Προς το περιεχόμενο

Aύξηση τιμών Eλίν Electricon


ekrepali

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, insomniagfg είπε

Δηλαδη να ακυρωσω την παγια εντολη στην ελιν, οποτε αν αλλαξαν κατι να μην το πληρωσω και τρεχω μετα?

οσοι γλιτωσαμε παγιο λογω παγιας εντολης, αν κοπει πριν την ωρα της προσεξτε μην χρεωθουμε παγιο γιατι αυτη την ενημερωση εχω,εγω το αφηνω ετσι μεχρι να βγει τελικος και βλεπουμε

edit: εγγυηση ηθελα να γραψω συγνωμη..

Επεξ/σία από scarface5323
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 412
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις έκανα αίτηση για Volterra τηλεφωνικά και περιμένω τα έγγραφα.

Δεν με νοιάζει να αλλάζω πάροχο κάθε 2 μέρες. Το προτιμώ από το να κάθομαι να με γ****νε επειδή ξύπνησαν ένα πρωί και είπανε να αλλάξουν το συμβόλαιο ετσιθελικά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eρώτηση: Όσοι πήρατε χτες email για αλλαγές στο electricon από 1/9... είχατε λάβει email και τον Ιούλιο (για αλλαγές τιμών από 1/8); Ναι ή όχι;

ele.jpg.64bf85bf6a8e8dd2f00b61dce1c4d3fb.jpg

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Eρώτηση: Όσοι πήρατε χτες email για αλλαγές στο electricon από 1/9... είχατε λάβει email και τον Ιούλιο (για αλλαγές τιμών από 1/8); Ναι ή όχι;

ele.jpg.64bf85bf6a8e8dd2f00b61dce1c4d3fb.jpg

εγω οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον, εγώ το ανάποδο. Πήρα το παραπάνω mail για αλλαγές από 1/8, αλλά όχι το χτεσινό.

Και στο τηλέφωνο αυτό μου είπανε (το ίδιο έγραψε και κάποιος σε άλλο forum)... πως η χτεσινή αλλαγή όσους δεν είχαν πάρει mail προηγουμένως.

Ακόμα κι αν ισχύει αυτό και είμαι ακόμα στο 0.099... και πάλι θα την κοπανίσω αύριο. Ποιος μου λέει ότι δε θα κάνουν ανάλογη αλλαγή και σε μας από 1/10...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Eρώτηση: Όσοι πήρατε χτες email για αλλαγές στο electricon από 1/9... είχατε λάβει email και τον Ιούλιο (για αλλαγές τιμών από 1/8); Ναι ή όχι;

ele.jpg.64bf85bf6a8e8dd2f00b61dce1c4d3fb.jpg

Όχι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, korakios είπε

οτι 9 στους 10 (λίγα λέω) , είναι σε προγράμματα με ρήτρες με 0,16-0,17 τώρα τη κιλοβατώρα, ενώ χειμώνα πληρώναν τα ίδια με το παλιό Γ1 και Ιούνιο -Ιούλιο 0,14

κάποιοι δε έχουν καταλάβει καν τι παίζει

αυτό εννοώ

Συγκεκριμένα για την Ελίν θα έλεγα πως ισχύει το ανάποδο. Η εταιρία είχε μόνο σταθερά προγράμματα μέχρι τον Νοέμβριο πέρυσι και προφανώς για αυτό έχει επιβαρυνθεί περισσότερο από τις άλλες εταιρίες που προωθούσαν μόνο μεταβλητά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εγγύηση πως θα επιστραφεί; Εγώ τώρα περιμένω τον εκκαθαριστικό, τον οποίο και θα πληρώσω αμέσως ώστε να κάνω αίτηση μετά στην ΔΕΗ για το online. Η εγγύηση θα μου επιστραφεί αφού αφαιρέσουν πρώτα το διάστημα των 5 τελευταίων ημερών που διανύω τώρα και που; Αφού εγώ δεν έχω δηλώσει πουθενά τραπεζικό λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού πληρώσεις τον εκκαθαριστικό και περάσουν μερικές μέρες για να λογιστικοποιηθεί η συναλλαγή, θα πρέπει να κάνεις αίτημα να πάρεις και την έκπτωση συνέπειας. Κι αφού ξεμπερδέψεις δίνεις IBAN να σου βάλουν τα λεφτά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, kaktos77 είπε

Η εγγύηση πως θα επιστραφεί; Εγώ τώρα περιμένω τον εκκαθαριστικό, τον οποίο και θα πληρώσω αμέσως ώστε να κάνω αίτηση μετά στην ΔΕΗ για το online. Η εγγύηση θα μου επιστραφεί αφού αφαιρέσουν πρώτα το διάστημα των 5 τελευταίων ημερών που διανύω τώρα και που; Αφού εγώ δεν έχω δηλώσει πουθενά τραπεζικό λογαριασμό.

Καλησπέρα , δεν βρίσκω λόγο να πληρώσεις άμεσα , αντίθετα εφόσον η αίτηση σου σε άλλο πάροχο προχωρήσει μπορείς να ζητήσεις συμψηφισμό της εγγύησης με τον λογαριασμό

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, george1551 είπε

Καλησπέρα , δεν βρίσκω λόγο να πληρώσεις άμεσα , αντίθετα εφόσον η αίτηση σου σε άλλο πάροχο προχωρήσει μπορείς να ζητήσεις συμψηφισμό της εγγύησης με τον λογαριασμό

Η Ελίν δε βγάζει τελικούς λογαριασμούς άμεσα. Μόνο σε περίοδο τιμολόγησης. Δηλαδή αν βγει αύριο εκκαθαριστικός... ο τελικός δε θα βγει πριν το τέλος Οκτώβρη.

Οπότε πρέπει να πληρωθεί ο εκκαθαριστικός εμπρόθεσμα... και μετά όταν βγει ο τελικός να γίνουν οι απαραίτητες αμφισβητήσεις για τη συνέπεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Η Ελίν δε βγάζει τελικούς λογαριασμούς άμεσα. Μόνο σε περίοδο τιμολόγησης. Δηλαδή αν βγει αύριο εκκαθαριστικός... ο τελικός δε θα βγει πριν το τέλος Οκτώβρη.

Οπότε πρέπει να πληρωθεί ο εκκαθαριστικός εμπρόθεσμα... και μετά όταν βγει ο τελικός να γίνουν οι απαραίτητες αμφισβητήσεις για τη συνέπεια.

Στην αλλαγή παρόχου νομίζω παίρνουν ένδειξη από τον ΔΕΔΔΗΕ  οπότε αναγκαστικά θα πρέπει να βγάλει εκκαθαριστικό  κατά την άποψη μου εκτός αυτού θα τους απαιτήσω εκκαθαριστικό για να τους πληρώσω αφού εχω δώσει εγγύηση  , τα 12 ευρώ πάγιο εμένα μου έκατσαν στο στομάχι άσχημα γιατί εχω μικρές καταναλώσεις και η τιμή μου θα φτάσει σχεδόν τα 20 σεντ η kw/h και τα εχω πάρει μαζί τους άσχημα  , μέχρι και υπόλοιπο σκέφτομαι να τους αφήσω τα πάγια που θα μου βάλουν και ας πάνε δικαστικώς να τα πάρουν  ,  έτσι για το γαμώτο  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Η Ελίν δε βγάζει τελικούς λογαριασμούς άμεσα. Μόνο σε περίοδο τιμολόγησης. Δηλαδή αν βγει αύριο εκκαθαριστικός... ο τελικός δε θα βγει πριν το τέλος Οκτώβρη.

Οπότε πρέπει να πληρωθεί ο εκκαθαριστικός εμπρόθεσμα... και μετά όταν βγει ο τελικός να γίνουν οι απαραίτητες αμφισβητήσεις για τη συνέπεια.

Εχει πληρωθει ο εναντι και ο εκκαθαριστικος π βγαινει αυγουστο δν εχει εκδοθει λογω ΚΟΤ, αν αλλαξω εταιρια τωρα θα χασω την εκπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Jason13 είπε

 

Εχει πληρωθει ο εναντι και ο εκκαθαριστικος π βγαινει αυγουστο δν εχει εκδοθει λογω ΚΟΤ, αν αλλαξω εταιρια τωρα θα χασω την εκπτωση;

Εκκαθαριστικοί θα βγούνε εντός της βδομάδας. Τη συνέπεια του εκκαθαριστικού (αν τον πληρώσεις εμπρόθεσμα) λογικά θα την πάρεις στον τελικό. Τη συνέπεια του τελικού θα πρέπει να την πάρεις με αμφισβήτηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ τελευταίο εκκαθαριστικό τον πήρα τον ιουνιο και μετά από επικοινωνία με την εξυπηρετήσει μου είπαν ότι ο εκκαθαριστικός θα βγει τον οκτωμβριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...