Προς το περιεχόμενο

Aύξηση τιμών Eλίν Electricon


ekrepali

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 412
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για electricon λέμε.  Μερικοί στο electricon είχαν αύξηση από 0.085 σε 0.12.

Kάποιοι άλλοι στο electricon είχαν αύξηση τον Αύγουστο (πήγανε στις ίδιες τιμές με το Fixed!) και δεν είχαν αύξηση τώρα.

Εχεις έχεις Fixed!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έλαβα email τέλη Ιουλίου αλλά τώρα ανακάλυψα το θέμα. 

Από 0.085€ / kwh μου το κάνανε 0.099€ / kwh και μου μείωσαν την έκπτωση συνέπειας στο 5%.  Το πάγιο παραμένει μηδενικό. Electricon Οικιακό είναι το πρόγραμμα μου. 

Επεξ/σία από fotodv7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω ακομη την χρεωση 0,0990 ημερας και 0,07897 νυχτερινο. 

Γ1 ΟΙΚΙΑΚΟ ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ εχω σαν προγραμμα απο περυσι, χωρις καποια δεσμευση η παγιο. Μονο την εγγυηση των 60€.

 

Δηλαδη να περιμενω και γω αυτο το κουστουμι, η αφορα μονο οσους εχουν αλλα προγραμματα με δέσμευση; 

 

Αν ειναι να φυγω, που προτεινετε να παω, χωρις δεσμευση και παγιο; 

Πχ ΗΡΩΝ αποτι διαβαζω στο allazorevma; 

IMG_20211003_160156.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Tommygre είπε

Αν ειναι να φυγω, που προτεινετε να παω, χωρις δεσμευση και παγιο; 

Πχ ΗΡΩΝ αποτι διαβαζω στο allazorevma; 

με ρήτρες ~0,16-0,17 τελική , απο σταθερά έμειναν μόνο αυτά , διάβασε εκεί καμιά 10ριά τελευταίες σελίδες και ρώτα αν έχεις απορίες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα , έγινε σήμερα από εμένα αμφισβήτηση λογαριασμού στην ΕΛΙΝ αφού η χρέωση για τον Σεπτέμβριο πάγιο συν 0,133  βγάζει  τελική τιμή χρέωση Kw/h  πάνω από 24,3 σεντ ενώ δεν έχει μπει η επιδότηση από το κράτος , υποστηρίζω ότι δεν εχω συναινέσει στην αύξηση του παγίου και ότι τα 24,3 σεντ τελική χωρίς ΦΠΑ και χωρίς τα εξτρά  ειναι αισχροκέρδεια , έκανα παράπονο και στην ΡΑΕ για  την αύξηση του παγίου πάνω από 2800%  που όπως και αν το δεις ειναι εξωφρενική και καμία  άλλη εταιρεία δεν έκανε τέτοια αύξηση σε πάγιο σε ενεργό πρόγραμμα  .

Θα ενημερώσω για την πορεία των ενεργειών μου μιας και ειμαι μόνο στην αρχή .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, george1551 είπε

και καμία  άλλη εταιρεία δεν έκανε τέτοια αύξηση σε πάγιο σε ενεργό πρόγραμμα  .

σε αυτό δεν έχεις άδικο, βασικά μέχρι τώρα εκτός απο μια περίπτωση δεν έχει αναφερθεί κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, thyreates είπε

Τελος Ελιν κι απο εμενα. Καλο αλλα κρατησε λιγο ως συνηθως. Επιστροφη στη ΔΕΗ HomeOnline

Μολις και γω εκανα αιτηση για το myhome online. 

Ειχα βαλει το εξοχικο και το σπιτι των γονιων μου περυσι δεκεμβριο στο myhome enter που εδινε 100€ πιστωση, αλλα και τα 30€ καλα ειναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Μου ήρθε και εμένα σήμερα email απο την elin για αναπροσαρμογή του τιμοκαταλόγου Fixed! Οικιακό/Οικιακό Νυχτερινό με έναρξη 10/10/21. Με νυχτερινό ρεύμα και ετήσια κατανάλωση περίπου 3280 (Η) & 1486 (Ν) λέτε να με συμφέρει στη ΔΕΗ HomeOnline; Το θέμα είναι οτι επειδή  νοικιάζω το σπίτι δεν ξερω εαν θα είμαι στο ίδιο τα επόμενα 2 χρόνια. Το Excel μου βγάζει οτι συμφέρει μόνο η ΔΕΗ. Αυτοί αυτό που προτείνουν δεν έχει δέσμευση, πάγειο 1,90 €/μήνα, χρέωση ημέρας 0,0819 €/KWh και νύχτας 0,0789 €/KWh, όριο επιβολής ρήτρας 60-70€/ΜWh.Επιστολή Μεταβολής Τιμής_Fixed!Οικιακό_Οικιακό Ν_Page_1.jpg

Επιστολή Μεταβολής Τιμής_Fixed!Οικιακό_Οικιακό Ν_Page_2.jpg

Επεξ/σία από stelios120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, stelios120 είπε

Καλησπέρα. Μου ήρθε και εμένα σήμερα email απο την elin για αναπροσαρμογή του τιμοκαταλόγου Fixed! Οικιακό/Οικιακό Νυχτερινό με έναρξη 10/10/21. Με νυχτερινό ρεύμα και ετήσια κατανάλωση περίπου 3280 (Η) & 1486 (Ν) λέτε να με συμφέρει στη ΔΕΗ HomeOnline; Το θέμα είναι οτι επειδή  νοικιάζω το σπίτι δεν ξερω εαν θα είμαι στο ίδιο τα επόμενα 2 χρόνια. Το Excel μου βγάζει οτι συμφέρει μόνο η ΔΕΗ. Αυτοί αυτό που προτείνουν δεν έχει δέσμευση, πάγειο 1,90 €/μήνα, χρέωση ημέρας 0,0819 €/KWh και νύχτας 0,0789 €/KWh, όριο επιβολής ρήτρας 60-70€/ΜWh.Επιστολή Μεταβολής Τιμής_Fixed!Οικιακό_Οικιακό Ν_Page_1.jpg

Επιστολή Μεταβολής Τιμής_Fixed!Οικιακό_Οικιακό Ν_Page_2.jpg

Καλησπέρα. Μια από τα ίδια. Μόλις ήρθε και σε μένα το σχετικό email. Ξαναγυρνάμε ΔΕΗ τρέχοντας. Ποιος θα το πίστευε 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι νέες χρεώσεις του Fixed! Οικιακό/Οικιακό Νυχτερινό σίγουρα δεν συμφέρουν. Συμφέρει όμως και η ΔΕΗ;  Στο Excel βάζοντας το πρόγραμμα που προτείνει η Electricon μου βγάζει όφελος +26,65 €. Δεν έχει δέσμευση και ΟΤΣ 60-70 €/MWh ενώ η ΔΕΗ αν δεν κάνω λάθος 40-50 €/MWh. Βέβαια έχει μικρότερο πάγιο και χρέωση νυχτερινού.

Επεξ/σία από stelios120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2 λεπτά πριν, bill999r είπε

Σήμερα μου ήρθε κ εμένα τελικά το μέιλ με ημερομηνία έναρξης των νέων χρεώσεων 10/10...

Ευτυχώς την έκανα ήδη για ΔΕΗ....

Μια απο τα ιδια εδω, σημερα ελαβα την ενημερωση της Ελιν, με την μια αιτηση στην Δεη - Home online.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...