Προς το περιεχόμενο

Freedom Pass


zimdim38

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά μια τα ίδια και εγώ ,NFC δυστυχώς δεν παίζει στο κινητό μου ....

Κάπου είδα ότι από apple pay μπορείς να πληρώσεις e-food ; Ισχυει ακόμα ;

Είναι ένας περιπτεράς στην γειτονιά μου που έχει βγάλει e-food να πάω να πάρω 2-3 κούτες τσιγάρα έτσι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 515
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σήμερα έκανα δοκιμή και κατάφερα να αγοράσω κανονικά εισιτήρια από την Ryanair, παρότι υποτίθεται πως δεν θα έπρεπε, οπότε να το έχετε στον νου σας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, για όσους ΔΕΝ έχουν NFC:

Στα περισσότερα pos, δίνεται η δυνατότητα να πληκτρολογήσετε το νούμερο της κάρτας και τα CVV και ημερομηνία λήξης, και να πραγματοποιήσετε συναλλαγή. Συνήθως, απλά πληκτρολογείς το ποσό και όταν είναι έτοιμο να δεχτεί την κάρτα/κινητό, τότε πληκτρολογείς τα στοιχεία χειροκίνητα. Δουλεύει 100% με το freedom pass. 

Έτσι μπορείτε επίσης να "δώσετε" στην ουσία το pass σε κάποιον φίλο σας.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!! ειμαι δικαιουχος του freedom pass ομως δεν ξερω που μπορω να το χρησιμοποιησω στη πολη μιας και εχω παει ηδη διακοπες.. ειχα ακουσα οτι μπορεις να το βαλεις στο efood , οποιαδηποτε πληροφορια επιθυμητη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ztriviz είπε

Παιδιά μια ερώτηση . Προσπαθώ να κλείσω Aegean και τα εισιτήρια είναι 160 ευρώ . Καμία ιδέα πως μπορώ να βάλω αυτά τα έξτρα 10 ευρώ ; ; 

Βάλε τον κωδικό FREEDOMPASS στο site της Aegean και θα πληρώσεις -50% ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/7/2021 στις 7:12 ΜΜ, ikorolis είπε

Αυτά συμβαίνουν όταν οι χρήστες δεν ξέρουν τι σημαίνει "Αναζήτηση" που υπάρχει σε όλες τις δημόσιες διαδικτυακές κοινότητες ώστε να ψάξουν υπάρχων θέμα που έχει δημοσιεύσει κάποιος άλλος και πιθανόν έχει και την λύση στο πρόβλημα.

Αυτά συμβαίνουν όταν οι χρήστες του διαδικτύου δεν ξέρουν τι σημαίνει "Αναζήτηση" στον φυλλομετρητή μου (Browser) και τι σημαίνει το google.com

Αυτά συμβαίνουν όταν οι χρήστες δεν κάθονται να διαβάσουν την σχετική ιστοσελίδα που αφορά το Freedom Pass που αναφέρει (έτσι πιστεύω) τα πάντα.

έχω πρόβλημα θέλω λύση τώρα

λυπάμαι αλλά αυτό δεν μπορεί να γίνει

θα πρέπει να ιδρώσεις και να ψάξεις λίγο για να βρεις την λύση

Φίλε έλεος τι κόμπλεξ βγάζετε εδώ μέσα. Ναι συγγνώμη που δεν θα κάτσουμε να διαβάσουμε και τα 200 θέματα με 300 απαντήσεις στο καθένα. Αν δεν θες μην απαντάς εσύ δεν σε ανάγκασε κάνεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, 1Ntina είπε

Φίλε έλεος τι κόμπλεξ βγάζετε εδώ μέσα. Ναι συγγνώμη που δεν θα κάτσουμε να διαβάσουμε και τα 200 θέματα με 300 απαντήσεις στο καθένα. Αν δεν θες μην απαντάς εσύ δεν σε ανάγκασε κάνεις 

Ναι φίλε μου έλεος θα συμφωνήσω μαζί σου

Ναι δεν είμαι υποχρεωμένος να απαντήσω (συνήθως δεν το κάνω όταν οι χρήστες πουλάνε εξυπνάδα τους γράφω στα "παπάκια μου") , ναι δεν με ανάγκασε κανείς

Αλλά θα σε συμβούλευα να διαβάζεις τι σημαίνει να συμμετέχω σε ένα φόρουμ

Σίγουρα δεν σημαίνει έρχομαι γιατί έχω μια απορία/πρόβλημα/ερώτηση (είτε προσωπικά είτε επαγγελματικά) και μόλις μου απαντήσουν την κάνω με ελαφριά πηδηματάκια και δεν με ξανά βλέπετε...

Γιατί αυτό κάνετε οι περισσότεροι είτε γράφετε ένα θέμα με μια απορία/πρόβλημα/ερώτηση το οποίο σας απασχολεί είτε σε προσωπικό επίπεδο είτε σε επαγγελματικό επίπεδο και μόλις μάθετε αυτό που θέλετε αν είναι σε επαγγελματικό επίπεδο μετά το παίζετε ο "ειδικός" και θέλετε να σας πληρώσει ο πελάτης μετά για τις υπηρεσίες σας.

Κανένα κόμπλεξ δεν βγάζει κανένας εδώ μέσα και γενικά

Ναι θα κάτσεις ή να διαβάσεις 200 θέματα / 400 απαντήσεις στο καθένα

ή θα μάθετε να χρησιμοποιείτε την ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ (SEARCH) που υπάρχει σε όλα τα φορουμς

αλλιώς υπάρχει ξέρεις και το GOOGLE είναι πολύ καλό εργαλείο στο διαδίκτυο.

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Jason13 είπε

Καλησπερα, η vueling δν δεχεται, ουτε η παμεδιακοπες.. μονο η αεγεαν μπορεις; με ποια λογικη;

Και Ryanair μπορείς, το δοκίμασα εγώ. Γενικά, μπορείς μόνο σε εταιρείες με ελληνικό ΑΦΜ. Η Ryanair λογικά έχει κάποια θυγατρική Ελλάδα και γι αυτό πέρασε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν πηγαινε βαρκελωνη καλα θ ηταν. εκλεισα τα μισα, και περιμενα να δεχτει και αλλη εταιρια . Αν ειανι δυνατον, βορειο κορεα γιναμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/8/2021 στις 12:09 ΠΜ, Mobid είπε

Παιδιά μια τα ίδια και εγώ ,NFC δυστυχώς δεν παίζει στο κινητό μου ....

Κάπου είδα ότι από apple pay μπορείς να πληρώσεις e-food ; Ισχυει ακόμα ;

Είναι ένας περιπτεράς στην γειτονιά μου που έχει βγάλει e-food να πάω να πάρω 2-3 κούτες τσιγάρα έτσι 

Γλυτωσες απο τον covid και θα πας απο καρκινο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, asdfnikos είπε

Βάλε τον κωδικό FREEDOMPASS στο site της Aegean και θα πληρώσεις -50% ;) 

Γνωριζουμε αν χρειαζεται στο αεροδρομιο να επιδειξουμε την freedom pass "καρτα" ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/8/2021 στις 12:09 ΠΜ, Mobid είπε

Παιδιά μια τα ίδια και εγώ ,NFC δυστυχώς δεν παίζει στο κινητό μου ....

Κάπου είδα ότι από apple pay μπορείς να πληρώσεις e-food ; Ισχυει ακόμα ;

Είναι ένας περιπτεράς στην γειτονιά μου που έχει βγάλει e-food να πάω να πάρω 2-3 κούτες τσιγάρα έτσι 

Το e-food δεχεται ως τροπο πληρωμης το apple pay οποτε λογικα δουλευει αλλα αυτο μονο με δοκιμη θα το δεις αν ισχυει οντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζεται εάν υπάρχει τρόπος με Apple pay ή οτιδήποτε άλλο να αγοράσουμε από κάποιο eshop πχ ηλεκτρονικά είδη κτλ κτλ.. Υπάρχει τρόπος; έκανα το εμβόλιο και τι μου προτείνετε  alpha bank ή viva wallet;  ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...