Προς το περιεχόμενο

Μποτιλιάρισμα


Swimmer21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 734
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Νομίζω οι οικοδομές ξεκινάνε νωρίτερα από τις 9.

Έχω καταλήξει ότι τελικά η αλλαγή στα ωράρια των καταστημάτων ( ανοίγουν 10 ) έχει επιδράσει αρνητικά. Σήμερα που ξεκίνησα νωρίτερα και ήμουν Κηφισίας στην κάθοδο στις 8, 8 και κάτι ήταν πολύ καλύτερα τα πράγματα από ότι είναι πχ στις 9, 9 και.

Σίγουρα αυτό με την τροφοδοσία των καταστημάτων επιδρά αρνητικά, δεν μπορεί να βγαίνουμε όλοι μαζί στο δρόμο στις 8:30 και να παλεύει το φορτηγό να σταματήσει ( παράνομα ) στα στενά. Θα μπορούσε απλά να γίνεται η τροφοδοσία μετά τις 10. Το ίδιο ισχύει και για σκουπιδιάρικα, δεν μπορεί να βγαίνουν σε ώρες αιχμής και απλά να προκαλούν περισσότερη κίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ξεφύγει εντελώς η κατάσταση...

Με το χέρι στην καρδιά...Για εμένα είναι ήρωας όποιος δουλεύει κλασσικό ωράριο 9-5/10-6 και επιλέγει να μετακινείτε με αυτοκίνητο έτσι όπως έχει γινει η κατάσταση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Έχει ξεφύγει εντελώς η κατάσταση...

Με το χέρι στην καρδιά...Για εμένα είναι ήρωας όποιος δουλεύει κλασσικό ωράριο 9-5/10-6 και επιλέγει να μετακινείτε με αυτοκίνητο έτσι όπως έχει γινει η κατάσταση

Αν δεν πάρεις τ' αμάξι να πας για ψώνια, να φας κίνηση, να περιμένεις στην ουρά 1 ώρα να πληρώσεις στο ταμείο, να τσακωθείς και με κανέναν, πως θα καταλάβεις ότι έχουμε γιορτές?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, BlueBlade είπε

Έχει ξεφύγει εντελώς η κατάσταση...

Με το χέρι στην καρδιά...Για εμένα είναι ήρωας όποιος δουλεύει κλασσικό ωράριο 9-5/10-6 και επιλέγει να μετακινείτε με αυτοκίνητο έτσι όπως έχει γινει η κατάσταση

μπουμπουνας το λενε στο χωριο μου 

Επεξ/σία από visualizer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβηκα και εγω Κεντρο χθες για μια δουλεια με τη μηχανη.

Πραγματικο χαος στους δρομους.Κηφισιας,Αλεξανδρας,Μεταξουργειο δε κουνιοσουν ουτε με αιτηση.

Αν ειχα καθημερινα να κανω τετοια διαδρομη με αυτοκινητο,θα προτιμουσα να παραιτηθω 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/12/2021 στις 6:13 ΠΜ, AntiCambeR είπε

Αν με το αυτοκίνητο κινδυνεύουμε 1 φορά, τότε με το μηχανάκι 10, δυστυχώς υπάρχει μεγάλο ποσοστό οδηγών που δεν οδηγεί μηχανάκι και δεν μπορεί να γνωρίζει.

Δεν οδηγω μηχανακι, αλλα με το μηχανακι κινδυνευετε 10 φορες για δικους σας λογους, οχι δικους μας. Το τελευταιο καιρο εχω δει αρκετα μηχανακια (αρκετα και απο ντελιβερι), χωρις πισω φαναρια ή και με τελειως κλειστα φωτα, να μπαινουν αντιθετα σε μονοδρομους (καποιες φορες και πολυ κλειστα τις στροφες), χωρις κρανη/σωστο ρουχισμο, και το κλασικο, επειδη χωρανε αναμεσα στα αυτοκινητα πρεπει και να το κανουν

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Δεν οδηγω μηχανακι, αλλα με το μηχανακι κινδυνευετε 10 φορες για δικους σας λογους, οχι δικους μας. Το τελευταιο καιρο εχω δει αρκετα μηχανακια (αρκετα και απο ντελιβερι), χωρις πισω φαναρια ή και με τελειως κλειστα φωτα, να μπαινουν αντιθετα σε μονοδρομους (καποιες φορες και πολυ κλειστα τις στροφες), χωρις κρανη/σωστο ρουχισμο, και το κλασικο, επειδη χωρανε αναμεσα στα αυτοκινητα πρεπει και να το κανουν

Τους βλέπω κάθε μέρα, οδηγούν με τρόπο που κινδυνεύουν.Καλά, ειδικά όσοι είναι χωρίς φώτα βράδυ τά θέλει ο κ@@@ς τους.Και χωρίς κράνος ακόμα χειρότερα.

Αλλά υπάρχουν αρκετοί οδηγοί αυτοκινήτων που δεν υπολογίζουν τα μηχανάκια, πχ σε βλέπει που περνάς και βγαίνει απο το Stop.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Δεν οδηγω μηχανακι, αλλα με το μηχανακι κινδυνευετε 10 φορες για δικους σας λογους, οχι δικους μας. Το τελευταιο καιρο εχω δει αρκετα μηχανακια (αρκετα και απο ντελιβερι), χωρις πισω φαναρια ή και με τελειως κλειστα φωτα, να μπαινουν αντιθετα σε μονοδρομους (καποιες φορες και πολυ κλειστα τις στροφες), χωρις κρανη/σωστο ρουχισμο, και το κλασικο, επειδη χωρανε αναμεσα στα αυτοκινητα πρεπει και να το κανουν

Φυσικα για δικους μας λογους γιατι αυτος που θα αλλαξει λωριδα χωρις φλας δεν φταιει , αυτος που θα εχει κολλησει πισω σου στο ενα μετρο δεν φταιει , αυτος που θα παραβιασει κοκκινο -στοπ δεν φταιει και εννοειται αυτος που ειναι με το κινητο στο χερι δεν φταιει .

Ο καθενας ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του , εσυ τωρα λογο αμαθειας για να μην το πω ανοησιας γραφεις ενα σχολιο που υποστηριζεις τον καθε επικινδυνο οδηγο που κυκλοφορει εκει εξω γιατι οπως αναφερεις παντα για δικους μας λογους κινδευουμε. 

Για τους ντελιβεραδες συμφωνω απολυτα οτι πολυ μεγαλο ποσοστο ειναι επικινδυνοι , περισσοτερο για τον εαυτο τους.

Δυστιχως οι περισσοτεροι ειναι νεα παιδια που εχουν πληρη αγνοια του κινδυνου.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, visualizer είπε

Φυσικα για δικους μας λογους γιατι αυτος που θα αλλαξει λωριδα χωρις φλας δεν φταιει , αυτος που θα εχει κολλησει πισω σου στο ενα μετρο δεν φταιει , αυτος που θα παραβιασει κοκκινο -στοπ δεν φταιει και εννοειται αυτος που ειναι με το κινητο στο χερι δεν φταιει .

Ότι και να πεις έχεις δίκιο. Εμείς πατάμε τις λωρίδες ανάμεσα από άλλα αμάξια και προσπερνάμε και βγαίνουμε πάνω στην διάβαση για να φύγουμε πρώτοι με αποτέλεσμα να μην βλέπουμε καλά το φανάρι και να καθυστερούμε τους υπόλοιπους, εμείς χωνομαστε στα διόδια όλο τον χρόνο (καλοκαίρι καταλαβαίνω γιατί), εμείς οδηγαμε πάνω στα πεζοδρόμια. Δεν εξαιρώ τα αυτοκίνητα που μπαίνουν και αυτά αντίθετα, αλλά περισσότερα το κάνουν τα μηχανάκια επειδή μπορούν. Ούτε και για τα φωτα πορειας που μερικές φορές νομίζω ότι ένα αμάξι είναι μηχανάκι. 

Αμάθεια? Δεν νομίζω. Αν και νέος, έχω ήδη αρκετά κ χλμ, σε ποικιλία δρόμων. 

Επισης, δεν μπορώ να καταλάβω πως συμφωνείς για τους ντελιβεραδες, που οδηγούν μηχανή, και τους εξαιρείς από όσους οδηγούν μηχανή. 🤷

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμάθεια? Δεν νομίζω. Αν και νέος, έχω ήδη αρκετά κ χλμ, σε ποικιλία δρόμων. 

Ανοησια γιατι συνεχιζεις να το παιζεις εκπροσωπος ολων των οδηγων , εμεις - εσεις λες και ειναι διαλογος δημοτικου ..

φιλικα..βαριεμαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, visualizer είπε

Αμάθεια? Δεν νομίζω. Αν και νέος, έχω ήδη αρκετά κ χλμ, σε ποικιλία δρόμων. 

Ανοησια γιατι συνεχιζεις να το παιζεις εκπροσωπος ολων των οδηγων , εμεις - εσεις λες και ειναι διαλογος δημοτικου ..

φιλικα..βαριεμαι..

Άλλος ξεκίνησε τον διαχωρισμό. 🤡

Τεσπα, μια από τα ίδια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...