Προς το περιεχόμενο

Freedom Pass


zimdim38

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό είναι κάτι που προβληματίζει και μένα. Στο κινητό του υιού, Sony xz1, στις ρυθμίσεις κάτω απ' το nfc δεν υπάρχει επιλογή για συσχετισμό με εφαρμογή πληρωμών παρά μόνο το Android beam για μεταφορά αρχείων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dnikolidak είπε

Αυτό είναι κάτι που προβληματίζει και μένα. Στο κινητό του υιού, Sony xz1, στις ρυθμίσεις κάτω απ' το nfc δεν υπάρχει επιλογή για συσχετισμό με εφαρμογή πληρωμών παρά μόνο το Android beam για μεταφορά αρχείων.

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-pay/google-pay-2-130-370156226-release/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια σε alpha mobile πως βρισκω το CVV της καρτας? εχω φαγωθει δε το βλεπω πουθενα

βασικα γενικα τα στοιχεια της καρτας θελω να τη βαλω σε apple pay και να πληρωσω online αλλα δε βρισκω ουτε ημ.ληξης ουτε CVV πουθενα. ουτε στο myalphaweb ουτε myalphamobile αφου το myalphawallet δεν υπαρχει σε iphone

εχει κανεις καμια ιδεα;

ακυρο πηρα τηλ στην αλφα τελικα και πρεπει να κανεις αναβαθμιση το myalphamobile για οποιον θελει

Επεξ/σία από jackess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια. Τελικά μετά από μελέτη του manual βρήκα που ήταν κρυμμένη η ρύθμιση και όντως είναι συνδεδεμένο το nfc me to gpay. Δεν θα ήθελα να βάλω το gpay me apk  πλαγίως και να περάσω και κάρτα μέσα. Τώρα μια δοκιμή απ' το μικρό που θα πάει διακοπές θα μας πείσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dnikolidak είπε

Ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια. Τελικά μετά από μελέτη του manual βρήκα που ήταν κρυμμένη η ρύθμιση και όντως είναι συνδεδεμένο το nfc me to gpay. Δεν θα ήθελα να βάλω το gpay me apk  πλαγίως και να περάσω και κάρτα μέσα. Τώρα μια δοκιμή απ' το μικρό που θα πάει διακοπές θα μας πείσει.

Είναι η επίσημη εφαρμογή btw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Είναι η επίσημη εφαρμογή btw

Τυφλή εμπιστοσύνη σε ένα site που ανεβάζει apk; Που προφανώς δεν είναι εγκεκριμένος συνεργάτης των περιεχομένων;

Δεν ξέρεις με τι τροποποιήσεις αναρτήθηκε η εφαρμογή,θέλει προσοχή όταν κατεβάζουμε apk.

Φιλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα το πρώτο εμβόλιο, μου ήρθε μήνυμα να φτιάξω freedom pass, έβαλα alpha bank, μου είπε ότι η διαιδκασία ολοκληρώθηκε και μου έστειλε link να πάω να δω οδηγίες χρήσης. Στο alpha bank app θέλει username και pass που γράφει ότι έπρεπε να μου έρθουν με email ή sms, όμως πάνε 4-5 μέρες και ακόμα τίποτα. Ιδέες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/7/2021 στις 10:18 ΜΜ, SabotazNic είπε

Αναφερεσαι στο gov ή στο viva (περι ταυτοποιησης). Αν στο 2ο, ακολουθεις το λινκ και δεν κανεις εγγραφη μεσα απο το site της viva. Προφανως εχουν ηδη τα στοιχεια σου και εσυ μονο κωδικο πρεπει να ορισεις.

Όταν ορισα κωδικό μου λέει ότι ο λογαριασμός μου είναι απενεργοποιημενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Theodore97 είπε

Όταν ορισα κωδικό μου λέει ότι ο λογαριασμός μου είναι απενεργοποιημενος

Καλό κουράγιο φίλε. Το ίδιο συνάντησα και εγώ με το freedom του υιού. Χωρίς να έχουμε κάνει ποτέ κάποιο λογαριασμό στη viva. Μόνο αγορά από viva.gr. Το support είναι τραγικό. Μάλλον αδύνατο να μιλησεις με εκπρόσωπο. Άρχισε να στέλνεις mail, μηνύματα στο Twitter και στο Facebook και κάποια στιγμή θα σου απαντήσουν με mail και θα σου ενεργοποιήσουν το λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, πως ξέρω αν γίνεται να κλείσω ένα δωμάτιο σε ξενοδοχείο μέσω ebooking και να το πληρώσω με freedom pass? Ρώτησα 4 διαφορετικά ξενοδοχεία αν δέχονται πληρωμή και λένε όχι. Ξέρετε αν έχουν δίκιο ή αν απλά δεν ξέρουν τι γίνεται;

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, kostass03 είπε

Παιδιά, πως ξέρω αν γίνεται να κλείσω ένα δωμάτιο σε ξενοδοχείο μέσω ebooking και να το πληρώσω με freedom pass? Ρώτησα 4 διαφορετικά ξενοδοχεία αν δέχονται πληρωμή και λένε όχι. Ξέρετε αν έχουν δίκιο ή αν απλά δεν ξέρουν τι γίνεται;

μη τους ρωτας αν δεχονται πληρωμη κανονικη prepaid καρτα ειναι. εγω τα ακτοπλοικα φετος τα πληρωσα online με τη freedom pass και το πηρε κανονικότατα

Spoiler

ευχαριστουμε μητσοτακη για το τσαμπα καραβι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες ebooking; Booking.com;

Το freedom pass ισχύει για αγορές εντός Ελλάδα και σε συγκεκριμένους ΚΑΔ. Αν πληρώσεις απευθείας στο ξενοδοχείο κατά την άφιξη δεν θα έχεις πρόβλημα. Αν θες μέσω Booking com δεν περνάει γιατί τα χρήματα πάνε πρώτα Ολλανδία και μετά πίσω. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Στις 1/8/2021 στις 3:31 ΜΜ, jackess είπε

Ρε παιδια σε alpha mobile πως βρισκω το CVV της καρτας? εχω φαγωθει δε το βλεπω πουθενα

βασικα γενικα τα στοιχεια της καρτας θελω να τη βαλω σε apple pay και να πληρωσω online αλλα δε βρισκω ουτε ημ.ληξης ουτε CVV πουθενα. ουτε στο myalphaweb ουτε myalphamobile αφου το myalphawallet δεν υπαρχει σε iphone

εχει κανεις καμια ιδεα;

ακυρο πηρα τηλ στην αλφα τελικα και πρεπει να κανεις αναβαθμιση το myalphamobile για οποιον θελει

Φίλε έχω άλφα και όταν πάω να κάνω αγορά online μου ζητάει push notification ,μου το βγάζει κανονικά και με πετάει απλώς στην εφαρμογή χωρίς να κάνει κανενα verify ? Εσυ έχεις αντίστοιχο θέμα ;

 

Επεξ/σία από gbigrow
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...