Προς το περιεχόμενο

Freedom Pass


zimdim38

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, Vaggos18 είπε

Κατάλαβα, το θέμα όμως είναι ότι δεν έχουμε όλοι nfc στα κινητά, υπάρχει άλλος τρόπος για να πληρώσουμε;

Κάποιες επιχειρήσεις προσφέρουν link για ηλεκτρονική πληρωμή (δεν ξέρω πως δουλεύει). Αν ρωτήσεις, και ξέρουν, θα σου στείλουν. 

Αν βρεις κινητό με nfc στην παρέα, μπορείς να χρησιμοποιήσεις εκείνο. Αρκεί σύνδεση στο gpay και ο κάτοχος απλά θα έχει καυαχωρημενες 2 κάρτες freedom pass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 515
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχουν και POS που μπορείς να πληρώσεις χωρίς τη φυσικής παρουσία κάρτας/κινητού. Συμπληρώνοντας εσύ τα στοιχεία της κάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα, για εστιαση χρησιμοποιειται η καρτα; Γιατι τρωω ακυρο συνεχεια. Ενω σε ξενοδοχειο ειμαι κομπλε.

Επεξ/σία από kostas_1994
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέραα. Προς ενημέρωση κάθε πιθανού ενδιαφερόμενου, πήγα σήμερα σε μουσείο και επιχείρησα να πληρώσω με φριντομ πας, χωρίς να αναφέρω οτι θα πληρώσω με αυτο, απλα είπα θα πληρώσω με κινητό. Αποτυχία τελικά.  Μου κανει ο κυριος προσπαθήστε ξανά δεν την δέχτηκε εε και εκει του λεω ειναι με φριντομ, το δεχεστε; Και μου απαντάει οτι δεν εχουν λαβει την εγκύκλιο ακοομη απο το υπουργειο και ετσι δεν εχουν ανανεώσει λεει το pos για να το δέχεται, κάτι τέτοιο. Δεν ξερω για τα αλλα μουσεια,  αλλα εν τέλει ρε παιδιά που στο καλο τα χρησιμοποιείς τα λεφτά, αν οι μισές επιχειρήσεις ξερω γω που θα έπρεπε να τα δέχονται, δεν τα παίρνουν ;🙃 Στο φαγητό τουλάχιστον θα έπιαναν και τόπο 

Επεξ/σία από patd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από δοκιμές διαπίστωσα ότι υπάρχει τεράστια διαφορά μεταξύ apple pay και G pay στη διαχείριση του freedom pass. Όσοι έχουν iPhone μπορούν να χρησιμοποιήσουν τη κάρτα άνετα σε υπηρεσίες εστίασης (δε δίνω λεπτομέρειες για να μη κάψω αυτή τη δυνατότητα). Εξ όσων φαίνεται μεσολαβεί το Αpple pay και κρύβει τις λεπτομέρειες της κάρτας.

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα την αίτηση στα ΚΕΠ στις 3 Αυγούστου, αργότερα παρατήρησα ότι αυτός που έγραψε τα στοιχεία μου στην πλατφόρμα, στο emaιl μου αντι για .com έγραψε .om και 10 μερες τωρα δεν μου έχει έρθει κανένα email (sms ήρθε), και κανένας δεν ξέρει να μου πει πως να το διορθώσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, iropjohn είπε

Έκανα την αίτηση στα ΚΕΠ στις 3 Αυγούστου, αργότερα παρατήρησα ότι αυτός που έγραψε τα στοιχεία μου στην πλατφόρμα, στο emaιl μου αντι για .com έγραψε .om και 10 μερες τωρα δεν μου έχει έρθει κανένα email (sms ήρθε), και κανένας δεν ξέρει να μου πει πως να το διορθώσω

Στο ΚΕΠ θα πας και όσο πιο γρήγορα μπορείς. Γιατί νομίζω τέλη Αυγούστου κλείνει η πλατφόρμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/7/2021 στις 7:14 ΜΜ, kakarotZ είπε

Υπάρχει περίπτωση να μπορεί να συνδεθεί με την Curve, δεν είμαι σίγουρος όμως, περιμένω να μου έρθει για να το δοκιμάσω.

Γίνεται να συνδεθεί το freedom pass με Curve τελικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...