Προς το περιεχόμενο

Απογραφή Κτηρίων - Πληθυσμού 2021(Προκήρυξη ΕΛΣΤΑΤ)


velissarios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, tinapo είπε

Μια ερώτηση αν μπορείτε να την απαντήσετε.

Έχω εξοχική κατοικία σε οικισμό και αυτή την εποχή είναι σχεδόν έρημος (είναι σε μεγάλη απόσταση από την μόνιμη κατοικία).

Υπάρχει περίπτωση να πάει κάποιος απογραφέας στην εξοχική κατοικία και να αφήσει φάκελο απογραφής και αν ναι τι γίνεται που δεν θα τον παραλάβει κάποιος;

Ευχαριστώ

 

Απ όσο ξέρω, τίποτα. Σημασία έχει ν απογραφεί ο πληθυσμός δηλαδή οι άνθρωποι. Εφόσον απογραφείς.εσυ στην κύρια κατοικία σου είναι όλα κομπλε.

Στις 10/11/2021 στις 2:45 ΜΜ, ptsk είπε

Email δυο μερες πριν το σεμιναριο χωρις καμια σκεψη αν ο αλλος εχει καποια δουλεια...Αθανατο ελληνικο κο-πρι-το δημοσιο...

Εεεε 2 μέρες πριν είναι καλά! Προφανώς εσένα δεν σε πήραν τηλέφωνο τρίτη απόγευμα για να σ ενημερώσουν τηλεφωνικά για σεμινάριο την Τετάρτη πρωί ! Τη στιγμή μάλιστα που σε είχαν οι ίδιοι διαβεβαιώσει ότι θα ενημερωθείς μέσω μέιλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ερωτηση για να ειμαι 100% σίγουρος, το τηλεφωνο που γραφουμε στο φακελο ειναι το 2111212xxx, οπου x ο τομεας μας? Και σε συνδυασμο με τον κωδικο κατοικιας συνδεονται σε εμας; Οποτε αν βρουμε καποιον που δεν υπαρχει στην Ο3 κ πρεπει να τον βαλουμε χειροκινητα, θεωρητικα δε μπορει να συνδεθει μαζι μας μεχρι να ενημερωσουμε την Ο3 ηλεκτρονικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/11/2021 στις 7:23 ΜΜ, odys03 είπε

Δοκιμασα να αυτοαπογραφω  με τον κωδικό που μου έδωσαν  χτες βράδυ και μόλις τώρα :

Μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

Η ανάκτηση της αποθηκευμένης κατοικίας απέτυχε (Ανύπαρκτος κωδικός κατοικίας)

 

 

Σε εσένα συμβαίνει το εξής πρόβλημα, δεν έκαναν απογραφή της κατοικίας σου στην προεργασία, οπότε δεν βγήκε κωδικός, μας το ανέφερε σε εμάς το άτομο που ήρθε για την απογραφή και δεν μπορούσε να βγάλει κωδικούς, προσπάθησε να βγάλει από το κινητό του, αλλά επειδή δεν είχε το τηλέφωνο του επόπτη να βρει οδηγίες, μας λέει θα περάσω αύριο να σας δώσω τους κωδικούς, τελικά δεν πέρασε ποτέ. 

Εαν δεν έχει απογραφεί η κατοικία σου και βάλεις κωδικούς, σου λέει αυτό το σφαλμα. 

Επεξ/σία από Basilhs23___
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Maverickj13 είπε

Ερωτηση για να ειμαι 100% σίγουρος, το τηλεφωνο που γραφουμε στο φακελο ειναι το 2111212xxx, οπου x ο τομεας μας? Και σε συνδυασμο με τον κωδικο κατοικιας συνδεονται σε εμας; Οποτε αν βρουμε καποιον που δεν υπαρχει στην Ο3 κ πρεπει να τον βαλουμε χειροκινητα, θεωρητικα δε μπορει να συνδεθει μαζι μας μεχρι να ενημερωσουμε την Ο3 ηλεκτρονικα;

εχουν δωσει στανταρ τηλεφωνα για ολη την ελλαδα αναλογα την περιοχη. δεν εχεις λαβει μεηλ με αυτα ?

να προσθεσεις κατοικιες στο ετσι λιγο δυσκολο αφου τα χουν κανει οι τομεαρχες αυτα. εφοσον δωσεις τηλεφωνο και κωδικο μαζι σημαινει οτι ειναι κατοικια ή κενη κατοικια. οι κλησεις ερχονται μολις βαλεις εσυ την εφαρμογη elstat voip απο google play store. με κωδικους αναλογα αν εισαι τομεαρχης ή απογραφεας και σου ερχονται οι κλησεις. 

Επεξ/σία από xxatziva
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xxatziva είπε

εχουν δωσει στανταρ τηλεφωνα για ολη την ελλαδα αναλογα την περιοχη. δεν εχεις λαβει μεηλ με αυτα ?

Mail όχι, μόνο στο σεμινάριο πριν 3 εβδομάδες και σήμερα μία φωτπγραφία που έβγαλα έναν πίνακα. Δεν θυμόμουνα αν ήταν παράδειγμα τα 3 τελευταία ψηφία ή αν ήταν κοινό νούμερο. Σχετικά με το 2ο κομμάτι της ερώτησης μου, στέκει αυτό που λέω?

Βασικά η ερώτηση του odys03 απαντάει το ερώτημα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Maverickj13 είπε

Mail όχι, μόνο στο σεμινάριο πριν 3 εβδομάδες και σήμερα μία φωτπγραφία που έβγαλα έναν πίνακα. Δεν θυμόμουνα αν ήταν παράδειγμα τα 3 τελευταία ψηφία ή αν ήταν κοινό νούμερο. Σχετικά με το 2ο κομμάτι της ερώτησης μου, στέκει αυτό που λέω?

Βασικά η ερώτηση του odys03 απαντάει το ερώτημα μου

Ποια περιοχη εισαι? δήμος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, 

εμένα μου ήρθε μέιλ για το εκπαιδευτικό σεμινάριο μόλις χθες για την Τρίτη το απόγευμα. Στα έγγραφα που μου έστειλε η επόπτης είδα ότι η κατάθεση των φακέλων θα πρέπει να ολοκληρωθεί από 16-20 (16/11 όπως είπα είναι το σεμινάριο) 

Θέλω να πάω να δω πως είναι το σεμινάριο, αλλά αν δώσουν τόσο λίγο χρόνο και τελικά αποφασίσω να μην συμμετάσχω μπορώ να το κάνω; θα έχω κάποια δέσμευση; Ή απλά θα πάμε στον επόμενο της λίστας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, pintourikio είπε

IMG-bf01f724902912a3e5e4c6d6abbc1e6d-V~2.jpg

Είναι αυτοί που φωνάζουν οτι το εμβόλιο θα αλλοιώσει το DNA τους.... Κρίμα τέτοιο DNA να παει χαμένο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

μια ερώτηση να κάνω και εγώ, αν έχουμε ένα κτήριο που είναι διώροφο σχολείο τι σημειώνουμε στο Ο3 ως όροφο; Βάζουμε 0 για το ισόγειο που είναι τα γραφεία γυμνασιάρχη-λυκειάρχη;

Επίσης εφόσον δεν είναι κατοικία και δεν έχει κωδικό κατοικίας τι ακριβώς κάνουμε;

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από Fearsomefox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Fearsomefox είπε

Καλησπέρα,

μια ερώτηση να κάνω και εγώ, αν έχουμε ένα κτήριο που είναι διώροφο σχολείο τι σημειώνουμε στο Ο3 ως όροφο; Βάζουμε 0 για το ισόγειο που είναι τα γραφεία γυμνασιάρχη-λυκειάρχη;

Επίσης εφόσον δεν είναι κατοικία και δεν έχει κωδικό κατοικίας τι ακριβώς κάνουμε;

Ευχαριστώ

το προσπερνας και επιβεβαιωνεις αυτα που λεει στο χαρτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Iliak είπε

Καλησπέρα σας, 

εμένα μου ήρθε μέιλ για το εκπαιδευτικό σεμινάριο μόλις χθες για την Τρίτη το απόγευμα. Στα έγγραφα που μου έστειλε η επόπτης είδα ότι η κατάθεση των φακέλων θα πρέπει να ολοκληρωθεί από 16-20 (16/11 όπως είπα είναι το σεμινάριο) 

Θέλω να πάω να δω πως είναι το σεμινάριο, αλλά αν δώσουν τόσο λίγο χρόνο και τελικά αποφασίσω να μην συμμετάσχω μπορώ να το κάνω; θα έχω κάποια δέσμευση; Ή απλά θα πάμε στον επόμενο της λίστας;

Άρνηση του υποψήφιου Απογραφέα «αποδοχής» συμμετοχής ή άρνηση συμμετοχής του στην Απογραφή ΠΚ μετά από το εκπαιδευτικό σεμινάριο, θα έχει ως συνέπεια τον αποκλεισμό του από το Μητρώο Απογραφέων ΠΚ.

Επεξ/σία από pintourikio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...