Προς το περιεχόμενο

Απογραφή Κτηρίων - Πληθυσμού 2021(Προκήρυξη ΕΛΣΤΑΤ)


velissarios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, Muchacho είπε

Κάτι άκουσα για παράταση, ισχύει?

ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟΥΣ ΑΠΟΓΡΑΦΕΙΣ ΣΑΣ , ΟΤΙ Η ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΠΗΡΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕΧΡΙ 25/01.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

43 λεπτά πριν, gousias είπε

Που αναφέρεται η παράταση; Σύνδεσμος;

μεηλ σημερινο ειναι. το στειλαν σε τομεαρχες και να το προωθήσουν στους απογραφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xxatziva είπε

ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟΥΣ ΑΠΟΓΡΑΦΕΙΣ ΣΑΣ , ΟΤΙ Η ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΠΗΡΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕΧΡΙ 25/01.

ελεος με τις παρατασεις........μας βλεπω να πληρωνομαστε το 2023.....

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, kanikolas είπε

ελεος με τις παρατασεις........μας βλεπω να πληρωνομαστε το 2023.....

an σκεφτεις οτι  τα ατομα που ηταν σε αγροτικες-ζωϊκές απο ιουνιο πληρωθηκαν νοεμβρη-δεκεμβρη τοτε παμε για εξαμηνο απο την ολοκληρωση. καπου μαιο-ιουνιο δηλαδη.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, xxatziva είπε

μεηλ σημερινο ειναι. το στειλαν σε τομεαρχες και να το προωθήσουν στους απογραφεις.

Και στους πολίτες, στους απογραφόμενους, πότε θα ανακοινωθεί και με ποιο τρόπο θα πραγματοποιηθεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αν βάλω «πληροφορίες από Τρίτους» το ΑΦΜ και το ΑΜΚΑ των μελών από που θα τα βρω;

Εκτός αν γίνεται να βάλω όλα τα υπόλοιπα εκτός από ΑΦΜ, ΑΜΚΑ και ονόματα πατρός και μητρός.

Γνωρίζει κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gousias είπε

Και στους πολίτες, στους απογραφόμενους, πότε θα ανακοινωθεί και με ποιο τρόπο θα πραγματοποιηθεί;

απλα ξαναπας και λες απο κοντα απογραφη με εντυπο.

51 λεπτά πριν, sotosz είπε

Παιδιά αν βάλω «πληροφορίες από Τρίτους» το ΑΦΜ και το ΑΜΚΑ των μελών από που θα τα βρω;

Εκτός αν γίνεται να βάλω όλα τα υπόλοιπα εκτός από ΑΦΜ, ΑΜΚΑ και ονόματα πατρός και μητρός.

Γνωρίζει κάποιος;

οτι στοιχεια γνωριζεις βαζεις. αν τα εχεις ολα τότε ειναι κανονικα απογραφη και οχι πληροφοριες απο τριτους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, xxatziva είπε

οτι στοιχεια γνωριζεις βαζεις. αν τα εχεις ολα τότε ειναι κανονικα απογραφη και οχι πληροφοριες απο τριτους.

Δηλαδή το σύστημα το δέχεται χωρίς να βάλω αφμ και αμκα, ακόμα και αν δεν βάλω ονοματεπώνυμο; Γιατί έχω μια κατοικία που μένουν 6 άτομα και αρνήθηκαν.
Συνολικά έχω 9 κατοικίες που αρνήθηκαν και είναι κρίμα να τους χάσω.

Επεξ/σία από sotosz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

17 ώρες πριν, xxatziva είπε

μεηλ σημερινο ειναι. το στειλαν σε τομεαρχες και να το προωθήσουν στους απογραφεις.

μηπως τυχόν εχεις το μειλ να το επισυναψεις εδω ? το ανεφερα στον επόπτη μου και δηλώνει πλήρη αγνοια 

συν οτι με εκραξε ..οταν του ειπα πως ολα τα update τα βλέπω πια απο το φορουμ εδω , πριν καν μας ενημερώσουν αυτοί !!

το μειλ για τις αλλαγες στην Ο-3

Απογραφή μειλ .pdf

Επεξ/σία από Kouk_oni
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απογραφέας με ενημέρωσε ότι θα πάρει παράταση έως τέλος του μήνα και το άκουσε από mail που έστειλαν σε τομεάρχη γειτονικής περιοχής. Και εγώ (τομεάρχης) στην ίδια εποπτεία δεν έχω λάβει ενημέρωση, σπασμένο τηλέφωνο θα παίζουμε

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αν δεν διάβαζα εδώ(είμαι απογραφέας) για τα μισά δεν θα είχα ενημέρωση. Εξάλλου ο τομεάρχης μου που είπε την τελευταία φορά που μιλήσαμε(πριν τα Χριστούγεννα) ούτε επειδή τον πρήζουν με τα πολλά mail, τα σβήνει🙄

Σήμερα πήρα από την επόπτρια(όχι βοηθό) τις τελευταίες αλλαγές για την ο3.

Μια διευκρίνιση, θα κάνουμε τις αλλαγές & θα πατήσουμε ολοκλήρωση τμήματος ή το ολοκλήρωση τμήματος θα το πατήσει ο τομεάρχης μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sotosz είπε

Δηλαδή το σύστημα το δέχεται χωρίς να βάλω αφμ και αμκα, ακόμα και αν δεν βάλω ονοματεπώνυμο; Γιατί έχω μια κατοικία που μένουν 6 άτομα και αρνήθηκαν.
Συνολικά έχω 9 κατοικίες που αρνήθηκαν και είναι κρίμα να τους χάσω.

βαζεις οτι γνωριζεις. αποθηκευση δελτιου και στην ο3 πληροφοριες απο 3ους. ετσι πιανεται και ειναι οκ.

 

1 λεπτό πριν, funkopop είπε

Εγώ αν δεν διάβαζα εδώ(είμαι απογραφέας) για τα μισά δεν θα είχα ενημέρωση. Εξάλλου ο τομεάρχης μου που είπε την τελευταία φορά που μιλήσαμε(πριν τα Χριστούγεννα) ούτε επειδή τον πρήζουν με τα πολλά mail, τα σβήνει🙄

Σήμερα πήρα από την επόπτρια(όχι βοηθό) τις τελευταίες αλλαγές για την ο3.

Μια διευκρίνιση, θα κάνουμε τις αλλαγές & θα πατήσουμε ολοκλήρωση τμήματος ή το ολοκλήρωση τμήματος θα το πατήσει ο τομεάρχης μας;

ολοκληρωση θα πατησεις οταν εισαι σιγουρος οτι ολοι οι κωδικοι εκαναν απογραφη ή νο2 δεν υπαρχει. αλλα αφου σου δωσουν τηλεφωνικο οκ. αλλιως θα πατησουν απορριψη και θα επιστρεψει τα στοιχεια πισω σε σενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, xxatziva είπε

βαζεις οτι γνωριζεις. αποθηκευση δελτιου και στην ο3 πληροφοριες απο 3ους. ετσι πιανεται και ειναι οκ.

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω σήμερα. Οριστική υποβολή γίνεται ή θα παραμείνει προσωρινά αποθηκευμένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, sotosz είπε

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω σήμερα. Οριστική υποβολή γίνεται ή θα παραμείνει προσωρινά αποθηκευμένο;

Σχετικά μ αυτό ξερω ότι στις αρνήσεις βάζεις ότι στοιχεία έχεις και αφηνεις προσωρινά αποθηκευμένο. Δεν κάνεις αποθήκευση. Στο τέλος θα προσμετρηθούν όλες οι προσωρινές αποθηκεύσεις αλλά εμείς θα πληρωθούμε για τις πλήρεις. Επομένως αν είναι κενές με ελλειπή στοιχεία ή αρνήσεις που προφανώς δεν έχουν συμπληρωθεί όλα τα στοιχεία δεν πληρωνομαστε για αυτές. Πληρωνόμαστε όμως αν έχουμε προσωρινά αποθηκευμένα δελτία είτε δικά μας είτε αυτοαπογραφόμενων αν αυτα είναι πλήρεις και δεν λείπουν στοιχεία. Τουλάχιστον αυτά ενημερώθηκα χτες από ελστατ.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...