Προς το περιεχόμενο

Aύξηση τιμών Eλίν Electricon


ekrepali

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 412
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

48 λεπτά πριν, userAnon είπε

(1,15*134+11,5-50)/1000+0,12269*0,7=0,2015

σε αυτά αφαιρείς 0,03 (μέχρι 600kw) , αν ισχύει στα επαγγελματικά

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

(1,15*134+11,5-50)/1000+0,12269*0,7=0,2015

σε αυτά αφαιρείς 0,03 (μέχρι 600kw) , αν ισχύει στα επαγγελματικά

Αρα συμφερει το προγραμμα της Ελιν on! Business 1.

Βγαινει 0.182 χωρις να αφαιρεσουμε το 0,03 

99% ισχυει και στα επαγγελματικα.

Επισης με τα νεα μετρα νομιζω οτι 0.03 ειναι 0.06 για μεχρι 300 kwh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, userAnon είπε

Επισης με τα νεα μετρα νομιζω οτι 0.03 ειναι 0.06 για μεχρι 300 kwh

σωστά , απο καταναλώσεις 1/10

δες και του Ηρων πόσο βγαίνει αν είναι

https://www.heron.gr/energy/electricity/epixeirisi/up-business-1-zero/

καλό για αποθήκες με πολύ μικρή κατανάλωση , χωρίς πάγιο και 50€ δώρο εγγραφής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, korakios είπε

καλό για αποθήκες με πολύ μικρή κατανάλωση , χωρίς πάγιο και 50€ δώρο εγγραφής

μπα, στα κοινόχρηστα εμεινα στης Ελιν. Απλά επειδή ο @ekrepali πρότεινε το Γ21 της Δεη σε φίλο παραπάνω, ήθελα να δω αν είχα υπολογίσει κάτι λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, userAnon είπε

μπα, στα κοινόχρηστα εμεινα στης Ελιν. Απλά επειδή ο @ekrepali πρότεινε το Γ21 της Δεη σε φίλο παραπάνω, ήθελα να δω αν είχα υπολογίσει κάτι λάθος

Πού είχα δει ότι της ΔΕΗ έβγαινε 0.15 τελική; Λάθος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τυχων ληξη το συμβολαιο και μετα εχεις την παλια χρεωση αυτο σημαινει οτι θα εχεις αυτη τη χρεωση για παντα? Η εχουν το δικαιωμα να αλλαξουν την τιμη και μετα την ληξη συμβολαιου??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, bill27 είπε

Αν τυχων ληξη το συμβολαιο και μετα εχεις την παλια χρεωση αυτο σημαινει οτι θα εχεις αυτη τη χρεωση για παντα? Η εχουν το δικαιωμα να αλλαξουν την τιμη και μετα την ληξη συμβολαιου??

έχουν δικαίωμα μετά τους πρώτους 6 μήνες , δηλαδή είσαι στον αέρα ήδη

αν υπογράψεις νέο συμβόλαιο ,ξανατηρείται το 6μηνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα εμείς που αλλάζουμε σε ΔΕΗ από Ελιν, αλλά δεν προλάβαμε την αλλαγή στο τιμολόγιο από 10/10, πληρώνουμε δηλαδή για μερικές μέρες όλο το πάγιο 12ε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, insomniagfg είπε

Τώρα εμείς που αλλάζουμε σε ΔΕΗ από Ελιν, αλλά δεν προλάβαμε την αλλαγή στο τιμολόγιο από 10/10, πληρώνουμε δηλαδή για μερικές μέρες όλο το πάγιο 12ε?

Και γω μολις τωρα εστειλα τα δικαιολογητικα στην ΔΕΗ για το online, και ημουν στην ΕΛΙΝ χωρις κανενα προγραμμα και παγιο. 

Θα τους παρω αυριο τηλ και θα ζητησω να μου στειλουν τα 60€ εγγυηση αφου τους εξοφλησω τον εκκαθαριστικκο χωρις τα 12 τους παλιοαπατεωνες που μου στελνουν 7/10 την επιστολη για εφαρμογη απο 10/10....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Tommygre είπε

Και γω μολις τωρα εστειλα τα δικαιολογητικα στην ΔΕΗ για το online, και ημουν στην ΕΛΙΝ χωρις κανενα προγραμμα και παγιο. 

Θα τους παρω αυριο τηλ και θα ζητησω να μου στειλουν τα 60€ εγγυηση αφου τους εξοφλησω τον εκκαθαριστικκο χωρις τα 12 τους παλιοαπατεωνες που μου στελνουν 7/10 την επιστολη για εφαρμογη απο 10/10....

Εμένα την στείλανε στις 6-10 σε fixed ειμουν. Νομίζω είναι και καλυμμένη όσον αφορά την τόσο γρήγορη αλλαγή με μικρο χρονικό διάστημα από την ειδοποιηση. Σίγουρα δεν είναι και η καλύτερη εικόνα, τουλάχιστον θα είμαστε εντάξει με ΔΕΗ έστω για ένα εξάμηνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα την αιτηση την εκανα 7/10 στην ΔΕΗ αλλα τα δικαιολογητικα με την συμβαση ηρθαν χθες για να τα υπογραψω. 

Μολις μιλησα με την ΕΛΙΝ και μου ειπε η υπαλληλος οτι βασει κωδικα ειναι καλυμμενοι να επιβαλλουν αυτη την αλλαγη και την τοσο καθυστερημενη ειδοποιηση. 

Επισης μου ειπε οτι ειτε την υπεγραφα την συμβαση στις 10, ειτε στις 11, δεν επηρρεαζει την εφαρμογη του παγίου 12€ μιας και εξαρταται απο το ποτε θα κανει την αλλαγη η ΔΕΗ στην παροχή. 

Οποτε, αυτες τις μερες θα περιμενω τον εκκαθαριστικο απο την ΕΛΙΝ, οπου θα εχει προσθεσει και το 12ρι.

Υπαρχεθ καποιος τροπος να κανω καταγγελια καπου? 

Επεξ/σία από Tommygre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Tommygre είπε

Μα την αιτηση την εκανα 7/10 στην ΔΕΗ αλλα τα δικαιολογητικα με την συμβαση ηρθαν χθες για να τα υπογραψω. 

Μολις μιλησα με την ΕΛΙΝ και μου ειπε η υπαλληλος οτι βασει κωδικα ειναι καλυμμενοι να επιβαλλουν αυτη την αλλαγη και την τοσο καθυστερημενη ειδοποιηση. 

Επισης μου ειπε οτι ειτε την υπεγραφα την συμβαση στις 10, ειτε στις 11, δεν επηρρεαζει την εφαρμογη του παγίου 12€ μιας και εξαρταται απο το ποτε θα κανει την αλλαγη η ΔΕΗ στην παροχή. 

Οποτε, αυτες τις μερες θα περιμενω τον εκκαθαριστικο απο την ΕΛΙΝ, οπου θα εχει προσθεσει και το 12ρι.

Υπαρχεθ καποιος τροπος να κανω καταγγελια καπου? 

το τι ειναι καλλυμενοι και τι οχι θεωρω πως δεν ειναι και τοσο ξεκαθαρο οσο το σερβιρουν ,νομιζω οτι πρεπει να φτιαξουμε ενα προτυπο καταγγελιας και να το υποβαλλουμε ολοι το ποσο καλυμενοι ειναι στο να βαζουν παγιο σε  μηνα που εχει ηδη περασει....δεν θα το κρινουμε ουτε εμεις αλλα ουτε αυτοι!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά μπορείτε και να πατήσετε οτι για την ενημέρωση έπρεπε τουλάχιστον , να ενημερωθείτε άμεσα , την ημέρα εφαρμογής με τα διαθέσιμα μέσα που είχε η εταιρία στη διάθεσή της :

email , sms , viber

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...