Προς το περιεχόμενο

Freedom Pass


zimdim38

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, CrashBandicoot_123 είπε

Μονο Aegean και Ολυμπιακη. Η αλλη λυση ειναι να τα κλεισεις απο ταξιδιωτικο γραφειο αλλα δεν ξερω αν σε συμφερει οικονομικα συγκριτικα με την Aegean που σου διπλασιαζει το voucher...

Ευχαριστώ για την απάντηση. Λογικά θα καταλήξω σε ταξιδιωτικό γραφείο. Το πρόβλημα μου είναι ότι η Aegean δεν έχει πτήσεις στον προορισμό που θέλω (Κρακοβία) τον Οκτώβρη, αλλιώς θα έκλεινα με αυτήν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γειά σε όλους,

Επειδή πολλοί αντιμετωπίζουμε θέμα με την Freedom Pass, έκανα κάποια τηλέφωνα για να δω που μπορούμε να διαμαρτυρηθούμε. 

Αρκετοί δεν έχουμε κινητό με NFC και οι επιλογές μας περιορίζονται. Επίσης σε Booking και airbnb δεν μπορείς να κλείσεις απ' ότι έχω διαβάσει. Παράλληλα για αεροπορικά ταξίδια μπορούμε να κλείσουμε μόνο πτήσεις εσωτερικού. 

Μου έδωσαν ένα email στο οποίο μου είπαν μπορούμε να στείλουμε να διαμαρτυρηθούμε και αν δουν μεγάλη κινητικότητα θα επανεξετάσουν τους όρους χρήσης. Το email είναι αυτό : [email protected] 

 

Επεξ/σία από Valli94
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι δικαιούχος του freedom pass παρέλαβα το freedom pass μέσω viva wallet. Θέλω να πληρώσω με αυτά το ξενοδοχείο ωστόσο το κινητό δεν υποστηρίζει ανέπαφες συναλλαγές δηλαδή NFC. Προσπάθησα να επικοινωνήσω μέσω τηλεφώνου αλλά εξυπηρετούν μόνο επαγγελματίες με τερματικά, προσπάθησα μέσω chat ούτε εκεί μπόρεσα να εξυπηρετηθώ. Η ερώτηση μου είναι πως μπορώ να πληρώσω χωρίς NFC. Δοκίμασα να τα μεταφέρω στην revolut αλλά χωρίς επιτυχία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, __panagiotis__ είπε

Είμαι δικαιούχος του freedom pass παρέλαβα το freedom pass μέσω viva wallet. Θέλω να πληρώσω με αυτά το ξενοδοχείο ωστόσο το κινητό δεν υποστηρίζει ανέπαφες συναλλαγές δηλαδή NFC. Προσπάθησα να επικοινωνήσω μέσω τηλεφώνου αλλά εξυπηρετούν μόνο επαγγελματίες με τερματικά, προσπάθησα μέσω chat ούτε εκεί μπόρεσα να εξυπηρετηθώ. Η ερώτηση μου είναι πως μπορώ να πληρώσω χωρίς NFC. Δοκίμασα να τα μεταφέρω στην revolut αλλά χωρίς επιτυχία

Μόνο στην σελίδα του ξενοδοχείου η να βρείς κάποιο κινητό με NFC η Apple pay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, asdfnikos είπε

Μόνο στην σελίδα του ξενοδοχείου η να βρείς κάποιο κινητό με NFC η Apple pay

Προκύπτει πρόβλημα γιατί είχα κάνει την κράτηση πριν ανακοινωθεί το freedom pass και έχω δώσει προκαταβολή (δεν έκανα μέσω ebooking ή άλλης πλατφόρμας αλλά απευθείας με το ξενοδοχείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, Valli94 είπε

Παράλληλα για αεροπορικά ταξίδια μπορούμε να κλείσουμε μόνο πτήσεις εσωτερικού. 

Μπορείς να κλείσεις κανονικά πτήσεις εξωτερικού με την Aegean, το λέει και στη σελίδα της. Για άλλες εταιρείες, πρέπει να τα κλείσεις μέσω πρακτορείου, όπως είπε ο φίλος παραπάνω. 

Επεξ/σία από giwrgostr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Θα ήθελα να ρωτήσω υπάρχει κάποια περίπτωση να μπορώ να αγοράσω προϊόντα αντί για υπηρεσίες; άκουσα εάν έχεις iphone και την σύνδεσης μπορείς να την κάνεις χρήση όπου θες! Ισχύει; ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TravelGR είπε

Καλησπέρα παιδιά! Θα ήθελα να ρωτήσω υπάρχει κάποια περίπτωση να μπορώ να αγοράσω προϊόντα αντί για υπηρεσίες; άκουσα εάν έχεις iphone και την σύνδεσης μπορείς να την κάνεις χρήση όπου θες! Ισχύει; ευχαριστώ πολύ!

Δηλαδή τι προιοντα εννοείς; Μπορείς να παρεις υπολογιστή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλησπερα εγω εχω την εξής απορία,  γίνεται να μεταφέρω χρήματα από την χρεωστικη μου κάρτα στην κάρτα του freedompass; 

Επεξ/σία από Iioannides
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Iioannides είπε

Kαλησπερα εγω εχω την εξής απορία,  γίνεται να μεταφέρω χρήματα από την χρεωστικη μου κάρτα στην κάρτα του freedompass; 

οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, EcoBill είπε

Δέχεται το e-food gpay?

οχι, το τσεκαρα πριν απο λιγο, γιατι διαβαζα τα μηνυματα εδω μιας και εχω freedom pass και δεν εχω τι να το κανω μιας και δεν θα παω διακοπες λογω της καταστασης, αλλα το efood δεχεται κανονικα πληρωμη με apple pay 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...