Προς το περιεχόμενο

Ειναι τα ΜΜΕ τοσο αξιοπιστα ωστε να εφευρισκουν νεους ορους και κατηγοροποιησεις?


forgotten

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, Herald είπε

Ο μόνος που ελίσσεται είσαι εσύ. Κάθε χρόνο στην Ελλάδα κατά μέσο όρο δολοφονούνται 100 άτομα. Πανευρωπαικά το ποσοστό είναι 84 - 16 άντρες γύναικες. Οπότε το πιθάνοτερο είναι να βρισκόνται κοντά στο μέσο όρο της Ευρώπης, οπότε περίπου το 80% να είναι άντρας. Οπότε που ακριβώς ελίσσομαι? Ούτε τελία δεν άλλαξα από τα λεγόμενα μου.

Συνεχίζω να μην καταλαβαίνω γιατί δεν θες να συμπεριλάβεις τις απόπειρες. Όπως ένας άντρας που κάνει απόπειρα να σκοτώσει την γυναίκα του ενισχύει την δικιά σου θέση περί πατριαρχικής οικογένειας, έτσι και το ανάποδο ενισχύει την δικιά μου θέση. Το ότι οι γυναίκες μπορεί να είναι ανίκανες λόγω μυικής δύναμης να σκοτώσουν έναν άντρα δεν καταλαβαίνω τι σημασία έχει.

Εντομεταξύ ακόμα δεν μας έχεις εξηγήσει τι είναι γυναικοκτονία, οπότε ομολογώ δυσκολεύομαι να σου πώ ότι γίνανε 11 στην Ελλάδα. Αμά δεν ξέρω τι είναι, δεν ξέρω και πόσες γίνανε. Κάποιος που σκοτώνει μια άγνωστη γυναίκα επειδή είναι γυναίκα, είναι γυναικοκτόνος ή όχι? Ακόμα δεν μου απάντησες, 3 φορές σε έχω ρωτήσει

Κοινωνικό πρόβλημα ήταν ο ρατσισμός κάτα των μαύρων στην Αμερική του '50. Κοινωνικό πρόβλημα ήταν ο ρατσισμός κατά των gay την δεκαετία του 70. Μίλαμε για βίαιες καταστάσεις που ζούσε καθημερινά η πλειονότητα των παραπάνω ομάδων από ανθρώπους με τους οποίους ποτέ δεν διάλεξαν να συναναστραφούν. 

Η συζυγοκτονία είναι μια αρρωστημένη πράξη εντελώς έξω από το σύνηθες, εξαιρετικής σπανιότητας, την οποία διαπράττει κάποιος ο οποίος εσύ ο ίδιος ΕΠΕΛΕΞΕΣ να ζησείς μαζί του για το υπόλοιπο της ζωής σου. 

Δε διαφωνώ κάπου. Αν δεν δούμε τις αιτίες πίσω από αυτές τις πράξεις δεν θα μπορέσουμε ποτέ να δούμε αν έχουν κάποιο σημαντικη επιρροή από πολιτιστικούς λόγους η όχι. Πχ μέση Ανατολή είναι ξεκάθαρα πολιτισμικοί λόγοιπισω από τις πράξεις αυτές.  Αν το βρούμε ή όχι αυτόν τον συσχετισμό θα καλυτερεψουμε τη κοινωνία μας. Αν απλά τσουβαλιαζουμε τους πάντες θα φέρει το αντίθετο αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 605
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, primeragt είπε

Η διαφωνία μας δεν είναι αν πρέπει ή δεν πρέπει να υπάρχει ο όρος. Ούτε αν υπάρχει το φαινόμενο η όχι (υπάρχει). Η διαφωνία μας είναι στο ότι δεν ευθύνεται όλη η κοινωνία γι'αυτα τα φαινόμενα. Και ούτε όλες οι δολοφονίες γυναικών αποτελούν γυναικοκτονιες. 

Πρέπει να βρούμε τα αίτια που γεννούν γυναικοκτονιες και να τα εξάλειψουμε όσο μπορούμε. Με τσουβαλισμα δεν πρόκειται να γίνει αυτό ποτέ. Εκεί είναι η διαφωνία μας ουσιαστικά.

Όχι φίλε μου, θα πρέπει κάποια στιγμή να διαβάσεις τι μου έσουρες και να ζητήσεις συγνώμη για το ότι μίλησα για πατριαρχία, για το ότι δεν έχω αναφέρει τις αιτίες όταν έχω αναφερθεί σε λύσεις, για το ότι τσουβαλιάζω του πάντες και για το ότι παρουσιάζω ως μισογύνη όλον τον ανδρικό πληθυσμό... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, AtiX είπε

γιατί δεν βάζεις και το αρχικό μήνυμα μου... κοπτοραπτική και εσύ??

Στις υπόλοιπες κατηγορίες βρήκες κάτι? Ψάξε να βρεις που λέω για την πατριαρχεία πχ...

 

Δεν κάθομαι άλλο να παίξω τα παιχνίδια σου. Σιγά μην βάλω ολόκληρα κατεβάστε. Απομονώνω τα σημεία που λες και πάω στο επόμενο, έτσι και αλλιώς απαντούσες σε 2-3 κάθε φορά.

Τέλος θα πω έχεις δίκιο οποίος σκοτώνει τη γυναίκα του η άλλες στην οικογένεια του είναι ξεκάθαρα μισογύνης. Τα αίτια δεν μας νοιάζουν και όσο η κοινωνία δεν αλλάζει θα συνεχίζει να αυξάνεται αυτό το φαινόμενο.

Δε θα συνεχίσω άλλο εδώ. Καληνύχτα σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, primeragt είπε

Δεν κάθομαι άλλο να παίξω τα παιχνίδια σου. Σιγά μην βάλω ολόκληρα κατεβάστε. Απομονώνω τα σημεία που λες και πάω στο επόμενο, έτσι και αλλιώς απαντούσες σε 2-3 κάθε φορά.

Τέλος θα πω έχεις δίκιο οποίος σκοτώνει τη γυναίκα του η άλλες στην οικογένεια του είναι ξεκάθαρα μισογύνης. Τα αίτια δεν μας νοιάζουν και όσο η κοινωνία δεν αλλάζει θα συνεχίζει να αυξάνεται αυτό το φαινόμενο.

Δε θα συνεχίσω άλλο εδώ. Καληνύχτα σε όλους.

Δηλαδή ούτε μια συγνώμη για αυτά που αδίκως μου επιρρίπτεις και θεωρείς ότι εγώ παίζω παιχνίδι... οκ πάσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, primeragt είπε

Δεν κάθομαι άλλο να παίξω τα παιχνίδια σου. Σιγά μην βάλω ολόκληρα κατεβάστε. Απομονώνω τα σημεία που λες και πάω στο επόμενο, έτσι και αλλιώς απαντούσες σε 2-3 κάθε φορά.

Τέλος θα πω έχεις δίκιο οποίος σκοτώνει τη γυναίκα του η άλλες στην οικογένεια του είναι ξεκάθαρα μισογύνης. Τα αίτια δεν μας νοιάζουν και όσο η κοινωνία δεν αλλάζει θα συνεχίζει να αυξάνεται αυτό το φαινόμενο.

Δε θα συνεχίσω άλλο εδώ. Καληνύχτα σε όλους.

μα καλα, το ρητο με τους ηλιθιους που σε ριχνουν στο επιπεδο τους και σε νικανε λογω εμπειριας δεν το εχεις ακουσει; 

Υπαρχει και σε νεοτερη version, ακομα πιο γλαφυρο και ταιριαστο

Arguing with Idiots Is Like Playing Chess with a Pigeon... No Matter How Good You Are, the Bird Is Going to Shit on the Board and Strut Around Like It Won Anyway 

Επεξ/σία από vs_skg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Herald είπε

Ο μόνος που ελίσσεται είσαι εσύ. Κάθε χρόνο στην Ελλάδα κατά μέσο όρο δολοφονούνται 100 άτομα. Πανευρωπαικά το ποσοστό είναι 84 - 16 άντρες γύναικες. Οπότε το πιθάνοτερο είναι να βρισκόνται κοντά στο μέσο όρο της Ευρώπης, οπότε περίπου το 80% να είναι άντρας. Οπότε που ακριβώς ελίσσομαι? Ούτε τελία δεν άλλαξα από τα λεγόμενα μου.

Συνεχίζω να μην καταλαβαίνω γιατί δεν θες να συμπεριλάβεις τις απόπειρες. Όπως ένας άντρας που κάνει απόπειρα να σκοτώσει την γυναίκα του ενισχύει την δικιά σου θέση περί πατριαρχικής οικογένειας, έτσι και το ανάποδο ενισχύει την δικιά μου θέση. Το ότι οι γυναίκες μπορεί να είναι ανίκανες λόγω μυικής δύναμης να σκοτώσουν έναν άντρα δεν καταλαβαίνω τι σημασία έχει.

Εντομεταξύ ακόμα δεν μας έχεις εξηγήσει τι είναι γυναικοκτονία, οπότε ομολογώ δυσκολεύομαι να σου πώ ότι γίνανε 11 στην Ελλάδα. Αμά δεν ξέρω τι είναι, δεν ξέρω και πόσες γίνανε. Κάποιος που σκοτώνει μια άγνωστη γυναίκα επειδή είναι γυναίκα, είναι γυναικοκτόνος ή όχι? Ακόμα δεν μου απάντησες, 3 φορές σε έχω ρωτήσει

Κοινωνικό πρόβλημα ήταν ο ρατσισμός κάτα των μαύρων στην Αμερική του '50. Κοινωνικό πρόβλημα ήταν ο ρατσισμός κατά των gay την δεκαετία του 70. Μίλαμε για βίαιες καταστάσεις που ζούσε καθημερινά η πλειονότητα των παραπάνω ομάδων από ανθρώπους με τους οποίους ποτέ δεν διάλεξαν να συναναστραφούν. 

Η συζυγοκτονία είναι μια αρρωστημένη πράξη εντελώς έξω από το σύνηθες, εξαιρετικής σπανιότητας, την οποία διαπράττει κάποιος ο οποίος εσύ ο ίδιος ΕΠΕΛΕΞΕΣ να ζησείς μαζί του για το υπόλοιπο της ζωής σου. 

Ααα ωραία το ξεκινάμε από την αρχή...

από τους 100 βγάλε όσους δολοφονήθηκαν από αγνώστους και μετά όσους σκοτώθηκαν σε ξεκαθάρισμα λογαριασμών μεταξύ μπράβων, τους λόγους τους παραδέχθηκες σε συζήτηση μεταξύ του DrKo και των δυο μας και έχει σχέση με το δείγμα και τον παρανομαστή που πρέπει να είναι κοινός και ο θάνατος, να σου θυμίσω το παράδειγμα του ταξιτζή και του αστροναύτη, δεν είναι... οπότε και επειδή ξέρω πως αυτό το ποιοτικό στοιχείο δεν θα το χρησιμοποιήσεις ή θα μιλήσεις για τον ντόρο που έκαναν για 11 γυναίκες θύματα και θα σου ξανά πω για τρίτη φορά για φέτος δεν υπάρχει κάποια αδροκτονία παρά μόνο μια απόπειρα ή θα ανακαλύψεις κάποιο άλλο ευφάνταστο επιχείρημα που θα νομίζεις ότι θα σου λύσει το αδιέξοδο που βρίσκεσαι...

ΥΓ: το ότι δεν απάντησα σε εσένα δεν σημαίνει ότι δεν έχω απαντήσει ένα ποστ νωρίτερα στον primeragt, αφού τον διαβάζεις όπως διαβάζεις και τις απαντήσεις μου ψάχνοντας αιτία για την χρησιμοποιήσεις γιατί το παίζεις θιγμένος??? 

32 λεπτά πριν, vs_skg είπε

μα καλα, το ρητο με τους ηλιθιους που σε ριχνουν στο επιπεδο τους και σε νικανε λογω εμπειριας δεν το εχεις ακουσει; 

Υπαρχει και σε νεοτερη version, ακομα πιο γλαφυρο και ταιριαστο

Arguing with Idiots Is Like Playing Chess with a Pigeon... No Matter How Good You Are, the Bird Is Going to Shit on the Board and Strut Around Like It Won Anyway 

εσύ όπως πάντα πήρες το τάπωμα σου και από τρίτον συνομιλητή την έκανες με ελαφρά βηματάκια και μπήκες τώρα για να σχολιάσεις με άλλους αυτούς που σε τάπωσαν... έτσι γερά, ντόμπρα και έξυπνα...

ΥΓ: βλέπω ότι έτρεξε και η ουρά να κάνει reaction, ελπίζω να είναι φίλος σου...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, AtiX είπε

Ααα ωραία το ξεκινάμε από την αρχή...

από τους 100 βγάλε όσους δολοφονήθηκαν από αγνώστους και μετά όσους σκοτώθηκαν σε ξεκαθάρισμα λογαριασμών μεταξύ μπράβων, τους λόγους τους παραδέχθηκες σε συζήτηση μεταξύ του DrKo και των δυο μας και έχει σχέση με το δείγμα και τον παρανομαστή που πρέπει να είναι κοινός και ο θάνατος, να σου θυμίσω το παράδειγμα του ταξιτζή και του αστροναύτη, δεν είναι... οπότε και επειδή ξέρω πως αυτό το ποιοτικό στοιχείο δεν θα το χρησιμοποιήσεις ή θα μιλήσεις για τον ντόρο που έκαναν για 11 γυναίκες θύματα και θα σου ξανά πω για τρίτη φορά για φέτος δεν υπάρχει κάποια αδροκτονία ή θα ανακαλύψεις κάποιο άλλο ευφάνταστο επιχείρημα που θα νομίζεις ότι θα σου λύσει το αδιέξοδο που βρίσκεσαι...

Άσχετα με το θέμα, το να γράφεις συνεχώς σε απανωτά posts για "το αδιέξοδο" και διάφορα τέτοια ευφάνταστα δεν σε κάνει σωστό ούτε φυσικά αποτελεί μορφή λογικής επιχειρηματολόγιας. Ουσιαστικά το μόνο που μου δείχνει είναι ότι πιστεύεις ότι έχεις δίκιο. Ε το ξέρω ήδη ότι πιστεύεις ότι έχεις δίκιο, δεν χρειάζεται να το παραδέχεσαι σε κάθε σου πόστ ούτε προσφέρει πόντους σε μια ορθολογική συζήτηση. Κάθε άλλο, μάλλον αφαιρεί. Επίσης αφαιρεί πόντους το ότι 4η φορά που αρνείσαι να απαντήσεις μια απλή ερώτηση.

Τέλος, δεν έχω ιδέα γιατί να αφαιρέσω τις δολοφονίες από αγνώστους, αλλά w/e, ας τις αφαιρέσουμε. So what? Πρέπει να καταλάβεις οτί η δικιά σου θέση είναι που χρήζει απόδειξης, όχι η δικιά μου. Εσυ υποστηρίζεις ότι γίνονται δολοφονίες εναντιόν γυναικών απλά επειδή είναι γυναίκες, και αυτό οφείλεται στην πατριαρχική κοινωνία που ζούμε. Εγώ υποστηρίζω ότι δεν σε πιστεύω, όχι ότι η θέση σου είναι λάθος, ούτε υποστηρίζω το ανάποδο (ότι δηλαδή ζούμε σε μια μητριαρχική κοινωνία). Μπορεί η θέση σου να είναι απολυτώς ορθή, απλά επισημαίνω όχι απλά το ότι δεν με έχεις πείσει, αλλά το ότι δεν έχεις προσπαθήσει καν να θέσεις ένα επιχείρημα υπέρ της απόδειξης της θέσης σου. Καλά καλά δεν μας έχεις δώσει καν ορισμό της γυναικοκτονίας ή μια απάντηση στο ερώτημα που σου έθεσα 4 φορές (Είναι γυναικοκτόνος κάποιος που σκοτώνει μια άγνωστη γυναίκα απλά και μόνο επειδή είνια γυναίκα?).

 

ΥΓ1. Το μόνο που με φέρνει σε αδιέξοδο είναι τα likes που μου κάνει ο randomcat :P 

1 ώρα πριν, primeragt είπε

Δε διαφωνώ κάπου. Αν δεν δούμε τις αιτίες πίσω από αυτές τις πράξεις δεν θα μπορέσουμε ποτέ να δούμε αν έχουν κάποιο σημαντικη επιρροή από πολιτιστικούς λόγους η όχι. Πχ μέση Ανατολή είναι ξεκάθαρα πολιτισμικοί λόγοιπισω από τις πράξεις αυτές.  Αν το βρούμε ή όχι αυτόν τον συσχετισμό θα καλυτερεψουμε τη κοινωνία μας. Αν απλά τσουβαλιαζουμε τους πάντες θα φέρει το αντίθετο αποτέλεσμα.

Ναι δεν είπα ότι διαφωνείς. Πήρα το πόστ σου σαν έναυσμα, δεν πήγαινε για σένα. Ουσιαστικά συμφωνούμε.

Επεξ/σία από Herald
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Ναι.

E πώς γίνεται λοιπόν να υπάρχει διαφορετικό κριτήριο στις γυναίκες και στους άντρες? Για παράδειγμα μας είπε ο Atix πριν ότι η γύναικα που πέταξε βιτριολί θα ήταν γυναικοκτόνος μόνο αν αποδειχθεί ότι είχε σχέση (φιλική ή ερωτική) με το θύμα. Εσύ τώρα λες δεν έχει σημασία αν γνώριζε ή όχι το θύμα. Εγώ τώρα βρίσκομαι σε σύγχυση γιατί ο καθένας υποστηρίζει κάτι διαφορετικό 😛 

2 ώρες πριν, AtiX είπε

Έχω απαντήσει σε προηγούμενη ίδια ερώτηση, αν αποδειχθεί ότι υπήρχε φιλική σχέση μεταξύ τους, ναι θα θεωρούνταν γυναικοκτονια…

To κάνω και παράθεση για να μην λέτε τα βγάζω απτο κεφάλι μου

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Herald είπε

Εσύ τώρα λες δεν έχει σημασία αν γνώριζε ή όχι το θύμα.

Εγώ απάντησα με βάση αυτό που έγραψες. Ότι τη σκότωσε μόνο και μόνο επειδή ήταν γυναίκα, για κανέναν άλλο λόγο. Άρα γυναικοκτονία.

Αν τη σκότωνε επειδή ήταν μάρτυρας σε αγοραπωλησία ναρκωτικών τότε θα ήταν ανθρωποκτονία. Γιατί δεν είχε σημασία το ότι ήταν γυναίκα αλλά το ότι ήταν μάρτυρας. 

Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τη διαφορά

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Nabuko είπε

Εγώ απάντησα με βάση αυτό που έγραψες. Ότι τη σκότωσε μόνο και μόνο επειδή ήταν γυναίκα, για κανέναν άλλο λόγο. Άρα γυναικοκτονία.

Αν τη σκότωνε επειδή ήταν μάρτυρας σε αγοραπωλησία ναρκωτικών τότε θα ήταν ανθρωποκτονία. Γιατί δεν είχε σημασία το ότι ήταν γυναίκα αλλά το ότι ήταν μάρτυρας. 

Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τη διαφορά

 

Εγώ φυσικά και την καταλαβαίνω, απλά ο Atix διαφωνεί μαζί σου. Για να χαρακτηριστεί γυναικοκτονία πρέπει ο θύτης να γνωρίζει το θύμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Άσχετα με το θέμα, το να γράφεις συνεχώς σε απανωτά posts για "το αδιέξοδο" και διάφορα τέτοια ευφάνταστα δεν σε κάνει σωστό ούτε φυσικά αποτελεί μορφή λογικής επιχειρηματολόγιας. Ουσιαστικά το μόνο που μου δείχνει είναι ότι πιστεύεις ότι έχεις δίκιο. Ε το ξέρω ήδη ότι πιστεύεις ότι έχεις δίκιο, δεν χρειάζεται να το παραδέχεσαι σε κάθε σου πόστ ούτε προσφέρει πόντους σε μια ορθολογική συζήτηση. Κάθε άλλο, μάλλον αφαιρεί. Επίσης αφαιρεί πόντους το ότι 4η φορά που αρνείσαι να απαντήσεις μια απλή ερώτηση.

Τέλος, δεν έχω ιδέα γιατί να αφαιρέσω τις δολοφονίες από αγνώστους, αλλά w/e, ας τις αφαιρέσουμε. So what? Πρέπει να καταλάβεις οτί η δικιά σου θέση είναι που χρήζει απόδειξης, όχι η δικιά μου. Εσυ υποστηρίζεις ότι γίνονται δολοφονίες εναντιόν γυναικών απλά επειδή είναι γυναίκες, και αυτό οφείλεται στην πατριαρχική κοινωνία που ζούμε. Εγώ υποστηρίζω ότι δεν σε πιστεύω, όχι ότι η θέση σου είναι λάθος, ούτε υποστηρίζω το ανάποδο (ότι δηλαδή ζούμε σε μια μητριαρχική κοινωνία). Μπορεί η θέση σου να είναι απολυτώς ορθή, απλά επισημαίνω όχι απλά το ότι δεν με έχεις πείσει, αλλά το ότι δεν έχεις προσπαθήσει καν να θέσεις ένα επιχείρημα υπέρ της απόδειξης της θέσης σου. Καλά καλά δεν μας έχεις δώσει καν ορισμό της γυναικοκτονίας ή μια απάντηση στο ερώτημα που σου έθεσα 4 φορές (Είναι γυναικοκτόνος κάποιος που σκοτώνει μια άγνωστη γυναίκα απλά και μόνο επειδή είνια γυναίκα?).

Φίλε μου αν τα δικά σου επιχειρήματα σε φέρνουν σε αδιέξοδο και αναγκάζεσαι να αλλάξεις τροπάριο ή τακτική μπας και ή κερδίσεις χρόνο μπας και βρεις κάτι ή νομίζεις ότι θα ξεχαστεί, ένα πράγμα σημαίνει... είσαι λάθος!!!

Με ενδιαφέρον ανακαλύπτω ότι πλέον φύγαμε από το επιθετικό στυλ και πήγαμε στο πιο φιλικό, τύπου ναι ρε φίλε έχεις δίκιο αλλά δεν μας το κάνεις και λίγο πουρέ να το καταλάβουμε, ωραία τακτική το κάνει και η αντιπολίτευση...

Για την ιστορία σε ότι ρωτάς έχω απάντηση, δεν έδινες σημασία γιατί νόμιζες ότι με “είχες”...

ΥΓ: έκπληξη no 2 αυτό που με κατηγορείς ότι δεν απαντάω, εντελώς τυχαία το βρήκες και το πόσταρες στον Nabuko!!! ρε μας δουλεύεις???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Εγώ φυσικά και την καταλαβαίνω, απλά ο Atix διαφωνεί μαζί σου. Για να χαρακτηριστεί γυναικοκτονία πρέπει ο θύτης να γνωρίζει το θύμα. 

Από κάποια στιγμή και μετά σταμάτησα να παρακολουθώ το θέμα γιατί κούρασε. Δεν ξέρω τι είπε ο καθένας, σε τι context, ούτε το τι κατάλαβε ο άλλος. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, AtiX είπε

Φίλε μου αν τα δικά σου επιχειρήματα σε φέρνουν σε αδιέξοδο και αναγκάζεσαι να αλλάξεις τροπάριο ή τακτική μπας και ή κερδίσεις χρόνο μπας και βρεις κάτι ή νομίζεις ότι θα ξεχαστεί, ένα πράγμα σημαίνει... είσαι λάθος!!!

Με ενδιαφέρον ανακαλύπτω ότι πλέον φύγαμε από το επιθετικό στυλ και πήγαμε στο πιο φιλικό, τύπου ναι ρε φίλε έχεις δίκιο αλλά δεν μας το κάνεις και λίγο πουρέ να το καταλάβουμε, ωραία τακτική το κάνει και η αντιπολίτευση...

Για την ιστορία σε ότι ρωτάς έχω απάντηση, δεν έδινες σημασία γιατί νόμιζες ότι με “είχες”...

ΥΓ: έκπληξη no 2 αυτό που με κατηγορείς ότι δεν απαντάω, εντελώς τυχαία το βρήκες και το πόσταρες στον Nabuko!!! ρε μας δουλεύεις???

Συνεχίζεις με τα αδιέξοδα :P 

Δεν έχω φιλικό στυλάκι, ή τουλάχιστον δεν έχω περισσότερο φιλικό στυλάκι από ότι είχα στα προηγούμενα post μου. Αν ήμουνα υπερβολικά φιλικός στα τελευταία ποστ, με συγχωρείς, θα επανορθώσω, πάντως δεν έγινε επίτηδες. 

Όχι δεν το βρήκα και δεν έχεις απαντήσει. Εγώ σε ρώτησα για έναν ΑΝΤΡΑ που σκοτώνει άγνωστη γυναίκα, εσύ απάντησες για μια γυναίκα που σκοτώνει μια άγνωστη γυναίκα. Συνεχίζεις να μην έχεις δώσει απάντηση.

Και για να μην το θεωρήσεις και αυτό το πόστ φιλικό, θα σου πώ οτι λόγω ατελειώτης μελέτης φιλοσοφίας και λογικής, καθώς και του πολύ υψηλού δείκτη νουμοσύνης μου, είναι μετρημένοι οι άνθρωποι που θα με φέρουν σε λογικό αδιέξοδο, ακόμα και όταν έχω θέσεις που γνωρίζω και εγώ ο ίδιος ότι είναι λάθος. Ε ούτε από αυτούς τους μετρημένους είσαι, ούτε έχω λάθος θέση εν προκειμένω. 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην τσακώνεστε

Eige = European Institute for Gender equality

Το Ευρωπαϊκό Ινστιτούτο για την Ισότητα των φύλων είναι μία υπηρεσία της Ευρωπαϊκής Ένωσης που λειτουργεί από το 2007 με έδρα στο Βίλνιους Λιθουανίας. Ιδρύθηκε με τον Κανονισμό αριθ. 1922/2006 του Συμβουλίου της 20ής Δεκεμβρίου 2006

γυναικοκτονία

https://eige.europa.eu/el/taxonomy/term/1128

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...