Προς το περιεχόμενο

Aύξηση τιμών Eλίν Electricon


ekrepali

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 412
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ελαβα και εγω εκκαθαριστικο, με την νεα τιμη που 0.099 οπως με ειχαν ενημερωσει απο τον Αυγουστο. Επισης κατοπιν τηλεφωνικης συνομιλιας μου επεστρεψαν το υπολοιπο  5% συνεπειας για την καταναλωση απο τον προηγουμενο εκκαθαριστικο. Οποτε ολα καλα συνεχιζουμε ελιν προς το παρον.1175011785_ScreenShot09-30-21at12_10AM.PNG.8d09a038aa4caea7cc1b678920e88be5.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου ήρθε και σε εμένα λογαριασμός έναντι όμως γιατί ο εκκαθαριστικός είχε βγει τον προηγούμενο μήνα.

Στην ίδια τιμή είμαι με 0,06590(νυχτερινο365 με κλειστό συμβόλαιο) και δεν γράφει στις σημαντικές ειδοποιήσεις κάτι.

Από ότι φαίνεται προς το παρόν την γλίτωσα.

Ερώτηση άσχετη! Μήπως γνωρίζει κάποιος εάν μπορώ να στέλνω  με email τις πραγματικές καταναλώσεις του μήνα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, korakios είπε

 

αυτό το κάνανε πατάτα και στον κολλητό μου , καταρχάς έπρεπε η έκπτωση είτε να έμπαινε συνεχόμενα στους έναντι , είτε καθόλου και να έμπαινε μόνο στον επόμενο μετά τον εκκαθαριστικό

τώρα βγάλε άκρη (είχα μιση ώρα να καταλάβω τι έπαιζε και είχαν κάνει λάθος , μετά του στείλανε διορθωμένο και μετά βγάλανε οι θεοί έναντι την ημερομηνία που θα έδινε μετρήσεις για εκκαθαριστικό )

 

Δεν είναι μόνο ότι τα κάνουνε μπάχαλο στις τιμολογήσεις... ούτε καν οι υπολογισμοί δε βγαίνουν σωστοί. Μου στέλνει ο γνωστός μου σήμερα το λογαριασμό μου... μου λέει έκαναν πάλι λάθος στις εκπτώσεις!

Αξία ηλεκτρικού ρεύματος 75.30... του έδωσαν έκπτωση συνέπειας 3.48 + 3.72 = 7.20. Ενώ έπρεπρε να είναι 7.53.

Σιγά μη κάθομαι να του κάνω αμβισβητήσεις για 30 cents αλλά ρε συ... ξεκίνησαν καλά στην Ελίν και στην πορεία κατάντισαν σαν τον Πολυμενέα. 😄

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα  ,  σε έλεγχο που έκανα στους λογαριασμούς μου από Ελιν Ιούλιο και Αυγουστο στα μουλωχτά είχε αυξήσει το πάγιο χωρίς ενημέρωση  , τον Ιούλιο το είχε διπλασιάσει και τον Αύγουστο το είχε τετραπλασιάσει   στον δε λογαριασμό  που έστειλαν νωρίς το πρωί έβαλαν λίγα Kw για να χώσουν στην ακριβή χρέωση τα πολλά kw μιας και ειναι έναντι  ,  εγώ λέω να τους ξεσκίσουμε στις καταγγελίες αφού τελικά αλήτες ειναι και αυτοί και μαλιστα πολύ μεγάλοι .

Δείτε χρεώσεις και πείτε μου τους στήνεις στον τοίχο ή όχι ?

 

731368807_.jpg.32ba3cff228ea101695ead011485e27c.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Δεν είναι μόνο ότι τα κάνουνε μπάχαλο στις τιμολογήσεις... ούτε καν οι υπολογισμοί δε βγαίνουν σωστοί. Μου στέλνει ο γνωστός μου σήμερα το λογαριασμό μου... μου λέει έκαναν πάλι λάθος στις εκπτώσεις!

Αξία ηλεκτρικού ρεύματος 75.30... του έδωσαν έκπτωση συνέπειας 3.48 + 3.72 = 7.20. Ενώ έπρεπρε να είναι 7.53.

Σιγά μη κάθομαι να του κάνω αμβισβητήσεις για 30 cents αλλά ρε συ... ξεκίνησαν καλά στην Ελίν και στην πορεία κατάντισαν σαν τον Πολυμενέα. 😄

Θέλω να πιστεύω ότι δε γίνεται επί τούτου....αλλά από προβληματικό λογισμικό ή καλύτερα λάθος προγραμματισμός του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έναντι λογαριασμός κι εμένα (έχω κάνει ήδη αίτηση στην ΔΕΗ). 1135449528_.png.5493721b468b2bb43c51e90d8b8ef88a.png

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί μου έχουν χρεώσει ξανά εγγύηση; Μας άλλαξαν πρόγραμμα; Γιατί την εγγύηση την είχα πληρώσει και την είχα πάρει πίσω μέσω πάγιας εντολής (την οποία ακύρωσα).

953573810_.png.178648ef87e9995d0df28939173a2feb.png

Επεξ/σία από mouxaxa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mouxaxa είπε

Έναντι λογαριασμός κι εμένα (έχω κάνει ήδη αίτηση στην ΔΕΗ). 1135449528_.png.5493721b468b2bb43c51e90d8b8ef88a.png

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί μου έχουν χρεώσει ξανά εγγύηση; Μας άλλαξαν πρόγραμμα; Γιατί την εγγύηση την είχα πληρώσει και την είχα πάρει πίσω μέσω πάγιας εντολής.

953573810_.png.178648ef87e9995d0df28939173a2feb.png

Εσύ φίλε μου εχεις ποιο ακριβή χρέωση από εμένα  20,9 και εχεις και νυχτερινό , απλά καραγκιόζηδες . Πιθανολογώ ότι περιμένουν να φάνε πολλές τάπες με αυτό που έκαναν για έβαλαν την εγγύηση ξανά , εγώ την είχα πληρώσει για να μην εχω πάγια εντολή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, mouxaxa είπε

Έναντι λογαριασμός κι εμένα (έχω κάνει ήδη αίτηση στην ΔΕΗ). 1135449528_.png.5493721b468b2bb43c51e90d8b8ef88a.png

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί μου έχουν χρεώσει ξανά εγγύηση; Μας άλλαξαν πρόγραμμα; Γιατί την εγγύηση την είχα πληρώσει και την είχα πάρει πίσω μέσω πάγιας εντολής (την οποία ακύρωσα).

953573810_.png.178648ef87e9995d0df28939173a2feb.png

μηπως ακύρωσες την παγια εντολη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, scarface5323 είπε

μηπως ακύρωσες την παγια εντολη ?

ναι την ακύρωσα αλλά έκανα και αίτηση στη ΔΕΗ. Αν τον πληρώσω ολόκληρο πως θα μου πιστώσουν τα 60? Αν πληρώσω χωρίς τα 60 θα ειμαι οκ; Βασικά ρωτάω εδώ αλλά θα τους πάρω και τηλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι άμα καταργήσετε τη πάγια εντολή ξαναμπαίνει η εγγύηση. Που το περίεργο; Το λαθος είναι ότι έβαλαν 60ευρω ενώ στη σύμβαση λέει ότι κάθε χρονο η εγγύηση μειώνεται 25%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, mouxaxa είπε

ναι την ακύρωσα αλλά έκανα και αίτηση στη ΔΕΗ. Αν τον πληρώσω ολόκληρο πως θα μου πιστώσουν τα 60? Αν πληρώσω χωρίς τα 60 θα ειμαι οκ; Βασικά ρωτάω εδώ αλλά θα τους πάρω και τηλ

παρτους τηλ τωρα να συνενοηθεις, επειδη ακυρωσες την παγια χρεωθηκες εγγυηση,το οτι εκανες αιτηση στην ΔΕΗ δεν βλεπω να  παιζει καποιο ρολο

Επεξ/σία από scarface5323
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...