Προς το περιεχόμενο

Απογραφή Κτηρίων - Πληθυσμού 2021(Προκήρυξη ΕΛΣΤΑΤ)


velissarios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Kouk_oni είπε

καλησπέρα είμαι απογραφέας  , γνωρίζει κανείς είτε απογραφέας είτε τομεάρχης αν κλείνει σημερα στις 12 το βράδυ η ηλεκτρονική πλατφόρμα και πότε παραδίδουμε τα έντυπα ?

ευχαριστω!

σε μας ειπαν για παραταση απογραφης ως 25-1-2022. αλλη εποπτεια ως 16 αλλη ως 20. πρακτικα πρεπει να περασεις τα εντυπα και να τα δωσεις στον τομεαρχη για ελεγχο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου έδωσαν έναν κωδικό απογραφής πριν λίγο. Με αυτόν μπορώ να απογραψω όλα τα άτομα του σπιτιού η πρέπει για κάθε άτομο να βγει άλλος κωδικός; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Μου έδωσαν έναν κωδικό απογραφής πριν λίγο. Με αυτόν μπορώ να απογραψω όλα τα άτομα του σπιτιού η πρέπει για κάθε άτομο να βγει άλλος κωδικός; 

Με αυτόν τον κωδικό απογράφεις όλα τα μέλη του νοικοκυριού.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τον εφκα τελικά τι γίνεται με τους απογραφεις?Σε εμάς μόνο οι τομεάρχες πήραν mail για να τακτοποιήσουν τον εφκα.Τους απογραφεις δεν μας είπαν τίποτα.

Επεξ/σία από Christosavr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Christosavr είπε

Με τον εφκα τελικά τι γίνεται με τους απογραφεις?Σε εμάς μόνο οι τομεάρχες πήραν mail για να τακτοποιήσουν τον εφκα.Τους απογραφεις δεν μας είπαν τίποτα.

το ιδιο μεηλ το προωθεις στους απογραφεις σου. οι τομεαρχες εχει μηνες πριν που καναμε αυτά τα χαρτια. το μεηλ που στηλαν τωρα τελευταια ηταν να το προωθησεις στους απογραφεις σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tasvar είπε

Σε εμάς που δεν έχει έρθει κανένας να μας απογράψει, ούτε τηλέφωνο ούτε email απαντούν, όπου και να έχω καλέσει, τί κάνουμε; 

Τηλέφωνο συνέχεια στο redial μέχρι να το δηλώσουν. Σε εμάς ήταν κατειλλημμενα τα τηλέφωνα αλλά τους βρήκα. 

Ερώτηση τωρα. Επειδή προσπαθώ την συμπλήρωση από κινητό και είναι λίγο μπέρδεμα η εφαρμογή. Μου λέει ότι αν έχω άλλες κενές κατοικίες μπορώ να τις δηλώσω, αυτό πως το βρίσκω;

Έκανα προσωρινή αποθήκευση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Τηλέφωνο συνέχεια στο redial μέχρι να το δηλώσουν. Σε εμάς ήταν κατειλλημμενα τα τηλέφωνα αλλά τους βρήκα. 

Σε ποιό νούμερο, Μήπως παίρνω σε κάποιο άκυρο; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Basilhs23___ είπε

Κοίταξες την λίστα με τις εποπτείες; 

Τώρα βέβαια παίζει να έχουν κλείσει, μετά τις 5 δε το σηκώνει κανενας.

Και σε εποπτεία έχω πάρει, και mail έχω στείλει. Και σε τηλέφωνα στο site της ελστατ. 

Κάποια στιγμή παραδόθηκα. Εχω και δουλειά....😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, tasvar είπε

Και σε εποπτεία έχω πάρει, και mail έχω στείλει. Και σε τηλέφωνα στο site της ελστατ. 

Κάποια στιγμή παραδόθηκα. Εχω και δουλειά....😁

Αν δεν απαντάνε καθόλου στα τηλέφωνα της εποπτείας, τότε έπεσες σε τοίχο, δεν υπάρχει λύση. 

Εγώ συνέχισα λίγο την διαδικασία και σταμάτησα διότι η εφαρμογή μέσω κινητού δεν βγάζει άκρη. Η συνέχεια από το desktop. Από ότι βλέπω θέλει και ΑΦΜ και ΑΜΚΑ δεν δέχεται μόνο ένα από τα δύο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Basilhs23___ είπε

Από ότι βλέπω θέλει και ΑΦΜ και ΑΜΚΑ δεν δέχεται μόνο ένα από τα δύο. 

Όχι δέχεται, μπορείς να βάλεις ένα από τα δύο ή και τα δύο. Θα σου βγάλει σφάλμα αλλά προχωράει κανονικά και κάνει αποθήκευση και υποβολή

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Shie είπε

Γνωρίζετε πώς κάνουμε ολοκλήρωση τμήματος? 

Θα πρέπει στην 03 να έχεις όλους τους ορόφους συμπληρωμενους, τον τύπο απογραφής και τις παρατηρήσεις αν πχ σε κάποιες κατοικίες έδωσαν άλλοι τα στοιχεία κ αφού τα έχεις όλα περασμένα και ο αριθμός των κατοικιών ίδιος με τις οριστικές + αποθηκευμένες κατοικίες, μετά πηγαινεις στις ενέργειες- ενημέρωση κ στη μέση περίπου της σελίδας θα έχει ένα ροζ πλαίσιο που θα λέει νομίζω ολοκλήρωση τμήματος. Το πατάς κ τελειώνεις. Δεν νομίζω να χρειάζεται κάτι άλλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις λαβαμε email οτι πρεπει να έχουμε σε εντυπη μορφη ολες τις κενες κατοικιες.. το θεωρω τραγικο χασιμο χρόνου...Εχω το 60% των κατοικιων κενες λογω περιοχης και πρεπει να αντιγραφω απο τον υπολογιστή σε χαρτι επειδή η ΕΛΣΤΑΤ ειναι στον 20ο αιωνα

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...