Προς το περιεχόμενο

Αγορα καινουργιου αυτοκινητου (γνώμες-ιδέες-προτάσεις-προσφορές)


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Πάω πιο πολύ με το τι παίρνω σε αυτό το budget, άλλωστε με έξαιρεση την Corolla όλα είναι στα 4.0-4.1μ οπότε μπαίνουν στο ίδιο καζάνι...

Κοίτα αν στην τελική προσφορά της VW έχει ανεκτή διαφορά με το Polo, θα προτιμήσω αυτό και ας ειναι ακριβότερο. Απλά ρωτάω μηπως κανένας έχει πάρει τιμή πρόσφατα (ή εστω εντός του 21)

Για το polo δεν ξέρω αν μπορείς να περιμένεις μήπως κάτσει καμία προσφορά αφού έρχεται το νέο μοντέλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα amigos! 

εχω να κανω μια ερωτηση: μπορω να ακυρωσω προκαταβολη 1.000Ευρ ενω ειμαι στο τσακ να παραλαβω; 
εξηγουμαι: το αμαξι ερχεται 10 μαιου κ με προετοιμασια κλπ κλπ αρχες ιουνιου παραλαμβανω.
ΑΛΛΑ! το αυτοκινητο, ενω τους ειχα ζαλισει οτι στην Ευρωπη ερχεται απο το φθινοπωρο του '20 με αλλα φωτιστικα LED + sharkfin αντενα, οι πωλητες επεμεναν οτι ΔΕΝ θα ερθει στην ελλαδα και θα ειναι με τα φωτιστικα που βλεπω στην εκθεση (ιανουαριος 2021). οποτε και ηρεμος εγω, προχωρησα στην παραγγελια. 
Το θεμα ειναι οτι προχτες Μ. Πεμπτη ανανεωσαν το site και πλεον φαινεται να ερχεται με νεα φωτιστικα + αντενα. 

Πως το χειριζομαι τωρα;; Μου αρεσει πολυ περισσοτερο με τα νεα LED (τους το ειχα κανει ξεκαθαρο) 
Εννοειται οτι Τεταρτη θα τους παρω πρωι πρωι τηλεφωνο, αλλα μεχρι τοτε ειπα να βαλω το λιθαρακι μου εδω. (ακομη και αυτοματο λεω να τους πω οτι το θελω τωρα)

Μεχρι και στον υπνο μου ειδα οτι εκανα διαπραγματευσεις για το αυτοκινητο 😅 
Tρεχον μοντελο/ φωτα

Capture1.PNG


Νεα φωτα LED
Capture2.PNG

Επεξ/σία από JailbrokenDiesel
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, JailbrokenDiesel είπε

Καλησπερα amigos! 

εχω να κανω μια ερωτηση: μπορω να ακυρωσω προκαταβολη 1.000Ευρ ενω ειμαι στο τσακ να παραλαβω; 
εξηγουμαι: το αμαξι ερχεται 10 μαιου κ με προετοιμασια κλπ κλπ αρχες ιουνιου παραλαμβανω.
ΑΛΛΑ! το αυτοκινητο, ενω τους ειχα ζαλισει οτι στην Ευρωπη ερχεται απο το φθινοπωρο του '20 με αλλα φωτιστικα LED + sharkfin αντενα, οι πωλητες επεμεναν οτι ΔΕΝ θα ερθει στην ελλαδα και θα ειναι με τα φωτιστικα που βλεπω στην εκθεση (ιανουαριος 2021). οποτε και ηρεμος εγω, προχωρησα στην παραγγελια. 
Το θεμα ειναι οτι προχτες Μ. Πεμπτη ανανεωσαν το site και πλεον φαινεται να ερχεται με νεα φωτιστικα + αντενα. 

Πως το χειριζομαι τωρα;; Μου αρεσει πολυ περισσοτερο με τα νεα LED (τους το ειχα κανει ξεκαθαρο) 
Εννοειται οτι Τεταρτη θα τους παρω πρωι πρωι τηλεφωνο, αλλα μεχρι τοτε ειπα να βαλω το ληθαρακι μου εδω. 

Μεχρι και στον υπνο μου ειδα οτι εκανα διαπραγματευσεις για το αυτοκινητο 😅 
Παλια/τρεχον μοντελο φωτα

Capture1.PNG


Νεα φωτα LED
Capture2.PNG

Έχει γίνει εκταμίευση δανείου ? Έχεις υπογράψει κάτι ?

Αν η απάντηση είναι Όχι στα παραπάνω τότε μπορείς να ακυρώσεις και να πάρεις τα λεφτά σου πίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsofras είπε

Έχει γίνει εκταμίευση δανείου ? Έχεις υπογράψει κάτι ?

Αν η απάντηση είναι Όχι στα παραπάνω τότε μπορείς να ακυρώσεις και να πάρεις τα λεφτά σου πίσω

οχι, θεωρρητικα απο εβδομαδα θα καναμε τις επικοινωνιες μας για εκταμιευση. 
το δανειο θα ειναι μικρο, περιπου 5Κ. τα υπολοιπα 16Κ κασερι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, tsofras είπε

τότε μπορείς να ακυρώσεις και να πάρεις τα λεφτά σου πίσω

Nομίζω ότι δε θέλει να ακυρώσει (άσχετο αν ο τρόπος που το έγραψε αφήνει να εννοηθεί κάτι τέτοιο) αλλά η προκαταβολή του να χρησιμοποιηθεί για να πάρει το άλλο μοντέλο που θέλει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, JailbrokenDiesel είπε

οχι, θεωρρητικα απο εβδομαδα θα καναμε τις επικοινωνιες μας για εκταμιευση. 
το δανειο θα ειναι μικρο, περιπου 5Κ. τα υπολοιπα 16Κ κασερι.

τότε θα μπορείς

1 λεπτό πριν, Nabuko είπε

Nομίζω ότι δε θέλει να ακυρώσει (άσχετο αν ο τρόπος που το έγραψε αφήνει να εννοηθεί κάτι τέτοιο) αλλά η προκαταβολή του να χρησιμοποιηθεί για να πάρει το άλλο μοντέλο που θέλει.

α δεν ξέρω ρε μαν μπορεί να έχεις δίκιο θα μας πεί

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Nομίζω ότι δε θέλει να ακυρώσει (άσχετο αν ο τρόπος που το έγραψε αφήνει να εννοηθεί κάτι τέτοιο) αλλά η προκαταβολή του να χρησιμοποιηθεί για να πάρει το άλλο μοντέλο που θέλει.

 

39 λεπτά πριν, tsofras είπε

τότε θα μπορείς

α δεν ξέρω ρε μαν μπορεί να έχεις δίκιο θα μας πεί

Ουσιαστικά ναι, μάλλον δε το έθεσα τόσο σωστά. 
απλώς θα ήθελα η προκαταβολή να «μεταφερθεί» στο νεότερο μοντέλο. 
Θεωρώ ότι αυτό που έχω αρχικά παραγγείλει, δεν θα έρθει με τα νεότερα φωτιστικά γι αυτό κ το fuzz. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, JailbrokenDiesel είπε

 

Ουσιαστικά ναι, μάλλον δε το έθεσα τόσο σωστά. 
απλώς θα ήθελα η προκαταβολή να «μεταφερθεί» στο νεότερο μοντέλο. 
Θεωρώ ότι αυτό που έχω αρχικά παραγγείλει, δεν θα έρθει με τα νεότερα φωτιστικά γι αυτό κ το fuzz. 

ε εντάξει ακόμη καλύτερα τότε , το νέο μοντέλο πότε θα έρθει όμως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι με 16k κασέρι πρέπει να κάνουν κωλοτουμπες και κάνουν ότι τους πεις αλλά πολλά έχουμε ακούσει.

Ειδικά ο tsofras με το Pegeuot αν θυμάμαι καλά που δεν του έκαναν επιστροφή κάποια λεφτά που είχε δώσει και πως θα παραλάμβανε το αμάξι όπως και να έχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

ε εντάξει ακόμη καλύτερα τότε , το νέο μοντέλο πότε θα έρθει όμως?

αυτό θα πρέπει να μαθω τώρα. 
Απο Ιανουάριο περιμένω το δικό μου, 4 μήνες γεμάτους φτάνουμε σιγά σιγά.. 

ξερω ότι τους έρχονται 2 καράβια τώρα, 10 κ 17 Μαΐου.
ίσως έχουν προ-παραγγείλει το νέο για να έχουν στοκ κ απλώς να μη βρω στο χρωμα που θέλω στη τελική..

58 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Θεωρώ ότι με 16k κασέρι πρέπει να κάνουν κωλοτουμπες και κάνουν ότι τους πεις αλλά πολλά έχουμε ακούσει.

Ειδικά ο tsofras με το Pegeuot αν θυμάμαι καλά που δεν του έκαναν επιστροφή κάποια λεφτά που είχε δώσει και πως θα παραλάμβανε το αμάξι όπως και να έχει.

μωρέ θα έχω νεότερα μεθαύριο που θα πάρω τηλέφωνο, απλως ήθελα να ρωτήσω κι εδώ τι ξέρετε με προκαταβολές κλπ.. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, JailbrokenDiesel είπε

αυτό θα πρέπει να μαθω τώρα. 
Απο Ιανουάριο περιμένω το δικό μου, 4 μήνες γεμάτους φτάνουμε σιγά σιγά.. 

ξερω ότι τους έρχονται 2 καράβια τώρα, 10 κ 17 Μαΐου.
ίσως έχουν προ-παραγγείλει το νέο για να έχουν στοκ κ απλώς να μη βρω στο χρωμα που θέλω στη τελική..

μωρέ θα έχω νεότερα μεθαύριο που θα πάρω τηλέφωνο, απλως ήθελα να ρωτήσω κι εδώ τι ξέρετε με προκαταβολές κλπ.. :)

Οκ μάθε τότε πότε έρχεται γιατί αν σου πουν άλλους 4 μήνες αξίζει να περιμένεις απλά για τα φώτα ? Ή να αρχίσεις πάλι ψάξιμο για κάποιο άλλο? Τουλάχιστον και τα πρώτα είναι xenon νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

update!

ιδια περιοδο με το δικο μου ερχεται το ανανεωμενο facelift/εκδοση KIA Stonic GT-Line. 
οποτε απο θεμα χρονου δεν παω πολυ πισω (ισως ενα 20ημερο)
απο θεμα τιμης περιπου 800Ε παραπανω, οποτε κ απο εκει Οκ
χρωμα ομως δεν εχει το δικο μου που περιμενω (μπλε), και διαθεσιμα ειναι μονο: λευκο /ασημι /κοκκινο
Η εκδοση εχει διαφορες σε: μασκα κ πισω προφυλακτηρα, full led, sharkfin αντεννα, λιγο διαφορετικο εσωτερικο και δερμα/υφασμα στα καθισματα+λογοτυπο GT. (καλα κλαιω GT για 100ολοκληρα αλογα)

ρωτησα ακομη και για αυτοματο αλλα παει αλλους 4 μηνες αναμονη.. παει πολυ απο τον ιανουαριο να περιμενω κι αλλο. 
 

θα παω απο την εκθεση σημερα, μαλλον σε κοκκινο με διχρωμια με βλεπω!image.png.caf88f2be32bb9a663edef0c6987066a.png

 
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

update στο update. 

γυρισα μολις απο την εκθεση. 
μολις 290Ε παραπανω μου βγαινει η νεα εκδοση, με (προσωπικα παντα) πιο ομορφες εξωτερικες κ εσωτερικες λεπτομερειες, full led κλπ κλπ μη σας ζαλιζω. 
Τα 2 αρνητικα που βρισκω στη νεα εκδοση ειναι οτι αφαιρεσανε (για να μην ανεβει το κοστος)
- την ειδοποιηση πισω τυφλου σημειου & την ειδοποιηση πισω κυκλοφοριας 
- την ρεζερβα 

επισης σαν σχεδιαση θα ειναι η παρακατω (αλιευμενη απο το γερμανικο site) 



image.png.4119db5d478b83cf48211b30e8e71887.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, JailbrokenDiesel είπε

update στο update. 

γυρισα μολις απο την εκθεση. 
μολις 290Ε παραπανω μου βγαινει η νεα εκδοση, με (προσωπικα παντα) πιο ομορφες εξωτερικες κ εσωτερικες λεπτομερειες, full led κλπ κλπ μη σας ζαλιζω. 
Τα 2 αρνητικα που βρισκω στη νεα εκδοση ειναι οτι αφαιρεσανε (για να μην ανεβει το κοστος)
- την ειδοποιηση πισω τυφλου σημειου & την ειδοποιηση πισω κυκλοφοριας 
- την ρεζερβα 

επισης σαν σχεδιαση θα ειναι η παρακατω (αλιευμενη απο το γερμανικο site) 



image.png.4119db5d478b83cf48211b30e8e71887.png

Η ρεζέρβα μπαίνει με έξτρα κόστος? Μόνο αυτό θεωρώ σημαντικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, tsofras είπε

Η ρεζέρβα μπαίνει με έξτρα κόστος? Μόνο αυτό θεωρώ σημαντικό

Καλημερα Θωμα, δε το εχουν δει απο κοντα ακομη και δεν γνωριζουν εαν αλλαξε κατι στην διαταξη του χωρου. 
Εχει κιτ επισκευης, οπως και στην hybrid εκδοση..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...