Προς το περιεχόμενο

Διανομεας efood ,ανεξαρτητη συνεργασια vs εξαρτημενη.


StamTheMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 478
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει φάση τώρα να βγούνε όσοι είναι freelancer να διαμαρτυρηθούν ότι δε θέλουν να γίνουν αορίστου υπάλληλοι γιατί σαν ανεξάρτητοι βγάζουν περισσότερα.... Λολ

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/9/2021 στις 6:03 ΜΜ, Land-decked είπε

Αν υπήρχε μεγάλη ανάγκη θα έβλεπες Έλληνες να πλένουν αμάξια. Αλλά όχι το κάνουν μόνο Πακιστανοί.

Θα έβλεπες οικοδόμους Έλληνες πολλούς, αλλά όχι βλέπεις περισσότερο Αλβανούς. Όλες οι ανακαινίσεις περισσότερους Αλβανούς εργάτες έχουν παρά Έλληνες.

Θα έβλεπες άστεγους και ζητιάνους Έλληνες, εγώ ακόμα βλέπω γύφτους/Βούλγαρους να ζητιανευουν εδώ στη Θεσσαλονίκη, και να κοιμούνται στην πλατεία Αριστοτέλους. Υπάρχει κοινωνικό κράτος και εκκλησία για τους Έλληνες.

Στα χωράφια στην Κατερίνη παίρνουν εκατοντάδες Βούλγαρους Αλβανούς για να μαζεύουν τα βερίκοκα. Έλληνας δεν πάει για το 30 ευρώ μεροκάματο.

Η δουλειά του ντελιβερι πληρώνει καλά , είτε στο efood είτε σε μαγαζί αποκλειστικός, από γνωστό μου ξέρω για 4.5 την ώρα , χωρια πόσα παίρνουν από πουρμπουάρ. Και είναι από τις δουλειές που δέχεται να κάνει ο Έλλην.

Από φίλο που δουλεύει 8 ώρες del efood μαζί με τα bourbuar το μήνα δεν πέφτει κάτω από 1200-1300  έχει βρει και κόσμο που θέλουν εξυπηρετήσεις κάθε 2 μερες και έχει και από εκεί αλλά μαυρα στη τσέπη  ... έχει τρέξιμο αλλά έχει λεφτά... μην ακούτε που λένε διαφορά ειδικά στις μέρες με κακό καιρό έχει πολύ δυνατά πουρμπουαρ

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και λοιπον τι ακριβώς θες να πεις με αυτο ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ .Να την κανουμε μια ακομα κακοπληρωμένη δουλεια.Και εγω ξερω λαμογιο με οφσορ στο εξωτερικο που δεν εχει δουλεψει ποτε στη ζωη του και τρωει με χρυσα κουταλια.Που καταληγουμε.Αν την θεωρείς καλοπληρωμενη και ευκολη δουλεια μπορείς να την κάνεις και εσυ.Ασε την κατσικα του γειτονα να ζησει και κοιτα να βρεις και εσυ μια αντι να κυνηγας να σκοτώσεις την ξενη.

Επεξ/σία από agiannesg59
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εμένα μου φαίνεται πως άτομο που θα παραγγείλει εν μέσω κακοκαιρίας (είτε είναι βροχή, χιόνι, αέρας, καύσωνας κλπ) είναι άτομο που δεν θα αφήσει ούτε σεντ φιλοδώρημα;

Εμένα δε μου πάει καρδιά να παραγγείλω οτιδήποτε αν ο καιρός έξω είναι τέτοιος που δεν θα έβγαινα για ένα περπάτημα έστω. Αυτό είναι το προσωπικό μου κριτήριο.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, MikeJ said:

Μόνο εμένα μου φαίνεται πως άτομο που θα παραγγείλει εν μέσω κακοκαιρίας (είτε είναι βροχή, χιόνι, αέρας, καύσωνας κλπ) είναι άτομο που δεν θα αφήσει ούτε σεντ φιλοδώρημα;

Ναι

  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fsbmaniac είπε

Από φίλο που δουλεύει 8 ώρες del efood μαζί με τα bourbuar το μήνα δεν πέφτει κάτω από 1200-1300  έχει βρει και κόσμο που θέλουν εξυπηρετήσεις κάθε 2 μερες και έχει και από εκεί αλλά μαυρα στη τσέπη  ... έχει τρέξιμο αλλά έχει λεφτά... μην ακούτε που λένε διαφορά ειδικά στις μέρες με κακό καιρό έχει πολύ δυνατά πουρμπουαρ

Επειδή τα ξερά νούμερα δε λένε και πολλά, ρώτησέ τον τι παίρνει αναλυτικά, δηλαδή τι ωρομίσθιο έχει και πόσα είναι τα tips.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fsbmaniac είπε

Από φίλο που δουλεύει 8 ώρες del efood μαζί με τα bourbuar το μήνα δεν πέφτει κάτω από 1200-1300  έχει βρει και κόσμο που θέλουν εξυπηρετήσεις κάθε 2 μερες και έχει και από εκεί αλλά μαυρα στη τσέπη  ... έχει τρέξιμο αλλά έχει λεφτά... μην ακούτε που λένε διαφορά ειδικά στις μέρες με κακό καιρό έχει πολύ δυνατά πουρμπουαρ

Mηπως να μην ακους εσυ  τι λεει ο καθενας;
Η να μην τα μεταφερεις οπως να'ναι;

Στο λεω γιατι εχω περασει απο ολα τα ειδη ντελιβερι και κουριερ,και εχω σφαιρικη γνωμη.

Αυτα τα 1200 ( δε λεω για 1300 ) ειναι αστεια.

Δε συζηταω καν το κομματι των tips,αυτο ειναι ακομα μεγαλυτερο ψεμμα.

 

 

  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Mηπως να μην ακους εσυ  τι λεει ο καθενας;
Η να μην τα μεταφερεις οπως να'ναι;

Στο λεω γιατι εχω περασει απο ολα τα ειδη ντελιβερι και κουριερ,και εχω σφαιρικη γνωμη.

Αυτα τα 1200 ( δε λεω για 1300 ) ειναι αστεια.

Δε συζηταω καν το κομματι των tips,αυτο ειναι ακομα μεγαλυτερο ψεμμα.

 

 

μηπως δεν εχεις σφαιρικη γνωμη οντας σε κωμόπολη 50 χιλ κατοικων και οντας επίσης θαμωνας στο ινσομνια; Τα 1200 μπορεί να ναι Αθηνα με εκτεταμενο ωραριο κλπ. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω κάνει καμία εβδομάδα τώρα αίτηση για freelance στην efood , αλλα καμια απαντηση ακομα.

Ποσό καιρό περίπου κάνουν για να σε καλέσουν ? Μήπως να πάρω εγώ ?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vs_skg είπε

μηπως δεν εχεις σφαιρικη γνωμη οντας σε κωμόπολη 50 χιλ κατοικων και οντας επίσης θαμωνας στο ινσομνια; Τα 1200 μπορεί να ναι Αθηνα με εκτεταμενο ωραριο κλπ. 

Αν είναι να δουλεύει κάποιος 12ωρα και στο σουβλατζιδικο του κυρ Μπάμπη θα έπαιρνε 1200+... Αφού όλα ήταν τόσο ροδινα όλα γιατί έγινε ο κακός χαμός? Μήπως κάποιοι πήγαν να κάνουν εξυπνάδες? Γιατί από φήμες που ακούστηκαν σε άτομα με χαμηλή αξιολόγηση θέλανε να τους κάνουν freelancers κ άλλα αρκετά..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, vs_skg είπε

μηπως δεν εχεις σφαιρικη γνωμη οντας σε κωμόπολη 50 χιλ κατοικων και οντας επίσης θαμωνας στο ινσομνια; Τα 1200 μπορεί να ναι Αθηνα με εκτεταμενο ωραριο κλπ. 

Με μπορει και ισως δε γίνεται κουβέντα. 

Μιλαμε για νορμαλ ωραρια, οχι "εκτεταμένα ".

Ειδικα του efood ( αν ειναι διανομεας by efood ) ειναι συγκεκριμενα.

Η δουλεια στο pick ειναι ιδια οπου και να εισαι.

Εχω βαρεθει να διαβαζω μονιμως  ποστς ατομων που "φιλος τους έβγαζε 1200 ευρω ",ή οτι βγαζουμε μισο μισθο ακομα απο  tips.

Τις ελαχιστες φορες που μιλησε αλλος διανομεας εδω,υποστηριξε τα δικα μου λεγομενα.

Αυτα τα νουμερα λοιπον ξεχαστε τα.Επισης,θα πω αλλη μια φορα οτι ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ.

Το "θαμωνας στο insomnia" δεν ξερω που κολλαει.

3 ώρες πριν, anonymGR είπε

έχω κάνει καμία εβδομάδα τώρα αίτηση για freelance στην efood , αλλα καμια απαντηση ακομα.

Ποσό καιρό περίπου κάνουν για να σε καλέσουν ? Μήπως να πάρω εγώ ?

Ειναι δυσκολη περιοδος,εγω τα ειχα κανει πριν 1.5 μηνα και με καλεσαν μετα απο 20 μερες.

Επεξ/σία από StamTheMan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, vs_skg είπε

μηπως δεν εχεις σφαιρικη γνωμη οντας σε κωμόπολη 50 χιλ κατοικων και οντας επίσης θαμωνας στο ινσομνια; Τα 1200 μπορεί να ναι Αθηνα με εκτεταμενο ωραριο κλπ. 

πέστα ρε μεγάλε με τη βλαχάρα που θα μας βγάλει γλώσσα από ΚΩΜΟΠΟΛΗ των 50Κ.

Όταν εμάς μας έγραφάν στους ΝΥ Times ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...