Προς το περιεχόμενο

Απογραφή Κτηρίων - Πληθυσμού 2021(Προκήρυξη ΕΛΣΤΑΤ)


velissarios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 15/1/2022 στις 9:21 ΜΜ, funkopop είπε

Ακριβώς τα ίδια και σε εμας, τους ψάχνω και τομεάρχη & επόπτη για να κλείσω το τμήμα και να παραδώσω τα έντυπα. Ενημέρωςη καμιά.

Πριν τα Χριστουγεννα , η εποπτεια μου μου πε ως τις 13/01. 12/01 καλώ τομεαρχη κ βοηθο εποπτη 2 φορες , καμμια απαντηση. 13/01 μιλαω με τον εποπτη, μου λεει η πλατφορμα θα ειναι ανοιχτη κ την επομενη εβδομαδα(δοθηκε ατυπη παραταση λεει), χωρις καταληκτικη ημερομηνια. Γιατι δεν μπηκε στον κοπο να μας στειλει καποιος email τον ρωτω, και η απάντηση του ηταν ότι η παράταση είναι "σιωπηρή" !!! No comment

   Άλλος φιλος μου , αλλού στην Αθηνα, τους ειπαν για 21/01. Τραγέλαφος κ λιγα γραφω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 ώρες πριν, PopaKaniemba είπε

 

   Άλλος φιλος μου , αλλού στην Αθηνα, τους ειπαν για 21/01. Τραγέλαφος κ λιγα γραφω...

Ουτε εμενα με εχουν ενημερωσει για κατι, ειναι ολοι οι εποπτες (ή καλυτερα το 99% γιατι θελω να πιστευω πως θα υπαρχουν εξαιρεσεις) οτι να ναι!!!

Αλλα δεν θα κατσω ουτε καν να μπω στη διαδικασια να τους ξαναπαρω τηλεφωνο! Το κινητο μου το εχουν,   το email μου το εχουν, οποτε το αποφασισουν ας με ειδοποιησουν για να τους παραδωσω τα εντυπα κτλ (και πολυ ασχοληθηκα μαζι τους)!!🤨🤨

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, myt2myt2 είπε

Όταν ένα σπίτι είναι ημιτελές (γιαπί) τι βάζω στα ερωτήματα 1 και 2 του μπλε φυλλαδίου;

Δεν υπάρχει κατοικία, δεν υπάρχει μπλε φυλλάδιο, δεν υπάρχει τίποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, ppaio είπε

Μεχρι να τελειωσουν οι απογραφεις ειναι η καταληκτικη ημερομηνια...Τι δεν καταλαβαινετε...?

Ε ναι, και μένα μου δώσανε κάποια λοιπά από 2 τομείς όπου δεν είχε πάει καλά (περίπου 50-60 σπίτια) και έχω πάρει παράταση μέχρι το σαββατοκύριακο.. Δευτέρα παραδινω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, kostaspsilos13 είπε

Ε ναι, και μένα μου δώσανε κάποια λοιπά από 2 τομείς όπου δεν είχε πάει καλά (περίπου 50-60 σπίτια) και έχω πάρει παράταση μέχρι το σαββατοκύριακο.. Δευτέρα παραδινω 

Σε εμενα παραιτηθηκε απογραφεας την Παρασκευη και ο νεος ξεκιναει αυριο...Υποψη για 30 σπιτια (συνολο 155) ο αλλος δεν πληρωνεται τιποτα...☹️

Επεξ/σία από ppaio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ppaio είπε

Σε εμενα παραιτηθηκε απογραφεας την Παρασκευη και ο νεος ξεκιναει αυριο...Υποψη για 30 σπιτια (συνολο 155) ο αλλος δεν πληρωνεται τιποτα...☹️

Δηλαδή και τα 155 τα παίρνει ο νέος? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/1/2022 στις 8:35 ΜΜ, myt2myt2 είπε

Όταν ένα σπίτι είναι ημιτελές (γιαπί) τι βάζω στα ερωτήματα 1 και 2 του μπλε φυλλαδίου;

ενημερωση Ο3 απο εντυπ  no2 δεν υπαρχει και αφαιρειται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, funkopop είπε

Ναι έτσι πάει, όποιος τα παρατήσει δεν παίρνει τίποτα

Δεν νομίζω ότι θα πληρωθεί ο νέος για σπίτια που δεν έκανε απογραφη ο ίδιος. Πρώτον είναι άδικο και δεύτερον δεν έχει λογική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Georgeal είπε

Δεν νομίζω ότι θα πληρωθεί ο νέος για σπίτια που δεν έκανε απογραφη ο ίδιος. Πρώτον είναι άδικο και δεύτερον δεν έχει λογική.

ετσι γινεται.αν παραιτηθεις δεν πληρωνεσαι ΤΙΠΟΤΑ. τα παιρνει ολα ο επομενος που θα αναλαβει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, xxatziva said:

ετσι γινεται.αν παραιτηθεις δεν πληρωνεσαι ΤΙΠΟΤΑ. τα παιρνει ολα ο επομενος που θα αναλαβει.

Αν κάνεις τα μισά επειδή τόσα αυτο-απογράφηκαν και βαριέσαι να κάνεις τα υπόλοιπα?  😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Thresh είπε

Αν κάνεις τα μισά επειδή τόσα αυτο-απογράφηκαν και βαριέσαι να κάνεις τα υπόλοιπα?  😛

τα παντα ολα παιρνει αυτος που θα ολοκληρωσει την εργασια και ας εκαναν αυτοαπογραφη. ετσι ειναι απο την αρχη που βγηκαν οι προκηρύξεις οτι οποιος παρειτειται δεν δικαουται αποζημιωση για τίποτα.

Επεξ/σία από xxatziva
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, xxatziva said:

τα παντα ολα παιρνει αυτος που θα ολοκληρωσει την εργασια και ας εκαναν αυτοαπογραφη. ετσι ειναι απο την αρχη που βγηκαν οι προκηρύξεις οτι οποιος παρειτειται δεν δικαουται αποζημιωση.

Ουσιαστικά ρωτάω αν υπάρχει κάποιο ελάχιστο ποσοστό απογραφής αυτών που έχει αναλάβει ο καθένας. Αν δλδ το 50% έκανε αυτο-απογραφή και δεν κάνεις καν προσπάθεια για old school απογραφή στο άλλο 50%, πληρώνεσαι έστω για τους μισούς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...