Προς το περιεχόμενο

iPhone 13 pro max κωτσοβολος


Νικήτας Ράικος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν παραγγείλατε online, ότι και να σας λένε στα καταστήματα ΔΕΝ ισχύει. Το online και τα καταστήματα είναι δύο ξεχωριστές οντότητες οι οποίες μάλιστα λειτουργούν και συχνά ανταγωνιστικά.

Εγώ είχα παραγγείλει 15/12. Πήγα μερικές μέρες μετά στο κατάστημα, μου είπαν ένα "μέχρι τέλος του χρόνου θα το 'χετε", το οποίο φυσικά ήταν δούλεμα ξεκάθαρο.

 Στις 5/1 πήρα τηλέφωνο μέσω της εταιρείας μου τον προμηθευτή μας στο Κωτσόβολο (από τον οποίο δεχόμαστε προσφορές για λάπτοπ κλπ). Ο προμηθευτής (με τον οποίο έχουμε και λίγο πιο κοντινή σχέση λόγω συνεργασίας) μου είπε ότι πρέπει να περιμένω τουλάχιστον 1.5 μήνα ακόμα, γιατί γίνεται χαμός. Επειδή όμως ο συγκεκριμένος κύριος είναι και "πωλητής" κατά κάποιο τρόπο, μου έταξε ότι "άμα ακυρωθεί κανένα, στο κρατάω".

Μόλις έκλεισα το τηλέφωνο, προσπάθησα να ακυρώσω τη παραγγελία μου (λόγω νεύρων κυρίως). Το site του Κωτσόβολου δεν με άφηνε λόγω error ("δοκιμάστε εκ νέου αργότερα"). Παίρνω τηλέφωνο, μου βγαίνει ένα robot, μoυ στέλνει ένα SMS που με παραπέμπει στο site (άρα πάλι error). Αργότερα πάω στο κατάστημα να ακυρώσω, μου λένε "δε μπορούμε εμείς, είμαστε εντελώς διαφορετικό κατάστημα, παίρνε τηλέφωνο ξανά και ξανά μέχρι να στο σηκώσουν", ενώ με ρώτησαν και με ύφος "γιατί θες να ακυρώσεις τη παραγγελία δηλαδή;".

Στο δεύτερο τηλέφωνο (από το κινητό μου αυτή τη φορά), με άφησε επιτέλους να μιλήσω με 2 εκπροσώπους οι οποίοι εν τέλει μου ακύρωσαν τη παραγγελία, αφού επίσης με ρώτησαν πρώτα "μα γιατί την ακυρώνετε;"

Αναφέρομαι σε 13 Pro Max 128 sb.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, thansimo79 είπε

 

Φιλε στην δικη σου περιπτωση στανταρ σου εχουν φαει την σειρα προτεραιότητας για κανα δικο τους, δεν εξηγείται Είπαμε ενταξει... 

15/11 128gb sb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, drouks είπε

Αν παραγγείλατε online, ότι και να σας λένε στα καταστήματα ΔΕΝ ισχύει. Το online και τα καταστήματα είναι δύο ξεχωριστές οντότητες οι οποίες μάλιστα λειτουργούν και συχνά ανταγωνιστικά.

Εγώ είχα παραγγείλει 15/12. Πήγα μερικές μέρες μετά στο κατάστημα, μου είπαν ένα "μέχρι τέλος του χρόνου θα το 'χετε", το οποίο φυσικά ήταν δούλεμα ξεκάθαρο.

 Στις 5/1 πήρα τηλέφωνο μέσω της εταιρείας μου τον προμηθευτή μας στο Κωτσόβολο (από τον οποίο δεχόμαστε προσφορές για λάπτοπ κλπ). Ο προμηθευτής (με τον οποίο έχουμε και λίγο πιο κοντινή σχέση λόγω συνεργασίας) μου είπε ότι πρέπει να περιμένω τουλάχιστον 1.5 μήνα ακόμα, γιατί γίνεται χαμός. Επειδή όμως ο συγκεκριμένος κύριος είναι και "πωλητής" κατά κάποιο τρόπο, μου έταξε ότι "άμα ακυρωθεί κανένα, στο κρατάω".

Μόλις έκλεισα το τηλέφωνο, προσπάθησα να ακυρώσω τη παραγγελία μου (λόγω νεύρων κυρίως). Το site του Κωτσόβολου δεν με άφηνε λόγω error ("δοκιμάστε εκ νέου αργότερα"). Παίρνω τηλέφωνο, μου βγαίνει ένα robot, μoυ στέλνει ένα SMS που με παραπέμπει στο site (άρα πάλι error). Αργότερα πάω στο κατάστημα να ακυρώσω, μου λένε "δε μπορούμε εμείς, είμαστε εντελώς διαφορετικό κατάστημα, παίρνε τηλέφωνο ξανά και ξανά μέχρι να στο σηκώσουν", ενώ με ρώτησαν και με ύφος "γιατί θες να ακυρώσεις τη παραγγελία δηλαδή;".

Στο δεύτερο τηλέφωνο (από το κινητό μου αυτή τη φορά), με άφησε επιτέλους να μιλήσω με 2 εκπροσώπους οι οποίοι εν τέλει μου ακύρωσαν τη παραγγελία, αφού επίσης με ρώτησαν πρώτα "μα γιατί την ακυρώνετε;"

Αναφέρομαι σε 13 Pro Max 128 sb.

 

 

 

Με βάση την αναμονή που έχουμε όλοι σε βλέπω για Φλεβάρη... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, thansimo79 είπε

Με βάση την αναμονή που έχουμε όλοι σε βλέπω για Φλεβάρη... 

Αν έμενα Κωτσόβολο όντως! Ακύρωσα εν τέλει και το πήρα από skroutzομάγαζο, το περιμένω εντός εβδομάδος (και με 110 ευρώ χαμηλότερη τιμή). Γενικά αν δεν έχετε σοβαρό λόγο να πάρετε από Κωτσο (αποφορολόγηση και σχετικά) δεν έχει νόημα η αναμονή. Δεν κερδίζετε κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι πως όντως είναι σε έλλειψη στον Κωτσόβολο , έχει μόνο εκθεσιακά αλλά εμένα με εκνευρίζει το δούλεμα που μας ρίχνουν. Όσο για τις παραγγελίες Οκτωβρίου εγώ ξέρω δικοί μου από τέλη Οκτωβρίου αρχές Νοεμβρίου έχουν παραλάβει… 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλησα το σαββατο μαζι τους και μου ειπαν πως παραλαμβανουν δευτερα στην αποθηκη, σημερα δηλαδη, και πως η παραγγελια μου θα ειναι μεσα σε αυτην την παραλαβη. Αντε να δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, spyros.d είπε

μιλησα το σαββατο μαζι τους και μου ειπαν πως παραλαμβανουν δευτερα στην αποθηκη, σημερα δηλαδη, και πως η παραγγελια μου θα ειναι μεσα σε αυτην την παραλαβη. Αντε να δουμε.

Κι εμένα το ίδιο μου είπαν την Παρασκευή , το Σάββατο ήταν και καλά ήδη το κινητό στην αποθήκη. Από ποτέ έχεις κάνει την παραγγελία και τι μοντέλο είναι αν επιτρέπεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το ψάχνετε μάγκες... Κοροιδεύουν τον κόσμο... Ούτε σειρά κρατάνε ούτε τίποτα.. Όσο πρόβλημα και να υπάρχει σε διαθεσιμότητες δεν γίνεται 2μιση μήνες αναμονή για ένα κινητό... Ούτε αυτοκίνητο να είχαμε παραγγείλει... Ο εισαγωγέας (βλέπε Info-Quest) είναι για τα μπάζα, προσθέστε και το εκάστοτε μεταπωλητή και όλα εξηγούνται... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, thansimo79 είπε

Μην το ψάχνετε μάγκες... Κοροιδεύουν τον κόσμο... Ούτε σειρά κρατάνε ούτε τίποτα.. Όσο πρόβλημα και να υπάρχει σε διαθεσιμότητες δεν γίνεται 2μιση μήνες αναμονή για ένα κινητό... Ούτε αυτοκίνητο να είχαμε παραγγείλει... Ο εισαγωγέας (βλέπε Info-Quest) είναι για τα μπάζα, προσθέστε και το εκάστοτε μεταπωλητή και όλα εξηγούνται... 

εγώ έχω άτομο στην info και λέει έχουν του κόσμου τα κομμάτια και φεύγουν αέρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vk108 είπε

Κι εμένα το ίδιο μου είπαν την Παρασκευή , το Σάββατο ήταν και καλά ήδη το κινητό στην αποθήκη. Από ποτέ έχεις κάνει την παραγγελία και τι μοντέλο είναι αν επιτρέπεται. 

11/10 pro max 128 graphite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μολις ηρθε και το μηνυμα οτι ειναι στην κεντρικη αποθηκη επιτελους!

αλλαξε και η εξελιξη παραγγελιας στο σαιτ. Αντε, 3 μηνες ηταν αυτοι.

Επεξ/σία από spyros.d
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, spyros.d είπε

μολις ηρθε και το μηνυμα οτι ειναι στην κεντρικη αποθηκη επιτελους!

αλλαξε και η εξελιξη παραγγελιας στο σαιτ. Αντε, 3 μηνες ηταν αυτοι.

Με το καλό φίλε! Ανάσταση!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίχνετε μια μάτια στον Γερμανό. Την Παρασκευή το βρήκα διαθέσιμο καταλαθος και το παρήγγειλα. Άψογη εξυπηρέτηση Παρασκευή πήρα τηλ να επιβεβαιώσω ότι όντως υπάρχει και δεν είναι εκθεσιακό στις 20:57 (ενώ κλείνουν 21:00) μου το σήκωσαν ήταν φουλ εξυπηρετικοί και εν τελει προχώρησα σε παραγγελία η οποία μου έβγαζε ότι θα παραλάβω 10/01-11/01. Σημερα πήρα τηλ ξανα για να δω την εξέλιξη της παραγγελίας και μου είπαν ότι υπάρχει voucher και ότι σήμερα θα το πάρουν από τα ΕΛΤΑ για να το φέρουν στο κατάστημα που δήλωσα. Βέβαια μέχρι να το πιάσω στα χέρια μου δεν το πιστεύω όποτε μόλις το παρω θα ακυρώσω και στην παραγγελία μου στην istorm. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...