έψαξα στο ιντερνετ το ζήτημα του adblocking και βρήκα τις παρακάτω λύσεις...

  • Pi-hole dns ή κάπως να κοπούν τα ip των διαφημίσεων πριν φτάσουν στο xbox.
  • Mini-pc ή android tv-box που να τρέχει γιουτιουμπ. Στο οποίο απ'οτι καταλαβαίνω μπαίνει εύκολα μπλοκερ.
  • Συνδρομή στο youtube.

Υπάρχει κάποια άλλη λύση που δεν γνωρίζω ή κάτι που δεν έχω καταλάβει σωστά ή έχετε κάποια πληροφορία που μπορεί να βοηθήσει;; 

Η μόνη λύση εκτός της συνδρομής είναι Android box με YouTube Vanced. Το pihole δε κόβει τις διαφημίσεις από το YouTube 

Η καλύτερη λύση είναι η συνδρομή μέσω Αργεντινης με 1 ευρώ περίπου το μήνα 

Επεξ/σία από leo066
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Ειδα τωρα μπορεις και online να κανεις αιτημα αντικαταστασης για το χειριστηριο.

https://support.xbox.com/el-GR/help/hardware-network/controller/controller-warranty

Μπήκα να δω τις συσκευές μου... Βλέπω την κονσόλα και το 3ο χειριστήριο που πηρα αλλά δεν βλέπω το χειριστήριο που ηρθε μαζί με την κονσόλα. Θα παρω αυριο να ρωτήσω τι γίνεται σε ευχαριστώ πολυ . Δεν θέλω να βάλω χέρι αν ειμαι σε εγγυηση. 

 

Btw 

 

FB_IMG_1636919179597.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...