Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 5 [PC]


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το παίζω και εγώ στο xbox. Κλασικό forza. Arcade race καθαρά με εντυπωσιακά γραφικά και γενικά event.

Ενας τίτλος για pure διασκέδαση. 

Nομίζω ότι είναι και ένα κλικ πιο δύσκολο οδηγικά από το προηγούμενο.

2 ώρες πριν, NoiSy MaN είπε

Για αυτούς με LG OLED (CX στην περίπτωσή μου), τι brightness/saturation χρησιμοποιείτε για HDR?

δεν είναι dolby το game?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 932
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στην έκδοση για Xbox λειτουργεί η τιμονιέρα G923 κανονικά. Στην έκδοση για pc έχει πολλά bugs. Δηλαδή δεν λειτουργεί σωστά. Απλά απαράδεκτοι. Επίσης δίνει δυνατότητα για 83 fps η τέρμα (απαράδεκτο και αυτό). Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν λειτουργούν σωστά οι τιμονιέρες. Έλεος!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, konlift είπε

Στην έκδοση για Xbox λειτουργεί η τιμονιέρα G923 κανονικά. Στην έκδοση για pc έχει πολλά bugs. Δηλαδή δεν λειτουργεί σωστά. Απλά απαράδεκτοι. Επίσης δίνει δυνατότητα για 83 fps η τέρμα (απαράδεκτο και αυτό). Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν λειτουργούν σωστά οι τιμονιέρες. Έλεος!!!!!!!!

Τι να παιξεις από αυτό με τιμονιερα  και για το fm7 μου φαίνεται υπερβολή είναι όσο πιο arcade και παιδικο γίνεται

Πάντως επειδή πολυς χαμός σε σχέση με τα γραφικά του παιχνιδιου για εμενα ουτε καν, παντσ παιζω σε κόκπιτ view, σε 4Κ όλα maxed δεν είδα κάτι το ιδιαίτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Fulgore είπε

Αν θυμάμαι καλά το σπίτι που ξεκλειδώνει το fast travel παντού είναι στο κάτω μέρος του χάρτη και είναι το 2ρο ακριβότερο με 2.000.000. Δεν θυμάμαι όμως πόσο πρέπει να προχωρήσεις για να στο ξεκλειδώσει.

Για το fast travel όπως λέει και ο συμφορουμίτης πιο πάνω, όσο βρίσκεις και σπάς ταμπέλες(fast travel) στον χάρτη,τόσο μειώνεται το κόστος αυτού.

Να τις εμφάνιζε και στον χάρτη με το καλημέρα,καλά θα ταν/

Γιατί ακόμα και όλο το χάρτη να γυρίσεις,αν δεν περάσεις δίπλα από μια ταμπέλα,δεν στην εμφανίζει στον χάρτη.

με αυτό τις βλέπεις όλες άμεσα... και μαζί και όλα τα barns. εγώ να πω την αλήθεια το έσκασα το 3ευρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, privateer είπε

Ψαξε στο χβοχ app για forza horizon 5. Επέλεξε αυτό που δεν έχει τιμή. 

Δεν επιασε.Θα δοκιμασω σημερα να αδειασω τον δισκο γιατι εχει και εφαρμογες απο προηγουμενες εγκαταστασεις windows μηπως κουτουλαει πανω στον ηδη υπαρχοντα windowsapps φακελο.Αλλα γιατι το 

Το θετικο της ολης ιστοριας ειναι οτι μετα απο κανα μηνα ανοιξα την κονσολα (ΟΝΕ) και το βρηκα εγκατεστημενο εκει !

Δεν θα ασχοληθω παραπανω με το ζητημα αφου επαιξε σε καποια πλατφορμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, comfuzio είπε

Παίζει κάπου σε καλή τιμή; το έχω με το gamepass και τα cπάει σαν παιχνίδι αλλά δεν θα το ανανεώσω 

Πιο πολύ συμφέρει να βάλεις game pass για καμία διετία, με τα γνωστά κόλπα, παρά να αγοράσεις το Forza μόνο του :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/11/2021 στις 1:06 ΜΜ, konstantin79 είπε

πρεπει να αγορασεις το σπίτι κάτω αριστερά του χάρτη. Σου δίνει perk το fast travel παντου.

Μόλις σπάσεις και τις 50 fast travel boards θα μηδενιστει και το  κόστος

 

PS. Πάντως με χάλασε λίγο που τα season pr stunts θελουν συγκεκριμένα οχήματα

καλησπέρα,

Εχω κολλήσει και δε μπορω να βρω τον τροπο να μου εμφανισει στο χαρτη αυτο το σπιτι του fast travel

εχω φτασει επιπεδο 70 εχω 6.000.000 και ακομα ψαχνω τι πρεπει να κανω και να μου το εμφανισει..

Εχω αγορασει ολα φθηνότερα σπιτια απο αυτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, itanium είπε

Τι να παιξεις από αυτό με τιμονιερα  και για το fm7 μου φαίνεται υπερβολή είναι όσο πιο arcade και παιδικο γίνεται

Πάντως επειδή πολυς χαμός σε σχέση με τα γραφικά του παιχνιδιου για εμενα ουτε καν, παντσ παιζω σε κόκπιτ view, σε 4Κ όλα maxed δεν είδα κάτι το ιδιαίτερο

Εντάξει είναι καλύτερα όταν έχεις τιμονιέρα, ανάποδα τιμόνια κ.τ.λ.

Τα γραφικά είναι λίγο καλύτερα από το 4, αλλά με 50 fps περίπου παρακάτω δεν αξίζει.....

Το Forza 4 τεράστιο Vfm!! To 5 πιο εντυπωσιακό μεν, αλλά πολύ βαρύ. Εγώ με gpu 3070 στο Forza 4 έπαιζα άνετα 2K όλα full 165 fps, ενώ στο 5 παίζω κάπου στα 100-120 με ζόρι......

Στο Xbox Series x έχει mode 30 fps....Τραγικό.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 minutes ago, konlift said:

Εντάξει είναι καλύτερα όταν έχεις τιμονιέρα, ανάποδα τιμόνια κ.τ.λ.

Τα γραφικά είναι λίγο καλύτερα από το 4, αλλά με 50 fps περίπου παρακάτω δεν αξίζει.....

Το Forza 4 τεράστιο Vfm!! To 5 πιο εντυπωσιακό μεν, αλλά πολύ βαρύ. Εγώ με gpu 3070 στο Forza 4 έπαιζα άνετα 2K όλα full 165 fps, ενώ στο 5 παίζω κάπου στα 100-120 με ζόρι......

Στο Xbox Series x έχει mode 30 fps....Τραγικό.....

στο series x εχει και 4κ60 fps mode. Αλλα βλεπεις τι θελει και στο Pc για να τρεξει σε 4κ εξ ου και το 30αρι mode στο χβοχ. Γενικά είναι πιο βαρύ αλλά λογικο τα γραφικά ειναι καλύτερα απο το 4. Επισης η αναγκη να υποστηριξουν το ψιλο αρχαιο xbox one μπορει να πηγε πισω το ολο optimization στις υπολοιπες πλατφορμες. Οπως και να έχει πάντως τέλος αυτη η μηχανή. Η Turn 10 ετοιμάζει νέα μηχανη για το Forza Motorsport 8 και σιγουρα το επομενο Horizon θα την χρησιμοποιήσει. 

 

Επεξ/σία από privateer
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μενού και γενικά η έλλειψη επεξηγήσεων για το τι διάολο γίνεται σ'αυτή τη σειρά παιχνιδιών για εμάς τους γηραιότερους είναι λίγο απαράδεκτη πάντως.

ερώτηση λοιπόν, πώς βρίσκω πού είναι ο επόμενος αγώνας championship; η anna με πάει όπου να'ναι (are you sure you want to quit your current championship?) , και σε sites κλπ που έψαξα δεν βγάζω άκρη. 

ΔΙΑΦΩΤEICTE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, spirit)earth)aflame said:

το μενού και γενικά η έλλειψη επεξηγήσεων για το τι διάολο γίνεται σ'αυτή τη σειρά παιχνιδιών για εμάς τους γηραιότερους είναι λίγο απαράδεκτη πάντως.

ερώτηση λοιπόν, πώς βρίσκω πού είναι ο επόμενος αγώνας championship; η anna με πάει όπου να'ναι (are you sure you want to quit your current championship?) , και σε sites κλπ που έψαξα δεν βγάζω άκρη. 

ΔΙΑΦΩΤEICTE

μπορεις να φιλτραρεις τον χαρτη με το event που ψαχνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...