Προς το περιεχόμενο

Απογραφή Κτηρίων - Πληθυσμού 2021(Προκήρυξη ΕΛΣΤΑΤ)


velissarios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3.5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 λεπτά πριν, funkopop είπε

Κάτι ακόμα, έχω πολλές κατοικίες με 3 ορόφους πχ και κατοικούνται μόνο οι 2. 

Να τους βάλω να απογράψουν τις κενές μόνοι τους (με μηδέν μέλη & φιλοξενούμενους) ή θα έχω θέμα; 

αν θες να αποφυγεις το εντυπο τους εξηγεις πως γινεται απογραφη το κενο. μεχρι και το ερωτημα14. αν δεν το καταλαβουν θα χεις προσωρινες ανοιχτες και θα πρεπει να τις κανεις με εντυπο μετα. διαλεγεις και πέρνεις. εγω επελεξα το εντυπο για να μην εχω ανοιχτα ετσι εδω και εκει.

2 λεπτά πριν, vali είπε

Εγώ πάλι έχω μεζονέτες 2 όροφες και 3 όροφές και το σαΐνη ο τομεάρχης της πέρασε σαν σαν ξέχωρες κατοικίες ο κάθε όροφος. 

αν εχει εσωτερικη σκαλα η κατοικια τοτε ειναι μια. αν εχουν σκαλα κλιμακοστασιο που λενε τοτε ειναι διαφορετικες κατοικιες. αν δεν μενει καποιος κενο δευτερευουσα κατοικια. αν ναζεις δεν υπαρχει απλα θα κατεβαινεις κατοικιες ετσι απλα. διαλεγεις και παιρνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xxatziva είπε

αν θες να αποφυγεις το εντυπο τους εξηγεις πως γινεται απογραφη το κενο. μεχρι και το ερωτημα14. αν δεν το καταλαβουν θα χεις προσωρινες ανοιχτες και θα πρεπει να τις κανεις με εντυπο μετα. διαλεγεις και πέρνεις. εγω επελεξα το εντυπο για να μην εχω ανοιχτα ετσι εδω και εκει.

Σκέφτηκα να συντάξω ένα word με οδηγίες πως να γίνει η απογραφή της κενή κατοικίας για να μην έχουν λάθη & μείνουν ανοιχτά & να επικοινωνήσω μαζί τους για να τα απογράψουν. Γιατί είναι αρκετά κενά δεν είναι 1-2

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, panos9494 είπε

Τελικά μάθαμε άμα θα μπορούμε να περνάμε ονλινε απο 14 δεκεμβρίου ή θα το ανοίξουν στις 24δεκέμβρη?

οσο εχει εντυπη απογραφη μπορεις να τα βαζεις και ονλαην κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, andreasgt21 είπε

Δηλαδή από τις 13 η πλατφόρμα θα ανοίξει για να περάσουμε τα στοιχεία;

Επίσης, στις κενές πρέπει οπωσδήποτε να βάλουμε όνομα κάποιου;

14 - 12- 2021 ανοιγει εντυπο και μπορεις να περνας ονλαην τα εντυπα. οχι 13 . οχι 13. 14-12 και μετα. 14-12 και μετα. αν σου δωσει καποιος τα στοιχεια που θες βαζεις το ονομα του ατομου αλλιως δεν βαζεις κατι.

Επεξ/σία από xxatziva
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα :) Περιπτώσεις που είναι πχ θρησκευτικοί χώροι ή κατοικίες καταχωρημένες με άλλη χρήση , που είναι περασμένες στην ο3 αλλά δεν έχουν κωδικό πως θα απογραφούν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Έχω μια άκυρη ερώτηση . Από την πρώτη στιγμή που πήγα να κάνω την απογραφή μου βγάζει "Η ανάκτηση της αποθηκευμένης κατοικίας απέτυχε (Ανύπαρκτος κωδικός κατοικίας)". Προσπαθώ να μιλήσω με τον απογραφέα μου , αλλά ποτέ δεν είναι διαθέσιμος (1 μήνα τώρα). Τι στο καλό μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, xtolicc είπε

Καλημέρα. Έχω μια άκυρη ερώτηση . Από την πρώτη στιγμή που πήγα να κάνω την απογραφή μου βγάζει "Η ανάκτηση της αποθηκευμένης κατοικίας απέτυχε (Ανύπαρκτος κωδικός κατοικίας)". Προσπαθώ να μιλήσω με τον απογραφέα μου , αλλά ποτέ δεν είναι διαθέσιμος (1 μήνα τώρα). Τι στο καλό μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ

Παίρνεις ένα τηλέφωνο την εποπτεία της περιοχής σου για να τον ειδοποιήσουν να σου δώσει τον κωδικό, τα τηλέφωνα είναι στη σελίδα της ΕλΣτατ https://www.statistics.gr/el/2021-census-pop-hous-contact-us

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Shineboy είπε

Παίρνεις ένα τηλέφωνο την εποπτεία της περιοχής σου για να τον ειδοποιήσουν να σου δώσει τον κωδικό, τα τηλέφωνα είναι στη σελίδα της ΕλΣτατ https://www.statistics.gr/el/2021-census-pop-hous-contact-us

Οπου κατα κανονα δεν απαντανε.... 3 μερες προσπαθω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Shineboy είπε

Δοκίμασε και στο 2111212032 μήπως και το σηκώσουν...

Εκει ειναι που δε παιζει να το σηκωσουν, εκανα προ μιας ωρας προσπαθεια, 45' αντεξα... (και μου εκανε εντυπωση που δεν εριξε τη γραμμη)

Ε δε θα απογραφω κ τελος... που θα τους παρακαλαω κιολας (εχω στειλει και 4 μειλ!)

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, paylidis είπε

Ε δε θα απογραφω κ τελος...

Σχετικά με αυτό, πες ότι κάποιος δεν απογράφεται ή κάποιο κτήριο δεν απογράφεται ή και απογράφεται λάθος το κτήριο. Τι ισχύει μετά,  υπάρχουν κάποιες επιπτώσεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...