Προς το περιεχόμενο

Διανομεας efood ,ανεξαρτητη συνεργασια vs εξαρτημενη.


StamTheMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, vs_skg είπε

Και οταν φτασει ο κόμπος στο στομαχι, σε ποιους θα βασιστεις; Σ αυτους τους αφανεις ηρωες, τους ντελιβεραδες.. cut to black, ηχητικο κομμενη εξατμιση, κοντινο προφιλ σε γυαλι arnette να κοιταει απειλητικα στοπ.. 

 

Εχω αλληλεπιδρασει με τετοιον ηρωα.

Φυσικα ειχε  τα αναλογα πρησμενα ματια και χαλασμενα δοντια,αλλα χωρις αρνετ,ηταν βραδυ.
Στο efood εχω ξεκαθαρες οδηγιες για το ποιο ειναι το σπιτι μου,το οποιο ειναι σε στενο με 3 μονοκατοικιες.

Το παραπανω ον ειχε αφησει το μηχανακι στον κεντρικο,ειχε μπει με τα ποδια στο στενο χωρις φωτα ,και φωναζε στις 12 το βραδυ "ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ",επειδη μαλλον δεν ηξερε να διαβαζει.

 

 

2 λεπτά πριν, Macosj είπε

Για δεδομένα Ελλάδας λέω, οκ μπορεί να θεωρεί ο άλλος μικρή επιχείρηση μια με 20 εργαζόμενους. Όπως και να έχει, εγώ υποστηρίζω τις μεγάλες επιχειρήσεις, ας στηρίξουν οι μικροί τον εργαζόμενο πρώτα και μετά εγώ ως καταναλωτής θα τους στηρίξω. Όχι ακόμα και το δώρο να πάνε να τους το παίρνουν 

Ησουν λιγο ακραιος παραπανω,αλλα συμφωνω σε αυτο το κομματι.

Ημουν 3 χρονια στην κρεπερι που δουλευα, ( εκανε αυτο με τα δωρα  αλλα ειχαμε αλλη συμφωνια ) ειχα ματωσει,ετρεχα καθε μερα για να βοηθαω το μαγαζι οπου ειχε κενα,και εν μια νυκτι εμεινα χωρις δουλεια,για να μπει το μαγαζι στο efood ( δεν επιτρεπεται να εχει δικους του οδηγους ).
Μαλιστα επειδη ειναι σε προγραμμα ΕΣΠΑ ΟΑΕΔ δεν ξερω και εγω τι,δεν ηθελε να κανει απολυση γιατι θα εχανε τα προγραμματα. Συμφωνησαμε σε μια αποζημιωση και βλεπουμε,στη χειροτερη θα πληρωσουμε απο την τσεπη μας 2 λιτρα πετρελαιο και σπιρτα.

Επεξ/σία από StamTheMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 478
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το delivery δεν είναι για τον τσιγγουνη τεμπελοελληνα. Ο τεμπελοελληνας ας μάθει πρώτα να δίνει tips, να μην γκρινιαζει και να γίνει ευρωαμερικανος, να μάθει να τηρεί την νομοθεσία και να μην είναι καγκουρας. Μέχρι τότε που θα αποβάλλει την βλαχια, κλείσιμο επιχειρήσεων, φόροι και ανεργεία μέχρι να βάλει μυαλό. 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Macosj είπε

Οι μικρές επιχειρήσεις πρέπει να στηρίζουν τον εργαζόμενο όχι εμείς τις μικρές επιχειρήσεις. Αυτές οι μικρές οικογενειακές επιχειρήσεις είναι η απόλυτη παρακμή και ο απόλυτος εργασιακός μεσαίωνας. Καλύτερα να τα ακουμπήσω στην μεγάλη επιχείρηση 

Εγινε φιλε. Δουλευεις η φιλοσοφεις απτην β λυκειου;

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Εχω αλληλεπιδρασει με τετοιον ηρωα.

Φυσικα ειχε  τα αναλογα πρησμενα ματια και χαλασμενα δοντια,αλλα χωρις αρνετ,ηταν βραδυ.
Στο efood εχω ξεκαθαρες οδηγιες για το ποιο ειναι το σπιτι μου,το οποιο ειναι σε στενο με 3 μονοκατοικιες.

Το παραπανω ον ειχε αφησει το μηχανακι στον κεντρικο,ειχε μπει με τα ποδια στο στενο χωρις φωτα ,και φωναζε στις 12 το βραδυ "ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ",επειδη μαλλον δεν ηξερε να διαβαζει.

take off sunglasses 🤨

Μαλλον δεν ηταν ον

put them back on 😎

αλλα off

Yeahhh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτά (τα απαξιωτικά) που διαβάζω εδώ μέσα, αν κάποιοι από σας δεν ανήκετε στην υψηλή αστική τάξη - που τουλάχιστον θα έχετε το ελαφρυντικό ότι ζείτε σε έναν άλλο κόσμο, εκείνο των πλουσίων που δεν έχουν το άγχος της επόμενης μέρας - είστε για τεράστια λύπηση πραγματικά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, KrTikker είπε

Με αυτά (τα απαξιωτικά) που διαβάζω εδώ μέσα, αν κάποιοι από σας δεν ανήκετε στην υψηλή αστική τάξη - που τουλάχιστον θα έχετε το ελαφρυντικό ότι ζείτε σε έναν άλλο κόσμο, εκείνο των πλουσίων που δεν έχουν το άγχος της επόμενης μέρας - είστε για τεράστια λύπηση πραγματικά.

Εξήγησε το λίγο, δεν υπάρχει για όλα μια όψη 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, magicnumbers είπε

Εγινε φιλε. Δουλευεις η φιλοσοφεις απτην β λυκειου;

Καλά τα είπε, αυτό συμβαίνει στις οικογενειακες επιχειρήσεις. Ο καταναλωτής βέβαια δεν σκέφτεται τι γίνεται στην επιχείρηση αλλά αν το προϊόν και η υπηρεσία που λαμβάνει είναι η καλύτερη δυνατή με την χαμηλότερη δυνατή τιμή. Και για αυτό πάμε προς συνθήκες εργασιακού μεσαίωνα σε συνδυασμό με το κράτος που είναι ανύπαρκτο. 

Επεξ/σία από giorgoskouro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύντροφοι ολοι μαζι ενάντια στους προυχοντες, 5 χιλιαρικα σε καθε ντελιβερα μισθος και αντισυνταγματικη η απολυση. Τι ποιος θα τα πληρώσει σε φιλε, εχουν λεφτα αυτοι. Τι ποιοι αυτοι, ξες τώρα, αυτοι οι κακοι μωρε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Macosj είπε

Εξήγησε το λίγο, δεν υπάρχει για όλα μια όψη 

Γράφω κάτι πολύ απλό για ανθρώπους που καταλαβαίνουν. Δεν εχω να εξηγήσω τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Macosj είπε

Εξήγησε το λίγο, δεν υπάρχει για όλα μια όψη 

Για ολα γενικα οχι επι του προκειμενου όμως μονο μια οψη  υπαρχει και μην κάνεις οτι δεν καταλαβαίνεις τι λεει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Τωρα τους επιασε ο πονος για τα δικαιωματα των διανομεων,τοσο καιρο  τους βριζαν και τους υποβαθμιζαν,οπως κανουν καποιοι εδω μεσα.

Πριν 15-20 χρόνια ας πούμε δεν θυμάμαι να έβριζε κανένας τους ντελιβεράδες. Τα τελευταία χρόνια με τις καγκουριές, τα καραγκιοζιλίκια και όλες τις παρανομίες που κάνουν, θέτοντας σε κίνδυνο ζωές ανθρώπων ή προκαλώντας ατυχήματα ακούνε τα εξ' αμάξης. Και πολύ σωστά κατά τη γνώμη μου. 

Αν εσύ και καναδυό άλλοι είστε σωστοί δεν φτάνετε για να αλλάξετε την κοινή γνώμη για το επάγγελμα.

Και φυσικά κανένας δε θα νοιαστεί για τα δικαιώματά σας, όπως δε σας νοιάζει εσάς για τους ταξιτζήδες, οι ταξιτζήδες για τους νοσηλευτές, οι νοσηλευτές για τους σερβιτόρους και πάει λέγοντας. Ο καθένας για την πάρτη του.

Και φυσικά όλη αυτή η άκοπη εκ του πληκτρολογίου κινητοποίηση στο τουήτερ δεν έγινε γιατί νοιάζονται για εσάς αλλά γιατί θεώρησαν ότι βρήκαν έναν τρόπο για να χτυπήσουν την κυβέρνηση.

  • Like 6
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, vs_skg είπε

Σύντροφοι ολοι μαζι ενάντια στους προυχοντες, 5 χιλιαρικα σε καθε ντελιβερα μισθος και αντισυνταγματικη η απολυση. Τι ποιος θα τα πληρώσει σε φιλε, εχουν λεφτα αυτοι. Τι ποιοι αυτοι, ξες τώρα, αυτοι οι κακοι μωρε 

Μαζι τα φαγαμε  σύντροφε.........

Ειρωνικο........... σε περιπτωση που δεν τα πιάνεις γρηγορα.... συντροφε

Επεξ/σία από agiannesg59
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Και φυσικά όλη αυτή η άκοπη εκ του πληκτρολογίου κινητοποίηση στο τουήτερ δεν έγινε γιατί νοιάζονται για εσάς αλλά γιατί θεώρησαν ότι βρήκαν έναν τρόπο για να χτυπήσουν την κυβέρνηση.

Και καλα κανανε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, primeragt said:

Κανείς δεν ανάγκασε κανένα ντελιβερα να περνάει κόκκινα,στοπ, ανάποδα σε δρόμους και λοιπά

Εκτός τόπου και χρόνου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να είμαστε και λίγο εντός θέματος, τελικά καταλήξαμε στις διαφορές μεταξύ freellancer και μισθωτού;

Γιατί κάποιος είπε πιο πάνω ότι για δεύτερη δουλειά συμφέρει το freelancing.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...