Προς το περιεχόμενο

EON TV, η νέα συνδρομητική τηλεοπτική πλατφόρμα, μετεξέλιξη της Nova ξεκινά από 10€ το μήνα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα παιδιά με lg snart tv έχοντας κατεβάσει από το store της τηλεόρασης  μου την εφαρμογή eon και ανοίγοντας την εφαρμογή και επιλέγοντας μέσα από το μενού την nova  βγάζει κωδικό η τηλεόρασή μου μπαίνω στο my account και στην συνέχεια eon μεγάλη οθόνη  καταχωρο τον κωδικό μου γράφει επιτυχείς σύνδεση αλλά στην τηλεόραση μου γράφει ότι έχω υπερβεί το μέγιστο όριο συσκευών. Μήπως κάνω κάτι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 489
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Αυτο ειναι το μενου και αυτα πρεπει να βγαζει. Και επισης οταν πατας για να βαλεις τον κωδικο εμφανιζει το εξης μηνυνα οπως φαινεται παρακατω στην 2η φωτογραφια.Να σημειωσω πως για να μου παιξει στο boxaki επρεπε να ενεργοποιησω το eon extra συσκευη και μολις μου ηρθε μηνυμα μετα λιγο απο την νοβα οτι εχει ενεργοποιηθει η εχτρα συσκευη εκανα την διαδικασια με την καταχωρηση του κωδικου. Παιζει απροβληματιστα στο δορυφορικο,στο android tv(boxaki)και στο κινητο ταυτοχρονα χωρις προβληματα και ειναι και πολυ ομαλο και χωρις σκαμπανεβασματα στην ποιοτητα πιο στρωτα απο cosmotetv.

Επισης δεν θα υπαρχει θεμα σε live μεταδοση αγωνων γιατι οπως βλεπετε δεν υπαρχει επιλογη στο μενου για διαχειριση θεασης οπως ειχε παλιοτερα στο nova go.

 

Screenshot_20211023-011556_Chrome.jpg

Screenshot_20211023-011931_Chrome.jpg

Επεξ/σία από panoss97
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

OK, το βρήκα και εγώ πως δουλεύει.  Όντως χρειάστηκε να ενεργοποιήσω το EON extra, που όμως και αυτό σου δίνει την δυνατότητα μόνο 1 επιπλέον συσκευής, θα έπρεπε να σου δίνει τουλάχιστον +2.

Τελοσπάντων, τελικά εγκατέστησα αρχικά την εφαρομή στην Samsung smart TV (μοντέλο 2017, λειτουργικό Tizen) που έχω και ενώ έβαλα και τον κωδικό και συνδέθηκα μια χαρά και μου έβγαλε το EON περιβάλλον και τα μενού και τα κανάλια, για κάποιο περίεργο λόγο ΔΕΝ έπαιζε βίντεο με τίποτα, δηλαδή δεν έδειχνε εικόνα, είτε Live, είτε on demand!!  H σύνδεση είναι μια χαρά, έκανα και τεστ μέσα από την EON εφαρμογή, 47 MBit, έχω VDSL, οπότε σίγουρα δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την σύνδεση.  Άλλωστε στην ίδια γραμμή έχω και βλέπω Netflix και Cosmote TV (streaming), άνετα μέχρι και 4Κ.  Δοκίμασα  επανεκκίνηση της εφαρμογής και της τηλεόρασης και επανεγκατάσταση της εφαρμογής, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Μετά βλέποντας ότι δεν δουλεύει στην Samsung και δεν μου δείχνει εικόνα (Live ή On demand) το ΕΟΝ app, διέγραψα την επιλογή της Samsung TV στο My Account, στην "Μεγάλη οθόνη", και πρόσθεσα το Mi Box, στο οποίο είχα κατεβάσει και εκεί την EON εφαρμογή, και το οποίο έπαιξε μια χαρά και το βίντεο, δηλαδή είδα εικόνα κανονικά, όπως θα έπρεπε να συμβαίνει και με την αντίστοιχη εφαρμογή στην Samsung TV.

Σκέφτηκα να διαγράψω και να επανεγκαταστήσω την εφαρμογή της Samsung TV και να προσπαθήσω άλλη μία, αλλά μετά είδα ότι υπάρχει ο περιορισμός της διαγραφής μόνο 1 φορά κάθε 30 μέρες!!  Οπότε την πάτησα, δεν μπορώ να κάνω τίποτα για μια νέα δοκιμή, όπως είναι τώρα.

Πιστεύετε αν πάρω τηλ. στο Nova Customer support και ζητήσω να γίνει 1 φορά reset το θέμα με τον περιορισμό της διαγραφής των συσκευών θα το κάνουν, μήπως δοκιμάσω άλλη 1 φορά και καταφέρω να δω εικόνα (Live ή On demand) και με την εφαρμογή της Samsung??   Και αν το καταφέρω και μου το κάνουν, έχετε καμιά ιδέα τι φταίει και δεν βλέπω εικόνα και ίσως και καμιά πρόταση τι να κάνω;;  Εντωμεταξύ, το γκούγκλαρα το θέμα, αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάποια πληροφορία για το πρόβλημα, οπότε και πιθανές προτάσεις για λύση.

 

Επεξ/σία από Kostas75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη θελω να δω το ματς σημερα θελω να δω αν καταλαβα καλα
α)Μπορω να το δω σε mi box απο το novago?
Β)αν οχι αν βαλω το eon και κανω  την διαδικασια που λεει μεσω της υπηρεσιας του site και του κωδικου για μεγαλη οθονη θα παιζει η θα παρεπι να αγορασω και αλλη θεαση?
γ)Σε desktop ΥΗ παιζει ή μονο σε tablet laptop και κινητα

Επεξ/σία από coftaras1974
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Kostas75 είπε

OK, το βρήκα και εγώ πως δουλεύει.  Όντως χρειάστηκε να ενεργοποιήσω το EON extra, που όμως και αυτό σου δίνει την δυνατότητα μόνο 1 επιπλέον συσκευής, θα έπρεπε να σου δίνει τουλάχιστον +2.

Τελοσπάντων, τελικά εγκατέστησα αρχικά την εφαρομή στην Samsung smart TV (μοντέλο 2017, λειτουργικό Tizen) που έχω και ενώ έβαλα και τον κωδικό και συνδέθηκα μια χαρά και μου έβγαλε το EON περιβάλλον και τα μενού και τα κανάλια, για κάποιο περίεργο λόγο ΔΕΝ έπαιζε βίντεο με τίποτα, δηλαδή δεν έδειχνε εικόνα, είτε Live, είτε on demand!!  H σύνδεση είναι μια χαρά, έκανα και τεστ μέσα από την EON εφαρμογή, 47 MBit, έχω VDSL, οπότε σίγουρα δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την σύνδεση.  Άλλωστε στην ίδια γραμμή έχω και βλέπω Netflix και Cosmote TV (streaming), άνετα μέχρι και 4Κ.  Δοκίμασα  επανεκκίνηση της εφαρμογής και της τηλεόρασης και επανεγκατάσταση της εφαρμογής, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Μετά βλέποντας ότι δεν δουλεύει στην Samsung και δεν μου δείχνει εικόνα (Live ή On demand) το ΕΟΝ app, διέγραψα την επιλογή της Samsung TV στο My Account, στην "Μεγάλη οθόνη", και πρόσθεσα το Mi Box, στο οποίο είχα κατεβάσει και εκεί την EON εφαρμογή, και το οποίο έπαιξε μια χαρά και το βίντεο, δηλαδή είδα εικόνα κανονικά, όπως θα έπρεπε να συμβαίνει και με την αντίστοιχη εφαρμογή στην Samsung TV.

Σκέφτηκα να διαγράψω και να επανεγκαταστήσω την εφαρμογή της Samsung TV και να προσπαθήσω άλλη μία, αλλά μετά είδα ότι υπάρχει ο περιορισμός της διαγραφής μόνο 1 φορά κάθε 30 μέρες!!  Οπότε την πάτησα, δεν μπορώ να κάνω τίποτα για μια νέα δοκιμή, όπως είναι τώρα.

Πιστεύετε αν πάρω τηλ. στο Nova Customer support και ζητήσω να γίνει 1 φορά reset το θέμα με τον περιορισμό της διαγραφής των συσκευών θα το κάνουν, μήπως δοκιμάσω άλλη 1 φορά και καταφέρω να δω εικόνα (Live ή On demand) και με την εφαρμογή της Samsung??   Και αν το καταφέρω και μου το κάνουν, έχετε καμιά ιδέα τι φταίει και δεν βλέπω εικόνα και ίσως και καμιά πρόταση τι να κάνω;;  Εντωμεταξύ, το γκούγκλαρα το θέμα, αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάποια πληροφορία για το πρόβλημα, οπότε και πιθανές προτάσεις για λύση.

 

σου ξαναστελνω την φωτο για να δεις οτι το λεει και μεσα στο μενου οτι οσοι εχουν novasports δορυφορικο δεν μπορουν να βαλουν το eon σε σμαρτ τβ μονο σε μποξακι(android tv) η σε ολα τα υπολοιπαScreenshot_20211023-011931_Chrome.jpg.bd5061d644a1c3237ee6d70a8dbff6cd.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια απλα για να γνωριζετε στο chat λενε οτι ναναι.... Μιλουσα με μια και μου ελεγε οτι το eon extra εχει 3 ευρω . Της λεω 2,27 λεει η σελιδα σας . Και με ρωτησε που το ειδα ... Τελικα μου ειπε οτι 3 ευρω ειναι και οτι ειναι γραμμενο λαθος . Για γελια πραγματικα .  Επισης μου ειπε οτι δεν γινεται να αγορασω το eon box χωρις να μπω σε νεο  συμβολαιο eon. Της λεω θελω να παραμεινω στο προγραμμα μου με δορυφορικη και απλα το box για να βλεπω στην τηλεοραση . Λεει δεν γινεται . Στον καθενα μαλλον λενε αλλα πραγματα... Επισης μου ειπε οτι δεν μπορουν να διαγραψουν καποια συσκευη και οτι μονο ο χρηστης μπορει καθε 30 ημερες... Βασικα δεν θελουν αλλα λεμε τωρα... Ρωτησα και αν γινεται ανανεωση συμβολαιου με την ενεργοποιηση eon extra και μου απαντησε αυτο :¨ Με την ενεργοποιηση eon extra δεν γινεται ανανεωση συμβολαιου , γιαυτο και δεν υπαρχει η επιλογη οπως ηταν στο nova go

 

Επεξ/σία από goregr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις μου ειπα απο το chat οτι το Novago λειτουργει κανονικα σε mi boxtv  χωρις το συστημα θεασης αρα δεν υπαρχει προβλημα με τα ματς του Ελληνικου πρωταθληματος 
Με βαση αυτο θα περιμενω ακομα καποιο καιρο για να βαλω το eon στον mi boxtv αφου αυτο που με ενδιαφερει αυτη την στιγμη ειναι να βλεπω τα ματς του Ελληνικου πρωταθληματος 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, panoss97 είπε

σου ξαναστελνω την φωτο για να δεις οτι το λεει και μεσα στο μενου οτι οσοι εχουν novasports δορυφορικο δεν μπορουν να βαλουν το eon σε σμαρτ τβ μονο σε μποξακι(android tv) η σε ολα τα υπολοιπαScreenshot_20211023-011931_Chrome.jpg.bd5061d644a1c3237ee6d70a8dbff6cd.jpg

Γενικά, όπως έχουν διαπιστώσει και πολλοί εδώ μέσα ήδη, λένε ότι θέλουν στο support της Nova, προφανώς δεν γνωρίζουν ακόμη γιατί δεν τους έχει γίνει σωστή ενημέρωση και με σαφή guidelines γραμμένα κάπου να μπορούν να τα δουν και να απαντήσουν με σαφήνεια και ακρίβεια.

Για παράδειγμα μας έλεγαν ότι είναι αδύνατον να δούμε EON με δικό μας Box και ήταν άκυρο, αφού με Xiaomi Mi Box γίνεται μια χαρά.

Και με την Smart TV μου μια χαρά έφτασε μέχρι και το μενού και όλα τα κανάλια και κολλάει για κάποιο λόγο το video playback (Live και On demand), δείχνει blank screen.

Πήρα τελικά τηλέφωνο στο support και ζήτησα να μου δώσουν δυνατότητα για ακόμη 2 ή έστω 1 διαγραφή συσκευής, μήπως ίσως βρω τι τρέχει με το EON TV app της Samsung, και μου απάντησαν ότι δεν γίνεται να το παρακάμψουν, ακόμη και αν σβήσει την συσκευή για μένα μου είπε θα κλειδώσει το account και δεν θα αφήνει την προσθήκη ούτε 1 συσκευής (και καλά!...)..  Πιστεύω ότι είτε δεν θέλουν, είτε απλά δεν ξέρουν και δεν μπορούν να βοηθήσουν.

Και τώρα πρέπει να περιμένω 30 μέρες για να διαγράψω το Mi Box και έτσι να δω αν μπορεί να λειτουργήσει και το EON smart tv app και αν δεν λειτουργήσει δηλαδή μετά θα μείνω χωρίς τίποτα για άλλες 30 μέρες, μέχρι να μπορέσω να διαγράψω την smart TV και να προσθέσω πάλι το Mi Box!!   Ότι να ναι!.....

Πιστεύω ότι ακόμη δεν έχουν ιδέα για το προϊόν καλά καλά ούτε οι ίδιοι.  Και πιθανόν να φοβούνται να κάνουν πράγματα να βοηθήσουν, μήπως μετά τα κάνουν χειρότερα και δεν μπορούν να κάνουν τίποτα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Kostas75 είπε

Για παράδειγμα μας έλεγαν ότι είναι αδύνατον να δούμε EON με δικό μας Box και ήταν άκυρο, αφού με Xiaomi Mi Box γίνεται μια χαρά.

να ξεκαθαρίσω κάτι γιατί έχω μπερδευτεί και όπως λες απο το support δεν θα πάρω έγκυρη απάντηση: με το xiaomi mi box βλέπουμε κανονικά αν έχουμε nova δορυφορική tv; (χωρίς να ενεργοποιήσουμε το πακέτο των extra συσκευών)

Επεξ/σία από tempo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tempo είπε

να ξεκαθαρίσω κάτι γιατί έχω μπερδευτεί και όπως λες απο το support δεν θα πάρω έγκυρη απάντηση: με το xiaomi mi box βλέπουμε κανονικά αν έχουμε nova δορυφορική tv; (χωρίς να ενεργοποιήσουμε το πακέτο των extra συσκευών)

Οχι πρεπει να ενεργοποιησεις τις εχτρα εον συσκευες απο το my account αλλιως δεν θα παιζει σε box μονο σε κινητο λαπτοπ ταμπλετ κλτπ. ΥΓ. Οταν το κανεις να περιμενεις πρωτα μηνυμα απο την νοβα οτι ενεργοποιηθηκε η υπηρεσια της εχτρα συσκευης και μετα να κανει την διαδικασια με την καταχωρηση κωδικου κτλπ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/10/2021 στις 2:24 ΠΜ, panoss97 είπε

Οχι πρεπει να ενεργοποιησεις τις εχτρα εον συσκευες απο το my account αλλιως δεν θα παιζει σε box μονο σε κινητο λαπτοπ ταμπλετ κλτπ. ΥΓ. Οταν το κανεις να περιμενεις πρωτα μηνυμα απο την νοβα οτι ενεργοποιηθηκε η υπηρεσια της εχτρα συσκευης και μετα να κανει την διαδικασια με την καταχωρηση κωδικου κτλπ.

ΑΚΡΙΒΩΣ έτσι.

23 ώρες πριν, geohatz21 είπε

Παιδια οι φορητες συσκευες που μπορουμε να ενεργοποιησουμε μεσω eon ειναι 2 εκτος της tv? 

1 φορητή (πχ κινητό) και 1 μεγάλη οθόνη (πχ Mi Box), η Μεγάλη οθόνη μόνο ΕΦΟΣΟΝ έχεις ενεργοποιήσει EON extra.

Επεξ/σία από Kostas75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/10/2021 στις 6:13 ΜΜ, Choutas είπε

Κάποιος από όλα τα στελέχη δεν τους είπε ότι ΕΟΝ ήταν η νεολαία του Μεταξά και είναι αστείο να αντιγράφεται για εμπορική χρήση;

Άντε και streaming υπηρεσία ΕΠΕΝ για να λεν μετά δεν ήξερα. 

Μη φοβάσαι δεν θα πεταχτούν δικτάτορες από την οθόνη σου αν βάλεις EON

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...